2017

«ВАШЕ ВЕЛИЧНОСТЕ, ЖІНКО!»

Під такою назвою в переддень 8 Березня працівники районної бібліотеки провели ретро-вечірку для жінок старшого віку.

Нам дуже хочеться допомогти людям поважного віку, які перебувають на пенсії, відчути себе потрібним суспільству, аби вони знайшли те коло спілкування й ті корисні заняття, які б забезпечили самореалізацію кожного, самовдосконалення і безперервний розвиток, аби відступили хвороби і старість. Колектив районної бібліотеки вже декілька років опікується дозвіллям людей старшого віку, тож і виникла задумка провести вечір-спомин, вечір-екскурс в молодість, юність.

У дні весняного пробудження й оновлення вшановуємо жінку, чарівну, лагідну, щиру на любов, берегиню родинного вогнища, мудру наставницю. Під час ретро-вечірки лунали вірші про жінок, вітання зі святом, побажання усіляких гараздів. До уваги запрошених були запропоновані відеокліпи з виконанням пісень їхньої молодості. Створена бібліотекарем Оксаною Голубовською відеовікторина нагадала гостям комедійні фільми та крилаті фрази з них, які досі використовуються в нашому житті. Ведучі Баланівська Вікторія та Коновалова Алла організовували конкурси «Ціни», «Чорна скринька», «Одягаємось на танці», «Згадай ведучого», «Вгадай мелодію». А так, як серед запрошених були жінки різного віку і в кожного були свої танці, свої пісні, кожна по-різному мала чи не мала змоги дотримуватись моди чи одягатись на танці, тож і спогади були різні і веселі, з гумором і трохи з сумом, бо випала та молодість на важкі часи. Згадували відомі телепередачі 70-х років, та призвища ведучих. Коли ж зазвучала пісня «Лада», то всі: і старші і молодші весело пішли в танок, а далі вальс «Київські каштани» і ще і ще…

Дивлячись на учасників заходу, на їх активність, як швидко вони вгадували мелодії, назви фільмів, чи назви колишніх модних предметів гардеробу, зачіски, взуття, то згадуються слова:

«Душею молодий, а тілом – ні,

Бо молодість сховалась в сивині…».

Гості щиро дякували за таку гарну зустріч, а ми дякуємо всім за участь в заході.

Олена Каплун,

директор районної бібліотеки.

Колос. – 2017. – 16 березня.

Міжнародний день рідної мови

пройшов святково і у дитячому колі

21 лютог

о «Благодійний фонд Ярослава Бублика» в рамках Всеукраїнського про­екту «Книга єднає молодь» передав наступну партію навчальної літератури учням Новоархангельського району, що на Кіровоградщині.

Захід проходив у приміщенні Новоархангельської районної бібліотеки у Міжна­родний день рідної мови. Це Свято в Укра­їні веде свій відлік з 14 лютого 2002 року, коли Президентом України Леонідом Ку­чмою було видано розпорядження «Про відзначення Міжнародного дня рідної мо­ви». Це має символічне значення, адже і по даному проекту Президентський фонд виступає ініціатором. «З початку цього ро­ку за ініціативи благодійної організації Ле­оніда Кучми «Україна» та у співпраці з «Благодійним фондом Ярослава Бублика» було розпочато спільний проект «Кни­га єднає молодь», — наголосила Христина Белінська. — У січні книги отримали учні Вільшанського району, на минулому тижні ми відвідали Благовіщенський ра­йон, а сьогодні передаємо школярам Но­воархангельського району понад 1700 примірників довідників з математики, української мови та читання».

Вже три райони Кіровоградської області отримали посібники від благодійних орга­нізацій. Загалом, це близько 5000 примір­ників. На цьому меценати не зупиняють­ся. Мета проекту — максимальне забез­печення навчальних закладів та бібліотек Кіровоградської області як художньою, так і навчальною літературою.

«Від імені Ярослава Бублика, хочу приві­тати усіх присутніх зі святом рідної мови та побажати досягнення найвищих результа­тів в навчанні. Сподіваємося, книги, які сьо­годні ми вам презентували, у цьому допо­можуть», — додала заступник голови пра­вління Фонду Христина Белінська.

Також юні читачі, присутні на заході у ра­йонній бібліотеці, отримали від «Благодій­ного фонду Ярослава Бублика» смачні сюрпризи — цукерки. Тож, Міжнародний день рідної мови відбувся зі святковим настроєм і книжковим позитивом у дитячому колі.

Колос. – 2017. – 25 лютого.

ДЛЯ НАШИХ ВОЇНІВ

14 лютого — Міжнародний день дарування книг. Його мета — надихнути людей по всьому світу подарувати 14 лютого книгу — бібліотеці, другу, членам родини. Ми ж пропонує­мо з цього дня збирати книги для українських воїнів.

З 2015 року триває Всеук­раїнська акція «Бібліотека українського воїна». Колектив бібліотеки та її користувачі в 2016 році, через волонтера С.Л. Цвеня, передали атовцям 50 книг. В січні 2017 року нами передано 200 книг спецпризначенцям з м. Кропивницький. Давайте разом зберемо кни­ги для наших захисників! Про­хання — приносити такі кни­ги, що дійсно читатимуться.

Запрошуємо до участі в ак­ції заклади і установи, громад­ські організації, волонтерів, жителів сіл району, усіх, хто бажає підтримати бойовий дух, зміцнити морально- психологічний стан наших за- хисників та подарувати їм приємні хвилини відпочинку. Наші захисники чекають на ва­шу допомогу. Райбібліотека працює щодня — з 8 до 17 год. Вихідні — субота, неділя.

ОЛЕНА КАПЛУН,

директор райбібліотеки

Колос. – 2017. – 25 лютого.

З НАГОДИ 120-РІЧЧЯ ЄВГЕНА МАЛАНЮКА

Нещодавно відзначалася 120 річниця з дня наро­дження поета-емігранта, поета-патріота, літературозна­вця, культуролога-енциклопедиста, публіциста, літе­ратурного критика, сотника армії Української Народної Республіки, «Імператора залізних строф» Євгена Филимоновича Маланюка.

Нов

оархангельська земля зродила собі сина, щедро обдарувала його талантами, та не дала долі. Майже 50 років Євген Маланюк прожив на чужині, там і відійшов у вічність. Але, навіть у вигнанні, зберіг любов до рідної землі, вболівав за її тяжку долю і присвятив Батьківщині багато віршів. 2 лютого вшанувати пам'ять видатного поета-земляка біля пам'ятника, установ­леного Є Маланюку в райцентрі, зібрали­ся представники влади, трудових колек­тивів, учні Новоархангельського навчаль­но-виховного комплексу «Загальноосвіт­ня школа І-ІІІ ступенів — гімназія», жителі селища. Заступник голови райдержадміністрації Лариса Леонтіївна Поліщук, за­ступник голови районної ради Руслан Юрі­йович Садіков та селищний голова Юрій Павлович Шамановський поклали квіти до підніжжя пам'ятника поету, родове корін­ня якого бере початок на Новоархангельщині. Про життєвий і творчий шлях Євгена Маланюка та значимість його поезії для на­щадків розповіли у своїх виступах Л.Л. По­ліщук, Ю.П. Шамановський, методист ме­тодичного кабінету Новоархангельського районного центру по обслуговуванню за­кладів освіти Наталія Володимирівна Гон­чар. Вірш поета «Вічне» прочитала учени­ця 8-В класу Новоархангельського НВК Олександра Грозян. Василь Іванович Ільченко та Микола Гри­горович Іванченко під музичний супровід Володимира Васильовича Короленка ви­конали пісню «Чуєш, брате мій». Її створи­ли у 1910 році брати Богдан та Левко Лепкі, які передали у пісенному творі проник­ливу картину прощання журавлів зі своєю рідною землею, почуття любові до неї та біль за її втратою. Ця пісня стала реквіємом емігрантів, які виїздили із західно-українських земель за океан, і улюбленою піснею Євгена Филимоновича.

Шанувальниця творчості Є. Маланюка Неля Олександрівна Короленко прочитала життєстверджуючий вірш поета-земляка «Невичерпність».

Все життя Євген Маланюк жив з боліс­ним почуттям розлуки з рідним краєм, який дедалі частіше поставав перед ним, як спогад дитячих літ та юності. Чужина бу­дила ностальгічний щем, карала самотою. Україна приходила до нього в мріях, з'явля­лася у снах, в його молитовних одкровен­нях. «Все сняться материнські руки, стара солома, рідний стріх, все сниться гук весни і вітер, веселий вітер світлих літ», — писав Євген Маланюк, знаходячись за кордоном.

Далі в районній бібліотеці відбулася літе­ратурна мандрівка «Розтоптані пелюстки долі Євгена Маланюка». У зібранні взяли участь учні Новоархангельського НВК, чи­тачі бібліотеки. Ведучі заходу — бібліоте­кар О.М. Тригуб та методист районної біб­ліотеки В.М. Баланівська познайомили присутніх з творчим доробком поета, ціка­вими фактами з його життя. Про життєвий, сповнений непростих перипетій, шлях Є. Маланюка розповів працівник Новоархан­гельського краєзнавчого музею Владислав Шимченко. Учні 8 класу школи-гімназії Те­тяна Мойсеєнко, Вікторія Єтупак, Єлиза­вета Хапун, Микола Бобко, Анастасія Міщенко, Олександра Грозян, Анастасія Згарбул, Анна Морозова, Віка Бойко, Юлія Дащенко та учні ПТУ №30 села Торговиця Ігор Попов, Ярослав Балабанюк, Андрій Дерев'янко прочитали поезії «Під чужим небом», «Біографія», «Вічне», «Ноктюрн» та інші. Учасники дійства переглянули відеоролик «Слово про Євгена Маланюка», ство­рений колективом районної бібліотеки, присвячений ювілею поета. Згадали і про те, що в Кіровоградській області в 2002 ро­ці була заснована літературна премія ім. Євгена Маланюка, лауреатом якої став наш земляк Анатолій Загравенко. Завершилася літературна мандрівка піс­нею «Україно, моя земля», у виконанні пра­цівників районного Будинку культури Миколи Іванченка та Олександра Бабенка.

ЛЮБОВ АПОСТОЛОВА,

інструктор-методист районного Будинку культури.

ОЛЕНА КАПЛУН,

директор районної бібліотеки.