виставка-подіум

Яскраві книги – красуні заполонили літературний подіум нашої бібліотеки «Від кутюр – вишукане читання», на якому представлені українські видання, якими поповнився фонд бібліотеки за останній період.

На виставці представлені твори яскравих представників майстрів пера – переможців Всеукраїнського конкурсу «Коронація слова». Метою «солодкого» конкурсу є пошук нових імен, видання найкращих романів.

Серед представлених на виставці – подіум творів, деякі автори Вам уже відомі.

Василь Шкляр – один із найтитулованіших письменників України. Лауреат Шевченківської премії в 2011 році, однак Василь Шкляр, як нам відомо не прийняв її в знак протесту проти антиукраїнської гуманітарної політики тодішньої влади. Його роман «Троща» про УПА, про перемогу людини над обставинами і над собою. Сам автор каже, що довго шукав яскраву сторінку тієї боротьби, в якій би переважали не пафосні моменти повстанських звитяг, а глибока людська драма. Адже не таємниця, що в лави оонівського підпілля диявольська гебістська машина вкорінила власну агентуру, яка стала найпідступнішим ворогом повстанців. Так лінія зради стала домінантною в романі.

Кокотюха, Андрій.

Справа отамана Зеленого. Українські хроніки 1919 року : роман / А. Кокотюха ; авт. предисл. Я. Файзуліна. - 2-ге вид. - Харків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2017. - 304 с. : іл.

Андрій Кокотюха – відомий письменник, сценарист, журналіст також у своїй творчості звертається до героїчної історико-патріотичної тематики України. Його роман «Справа отамана Зеленого» занурює нас у перипетії бурхливого 1919 року. Українські землі стали полем битви між різними владами, різними режимами. У центрі сюжету – історія київського лікаря Артема Шеремета, який за зброю визнавав лише скальпель, але жорстокі реалії громадянської війни в Україні 1919 року докорінно змінили життя героя. За трагічних обставин він опинився у стані отамана Зеленого та змушений був узяти до рук справжню зброю і поринути у вир буремних подій. На його долю випало чимало випробувань, довелося зазнати всього – і запеклої боротьби, і зрад, і втрат дорогих серцю людей, і кохання. З поміж кількох десятків вигаданих героїв роману один – найсправжнісінький. Це відомий на всю Україну отаман Дніпровської повстанської дивізії Зелений.

Романи Кокотюхи неодноразово екранізувалися, а перелік літературних нагород вражає – головні премії престижного конкурсу «Коронація слова» він отримував уже п’ять разів! А 2012 році автор здобув почесне звання «Золотого письменника України».

Поряд з іменами метрів української літератури викарбувалося ім’я Володимира Лиса. Пропонуємо прочитати роман автора, який вже заслужив читацьку любов та звання найкращого за десятиріччя «Століття Якова».

Шкляр, Василь.

Троща : роман / В. Шкляр. - Харків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2018. - 416 с.

Сюжет розповідає нам про Якова – поліського українця, який за свій вік пережив владу п’яти держав: Російської імперії, Української народної республіки, Польщі, гітлерівської Німеччини та Радянського Союзу. Свою ж старість він зустрічає вже у незалежній Україні. Епос-біографія наповнені драмою, особистими трагедіями, війною, любов’ю, переживаннями за долю коханих, близьких, а також спогадами про полон.

Лис, Володимир.

Століття Якова : роман / В. Лис ; худож.-оформ. А. Ковтун. - 5-те вид. - Харків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2018. - 240 с. : іл.

Спираючись на потужну літературну традицію в українському письменництві, представлену такими іменами, як Марко Вовчок, Олена Пчілка, Леся Українка, Ольга Кобилянська, Олена Теліга та іншими видатними українськими письменницями, фахівці відзначають бум сучасної жіночої української прози.

Активний прихід жінок-авторів у літературу останніми роками став справді помітним явищем культурного життя. Світлану Талан визнано однією з 10 кращих українських романісток року на престижному літературному конкурсі «Коронація слова - 2011».

Льоша хотів бути з Дашею в радості та в горі, у багатстві та в бідності, але не у хворобі… Коли близька подруга видала її таємницю, коли власні батьки відсахнулись від неї, як від прокаженої, – хто його засудить? А вони ж могли жити разом довго та щасливо чи померти в один день – загинути тоді, на зануреній у туман трасі. Того дня Даша, самовіддана медсестра, сама спливаючи кров’ю, вибралася з понівеченого в аварії «жигульонка», щоб надати допомогу тим, хто її потребував. Так вона заразилася. Даша не знає як, але вона повинна жити далі!

Талан, Світлана.

Коли ти поруч : роман / С. Талан. - 3-тє вид. - Харків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2018. - 320 с.

Світлана Талан пише романи у жанрі «реальні історії», якій їй підказує саме життя. Усі твори на гостросоціальну тематику. У новому романі «Коли ти поруч», що виданий харківським видавництвом «Клуб сімейного дозвілля» в 2018 році, авторка пише у передмові, що мені дуже хотілося б, щоб читачі подивилися іншими очима на хворих на СНІД і стали уважнішими й добрішими до тихо сьогодні поруч із вами.

Тарнава, Анна.

Бажання поверненю не підлягають : роман / А. Тарнава. - Київ : Нора-Друк, 2015. - 200 с. - (Читацький клуб)

Роман Анни Тарнави «Бажання поверненню не підлягають» дебютна робота молодої чернівецької письменниці. Вперше спробувала себе у письменницькій царині на міжнародному літературному конкурсі «Коронація слова – 2015», де здобула за свій роман спеціальну відзнаку. Роман розрахований на жіночу аудиторію. Хоча багатьом чоловікам також буде корисно дізнатися про психологію сучасної урбанізованої жінки, відчути її переживання та побачити її мрії. Роман пронизаний позитивною енергетикою. Роман залишає після себе приємне відчуття та бажання «зрушити гори». Мова – легка та іронічна.

Життя і проблеми сучасної жінки авторка розвиває в другому своєму романі «12 місяців».

Тарнава, Анна.

12 місяців : роман / А. Тарнава. - Київ : Нора-Друк, 2016. - 176 с. - (Читацький клуб)

Чи вірити у казки? Коли надворі ХХІ століття, коли ти розлучена, коли сама із двома дітьми, коли «зашиваєшся» на роботі, коли залякує колишній чоловік і на додачу до всього вляпалась у кримінальну історію? Звичайно, ні! А що натомість? Натомість не зраджувати своїм принципам, йти вперед попри труднощі і проблеми, вірити у себе, сміятись над собою, допомагати іншим. Роман «Дванадцять місяців» описує рік із життя сучасної жінки. Авторка зачіпає серйозні теми, але роман читається легко завдяки захопливому сюжету.

Сучасна українська жіноча проза має різноманітні жанри.

Тисовська, Наталя.

Три таємниці Великого озера : роман / Н. Тисовська. - Київ : Наш час, 2011. - 264 с. - (nova proza. ua)

Кримінальний роман Наталі Тисовської «Три таємниці Великого озера» в 2011 році став лауреатом другої премії конкурсу «Коронація слова». Дія в романі відбувається в далекому заокеанському містечку Буремна Затока, в Канаді.

За словами Наталії Тисовської: ««У романі «Три таємниці Великого озера» розгортається майже детективна історія: Починається все з того, що в далекому заокеанському містечку на березі Великого озера гине парубок, як виявляється українець. Він приїхав у містечко Буремну Затоку в пошуках якогось із переміщених осіб. І коли він гине, зникає його індіанська подруга. Звісна річ, у зв'язку з усіма проблемами тутешнього населення на неї миттєво падає підозра в причетності до його вбивства. А в цей час у Буремній Затоці вчиться ще одна українка, яка не має жодного стосунку до цієї історії, але обставини складається так, що дівчина виявляється в неї втягнутою. І ось вона несамохіть дізнається про деякі обставини й починає з'ясовувати, що ж це за таємниці і розкривати їх одну по одній

Роман «Все буде добре» так назвали свою книжку двоє молодих українських сучасних письменників Анастасія Нікуліна та Олег Бакулін. Назва розділів у книзі виглядає, як народні приказки.

Колись четверо підлітків пообіцяли одне одному дружити все життя. «Все буде добре» - таким було таємне гасло друзів. Але доросле життя змінило їх. Кожному до того «добре» прокладена своя стежка життя. Але всі вони вірять, що все буде добре. От тільки коли саме буде добре і якими зусиллями… у кожного своє. Проте й книжка. Вона не «солодка», а життєва і правдива.

Нікуліна, Анастасія.

Все буде добре : роман / А. Нікуліна, О. Бакулін. - Харків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2018. - 320 с.

Тетяна Пахомова – вчителька географії з містечка Радехів на Львівщині, чий дебютний роман «Я, ти і наш мальований і немальований Бог», написаний потай від рідних за три місяці канікул, здобув влітку 2016 року першу премію літературного конкурсу «Коронація слова». В основі роману лежить реальна історія української сільської сім’ї Марії та Степана Січевлюків – Врублевських, що трапилася під час Другої світової війни.

«Маленька Міра, улюблена донька та онука колись великої та дружної єврейської родини, перестала розмовляти після того, як її батько назавжди зник у фашистській тюрмі, а бабусю було застрелено просто на її очах. А коли Міра разом з матір’ю Естер і братом Давидом опиняється у концтаборі, їх рятує дорожній майстер Степан, якому сині очі Міри нагадують померлу доньку. Він із дружиною організовує родині втечу та ховає у себе в підвалі – на довгі роки… Без сонця, без голосного сміху, з дитячими іграми на нічному кладовищі, з тихими християнськими святами, які виявилися такими схожими на іудейські… Маленька хата на краю села між цвинтарем і церквою, між життям і смертю, маленьке поле битви за милосердя…»

Пахомова, Тетяна.

Я, ти і наш мальований і немальований Бог : роман / Т. Пахомова. - Харків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 192 с.

Бут, Сергій.

Листи з того світу : роман / С. Бут. - Харків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2018. - 304 с.

Новим виданням 2018 року є сучасний детектив львівського письменника Сергія Бута «Листи з того світу». Цікава та захоплююча історія зі смаком містики, яка відбувається в чарівному місті Лева. Книга захоплює із перших сторінок. Історія починається тим, що на львівському кладовищі головний герой роману – 19-річний студент – реставратор Андрій Багрій, знаходить листа зі страшною сімейною історією.

У передмові до книги Андрій Кокотюха наголошує, що молодий автор чітко дотримується усіх жанрових та стильових канонів детективу. Буту вдається сформувати повноцінну та автентичну загадку.

Гнатко, Дарина.

Мазуревичі. Історія одного роду : роман / Д. Гнатко. - Харків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2018. - 336 с.

Книга «Мазуревичі. Історія одного роду» – грандіозна родинна сага від однієї з найчутливіших авторок сучасної України Дарини Гнатко. На прикладі п’яти поколінь одного роду письменниця показала, як страждають діти та онуки через помилки та необачність своїх пращурів. Крізь призму роду Мазуревичів Дарина Гнатко розкриває перед читачами буремне двадцяте століття з його війнами, революцією та тоталітарними «лещатами», між якими опинилися мільйони нещасних сімей. В романі злилися драматичний сюжет з відголосками історії й тонким психологізмом

У затишний домашній вечір цей мелодраматичний роман «Київ - New York",молодої київської письменниці Ірини Тетера, подарує тиху радість кожній жінці, яка будь-коли в своєму житті кохала, і кожній дівчині, яка з хвилюванням і наївною вірою в диво нетерпляче очікує головної «зустрічі»

За сюжетом книги Іриною був написаний кіносценарій, який отримав Спеціальну відзнаку Державного агентства України з питань кіно у рамках міжнародного літературного конкурсу "Коронація Слова".

Ми ознайомили з яскравими представниками сучасної української літератури, які обов’язково варто прочитати.

О. Воробйова,

бібліограф районної бібліотеки

Тетера, Ірина.

Київ - New York. Зустріч, що розфарбувала життя / І. Тетера. - Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2016. - 224 с. - (Мандри кохання)