Очищення води в домашніх умовах

Тема. Очищення води в домашніх умовах.

Опрацювавши тему, ви дізнаєтесь:про методи очищення води в домашніх умовах.

1 спосіб. Кип'ятіння.

Коли висока температура діє на воду, відбувається її стерилізація і вода очищається від мікроорганізмів (вірусів, мікробів) – такий ефект можна отримати тільки при кип'ятінні води в продовж 25 хвилин, не накриваючи кришкою, щоб з парою видалялися шкідливі з'єднання.

2 спосіб. Відстоювання.

Налили в посудину воду, дати їй постояти 8 годин – за цей час леткий хлор разом з іншими леткими домішками випарується. Проте солі важких металів з відстояної води нікуди не подінуться, в кращому разі вони осідають на дно. Тому, коли використовуватимете цю воду, виливайте 2/3 її вмісту, не збовтуючи, щоб осад на дні не змішався з більш-менш очищеною водою.

3 спосіб. Очищення за допомогою кухонної солі.

Заповнити ємкість водою з-під крану (2 літри) і розчинити в ній 1 ст.л. з верхом солі. Через 15-25 хв., вода буде вільна від шкідливих мікроорганізмів і солей важких металів.

4 спосіб. Заморожування

В ємність наливається вода (хто використовує каструлю, хто пластикові контейнери, але не використовуйте скло), причому не наливайте воду «з верхом», залиште вільним невеликий простір, оскільки рідина при замерзанні здатна збільшуватися в об'ємі.

5 спосіб.

Якщо ви не маєте фільтру для очищення води, ви можете скористатися активованим вугіллям. Адже в основі більшості фільтрів застосовують саме вугілля. Цей засіб є не лише прекрасним нейтралізатором неприємних запахів (старих іржавих труб, наприклад, або хлорки), але і, подібно до губки, вугілля може вбирати шкідливі речовини з водопровідної води.

6 спосіб. Очищення магнітом

Ще один метод, як очистити воду в домашніх умовах, набуває популярності, але і що викликає деякі сумніви — очищення магнітом. У посуд наливається звичайна вода, обперезують магнітами і залишають на 3-5 годин. Є навіть рекомендація опоясати водопровідну трубу, що подає в кран воду, магнітами.

Дослідницька робота

Очищення води

Виконайте дослід, який імітує процес очищення води в побутовому фільтрі. Налийте у дві невеликі склянки води. Додайте в одну склянку краплю розчину брильянтового зеленого, або зеленки, a в другу склянку - краплю йодної настоянки. Перемішайте вміст обох склянок і помістіть у кожну 1-2 пігулки активованого вугілля (його можна придбати в аптеці; цю речовину використовують у багатьох побутових фільтрах).

Спостерігайте за зміною забарвлення рідин у склянках. Яка речовина швидше поглинається активованим вугіллям - брильянтовий зелений чи йод?