2016 рік

Напередодні Дня незале­жності України працівни­ки районної бібліотеки провели вуличну акцію «От де люде, наша слава, слава України!», аби нага­дати всім про видатних особистостей, які відігра­вали ключову роль в істо­рії нашої держави. Бібліо­текарі підготували пор­трети відомих діячів куль­тури, науки, історії, літе­ратури, спорту, політики і запропонували новоархангельцям заповнити ними спеціально виготовлену карту України. Жителі та гості селища відгукнули­ся на наш заклик. Люди під­ходили, обирали персонажів, спілкувалися, вислов­лювали свої думки,

поба­жання. Крім того, була оформлена книжкова ви­ставка «Гордість Вітчиз­ни», де була широко представлена література про життя найвизначніших українців.

ВІКТОРІЯ БАЛАНІВСЬКА, методист Новоархангельської райбібліотеки.

Колос. – 2015. – 29 серпня.

ДО ДНЯ ДОВКІЛЛЯ

Щороку в Україні відзначається День Довкілля. Головною метою цього Всеукраїнського заходу є поліпшення стану природи. Не залишається осторонь проведення Дня Довкілля і районна бібліотека. Крім того, що працівники книгозбірні безпосередньо беруть участь у генеральному прибиранні підвідомчої території, у читальному залі оформлена книжкова виставка „Живе обличчя моєї землі”. А користувачі старшого шкільного віку взяли участь у екологічному вечорі „Світ, який не повинен загинути”. Головна мета зібрання – всіляко сприяти оздоровленню природи. І це наш спільний обов’язок.

Вікторія Баланівська,

методист районної бібліотеки.

Колос. – 2015. – 23 квітня.

СЕМІНАР БІБЛІОТЕКАРІВ

Нещодавно в районній бібліотеці відбувся семінар „Разом працюємо, разом вчимося”. Бібліотекарі району навчалися вічному бібліотечному процесу – роботі з алфавітним каталогом. В ній є також свої нюанси і складнощі. Тому усім в нагоді стала електронна слайдова консультація бібліотекаря районної бібліотеки Алли Анатоліївни Коновалової.

Працівники сільських книгозбірень ознайомилися з правилами розтановки, редагування та очищення каталогу, а потім на практиці закріпили отримані знання.

Вікторія Баланівська,

методист районної бібліотеки.

Колос. – 2015. – 8 квітня.

…А СЕРЦЕ ЗАВЖДИ ПАМ'ЯТАТИМЕ ВАС…

…А ПАМ'ЯТЬ ЗАВЖДИ ПОВЕРТАТИМЕ ВАС…

Під такою назвою в районній бібліотеці оформлено куточок пам’яті героям Новоархангельщини, які загинули на Сході України. Відвідувачі бібліотеки тут можуть познайомитися з короткою біографією героїв та з публікаціями газети „Колос” про учасників АТО.

Районною бібліотекою постійно проводиться робота по патріотичному вихованню. Це уроки мужності, години спілкування, вечори пам’яті та інше. Під час проведення кожного заходу ми згадуємо наших земляків – учасників Великої Вітчизняної війни, афганців, а тепер згадуватимемо тих, хто в наш час захищає нас від сепаратистів. Низько схиляємо голови перед героями і дякуємо батькам, що виховали справжніх патріотів України.

Працівники районної бібліотеки дякують підприємцям Анастасії Радішевській, Світлані Сіорі, директору ТОВ „Світанок” О.П. Товсторог за матеріальну допомогу у створенні куточка пам’яті.

О. КАПЛУН,

директор районної бібліотеки.

Колос. - 2015. - 14 лютого.

назад

"Наші каменярі"

Так називається патріотичний проект Новоархангельської район­ної бібліотеки, який присвячуєть­ся воїнам-землякам і приурочений до 160-річчя Івана Франка. Автор проекту методист райбібліотеки Вікторія Баланівська. Працівники закладу створили фільм за учас­ті наших бійців, які повернулися додому. В його основу покладено вірш Франка «Каменярі». Хочеться сказати, що, коли ми вчили його у школі, нам не зовсім був зрозумілий його зміст. Але як він точно відобра­жає події, що відбуваються з нами сьогодні. Фільм побудований на ка­драх щоденного життя бійців, їхніх тяжких буднів і, разом із тим їхньої незламності. І на фоні цих кадрів кожен воїн-учасник читає уривок із вірша.

Я навіть не можу висловити сло­вами тих почуттів і емоцій, які переповнювали нас усіх під час перегляду фільму. Почуття неоднозначні, і радість, і сум. З одного боку, радість за тих, хто повернувся живим. 3 іншого боку, сум і невимовний душевний біль за тими, хто назавжди за­лишився в пам'яті.

Наш район невеликий, але ми вже провели в останню путь сімох Героїв. Це Солонар Максим, Аліщенко Іван, Сурженко Сергій, Покрищенко Микола, До­вгий Микола і Танський Вадим. Ці хлопці - цвіт нашої нації, їм би ще жити, любити, творити...

А присутні воїни, стоячи перед камерою і читаючи «Каменярі», на­справді ніби розповідають про свої бойові дні і ночі. Їхні очі і сміються, і плачуть; руки тремтять, тому що пам'ять збита окопами і бліндажа­ми, а телефонна книга списана по­зивними, абоненти яких недоступні назавжди.

Я хочу низько вклонитися і тим, кого ми будемо пам'ятати і вша­новувати їхню пам'ять, і тим, хто повернувся Героєм. Висловлюю безмежну вдячність працівникам бібліотеки - директору О. Каплун, В. Баланівській, О. Тригуб, Г. Бевзенко, А. Коноваловій, О. Голубовській, Т. Дудняк, а також Н. Терновенко та В. Шимченко, які вне­сли свій вагомий вклад в цю спра­ву. Слова особливої вдячності ви­словлюю воїнам, які змогли зібрати свою волю і витримку, щоб чітко і з почуттям читати слова, які нагаду­ють їм про страшні два роки, про­ведені в боях. Дуже важливу спра­ву зробили працівники бібліотеки, вона буде передаватись наступ­ним поколінням, щоб ті дивились і пам’ятали.

Твір Івана Франка був написаний понад сотню років тому. За цей час багато що відбулося в нашій країні і світі. От тільки знову стоїть на нашо­му шляху височенна «гранітна ске­ля». Але виявилось, що в українсько­го народу є «молотобійці», щоб здо­лати цю «скелю». Національна свідо­мість, солідарність, віра у власні сили і є характерними рисами справжніх «каменярів». Нашим землякам-Героям, які повернулись і які ще воюють, бажаємо всіх земних благ. Хай народ пам'ятає і вшановує Героїв. Ми бажаємо їм, щоб у них поруч були віра і надія, як два крила, що впасти не дадуть, і сам Господь по милос­ті своїй наділить їм ще довгих літ та щасливу світлу путь.

Після перегляду фільму бібліотекарі вручили воїнам обереги, виготовлені власноруч, та підкови, на яких розміщені різні символи укра­їнського народу. Виступаючі гості висловлювали свої думки і почут­тя: «Хлопці, пам'ятайте, ви Герої, ви найкращі сини України, сміливі і мужні». Ми переможемо, і Україна розквітне.

Слава Україні! Слава Героям!

Зінаїда ЖЕБРОВСЬКА,

смт Новоархангельськ

Нова газета. – 2016.– 9 червня.

У Новоархангельській районній бібліотеці відбулася пре­зентація відеоролика «Наші каменярі», приурочена 160-річчю народження Івана Франка. Серед гостей заходу бу­ли учасники антитерористичної операції на Сході країни, адже вони стали героями фільму.

Під час зібрання слово мали заступник голови райдержадміністрації Лариса Леонтіївна Поліщук, учасники відеоролика Володимир Іванович Мігащук, Михайло Михайлович Хрипта, директор книгозбірні Олена Гри­горівна Каплун, мама учасни­ка АТО Неля Олександрівна Короленко, сестра загиблого вої­на Миколи Миколайовича Томака — Наталія Миколаївна Терновенко.

Вірш «Каменярі» декламува­ли учасники АТО нашого району Станіслав Матієнко, Роман Печенюк, Володимир Мігащук, Юрій Мігащук, Руслан Сисоєв, Микола Чухно, Володимир Бакаєв, Василь Бурак, Михайло Хрипта, Сергій Короленко.

Ініціаторами створення від­еоролика стали методист ра­йонної бібліотеки Вікторія Ми­колаївка Баланівська та На­талія Миколаївна Терновенко.

Учасники презентації дяку­вали воїнам, які боронять мир для українців, за честь і відвагу. Слова подяки про­звучали і на адресу колек­тиву книгозбірні — за акти­вну роботу щодо патріотич­ного виховання підростаю­чого покоління.

Колос. – 2016. – 26 травня.

ДОДАЛИ ПРИЄМНИХ СПОГАДІВ

7 березня, незважаючи на вихідний день, працівни­ки районної бібліотеки за­просили нас, ветеранів біб­ліотечної справи, на гости­ни. Олена Каплун, Вікторія Баланівська, Алла Коновалова, Оксана Голубовська, Олена Тригуб, Галина Бевзенко, Тетяна Дудняк, Ніна Галан, Надія Шарова, Лю­дмила Каплун — всі вони від душі постаралися і під­готували для нас прекрас­не свято. Дуже багато було сказано теплих слів на на­шу адресу.Та найдорожчим подарунком був фільм про історію бібліотеки, про всіх нас, починаючи з молодих років. Про кожну з присут­ніх ветеранів-бібліотекарів прозвучала розповідь, були використані цікаві фото, які нагадали нам про забуті по­дії 60-70 років минулого століття. Ці приємні спога­ди нікого не залишили бай­дужим, викликали сльози радості і ,водночас, жалю за роками юності та моло­дості. За це ми щиро вдячні доньці Олени Григорівни Каплун, Оксані, яка професійно та з душею змо­нтувала фільм. Кожному ветерану колеги вручили па­м'ятні сувеніри, виготовле­ні власними руками. Під час організованих для нас кон­курсів, ми проявляли свою кмітливість і винахідливість. Ці хвилини додали нам ма­су задоволення, гарного на­строю. Ми ще довго з вели­кою вдячністю згадуватиме­мо цей незабутній день. На жаль, життя, така річ, де поруч із радістю є й сму­ток. Вже багатьох із наших колег немає серед живих, зокрема, В.М. Шевченко, В.О. Рудич, Л.П. Орловської. Цього дня згадали й про па­м'ятні сувеніри, виготовле­ні власними руками. Під час організованих для нас кон­курсів, ми проявляли свою кмітливість і винахідливість. Ці хвилини додали нам ма­су задоволення, гарного на­строю. Ми ще довго з вели­кою вдячністю згадуватиме­мо цей незабутній день. На жаль, життя, така річ, де поруч із радістю є й сму­ток. Вже багатьох із наших колег немає серед живих, зокрема, В.М. Шевченко, В.О. Рудич, Л.П. Орловської. Цього дня згадали й про них, про те, скільки цікаво­го і корисного вони привне­сли в роботу бібліотекаря. Ми вдячні всім, хто підго­тував цей прекрасний за­хід, а також за тепло і увагу, турботу про нас, ветеранів, за те, що нас не забувають. Хай благословить вас Бог на довге щасливе життя під мирним небом вільної України.

3. Жебровська, О. Хом'яченко, Л. Савенко,К. Наконечна,

М. Федорова, 3. Білявцева,Н. Стрільчук, К. Скалівська, Н. Дударенко,Л.Апостолова.

смт. Новоархангельськ

Колос. – 2016. – 19 березня.

ХОРОШІ СПРАВИ

Бібліотеку називають у народі книжкове царство. Бо розмаїття літератури сприяє духовному збагаченню відвідувачів книгарень. Останнім часом оголошуються різні акції, аби прилучити людей до бібліотек, аби викликати бажання поповнити книжковий фонд і вне­сти свій вклад у розквіт книжкового царства. Постійними читачами на­шої бібліотеки і найбільши­ми благодійниками є Тамара Олександрівна Плєшко­ва, Ольга Борисівна Цвєткова, Наталія Петрівна Глущенко, Аліна Миколаївна Горячківська. Вони передали для нашого закладу дуже і багато книг — нових, цінних, дороговартісних. Книги вони передають дуже різні за тематикою.

Від імені колективу районної бібліотеки, від читачів, які користуються подарова­ними книгами, висловлюю щиру вдячність вищезгаданим благодійникам. Сподіваюся, що їх насліду­ватимуть і інші жителі нашого селища.

ОЛЕНА КАПЛУН,

директор Новоархангельської районної бібліотеки.

Колос. – 2015. – 10 вересня.

ВИДАТНІ ПОСТАТІ НА МАПІ УКРАЇНИ