Заходи бібліотеки

Нарешті наступило довгоочікуване літо! Наш бібліодворик зачекався на своїх відвідувачів. І ось, ціла зграя малюків прибігла сюди, для того щоб весело і цікаво провести вільний час. Для них бібліотекарі підготували літню програму розваг - ігроленд "Дитинство - це гомін веселий усюди", ведучою якої була Алла Коновалова.

Сьогоднішні гості - це учні четвертого "А" класу ОЗО "Новоархангельський НВК "заклад зсо І-ІІІ ст.-гімназія" на чолі зі своєю улюбленою вчителькою Інною В'ячеславівною Кожухар.

Після привітань діти взяли участь у веселій розминці "Шикування", мірялись не лише за зростом, а й за кольором волосся, даті народження і навіть - розміром ноги. Долучились до проведення челенджу «Дякую За…», пригадали усе найкраще, що відбулось з ними на протязі навчального року, що минув і написали слова вдячності. Відповідали на кумедні запитання бліц-вікторини «Заморочки з бочки». Дізнались, що означає термін "пантоміма" і прекрасно справились з завданням демонструючи рухами та мімікою предмети побуту. Відгадували веселий кросворд з ключовим словом "Канікули". Активно рухались під час ігор "Стоніжка", "Карлики і велетні", а також виконали спортивні вправи під запальну музику в "Фізкультхвилинці". Знаходили схожі смайли в змаганні "Емоджі" та малювали незвичайних персонажів в конкурсі "Художники". А по скільки наші гості гарно навчаються, люблять читати і є активними відвідувачами бібліотеки вони з легкістю справились з завданнями гри "Літературний розшук", яку провела з ними бібліотекар Ольга Воробйова. Діти гарно провели час в бібліодворику, ми почули багато слів вдячності.

4 червня на гостину до Новоархангельської центральної публічної бібліотеки завітали чарівні, усміхнені дівчатка - учениці ОЗО "Новоархангельський НВК "заклад зсо І-ІІІ ст.-гімназія" зі своєю вчителькою Євгенією Володимирівною Кулинич.

Бібліотекар, Алла Анатоліївна Коновалова провела невеличку екскурсію, під час якої ознайомила з відділами та роботою книгозбірні. А потім дівчаткам запропонували цікаво провести час і взяти участь у веселому ігроленді "Дитинство - це гомін веселий усюди". Наші гості розповіли про те, що вони користуються смартфонами і часто в повідомленнях додають смайлики, тож ми підготували для них гру "Емоджі". Діти продемонстрували гарні знання під час мозкового штурму "РозУмка", дізнались, що означає слово "Пантоміма" і спробували себе в ролі мімів. Як і більшість дітлахів дівчатка дуже люблять малювати, але бібліотекарі намагались дещо ускладнити їм завдання і замовили малюнок дуже незвичайних тварин. Наші гості справились з цим іспитом з легкістю.

Споконвіку українці свято шанували одяг, а особливо вишиту сорочку, справжній оберіг людини. "Вічна пісня барв і кольорів", ось назва заходу, який відбувся 20 травня. Адже в українській вишивці скільки історії, традицій, різнобарв'я, фантазії, майстерності і, звичайно душі. Цей список можна продовжувати до безкінечності. Тож під час заходу ми намагались розповісти про значення кольорів на вишиванках. Наші гості брали участь у конкурсі "З'єднай вислів" і складали чудовий вірш "Оберіг" Лесі Вознюк. Виготовляли з паперу в техніці орігамі "Саморобку-вишиванку", а потім прикрашали та розфарбовували її. Висловлювали свої бачення та думку під час опитування "Українська вишиванка: модний бренд чи вікова традиція?" Дізнавались про значення квітів та рослин у вишитих узорах розгадуючи кросворд "Рослинні орнаменти у вишивці". Також ми оформили фотозону "Завжди модно!", де намагались відтворити куточок української оселі - з рушниками, доріжками, глечиками та квітами, тут з задоволенням наші гості фотографувались на згадку.

Кожного року у кінці березня усі бібліотеки України проводять Всеукраїнський тиждень дитячого читання, який набув сьогодні особливого змісту для кожного учасника, адже в наш час інтенсивного розвитку інформаційних технологій та швидкого Інтернету, надзвичайно важливо зберегти в дітях любов до читання. Нічого не може замінити спілкування дитини зі справжньою книгою, а бібліотеки у сучасному світі залишаються чи не єдиним осередком дозвілля, де навчають дитину не просто читати, а систематично думати та аналізувати.

Новоархангельська районна бібліотека в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання підготовила ряд заходів.

23 березня до нас завітала зграйка дітлахів, які взяли участь у казковому ерудит-лото «Почитаємо, пограємо, казки відгадаємо». Під час заходу діти дізналися про те, що найдавніша версія найулюбленішої і найбільш прочитаної казки «Попелюшка» Шарля Перро була знайдена ще в єгипетських папірусах. Ця казка, перш ніж казковим сюжетом зацікавився Шарль Перро, існувала в декількох сотнях варіантів. Найвідоміші з них були прочитані присутнім під час заходу: історія Родопис, яка вважається прародителькою всіх історій про Попелюшку; «Попелюшка» італійського казкаря Джомбатіста Базіле та «Попелюшка» братів Грімм.

Всі ми добре пам’ятаємо, що Попелюшка змушена була перебирати макові зерна від проса, наші гості із задоволенням виконували бібліотечне завдання – розділяли казки за походженням, на авторські і ті, що відносяться до народної творчості. Справжня детективна діяльність розгорнулася під час гри «Таємнича пропажа». В ході якої, за зібраною інформацією бібліотекаря, наші детективи допомогли знайти речі казкових героїв: чоботи Кота, годинник Попелюшки, дзеркало Сплячої красуні, золотий ключик Буратіно та навіть знайшли хвіст вовка-панібрата, який він опустив в ополонку. В кінці заходу дітей ознайомили з матеріалами тематичної викладки, яка присвячена дитячим книгам ювілярам 2021 року.

25 лютого 2021 року виповнилося 150 років від дня народження видатної української поетеси Лесі Українки. Безперечно, це ім’я вже відоме Вам. В ньому зворушливо поєдналися милозвучне ім’я її дитинства – Леся і слово найвищої честі та обов’язку патріота – Українка.

«Тихий спів» поетеси був непримиренним до рабсь­кого приниження і запроданства, до лицемірства і де­спотизму, до моральної убогості і тиранії. Її твори про­низані любов'ю до людини, світлою вірою в перемогу добра і справедливості. «Людська недоля, — зазначала Леся Українка, — будила не розпач в мені, а бажання кращої долі».

Леся Українка входить до переліку найвідоміших жінок України. Завдяки щирій відданості рідній країні, її ім'я стало одним із символів української держави. 150-річний ювілей Лесі Українки внесено до Календаря пам’ятних дат ЮНЕСКО на 2020-2021 роки.

Президент України підписав указ про відзначення ювілею письменниці на державному рівні.

З метою вшанування пам’яті видатної української поетеси, громадської діячки Лесі Українки, популяризації та актуалізації її творчості серед юнацтва та молоді Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Є. Маланюка оголошено про проведення бібліотечного стріму «Лесине слово звучатиме знову!». В рамках даного конкурсу бібліотекарями Новоархангельської районної книгозбірні проведено 25 лютого музично-поетичний акорд "Геній тендітної незламності", учасниками якого стали учні 4-А класу Новоархангельського НВК – гімназії на чолі з класним керівником І.В. Кожухар.

Ведучі Алла Коновалова та Вікторія Баланівська вітали гостей у бібліотеці та запрошували до участі в заході. «Є люди, як зірки – горять і світять все життя», - такими словами бібліотекарі розпочали розповідь про Лесю Українку. Учасники, Артем Малков та Тетяна Баланівська, поклали хліб на рушнику до портрета письменниці.

Під час заходу учасники декламували вірші Лесі Українки «Вишеньки-черешеньки», «Конвалія», «Мамо, іде вже зима», «Давня весна», «Хто вам сказав, що я слабка». Розповідь ведучих про життя і творчість поетеси перепліталася з музичними номерами, які виконували учні Новоархангельської школи естетичного виховання. Валентин Зозуля виконав твір «Їхав козак на війноньку», Богдан Голубенко – «Вечір в лісі», Софія Пасенко – «Арія».

Леся Українка виховувалась у сім’ї, де щиро любили усе українське, дотримувались обрядів та звичаїв, розмовляли рідною мовою, співали народних пісень. На підтвердження цього діти представили інсценізацію драматичної картини «У Колодяжному». Колись Леся Українка писала: «Не знаю, чи буде хто з молодшого покоління згадувати коли про мене. Але б я хотіла на те заслужити». Ми з повним правом говоримо: «Леся Українка того заслужила». Прекрасним завершенням заходу стало виконання Анною Бондаренко та Тетяною Баланівською пісні «Діти України».

День святого Валентина є неофіційним святом усіх закоханих, яке пройшло крізь століття, і сьогодні широко відзначається у всьому світі.

Напередодні Дня усіх закоханих працівники Новоархангельської районної бібліотеки організували проведення святкової акції під назвою "Чарівний Валентинів день". Учасниками акції стали відвідувачі нашої книгозбірні.

В програму заходу входило:

знайомство з книжковою виставкою;

стрім-вікторина "Найкраща цитата про любов";

творча майстерня з виготовлення листівок "Найщиріші привітання у Всесвітній День кохання".

На День Валентина прийнято вітати своїх половинок символічними дарунками, а особливу цінність їм додає, якщо ці сюрпризи зроблені власним руками, з любов’ю та ніжністю. Тож наші гості виготовляли валентинки аби порадувати своїх коханих. Проявили неабиякі знання, прослухавши відомі висловлювання українських та зарубіжних письменників безпомилково відгадавши, хто їх автор та з якого твору. Також сьогодні звучало багато щирих побажань з прийдешнім святом, привітань та приємних слів.

Щороку у третю неділю травня відзначається свято – День Європи в Україні, яке покликане збільшити єдність між українцями та іншими європейськими культурами.

«ЄВРОПА: багатолика, близька, єдина, велика», під такою назвою в Новоархангельській районній бібліотеці діє книжкова виставка, на якій представлена література, що знайомить з багатою на події історією, європейською культурою, кращими літературними надбаннями.

У розділі під назвою «Європа – наш спільний дім» висвітлена тема створення Європейського Союзу. Скориставшись енциклопедією «Країни світу. Європа» ви дізнаєтесь багато цікавого про географічні особливості, природу, економіку європейських держав.

Європа подарувала людству багато видатних письменників та поетів, навряд чи знайдеться хоча б одна людина, яка б не прочитала за життя жодного їхнього твору. З книгами Данте, Шекспіра, Жуля Верна, Оскара Вайльда, Агати Крісті та багатьох інших ви зможете ознайомитись скориставшись розділом виставки «Письменники Європи – світу».

Європейський континент називають колискою сучасної цивілізації, за допомогою літератури представленій на виставці ви зможете здійснити подорож країнами Європи, більше дізнатися про звичаї та традиції різних народів, що входять до європейської спільноти.

6 березня в районному Будинку культури відбувся святковий концерт присвячений Міжнародному жіночому дню, адже жінка - справжня берегиня сімейного затишку, яка як сама весна дарує усім ніжність, безкрайню любов, нове життя. До вітальної програми долучився і колектив Новоархангельської районної бібліотеки. У вестибюлі ми представили книжкову виставку "Букет жіночих імен" та провели одноіменну святкову акцію. Виставка складалася з книг про видатних жінок світу та України. Серед героїнь є як дуже популярні особи, так і менш відомі постаті з історії та сьогодення, які зробили вагомий внесок у науку, культуру, політику. Бібліотекарі запрошували усіх учасників та гостей свята прийняти участь в акції, пригадати ім'я відомої, прославленої жінки, написати його на квіточці і утворити таким чином символічний "Букет жіночих імен". Святкова атмосфера, відчуття тепла, весни, радості все це сприяло вільному, невимушеному спілкуванню, тож наш задум був повністю втілений.

Весна – найпрекрасніша пора року. З її приходом оживає природа, повертаються із далеких країв птахи, зодягаючись у зелень, квітнуть дерева. І не дивно, що саме на початку цієї прекрасної пори, коли все пробуджується, оживає, набирає сили, жінок всього світу вітають з чудовим святом 8-го Березня.

Напередодні свята до районної бібліотеки завітали наші подруги, колеги, читачки для того, щоб прийняти участь у вечорі відпочинку під назвою "Яскрава усмішка землі". Ведучі розпочали захід з приємних слів вітань та порівнянь жінок з квітами - такими ж ніжними, різнобарвними, чарівними і нев'янучими. Прозвучали музичні вітання - Танюшка Баланівська подарувала пісню "Мамо, я люблю тебе", Надія Миколаївна Ванак підготувала поетичний дарунок і прочитала поезію "Я сію квіти...", з гумористичним вітанням звернулась до присутніх Людмила Федорівна Савенко. Наші гості дізнались багато цікавих фактів про квіти, довідались яка рослина є їхнім янголом-охоронцем згідно квіткового гороскопу, прийняли участь у різноманітних конкурсах: "Назви квітку з першої літери вашого імені", "Збери назву", "Реклама улюбленої квітки", "Пісенний". Звучали теплі слова вітань від директора Новоархангельської районної бібліотеки Олени Григорівни Каплун, порадувала поетичним словом Альвіна Іванівна Шраменко. Бібліограф Ольга Воробйова познайомила з підбіркою нових книг "Букет жіночих імен", де головною героїнею виступає її Величність Жінка. Завершився захід чаюванням у дружній та приємній компанії.

Видавництво «Агенство «ІРІО» називають видавництвом мотиваційної літератури. Видані ним книги мотивують дорослих і дітей до особистісного та професійного зростання.

Для розвитку дітей у видавництві публікується серія книг «Видатні особистості», 12 книг якої надихають дівчаток і хлопчиків прикладами життя відомих людей. Написані вони простою, зрозумілою для дитини мовою. Кожна історія доповнена яскравими ілюстраціями.

Книги відомої серії надійшли до фонду Новоархангельської районної бібліотеки. Бібліограф Ольга Воробйова запросила учнів 4 класу Новоархангельського НВК «ЗШ І-ІІІ ст.-гімназії» до участі в пізнавально-інформаційній годині «Мрійники, що змінили світ». Ведуча ознайомила дітей з книгами, зачитувала уривки, з яких діти дізнались багато цікавих фактів, наприклад чому саме яблуко стало символом компанії Стіва Джобса «Аpple», розкрила таємницю портрета Ейнштейна, де він зображений з висолопленим язиком та багато іншого. Чимало геніальних відкриттів належать вітчизняним вченим. Малята дізнавалися про них граючи в гру «ПОЛЕ ЧУДЕСних винаходів українських дослідників». Гра відбувалась у форматі відомого телешоу. Відгадували слова «рентген», «ракета», «гелікоптер», «трамвай». Назви були добре відомі учасникам, але тепер вони знатимуть і те, що ці пристрої були сконструйовані саме українцями. Усі згадані книги ви зможете взяти в користування у відділі Абонемент Новоархангельської районної бібліотеки.

21 лютого відзначається Міжнародний День рідної мови - найбільшого скарбу, відзеркалення душі народу, його історії. Видатна українська поетеса Ліна Костенко говорила: "Що нації вмирають не від інфаркту - спочатку їм відбирає мову".

Працівники районної бібліотеки запросили учнів 7-А класу Новоархангельського НВК "ЗШ І-ІІІ ст. - гімназія" прийняти участь у мовознавчих пазлах "Мова, що стирає кордони". Ведуча заходу Олена Тригуб, привітала семикласників зі святом, розповіла про цінність та унікальність мови для кожного народу. Діти активно приймали участь в різноманітних конкурсах, а саме "Мовне асорті" /відповідали на запитання про мову/, "Асоціація" /відгадували назви країн за підказками/, за умовами гри "Детектив" поєднували грошові одиниці з відповідною державою, познайомились з казкою про частини мови, ставши її головними героями. Учасники дізнались багато цікавого та корисного як про українську мову, так і про мови світу і ми впевнені, що вони не тільки не забудуть свою рідну мову, а й будуть примножувати і оберігати її красу.

Щороку 17 лютого у різних країнах світу відзначається День спонтанного прояву доброти (Random Acts of Kindness Day). Це одна з недавніх ініціатив міжнародних благодійних організацій. Спочатку свято відзначали тільки в Сполучених Штатах, але зараз воно має глобальне значення і святкується незалежно від громадянства, національності і релігійних переконань. Головне в цей день, як закликають організатори, потрібно намагатися бути добрим до всіх. І не просто добрим, а добрим безмежно і безкорисливо.

До свята бібліотекарі районної бібліотеки підотували урок доброти "Повір у себе". До участі запросили учнів 4 класу Новоархангельської ЗШ № 2. Ведуча заходу Алла Коновалова, запитувала у дітей: "Що таке добро?", "Де вони його зустрічали?", "На що воно схоже?", "Чи можна навчитися бути добрим?". Діти висловлювали свої судження і думки з цього приводу. Прослухали легенду про нагородження новонароджених малят багатьма чеснотами і тільки від них самих буде залежати, чи виростуть вони добрими і щирими. Прочитали і обговорили оповідання В. Шкляра "Гніздечко". Малята уявили себе головними героями твору, рятували пташенят, зігрівали своїм теплом, пригортали до серця. Під час фізкультхвилинки "Буревій" на підтвердження того, що вони ростуть добрими, утворили цілий "ліс рук" добрих справ. Завершився захід компліментом своєму сусіду по колу. Живи, добро звершай, Та нагород за це не вимагай. Лише в добро і вищу правду віра Людину відрізня від мавпи й звіра. Нехай живе ця істина стара: Людина починається з добра!

В Україні 29 січня щорічно відзначається День пам'яті героїв Крут. Саме в цей день у 1918 році в 130 км на північний схід від Києва загони, які складалися з київських студентів та бійців вільного козацтва стримали на декілька днів наступ чотирьохтисячної більшовицької армії Михайла Муравйова. Цій події була присвячена історична година «Крути, Крути… Довік не забути», яка відбулась у Новоархангельській районній бібліотеці та оформлена книжкова виставка «Жертовний шлях до мрії». На заході були присутні керівництво району, учні Новоархангельського НВК "ЗШ І-ІІІ ст. - гімназія". Розпочався захід словами ведучої Олени Тригуб про те, що дуже важливо знати історію нашого народу, пам'ятати імена патріотів України, які поклали життя за її честь та славу. Про подвиг українських юнаків, який став символом боротьби української молоді розповів у своєму виступі голова Новоархангельської РДА Сергій Васильченко. Перебіг бою під Крутами висвітлив зберігач фондів Новоархангельського районного краєзнавчого музею Владислав Шимченко. Пам’ять загиблих було вшановано хвилиною мовчання. Учасники історичної години переглянули відеоролик присвячений героям Крут "Ніколи не плач".

2020 рік оголошено Роком Європи в Україні. Працівники Новоархангельської районної бібліотеки розробили цикл заходів, які увійшли до цільової програми «Світ навколо нас». Розпочали бібліотекарі знайомство з європейською культурою саме з неймовірно великого пласта – кухні, адже це чудовий спосіб зрозуміти інший світ краще. І, погодьтеся, цей спосіб навіть дуже приємний. Ведуча інформаційного ф'южна Алла Коновалова запросила гостей заходу у цікаву кулінарну мандрівку Європою, в ході якої усі дізналися про те, що і як їдять європейці, чим полюбляють снідати французи, і який чай п’ють англійці, чому греки і досі співають хвалебні оди богу вина Діонісу та багато іншого. Учасники заходу прийняли участь у кулінарному бліц-турнірі, а також відгадували овочі за непростими підказками. Переглянули відео від Оксани Голубовської, де розповідалось про кращі національні та незвичні страви Європи. Бібліограф Ольга Воробйова підготувала огляд літератури «Літературно-кулінарі смаколики», адже багато письменників детально описували не лише страви, а й розкривали таємниці їхнього приготування, серед яких - Агата Крісті, Ернест Хемінгуей, Гі де Мопассан, Астрід Ліндгрен та інші. Як символічний підсумок отриманих знань ведуча провела гру, необхідно було поєднати страву та країну. Працівники районної книгозбірні також прийняли активну участь у заході, власноруч приготували і презентували популярні страви європейської кухні, розповівши цікаві та невідомі акти про віденський струдель, англійський чіз-кейк, італійську піцу, іспанський смаколик – альфахорес, бельгійський паштет і наші звичні, але неймовірно смачні - вареники. Завершився захід найприємнішим - дегустацією.

І хто б що не казав, але свято Нового року залишається одним із найулюбленіших, найдушевніших! От і працівники нашої бібліотеки закрутились у передноворічних приготуваннях. В читальному залі оформили виставку-інсталяцію "Біла казка зими", де основне місце приділили символу 2020 року - Мишці, яких їх тут тільки нема - м'якенькі, пухнасті, керамічні і навіть книжкові! Але без чого не обходиться святкування Нового Року? Звісно, без ялинки. Руками бібліотекарів були виготовлені гарні, яскраві, незвичайні ялинки з різноманітних матеріалів. А для всіх, хто мав бажання навчитися і виготовити своє власне новорічне деревце, організували проведення ялинки-паті під назвою "Новорічна круговерть".

Ведуча заходу Олена Тригуб, розпочала захід із привітання з прийдешніми святами. Розповіла про історію та звичаї святкування Нового Року, коли виникла традиція прикрашати ялинку, про те, що існує безліч альтернативних способів замінити живе деревце на не менш гарне і креативне. Ось виготовленням таких креативних ялинок ми і займалися. Не дивлячись на використання одного способу - новорічні символи вийшли у всіх різні та неповторні, але однаково гарні та святкові. Тож результат перевершив наші очікування, а кожен учасник поніс додому чудовий подарунок. Приємним сюрпризом для нас був прихід Мишки - Лесі Гольші, яка щиро привітала учасників заходу, а також представила можливість загадати бажання, а потримавши її за хвостик, пообіцяла що усе задумане обов'язково збудеться. Щиро дякуємо за участь, душевну атмосферу і передноворічний настрій.

Серед актуальних проблем сьогодення існує нагальна потреба у правовій освіті, обізнаності дітей та молоді. Учні 9-Б класу Новоархангельського НВК "загальноосвітня школа І-ІІІ ст. - гімназія" в рамках Тижня права були запрошені до районної бібліотеки на інформаційний бібліогід «Юридичний компас молоді». Під час заходу були розглянуті різноманітні питання такі як: роль правил і законів в суспільстві, суспільні відносини за участі неповнолітніх. Бібліотекар порівняла права та обов'язки людини з символічними крилами, тож підлітки розрізняли ці два поняття, для того щоб бути дієздатними та приносити користь суспільству. Також учасниками правового компасу піднімалося питання юридичної відповідальності осіб, які не досягли 18 років. На прикладі мультфільму «Ну постривай!» хлопці та дівчата в жартівливій формі ознайомилися з видами юридичної відповідальності, а також серйозними висновками до яких призводить подібна поведінка. Цікаву бесіду доповнив огляд книжкової виставки – кросворду «Перехрестя мудрого закону».

Спливають дні, закінчується останній місяць осені, а це означає, що пора готуватись до підбиття підсумків за рік та планувати роботу в наступному. 29 листопада до районної бібліотеки з'їхались сільські бібліотекарі, для того, щоб прийняти участь у семінарі "Бібліотека – центр духовного і культурного спілкування". Захід розпочався виступом начальника відділу культури, туризму та культурної спадщини РДА Ольги Григоренко. Ольга Степанівна розповіла про перспективи та плани створення об'єднаних громад, як буде функціонувати галузь культури під час адмінреформи. Семінар відкрила директор районної бібліотеки Олена Каплун. Методист РБ Вікторія Баланівська підготувала консультацію по темі семінару, та ознайомила присутніх з методичними порадами що планування роботи на 2020 рік. Виступ супроводжувався показом численних фото. Завідувачка районної бібліотеки для дітей Надія Шарова оголосила про основні напрямки по роботі з користувачами дітьми у наступному році. Крім цього був продемонстрований фотозвіт з ярмарку обласних інновацій, який нещодавно відбувся в ОУНБ ім. Д. Чижевського. Усі матеріали наші сільські колеги отримали також в електронному вигляді. Тож сподіваємось отриманий досвід буде корисний у роботі.

Поріг ХХІ століття людство переступило з низкою жахливих хвороб і однією з них є ВІЛ/СНІД. У 1988 році Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила 1 грудня Міжнародним днем боротьби зі СНІДом. Це пов'язано з тим, що синдром набутого імунодефіциту набув масштабів епідемії. Найбільше від цього захворювання страждає молодь. Тож саме для такої вікової категорії було вирішено провести шок-урок "Знай сьогодні, щоб жити завтра". Бібліотекар районної бібліотеки Алла Коновалова завітала до учнів 10 класу Новоархангельської ЗШ І-ІІІ ст. Новоархангельського НВО № 2. Підлітки дізналися, що існують різні гіпотези походження ВІЛ-вірусу імунодефіциту людини, про основні способи зараження. Ведуча наголосила, що єдиний вихід у боротьбі з поширенням СНІДУ – профілактика. Потім продемонструвала червону стрічку – символ нашої підтримки і надії на життя без цієї смертоносної хвороби. Сподіваємось, що молодь прослухавши дану інформацію стала набагато обізнанішою, проінформованою, а значить захищеною.


Щороку 30 листопада у багатьох країнах відзначається Всесвітній день тварин (World Day Pets). Ідея про заснування цього свята була озвучена на Міжнародному конгресі прибічників руху в захист природи, що проходив у Флоренції (Італія) в 1931 році. Тоді різні екологічні організації та природоохоронні товариства заявили про готовність організовувати різноманітні масові заходи, спрямовані на виховання у людей почуття відповідальності за все живе на планеті, у тому числі і за домашніх тварин.

До Всесвітнього дня тварин у Новоархангельській районній бібліотеці відбувся урок доброти і гуманності "Мій улюблений пухнастик, скільки він дарує щастя". На захід завітали учні

3-Б класу Новоархангельського НВК «ЗШ І-ІІІ ст. – гімназія». Бібліотекар Олена Тригуб розповіла як правильно піклуватись про домашніх улюбленців, як їх годувати, купати, вигулювати і лікувати. Повідомила неймовірні факти з життя тварин: про найменшого кота у світі, про собак-рятівників та ін.). Потім запропонувала учасникам заходу прийняти участь у грі-кросворді "Для пухнастиків", конкурсі "Якщо ти згодний, то виконай дію", дізнались багато незвичайного про тварин-метеоролігів під час вікторини "Хто? Де? Як?". Діти з задоволенням розповідали про своїх милих улюбленців. Малята разом вирішували важливе питання: "Чи важливо щоб домашня тварина була породистою?" З відповідей діток стало зрозуміло, що і безпородні собачки та кішечки дарують своїм господарям не меншу радість і любов. Завершився захід переглядом мультфільму "Піп – пес поводир".

Українська мова, як і інші державні символи: герб, прапор, гімн є одним з ключових символів нашої державності, основою національної і культурної ідентичності. Необхідно щиро любити і поважати українську мову – нашу національну гордість і безцінний скарб.

До Дня української писемності та мови Новоархангельська районна бібліотека підготовила і провела урок мовної словесності «І той лиш пошани достойний, хто мову шанує свою» для учнів 6 класу Новоархангельської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 2 Новоархангельського НВО №2. Учасники заходу мали змогу пригадати, що вони знають про рідну мову та позмагатись в ерудованості.

Шестикласників розділили на дві команди «Розумники» та «Всезнайки».

У конкурсі «Естафета» називали без затримки антоніми до запропонованих бібліотекарем слів. Підбирали слова, які б пояснили значення крилатих слів у конкурсі «Крилаті вислови». Відповідали на загадки-жарти із «Загадкового кошика». Під час конкурсу «Мовне асорті» бібліотекар швидко читала слова, а команди за обмежений час записували ті, які вдалося запам’ятати. Дізналися, що найбільш вживаною літерою в українському алфавіті є літера «П», також на цю букву починається найбільша кількість слів. Під час конкурсу «Най – най – най…» представники від кожної команди називали слова, що починалися на дану літеру. А завершив наш урок-конкурс «Я – артист», де учасники за допомогою жестів передавали зміст фразеологізмів а команда відгадувала. Перемогу здобули «Всезнайки». Захід пройшов у дружній атмосфері.

Хелловін святкують у ніч із 31 жовтня на 1 листопада. Це свято нечистої сили, яке прийшло до нас із Америки та Канади. З кожним роком воно набуває все більшої популярності у країнах Європи.

Походить свято від давніх кельтів. Вони відзначали прихід нового року 1 листопада. Фестиваль, який влаштовували напередодні, символізував завершення сільськогосподарських робіт і початок зими, що майже в усіх народів асоціювалося зі смертю. Вважали, що 31 жовтня мертві повертаються на землю, щоб навідати своїх живих нащадків. Це був день, коли злі сили могли прийти у наш світ і лякати людей: домові стукають у вікна і двері, відьми літають на мітлі по небу. Саме тому і придумали гарбуз із свічкою всередині, щоб їх відлякувати.

Для нашої країни - це не зовсім звичне свято, та й відзначає його в основному молодь на студентських вечірках і клубах, та потихеньку він долучається до нашої культури.

Новоархангельська районна бібліотека влаштувала святкування Хелловіну з учнями 8 класу Новоархангельської ЗШ І-ІІІ ступенів НВО № 2. Учасники заходу з цікавістю знайомилися з історією виникнення та традиціями відомого свята. Так як святкування проходило під назвою «Хеллоувін по-українськи», то бібліотекарі звернули увагу на існування Велесової ночі, як аналогу Хелловіну на Україні. Всі взяли участь у розвагах – мотали мумії, відгадували персонажі кіношних і мультяшних монстриків, а на завершення отримали солодке частування під знамениті вигуки «ласощі або капості».

"Захист Вітчизни - почесний обов'язок", під такою назвою у Новоархангельській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Новоархангельського НВО № 2 була проведена патріотична година. Ведуча заходу - Олена Тригуб, розповіла учням сьомого класу про важливість даного свята, адже оборона країни, це одна з найважливіших функцій кожної держави. Наші хлопці та дівчата обороняють рідну землю, їм довірили найдорожче, оберігати мир. Бібліотекар розповіла чому це свято відзначають саме 14 жовтня, в день Покрови, покровительки козацтва. Діти відповіли на запитання, які стосувались запорізьких козаків, символів України. А потім на знак того, що всі ми теж нащадки сміливих, розумних, дужих козаків, прийняли участь у конкурсах "Хто кого пересилить", "Скоромовка", "Доповни прислів'я", "Конкурсі козаків-любомудрів". Хлопчики та дівчатка були активними, продемонстрували свої знання, силу та спритність.

Щорічно 30 вересня відзначається Всеукраїнський день бібліотек, але кожну бібліотеку особливою роблять не книги, а люди і не лише ті, які тут працюють, а й ті, які сюди приходять. Тож нам було дуже приємно, що в цей день до нас завітали учні сьомого класу Новоархангельського НВК "ЗШ І-ІІІ ст.- гімназія". Бібліограф районної книгозбірні Ольга Воробйова підготувала для дітей незвичайний бібліотечний урок - мандрівку в часі "Великий книжковий шлях". Учні дізнались про те, як починався шлях книги, що появі паперу, та друкуванню ми завдячуємо китайцям, а вдосконалив цей процес винахідник з Німеччини - Йоганн Гуттенберг. Усе почуте семикласники закріпили відповідаючи на запитання веселої Book вікторини, складаючи відповіді з літер.Зацікавила хлопців та дівчат незвична книжкова виставка-пазл "Впізнай твір за уривком", адже діти з легкістю відгадували усі назви книг. Тож нехай до бібліотеки завжди ідуть читачі, щоб кожна книгозбірня допомагала навчатись, шукати і знаходити.

30 вересня відзначається Всеукраїнський День бібліотек - свято вічного живого храму науки та душі. Напередодні, в гарно прикрашеному читальному залі районної книгозбірні відбулось святкування під назвою "Бібліотека: час змін - час дій". Нас прийшли привітати представники влади в особі її перших керівників, а саме голова районної державної адміністрації Сергій Васильченко. Він привітав бібліотекарів зі святом, побажав усіляких гараздів, відзначив велику роль бібліотек в розвитку громадянського суспільства та у вихованні молодого підростаючого покоління.Також працівників бібліотек району привітала начальник відділу культури, туризму та культурної спадщини райдержадміністрації Ольга Григоренко та вручила Подяки кращим фахівцям галузі. Були нагороджені працівники Новоархангельської районної бібліотеки: Баланівська Вікторія, Коновалова Алла, Тригуб Олена, Воробйова Ольга, Голубовська Оксана та колектив районної бібліотеки для дітей. А також подяки були вручені Гончар Оксані /Підвисоцька с/ б/, Сидоренко Наталі /Кам’янецька с/б/, Савенко Людмилі /сел. б/, Іванченко Ірині /Мар’янівська с/б/, Гранковській Наталі /Копенкуватська с/б/, Поліщук Наталі /Ятранська с/б/, Гашенко Галині /Мартинівська с/ б/, Неживенко Світлані /Нерубайська с/б/, Гаркавій Інні /Іванівська с/б/. Бібліотечних працівників району вітала голова ветеранської організації Іванець Ніна Василівна. Слова поваги та вдячності прозвучали для усіх ветеранів. Талановиті учні Новоархангельської школи естетичного виховання, колеги з районного Будинку культури та учасники хору ветеранів "Співоча діброва" подарували прекрасні музичні номери.

22 вересня, в Україні відзначається День партизанської слави. Цей день вважається початком підпільно-партизанського руху в нашій країні. "Їм честь Батьківщини святинею стала", під такою назвою в Новоархангельській районній бібліотеці відбулась година слави присвячена тим, хто в суворі роки Другої Світової війни в глибокому тилу боровся з фашизмом. На заході були присутні члени ветеранської організації нашого селища, учні 9 класу Новоархангельської ЗШ-гімназії, до яких з словами про те, як важливо пам'ятати та шанувати пам'ять загиблих у кровопролитній війні звернулись Лариса Леонтіївна Поліщук /заступник голови Новоархангельської РДА/. Про діяльність партизанських загонів на нашій території докладно розповіла Ніна Василівна Іванець /голова районної ради ветеранів/. Юрій Миколайович Галкін /директор Новоархангельського краєзнавчого музею/ розповів про експонати та документи, які зберігаються в нашому музеї та можна переглянути усім, хто цікавиться історією Другої світової війни, історією краю. Ведучі заходу Алла Анатоліївна Коновалова та Вікторія Миколаївна Баланівська познайомили присутніх з діяльністю наших письменників-земляків В.П. Козаченка та К.К. Гриба, які воювали в підпіллі, а потім побачене і пережите описали в своїх творах. Іринка Воробйова прочитала вірш В. Шурапова «На варті - Пам’ять». Хвилиною мовчання вшанували усіх тих, хто віддав своє життя за нашу рідну землю. Завершився захід покладанням квітів до пам'ятника загиблим партизанам.

Недільний ранок 22 червня 1941 року трагічною сторінкою увійшов у життя мільйонів українців. У цей день розпочалася найжахливіша війна в історії нашого народу, яка забрала життя кожного п'ятого співвітчизника. В Новоархангельській районній бібліотеці відбулася година реквієм "Вогонь скорботи в серці навіки" присвячена Дню скорботи і вшануванню пам'яті жертв війни в України. В заході прийняли участь заступник голови РДА Л.Л. Поліщук, заступник селищного голови М.Д. Бурдига, голова районної ради ветеранів Н.В. Іванець. Також прозвучали пісні воєнних часів у виконанні хорового колективу ветеранської організації "Співоча діброва" та хору ветеранів Торговицького Будинку культури "Осінній гай".Усіх присутніх не лишили байдужими слова з пісень "Солдати", "Степом", "Маки", а пісню "Журавлі" співали всі разом. Завершився захід хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам'ятників загиблим.

В рамках Тижня безпеки дорожнього руху в Новоархангельській районній бібліотеці відбувся захід під назвою "Щоб не трапилось біди, правила дорожні вчи", в якому прийняли участь учні четвертого класу Новоархангельського НВК «ЗШ І-ІІІ ст. – гімназія».

Щодня в Україні трапляються аварії на дорогах, в яких не лише травмуються, а й гинуть тисячі людей, жертвами дорожньо-транспортних пригод стають і діти. Ведуча заходу О.М. Тригуб, розповіла учням про те, що дотримання правил дорожнього руху,відповідальне ставлення та уважність на шляхах допоможуть не лише уникнути небезпеки, а й врятувати життя. Під час вправи "Дискусія" говорили про правила на дорозі, дорожні знаки, діти ділилися випадками зі свого життя. Потім школярі малювали знаки та пояснювали необхідність їхнього застосування. За допомогою сигнальних карток обирали вірний варіант, як потрібно себе поводити у громадському транспорті. Дізнались про історію виникнення світлофора та пограли у гру "Перехід".

Потім до розмови долучились Т.В. Нетреба інспектор ювенальної превенції та працівники сектору реагування патрульної поліції Новоархангельського відділення. Для дітей поява поліцейських та справжнього патрульного автомобіля начиненого хитромудрими пристроями викликала хвилю емоцій. Начальник СРПП №3 капітан поліції Р.О. Сідлецький познайомив з будовою та роботою автомобіля, відповів на запитання.

Впевнені, що усе почуте і побачене на заході запам'ятається дітям і вони ніколи не будуть порушувати правила дорожнього руху.

Світова спільнота вже не один рік поспіль попереджає про катастрофічні наслідки сучасних проблем довкілля, які потребують негайного вирішення. Забруднення повітря і води, глобальне потепління, деградація природних ресурсів, вирубка лісів – все це результат людської діяльності. Вирішення цих проблем потребуватиме чималих зусиль в багатьох сферах, у той час як стосуються вони виключно кожного.

Новоархангельська районна бібліотека сприяє вихованню екологічної культури молоді селища. Бібліотекарі проводять ЕКО-заходи різної форми. Так нещодавно, бібліотекарі запросили учнів 9 класу Новоархангельського НВК «ЗШ І-ІІІ ст. – гімназія» на екологічно-інформаційну годину «Давайте почуємо голос Землі». Ведуча Ольга Воробйова наголосила на тому, що Земля – це не тільки чудова планета, а й унікальна планета Сонячної системи тому, що на ній існує життя завдяки сприятливим умовам та природним ресурсам. Під час екогри «лайк і дізлайк» учні реагували на наведені приклади поведінки людини в природі. Велике багатство української нації – це родючі чорноземи, адже на території України зосереджено чверть усіх запасів чорнозему на планеті. На прикладі яблука бібліотекар порівняла співвідношення кількості родючого шару на Землі. Порівняння змусило зробити висновки, що родючого шару зовсім мало, його треба берегти і не забруднювати. Не оминули у своїй розмові присутні проблему забруднення нашої планети відходами, які створюють люди у процесі життєдіяльності. За допомогою вправи «Мішок для сміття» діти спробували свої сили по сортуванню сміття, яке було заздалегідь змодельоване і довели, що ми можемо вплинути на подальшу «долю» відходів, які ми викидаємо. Завершився захід пам’яткою – «Правила поведінки в лісі».

_____________________________________________________________________________________________________________________

Щороку в третю суботу квітня в Україні відзначається день довкілля. Бібліотекарі Новоархангельської районної книгозбірні занепокоєні станом навколишнього середовища і нашого селища зокрема, тож скористалися нагодою і провели годину сміливих ідей "Відходи - в доходи" для учнів 7-А класу Новоархангельського НВК зш-гімназії. Мета даного заходу - продемонструвати підліткам, як можна переробляти сміття, з користю використовувати його повторно, тим самим зменшувати кількість відходів.

В читальному залі бібліотеки було оформлено виставку, на якій були представлені різноманітні поробки з вторсировини, а також література в якій можна побачити цікаві ідеї та детальний опис виконання.

Ведуча заходу - Олена Тригуб, розповіла хлопцям та дівчатам наскільки важливо відповідально ставитися до природи та всього живого, адже стан навколишнього середовища є критичним. На підтвердження своїх слів продемонструвала учням відеоролик "Сміттєвий континет". А потім семикласники прийняли участь у різноманітних іграх: "Чим я можу допомогти природі?" /на листочках записували пропозиції і прикріпляли їх на символічному дереві/, "Перевтілення" /уявляли себе непотрібним предметом і пропонували ідеї, як його можна використати повторно/. Підлітки складали власний "План дій", який має вирішити проблеми з утилізації сміття, виникненням стихійних звалищ, говорили про те, що вони згодні сортувати, компостувати відходи, менше смітити. На завершення заходу, з пластикових пляшок, паперу, коробок тощо, власними руками виготовили різноманітні вироби. Година сміливих ідей "Відходи - в доходи" була для них корисною та пізнавальною.

Всесвітній день здоров’я відзначається 7 квітня починаючи з 1948 року. Саме тоді була створена Всесвітня організація охорони здоров’я, членами якої поступово ставали різні країни світу. На сьогодні це двісті країн, які зробили свій вибір на користь здоров’я людей. Україна була однією із перших. Починаючи з 1950 року щорічне проведення Всесвітнього дня здоров’я стало доброю традицією. Його мета – допомогти людям зрозуміти цінність свого здоров’я.

5 квітня з учнями 6 класу Новоархангельської загальноосвітньої школи І - ІІІ ступенів Новоархангельського НВО № 2 районна бібліотека провела мандрівку країною здоров’я «Гармонія душі і тіла». Здійснюючи уявну подорож, діти зупинялись у цікавих містах. На першій зупинці «Історична», присутні дізналися про грецького бога Асклепія та його доньок – Гігієни та Панацеї. Відповідали на питання гри «10 правил». На другій зупинці «Фізкультурна», шестикласники демонстрували вправи, які виконують під час своєї ранкової зарядки. На зупинці «Харчування і здоров’я» діти дізналися основні правила харчування. Розіграли сценку про вітаміни «Ми корисні для людини», відгадували страви за описом. На станції «Весела» брали участь у грі-змаганні «Хто швидше?», надували на швидкість кульки, чим провели своєрідне тестування легень. Відповідали на питання смішинки-вікторинки. На зупинці «Цілющі скарби землі української» дізналися що таке зелена аптека. Згадували назви і використання лікарських рослин. На станції «Дегустація», з завязаними очима, на запах і смак вгадували з якої лікарської рослини даний відвар. Як підсумок подорожі, учасники відповіли на запитання: Для чого потрібне здоров’я?.Відповідей було багато: щоб бути гарним, щоб бути життєрадісним, щоб добре вчитися, щоб посміхатися, щоб співати, щоб танцювати, щоб веселитися, щоб досягти успіху, щоб здобути освіту, щоб зробити життя кращим, щоб прославити державу.

Відомо, що ліплення розвиває не тільки фантазію і творчість, а ще й моторику рук, концентрацію уваги, терпіння, ретельність та самоконтроль. Усі ці риси важливі для будь-якої людини, тим паче, якщо ти працюєш рятувальником в пожежній частині. Вадим Вікторович Циганков пожежний рятувальник в 31 Державній пожежній рятувальній частині смт. Новоархангельськ, у вільний від роботи час захоплюється ліпленням з пластиліну, а ідеї черпає з прочитаних книг та кінофільмів. У Новоархангельській районній бібліотеці відбулась виставка робіт Вадима Вікторовича під назвою "Чарівний світ пластиліну". Точні копії техніки, увага до найдрібніших деталей, химерні образи - все це чекає на вас, якщо ви завітаєте до нашої книгозбірні та переглянете вироби Вадима Циганкова. А найменших відвідувачів дива з пластиліну вже підкорили та захопили!

Бути добрим не так вже й легко. В світі процвітає егоїзм, відчуженість, емоційна скутість. Матеріальні цінності стають найважливішими, з-за яких навіть близькі люди стають чужими. Але для того щоб зробити цей світ кращим, кожен повинен почати з себе. Ось головна ідея заходу «Чарівні зерна доброти», який був проведений з учнями 2-А класу Новоархангельського НВК "загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - гімназія" /класний керівник І.В. Кожухар/. Ведуча Олена Тригуб, намагалась донести дітям про те, що існують вічні цінності, які не можна придбати за будь-які гроші: любов, милосердя, повага, чесність. А для того щоб малята краще зрозуміли почуте, бібліотекар підготувала цікаві ігри та розваги. Хлопчики та дівчатка описували себе підбираючи відповідні риси до першої літери імені, переглянули мультик "Сніговик", порухались під час фізкультхвилинки, пригадали вічну боротьбу між добром і злом у казках, перетворювались на "Фею доброти" розповідали про гарні ознаки своїх однокласників, розрізняли гарні вчинки і погані сигналізувавши картками відповідного кольору, складали "Квітку доброти". На завершення, з маленьких сердечок утворили велике серце, наповнивши його добром та любов'ю.

Щороку з настанням весни в бібліотеках України проводиться Всеукраїнський тиждень дитячого читання. У перенасичений інформацією час популяризація книги набуває особливого значення: допомагає дітям відчути радість спілкування з книгою, нагадує дорослим про значення друкованого слова, привертає увагу до проблем дитячого читання. Бібліотекарі районної книгозбірні також приймають участь у тижні читанні, проводять ряд заходів. Тож запросили наших майбутніх читачів, учнів першого класу Новоархангельського НВК "загальноосвітня школа І-ІІІ ст. – гімназія" відвідати нашу бібліотеку, прийняти участь в екскурсії "Лабіринтами бібліотеки". Наші маленькі відвідувачі з перших хвилин почали мандрувати у бібліотечних лабіринтах, адже такої кількості книг вони напевно ще не бачили. Бібліограф Ольга Воробйова розповіла, що є багато цікавих книжечок, які не лише допомагають швидко і правильно читати, а й рахувати, малювати, а з деякими з них навіть можна зварити смачний борщик. Малята познайомились з відділами книгозбірні, дізнались які існують правила користування бібліотекою, в поводженні з книгами. Переглянули літературу з книжкової виставки "Іменини наших книг". Діти відповіли на запитання "Впізнай казку", пограли в "Казкове лото", відгадали кросворд, з зав'язаними очима малювали відомого втікача - літературного персонажа Колобка. Наприкінці заходу бібліотекар ще раз запросила відвідувати нашу бібліотеку.

______________________________________________________________________________________________________________________

21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Свято було започатковано у листопаді 1999 року на тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі. В Україні цей день відзначають з 2002 року, коли для зміцнення державотворчої функції української мови та сприяння вільному розвитку і використанню інших мов національних меншин України було видане розпорядження «Про відзначення Міжнародного дня рідної мови».

Долучилася до святкування районна бібліотека. Бібліотекар Алла Коновалова запросила учнів сьомого класу Новоархангельської ЗШ І-ІІІ ст. №2 поринути у чудовий, різноманітний світ рідної мови, прийнявши участь в інтелектуально-філологічній грі "Рідна мово, ти ніжний цвіт".

Учасники заходу поділилися на дві команди: "Мовознавці" та "Словограй". Семикласники активно приймали участь у конкурсах "Інтелектуал", "Крилатий вислів", "Загадки-жарти", "Народна мудрість". Діти продемонстрували гарні знання з української мови. Вправно читали скоромовки, змагаючись у змаганні "Фольклорознавець". З задоволенням вгадували слова-омоніми, які показували товариші по команді у конкурсі "Творчий". Цікавим для учасників виявився конкурс «Чорна скринька». Потрібно було вгадати предмет за текстом, зачитаним бібліотекарем. За кожен конкурс командам виставлялися бали. За підрахунком перемогу здобула команда "Мовознавець".

Український народ має багато традицій, присвячених різним святам. Однак цікавими є й святкування, що прийшли до нас з інших культур. Зокрема поширеним для українців є Китайський Новий рік. Якщо традиційних зимових українських свят вам було мало, то Новий рік можна зустріти ще раз тільки за китайським календарем.

Китайський Новий рік має непостійну дату, так як він залежить від місячного календаря. Нинішнє святкування китайського нового року почнеться 5 лютого і триватиме до 20 лютого.

З цієї нагоди у районній бібліотеці відбувся інформаційний ф’южн «Святкуємо китайський новий рік». На захід завітали учні 8-Б класу Новоархангельського НВК «загальноосвітня школа І-ІІІ ст. – гімназія». Бібліотекарі намагалися передати атмосферу свята. У читальному залі оформлена книжкова виставка "Піднебесна імперія" присвячена географії, історії, літературі та винаходам з Китаю. Це справжній куточок китайської культури. Дракон є головним учасником китайських новорічних подій, тож на нашому святі теж з’явилась ця фантастична тварина виготовлена руками бібліотекарів. Своєю красою дракон вражав учасників заходу. Бібліотекарі намагалися дотримуватися традицій та звичаїв святкування китайського нового року. Своїх гостей ведуча заходу Ольга Воробйова пригостила мандаринками, що уособлюють багатство і достаток. Також в Китаї дуже поширена новорічна традиція Я-суй цянь – кишенькові гроші у спеціальних червоних конвертах, які прийнято дарувати дітям. Нашим гостям ми подарували червоні конвертики з щирими побажанням в майбутньому році. Підлітки дізналися, що за китайським літочисленням наступив 4717-й рік і він буде під царюванням Жовтої Земляної Свині. Щоб відчути дух Сходу учні мали можливість повчитись користуватись паличками для їжі, що є традиційним столовим прибором в Східній Азії.

______________________________________________________________________________________________________________________

Бій під Крутами одна з найтрагічніших сторінок в історії України тому, що саме ця битва довела готовність українців відстоювати свою незалежність, державність зі зброєю в руках і покласти власне життя за Україну. 29 січня в Новоархангельській районній бібліотеці відбулась історична година під назвою «Герої Крут для нащадків взірець». На заході були присутні заступник голови Новоархангельської районної державної адміністрації Лариса Поліщук, заступник голови Новоархангельської районної ради Руслан Садіков, учні 10 класу Новоархангельського НВК "загальноосвітня школа І-ІІІ ст. – гімназія". Ведуча Алла Коновалова звернулась до присутніх зі словами про те, що дуже важливо знати, вивчати і пам’ятати свою історію, героїв, які захищали Вітчизну. Л.Л. Поліщук у своєму виступі провела аналогію і порівняла подвиг крутівців з сьогоднішніми захисниками, земляками, які обороняють цілісність нашої держави на Сході. Про хід битви розповів історик, зберігач фондів Районного музею Владислав Шимченко. Учні прочитали вірші, проголосили імена загиблих студентів, вшанували пам’ять хвилиною мовчання. Ольга Воробйова, бібліограф районної бібліотеки ознайомила з добіркою книг «Жертовний шлях до мрії», які допоможуть краще зрозуміти історичну подію під Крутами та відчути її значення у сьогоденні.

Інтернет наскільки заполонив навколишній світ, що без нього ми не уявляємо свого життя. Але серед численних дат є вельми незвичайне свято - "Міжнародний день без Інтернету", яке вся світова спільнота відзначає в останню неділю січня. У 2019 році свято припадає на 27 січня.

Передумовою до появи «Міжнародного дня без Інтернету» стала в першу чергу проблема реального спілкування між людьми. На неї звернули свою увагу співробітники Британського інституту соціальних винаходів. Представники даної установи 7 січня 2001 року організували в Британії захід International Internet Free Day, метою якого став заклик громадян усього світу присвятити хоча б один день в році звичайним людським занять без втручання високих технологій.

Напередодні свята, бібліотекарі районної бібліотеки запросили учнів 6 та 7 класів Новоархангельського НВК «загальноосвітня школа І-ІІІ ст.– гімназія» відзначити цей день, проживши його в "реальному" світі. А щоб діти зрозуміли, що і без інтернету є багато цікавих і захопливих речей, організували для них бібліоланч "Вчимося жити, дружити, любити". Читальний зал було перетворено на затишне кафе – діти розмістились за столиками, на яких стояло "бібліоменю" з запланованими "стравами", солодкі частування та напої.

Ведуча заходу О.М. Тригуб розповіла учням до яких наслідків призводить надтривале перебування за комп'ютером, смартфоном та планшетом, як важко піддається лікуванню віртуальна залежність та ігроманія. А потім бібліотекарі запропонували дітям альтернативні види дозвілля. Бібліограф О.В. Воробйова познайомила присутніх з книжковою викладкою "Часу не гай, книги читай", де були представлені не тільки художні твори, а й книги, прочитавши які можна навчитись виготовляти з паперу чудернацькі істоти в техніці орігамі, картини з квілінгу, природних матеріалів, конструювання з сірників тощо. Хлопці та дівчата з задоволенням грали в запропоновані їм ігри "Складач", "Міста", "Що влізе в трилітрову банку", спілкувались, сподобались їм призабуті "Лото" і "Шашки". На завершення створили колаж, наклеївши картинки з зображенням улюбленого заняття на ватман.