Новини

01.02.2024 для педагогічної спільноти Запорізької області відбувся семінар «Міжрегіональний фестиваль  ″Заговори, щоб я тебе побачив″: організація, проведення, підготовка учасників». На семінарі визначено мету і формат фестивалю, умови участі, розглянуто особливості публічного виступу та критерії його оцінювання.


Відеозапис семінару

Презентаційні матеріали 

08.11.2023 відбулась онлайн-зустріч з Олесею Слижук, провідним науковим співробітником відділу навчання української мови та літератури НАПН України, кандидатом педагогічних наук, доцентом, автором підручників та модельних навчальних програм. Організатор заходу – кафедра філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін (модератор  - Вікторія Іванова).

Олеся Алімівна презентувала підручник для 7 класу та модельну навчальну програму. Акцентувала увагу вчителів-практиків на особливостях концептуального підходу до побудови підручників, що передусім визначається впровадженням методології Нової української школи, та тих перевагах методичного апарату, що допомагатимуть учителю розв’язувати сучасні освітні виклики.

Дякуємо всім учасникам за плідну співпрацю!

Все буде Україна!

Запис заходу

Шановні колеги!  Згідно з указом Президента України В. Зеленського 27 жовтня 2023 р. щорічно визначатиметься День української писемності та мови. Мова - це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний скарб. А сьогодні мова - це зброя! Вона об'єднує незламний народ, що б'ється за свободу з підступним ворогом.

Саме в цей день - 11.00 до 12.00 год. маємо змогу долучитися до ХІІІ Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.

Трансляція здійснюватиметься на таких платформах АТ "Національна суспільна телекомпания України", радіоканалах "Українське радіо", "радіо"Культура", у мережі YuoTube, Facebook.

Долучайтеся до написання диктанту та учнів і їхніх батьків, щоб відчути себе єдиною потужною  спільнотою через приналежність до рідної мови.

23.08.2023 року відбувся міжкафедральний вебінар «Експірієнс-технології професійного розвитку вчителя: навчання на основі педагогічного досвіду», до якого долучились 74 учасники (вчителі початкових класів, історії, зарубіжної літератури, заступники директорів, консультанти ЦПРПП, науково-педагогічні працівники). Спікери вебінару (Олена Нікулочкіна, завідувач кафедри початкової освіти, к.п.н., доцент, Олена Варецька, професор кафедри початкової освіти, д.п.н., професор, Олена Хаустова, доцент кафедри філософії  та суспільно-гуманітарних дисциплін, к.п.н., доцент, Ганна Заставська, вчитель Новозапорізької гімназії «СМАРТ», вчитель вищої категорії, вчитель-методист) розкрили питання сутності та структури експірієнс-технологій, методи, які є дієвими для навчання на основі педагогічного досвіду, структуру узагальнення педагогічного досвіду, технології презентації досвіду педагога. З матеріалами вебінару можна ознайомитись за покликанням. 

Увага! З 15 травня 2023 року розпочинаються заняття на курсах підвищення кваліфікації вчителів:

18 квітня 2023 року відбувся науково-методичний обласний семінар "Економічний патріотизм: соціально-історичний контекст" (керівники семінару: Олена Варецька - доктор педагогічних наук, професор, проректор КЗ "ЗОІППО" ЗОР з науково-методичної роботи та Ольга Сирцова - кандидат історичних наук, доцент).

Детальніше

Увага! З 17 квітня 2023 року розпочинаються заняття на курсах підвищення кваліфікації вчителів:

Увага! З 27 березня 2023 року розпочинаються заняття на курсах підвищення кваліфікації вчителів:

Шановні колеги! Запрошуємо Вас до участі в роботі Міжнародної науково-практичної конференції «Освіта та наука крізь виклики сьогодення», яка відбудеться 17-19 травня 2023 року на базі Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти в м. Запоріжжі (Україна).

Інформаційний лист

Шановні колеги! На виконання «Плану заходів на 2017-2029 роки із запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» та Плану роботи на 2023 рік комунальний заклад «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради у березні-квітні 2023 року проводить тренінги «Нова українська школа: адаптаційний цикл базової середньої освіти. Зокрема, мовно-літературна освітня галузь (зарубіжна література, українська мова та література), курси громадянської та історичної галузі (Вступ до історії /Досліджуємо історію / тощо)

Увага! З 13 березня 2023 року розпочинаються заняття на курсах підвищення кваліфікації вчителів:

Шановні колеги! 

На виконання «Плану заходів на 2017-2029 роки із запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» та Плану роботи на 2023 рік, Інститут у березні-травні 2023 року проводитиме цільове підвищення кваліфікації вчителів закладів загальної середньої освіти, які забезпечують реалізацію нового Державного стандарту базової середньої освіти відповідно до впровадження Концепції НУШ.

Детальніше

Увага! З 27 лютого 2023 року розпочинаються заняття на курсах підвищення кваліфікації вчителів:

Вітаємо Корицьку Г.Р., завідувачку кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін, кандидатку філологічних наук, доцентку, письменницю, з виходом у світ повісті для дітей "Де живе щастя: міські історії". 

Шановні колеги!

Запрошуємо взяти участь у XIV Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти», яка відбудеться 17-19 травня 2023 року в онлайн режимі.

Детальніше

Увага! З 06 лютого 2023 року розпочинаються заняття на курсах підвищення кваліфікації вчителів:

Увага! З 16 січня 2023 року розпочинаються заняття на курсах підвищення кваліфікації викладачів:

3 лютого 2023 року. Підведено підсумки обласного етапу ХХІІ всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, що проходить під гаслом «Об’єднаймося ж, брати мої!» на тему: «Народ мій є! Народ мій завжди буде! Ніхто не перекреслить мій народ!» (Епіграф до творчих робіт: «Наш дух не вбити, волю не зламати, за нами – діти й Україна-мати і з нами воля й правда вікова!». Надія Гуменюк) у номінації «Література». Більше

25 січня 2023 року відбувся обласний семінар для керівників відділів та закладів освіти з теми "Міжнародне гуманітарне право: основні теоретичні засади та можливості викладання в закладах освіти".  Матеріали.

25.11.2022 0 16.00. відбувся майстер-клас "Підвищення мотивації здобувачів освіти до вивчення української мови та літератури шляхом упровадження технології BYOD". Відеозапис вебінару. Матеріали

23.11.2022 0 15.00. відбувся майстер-клас "Інтегрований проєкт "Модерні тренди STEAM (Filolohiya & Tekhnolohiyi)", який проводиться в межах ХІІІ Міжнародної виставки "Сучасні заклади освіти". Більше про захід. 

Увага! З 21 листопада 2022 року розпочинаються заняття на курсах підвищення кваліфікації викладачів:

У День української писемності й мови – 9 листопада об 11:00 відбудеться радіодиктант національної єдності. Автор тексту Ірина Цілик (українська письменниця та режисерка, членкиня Української ПЕН). Читає Ада Роговцева (народна артистка, Герой України).

Радіодиктант звучатиме на хвилях Українського Радіо та Радіо Культура, а також наживо транслюватиметься на телеканалах та діджитал-платформах Суспільного мовлення.  

Запрошуємо науково-педагогічну спільноту долучитися до патріотичного флешмобу.

Переможемо! Усе буде Україна!

Ось і відбулася з 7 по 14 листопада 2022 року VIII Міжнародна науково-практична конференція "Неперервна освіта нового сторіччя: виклики та пріоритети".  В межах тематичного напряму "Суспільно-гуманітарна освіта в умовах змішаного навчання" взяли участь більше 135 учасників, серед яких 10 докторів наук, 18 кандидатів наук, які презентували свої наукові та науково-методичні розробки (статті, тези, стендові доповіді, відеоматеріали, презентації, розміщені на сайті конференції).

11 листопада 2022 р. науковці та педагоги-практики також взяли участь в обговоренні актуальних питань у ході проведення мітапу (онлайн) «Суспільно-гуманітарна освіта: виклики сьогодення та перспективи». Під час заходу його учасники визначили ті виклики, які стоять перед сучасною суспільно-гуманітарною освітою України, та віднесли до них наступні: суспільно-гуманітарна освіта як складова національної безпеки країни, організація освітнього процесу в умовах війни, формування національної ідентичності та громадянськості здобувачів освіти, перехід від знаннєвої до компетентнісної моделі навчання на засадах діяльнісного підходу, формування читацької компетентності учнів, налагодження партнерської взаємодії учасників освітнього процесу, які зазнали психологічної травми внаслідок російсько-української війни тощо. 

Під час мітапу як науковці, так і вчителі-практики висловили власне баченням щодо можливостей вирішення зазначених проблем. Докторка наук з державного управління, доцентка, доцентка кафедри глобальної та національної безпеки Навчально-наукового Інституту публічного управління та державної служби Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка Рена Марутян зазначила, що суспільно-гуманітарна освіта загалом та шкільна історічна зокрема покликані не лише забезпечити передачу наукових знань новим поколінням, а й формувати їх ціннісні орієнтири, бути основою побудови національної ідентичності, що в свою чергу є основою національної безпеки суверенної  незалежної України. Докторка педагогічних наук, професорка, професорка кафедри української мови та методики її навчання Житомирського державного університету імені Івана Франка Оксана Кучерук в цьому контексті звернула увагу учасників заходу на проблему соціокультурного розвитку юного читача в умовах літературно-мовної освіти, чітко окресливши ті педагогічні методи та прийоми, які дозволяють цього дясягти. Палку дискусію викликала доповідь доктора педагогічних наук, доцента, професора кафедри історії України, керівника сектора інноваційних освітніх технологій лабораторії модерної історії України та інноваційних освітніх технологій Запорізького національного університету Сергія Терна, яка стосувалася питання якості шкільних підручників з історії України. Так, на прикладі однієї теми ним було поаналізовано можливості успішного складання ЗНО здобувачами освіти, коли для підготовки вони використовують лише підручники. Кандидатка історичних наук, завідувачка кабінету інформаційно-комунікаційної діяльності Львівського інституту післядипломної педагогічної освіти  Ірина Суховерська поділилася власним досвідом освітнянської роботи з учнями, які отримали психологічні травми внаслідок російсько-української війни. Вона звернула увагу на той факт, що ефективнсть занять з дисциплін суспільно-гуманітарної освіти значно підвищується за умови виконання вчителем тьюторських компетенцй. На прикладі інноваційного проєкту "Модерні тренди STEAM (PHILOLOGY & NECHNOLOGY)  кандидатка філологічних наук, доцентка, завідувачка кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін  КЗ "ЗОІППО" ЗОР Галина Корицька разом з представницями педагогічного колективу Запорізької гімнахії № 84 Запорізької міської ради  Уляною Долгою та Світланою Сіропол продемонстрували можливості реалізації міжпредметних зв'язків на уроках суспільно-гуманітарних дисциплін як дидактичної умови активізації пізнавальної діяльності здобувачів загальної скркдної освіти.

За підсумками мітапу ї його учасниками була ухвалена резолюція.

Більш детально з матеріалами можна ознайомитися на сторінках сайту конференції та сайту кафедри.

11 листопада 2022 року 0 16.00. відбудеться мітап «Суспільно-гуманітарна освіта: виклики сьогодення та перспективи». Запрошуємо всіх, кому болить сьогоднішня освіта. Програма.

Увага! З 07 листопада 2022 року розпочинаються заняття на курсах підвищення кваліфікації викладачів:

Увага! Шановні колеги! Запрошуємо Вас до участі у роботі VІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Неперервна освіта нового сторіччя: виклики та пріоритети», яка відбудеться 07-14 листопада 2022 року на базі Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти у м. Запоріжжі (Україна). Інформаційний лист

Увага! З 17 жовтня 2022 року розпочинаються заняття на курсах підвищення кваліфікації викладачів:

Увага! 09 листопада 2022 р., у День української писемності та мови, з 11-ї до 12-ї години Українським радіо проводиться XХІІ Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Детальніше

Увага! З 26 вересня 2022 року розпочинаються заняття на курсах підвищення кваліфікації викладачів:

Шановні колеги, з 11.11.2022 р. по 04.12.2022 р. ДНУ "Інститут модернізації змісту освіти" проводитиме ІІІ Всеукраїнський відкриий марафон з української мови у дистанційному форматі. Детальніше

Шановні колеги, 15.09.2022 р. о 16.00 в онлайн-форматі відбудеться семінар з теми: «Формування культурної компетентності читача в умовах сільської школи» (для керівників методичних об’єднань територіальних громад учителів української мови та літератури, консультантів центрів професійного розвитку педагогічних працівників, які опікуються вчителями-філологами).

Реєстрація учасників

Увага! З 05 вересня 2022 року розпочинаються заняття на курсах підвищення кваліфікації викладачів:

Увага! Інформація про проведення курсів підвищення кваліфікації у ІІ півріччі 2022 року у дистанційному форматі. Наказ

26 серпня 2022 року у межах Серпневих студій - 2022  та виставки «Освіта Запорізького краю» відбулися:

22 серпня 2022 року відбувся круглий стіл «Педагогічний досвід: традиції та новації, проблеми та перспективи», в якому взяли участь Галина Корицька - завідувачка кафедри, кандидатка філологічних наук, доцентка та Ольга Сирцова, кандидатка історичних наук, доцентка. Ольга Сирцова виступила з доповіддю. Більше...

Офіційно! Розробляється проєкт Указу Президента України "Про призначення стипендій переможцям ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т. Шевченка". Серед наших: Крюков Олег – студент Запорізького будівельного фахового коледжу та Овсяницька Ганна – студентка Запорізького національного університету. Детальніше в листі МОНУ

У березні-червні на базі Комунального закладу "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" Запорізької обласної ради проходив тренінг "Українська на щодень для професійного зростання" (тренерки: Корицька Г., кандидатка філологічних наук, доцентка, завідувачка кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін; Омельченко Л.В., старша викладачка кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін; Петрик О.В., старша викладачка кафедри початкової освіти), в якому взяло участь 344 учасники. Респект учителям-предметникам, вихователям, логопедам, усім, хто долучився до п'ятиденного креативу! 

Вдячні колегам по інституту (проректорці Людмилі Черніковій, завідувачці навчально-методичного центру Яні Задорожкіній, методистці НМЦ Ірині Савич) за підтримку як технічну, так і моральну!

   Більше про враження від участі у  тренінгу 

Увага! Інформація про проведення курсів підвищення кваліфікації у період 30.05.2022-15.06.2022 (наказ)

27 травня 2022 року відбулася онлайн-зустріч із автором підручника  "Українська мова. 5 клас" Олександром Заболотним. На зустріч завітали обласні тренерки НУШ,. учителі української мови та літератури Запорізького краю, які змогли з'ясувати "Традиції та інновації в методиці викладання української мови в 5-6 класах НУШ в умовах сьогодення".  Відеозапис.  Світлини.

19.05. 2022 р.  Тиждень науки. Фестиваль "Сім років успіху". Відео.

Увага! З 16.05.2022 р. розпочинаються заняття на курсах підвищення кваліфікації вчителів:

Увага! Інформація про пролонгацію навчання на курсах підвищення кваліфікації (наказ),  про проведення курсів підвищення кваліфікації у період 16.05-01.06.2022 (наказ)

28.04.2022 р. Вебінар "Особливості навчання учнів 5-11 класів у незвичайних умовах: гуманітарні дисципліни (учителі української мови та літератури, зарубіжної літератури, іноземної мови)".  16.00  (Додаток до наказу КЗ “ЗОІППО” ЗОР від 01.04.2022 № 74)

Увага! З 18.04.2022 р. розпочинаються заняття на курсах підвищення кваліфікації вчителів:

Увага! З 04.04.2022 р. розпочинаються заняття на курсах підвищення кваліфікації вчителів:

Шановні колеги!

Зараз всі ми переживаємо складний період життя. Але багатьом з нас важливо зберігати звичайний порядок речей. В мирний час було заплановано ваше навчання на курсах підвищення кваліфікації.

Ми розуміємо, що кожен з Вас знаходиться в різних життєвих та технічних умовах, тому пропонуємо долучитися до навчання тим із Вас, хто бажає й може.

З Вами на зв'язку у вайбер-спільноті будуть ваші колеги і наші викладачі. Якщо у Вас буде змога виконувати завдання за графіком - чудово, якщо ні, то ми будемо чекати на Вас.

Якщо навчання для Вас на даний момент взагалі неприйнятне, повідомте про це куратора групи.

Увага! З 21.02.2022 р. розпочинаються заняття на курсах підвищення кваліфікації вчителів:

19 лютого 2022 р. на базі КЗ «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Січовий колегіум» ЗОР (директор Єршова Валентина Омелянівна, заступник директора з навчальної роботи Балховітін Олександр Володимирович) відбувся ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з російської мови та літератури.           Детальніше

Уперше на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР 18.02. о 16.30 відбудеться вебінар із теми: «Інтеграція в мовно-літературній освіті: принципи, виклики, перспективи» для вчителів, управлінців, методистів Запорізької області.

Спікери та спікерки: Ірина Старагіна, Василь Терещенко, Андрій Панченков, Марія Блажко, Валентина Новосьолова, Юлія Романенко, Поліна Ткач, Оксана Волошенюк – співавтори Державного стандарту базової середньої освіти 2020 року, автори модельної навчальної програми «Інтегрований мовно-літературний курс (українська мова, українська література та зарубіжні літератури) 5-6 класи», автори підручника «Інтегрований мовно-літературний курс (українська мова, українська та зарубіжна література). 5 клас» (підручник має гриф Міністерства освіти і науки України).

Орієнтовна програма:

1. Вимоги до результатів навчання учнів з мовно-літературної освітньої галузі в Державному стандарті базової середньої освіти та модельних навчальних програмах.

2. Досвід пілотування в школах України навчально-методичного забезпечення за модельною навчальною програмою «Інтегрований мовно-літературний курс (українська мова, українська література та зарубіжні літератури)».

3. Навчально-методичний комплекс інтегрованого мовно-літературного курсу: підручник, робочий зошит, довідник для вчителів, учнів та батьків, онлайн-тека та хрестоматія тощо.

4. Методичні «родзинки» підручника «Інтегрований мовно-літературний курс (українська мова, українська та зарубіжна літератури)» для 5 класу.

5. Запитання-відповіді.

Просимо заповнити форму підтвердження участі:  https://forms.gle/z6tPeQwccbjXBviN6    18.02 до 12.00 буде надіслано покликання на zoom.

Шановні колеги! Відділ STEM-освіти ДНУ "Інститут модернізації змісту освіти" інформує про захід "Краща STEM-публікація - 2022". Детальніше

Увага! З 07.02.2022 р.  розпочинаються курси підвищення кваліфікації вчителів:

Увага! 05.02.2022 р. відбудеться фінальний етап ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Лист МОНУ, Наказ

Увага! З 17.01.2022 р. розпочинаються курси підвищення кваліфікації вчителів:

Увага! 26.02.2022 р. відбудеться підсумковий етап ХХІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені П. Яцика. Детальніше у наказі

22.12.2021 року в режимі онлайн відбувся обласний етап ХХІІ Міжнародного   конкурсу з української мови  ім. П.Яцика. У конкурсі взяли участь учні 3-11 класів (100), студенти закладів освіти фахової передвищої освіти (21) та вищої освіти (12). Усього 133 учасники. Результати. Більше на сайті "Камертон філолога: інтелектуальний"

Увага! 21.12.2021 р. проєкт "Фінська підтримка реформи української школи "Навчаємось разом" спільно з видавництвом "Ранок" проводить "Навчаємо (ся) української разом: вивчення мови в мультилінгвальному середовищі". Детальніше

17.12.2021 відбудеться засідання фокус-групи. Більше 

15.12.2021 р. відбувся обласний етап ХІІ Міжнародного мовно-літературний конкурс  учнівської та студентської молоді ім. Т. Шевченка. Більше про захід на сайті "Камертон філолога: інтелектуальний"

Увага! 15.12.2021 р. відбудеться обласний етап ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т.Г. Шевченка. Детальніше у наказі

Відповідно до наказу ДОН ЗОДА № 507 від 22.11.2021  "Про проведення другого та підготовку до третього етапу XIІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка у 2021/2022 навчальному році" 01.12.2021 року відбудеться онлайн ІІ етап XIІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. 

Більше про Конкурс, завдання, подачу заявок, звітів, пропозицій до складу журі на сайті "Камертон філолога: інтелектуальний".

Із 29 жовтня по 29 листопада 2021 року на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР проходив тренінг «Українська на щодень для професійного зростання» для вчителів-предметників Комунального закладу «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Оберіг» Запорізької обласної ради, Комунального закладу «Кам’янсько-Дніпровська загальноосвітня санаторна школа-інтернат» Запорізької обласної ради, «Опорний заклад загальної середньої освіти «Лідер» Гуляйпільської міської ради, Комунального закладу «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №1» Запорізької обласної ради. За місяць креативної діяльності сімдесят педагогів отримували знання, здійснювали мандрівки Шевченковою стежкою, вправлялися в ораторському мистецтві, ділилися враженнями від прочитаного,  мізкували над проблемою   «Чи поїде Марта до Атен на авдієнцію проєкту  по мітах  на «фольксвагені»? й упевнено, з почуттям відповідальності, виконували пізнавальні, проблемно-пошукові завдання... З дистанції не зійшли. Вони заговорили, а ми їх почули… Власне, досягненню мети сприяли авторки-тренерки Галина Корицька, завідувачка кафедри ФСГД, кандидатка філологічних наук, доцентка КЗ «ЗОІППО» ЗОР та Людмила Корчева, вчителька-методистка Запорізької ЗОШ № 75 Запорізької міської ради. Більше про тренінг...

Увага! З 29.11.21 розпочинаються курси підвищення кваліфікації вчителів української мови та літератури (КФСГД-44)

Увага! З 08.11.21 розпочинаються курси підвищення кваліфікації вчителів:

Увага! Відповідно до плану роботи КЗ "ЗОІППО" ЗОР на 2021 р. з 10 по 11 листопад буде проведено Всесвітній день науки в ім'я миру та розвитку. Детальніше

Увага! КЗ "ЗОІППО" ЗОР спільно з ДОН ЗОДА розпочинає формування регіонального замовлення на підвищення кваліфікації педагогічних і керівних кадрів закладів освіти регіону на 2022 р. в КЗ "ЗОІППО" ЗОР. Детальніше

20.10.2021 р. пройшов обласний семінар «Конкурс «Учитель року» як засіб презентації, самореалізації й саморозвитку педагога». Детальніше

Увага! Додаткова інформація щодо проведення ХХІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика з урахуванням епідемічної ситуації. Детальніше

Увага! З 18.10.2021 р. здійснено перехід на дистанційну форму навчання здобувачів освіти КЗ "ЗОІППО" ЗОР. 

Наказ. Інформація щодо роботи закладів освіти області в умовах "червоного"  рівня епідемічної небезпекиПротиепідемічні заходи

Увага! 09.11.2021 р. 3 10-ї до 11-ї години в День української писемності та мови Українським радіо проводиться ХХІ Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Детальніше

Наказ "Про організацію та проведення в жовтні-грудні 2021 року тренінгів для вчителів закладів загальної середньої освіти Запорізької області, які забезпечуватимуть реалізацію нового Державного стандарту базової середньої освіти" № 436 від 07 жовтня 2021.
Додатки:

З 18.10.2021 розпочинаються заняття на курсах підвищення кваліфікації вчителів:

Увага! Інформація про зміну форми та терміну проведення курсів підвищення кваліфікації у жовтні-листопаді 2021 року 

Увага! У 2021/2022 навчальному році відбудеться ХІІ Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентької молоді ім. Тараса Шевченка. Детальніше

З 27.09.2021 розпочинаються заняття на курсах підвищення кваліфікації вчителів:

Увага! У зв'язку з проведенням ХХІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, створено організаційний комітет. Наказ 

Увага! У 2021/2022 н.р. з 30 березня по 01 квітня 2022 р.  в м. Київ відбудеться ХV Міжнародний конкурс з українознавства для учнів 8-11 класів закладів загальної середньої освіти. Детальніше

Увага! З 12 листопада до 05 грудня 2021 р. буде проходити ІІ Всеукраїнський відкритий марафон з української мови. Детальніше

Увага! 29-30.09.2021 МОН рекомендує проведення загальнонаціонального уроку пам'яті трагедії Бабиного Яру. Детальніше

З 25 жовтня 2021 року, в рамках Програми щодо підвищення кваліфікації вчителів німецької мови, яка була погоджена з Міністерством освіти і науки України, заплановано семінар Гете-Інституту. Детальніше

14 вересня 0 16.00 в межах Тижня освіти дорослих відбувся майстер-клас (онлайн) «Мнемотехніка як спосіб оптимізації інтелектуальної діяльності учнів у процесі підготовки до ЗНО з української мови та літератури» (Корицька Г.Р., Ляшок Л.В.). 

13 вересня о 16.00 в межах Тижня освіти дорослих відбувся майстер-клас (онлайн) "Формування уміння учнів розрізняти маніпуляції та мову ворожнечі в інформаційному просторі як методична проблема" (Сирцова О.М., Дашко М.В.).

Шановні колеги, пропонуємо ознайомитися з переліком пропозицій тренінгів для педагогічних працівників на ІІ півряччя 2021 року. Детальніше

06.09.21 розпочинаються заняття (дистанційна форма) на курсах підвищення кваліфікації вчителів:

Шановні колеги, запрошуємо до реєстрації на тренінги у ІІ півріччі 2021 р. педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти Запорізької області, які у 2022/2023 н.р. забезпечуватимуть реалізацію нового Державного стандарту базової середньої освіти. Детальніше 

13 вересня о 16.00 в межах Тижня освіти дорослих відбудеться майстер-клас (онлайн) "Формування уміння учнів розрізняти маніпуляції та мову ворожнечі в інформаційному просторі як методична проблема" (Сирцова О.М., Дашко М.В.). Реєстрація 

14 вересня 0 16.00 в межах Тижня освіти дорослих відбудеться майстер-клас (онлайн) «Мнемотехніка як спосіб оптимізації інтелектуальної діяльності учнів у процесі підготовки до ЗНО з української мови та літератури» (Корицька Г.Р., Ляшок Л.В.). Реєстрація

30.08.21 у межах Серпневих студій -2021 відбулися майстер-класи:

Шановні колеги, у квітні 2021  року проведено заключний етап конкурсу "Учитель року" у дистанційному форматі. Детальніше

Інтерактивно провели педагогічний семінар на актуальну тему ''Застосування медіа, технології критичного мислення на уроках гуманітарного циклу для формування медіа особистості'' Надія Мандзій - тренер із медіаграмотності, вчитель Запорізького навчально-просвітницького комплексу No. 19. Йдемо в новий навчальний рік з цікавими медіа і сподіваємося на активну реалізацію в педагогічній діяльності.

25.08.2021 відбувся онлайн-семінар з теми: «Особливості роботи вчителя іноземної мови в умовах Нової української школи». Детальніше

25.08.2021 на базі комунального закладу загальної середньої освіти "Балабинська гімназія "Престиж" Кушугумської селищної ради Запорізького району Запорізької області відбувся очний тренінг щодо формування ключових та предметних (галузевих) компетентностей для педагогічних працівників пілотних закладів освіти Запорізької області, які забезпечуватимуть реалізацію нового Державного стандарту базової середньої освіти. Тренери-представники кафедри (Корицька Г.Р. - завідувачка кафедри, кандидатка філологічних наук, доцентка, Сирцова О.М., кандидатка історичних наук, доцентка), Омельченко Л.В. , старша викладачка. Більше...

На базі комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» з 19.08.2021 по 11.09.2021 планується проведення Серпневих студій-2021: обласних семінарів, майстер-класів, ворк-шопів, нарад (наказ).

Обласні семінари:

Майстер-класи:

25.08.2021 на базі комунального закладу загальної середньої освіти "Балабинська гімназія "Престиж" Кушугумської селищної ради Запорізького району Запорізької області відбудеться очний тренінг щодо формування ключових та предметних (галузевих) компетентностей для педагогічних працівників пілотних закладів освіти Запорізької області, які забезпечуватимуть реалізацію нового Державного стандарту базової середньої освіти. Тренери-представники кафедри: Корицька Г.Р., Сирцова О.М., Омельченко Л.В. Детальніше

20.08.2021 відбулися zoom-консультації з авторами модельних програм НАПНУ: українська мова  (Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.); українська література, інтегрований курс (Яценко Т.О., Тригуб І.А.). (Всеукраїнський проєкт "Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти"). Вдячні Голуб Н.Б., Горошкіній О.М., Яценко Т.О., Тригуб І.А. за професійну консультацію. Продовження буде... Більше (Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.), Більше (Яценко Т.О., Тригуб І.А.).

30.08.2021. Майстер-клас "Застосування засобів візуалізації й ІКТна уроках української мови талітератури з метою розвитку ключовихкомпетентностей здобувачів освіти" (Лісняк О.М.). Реєстрація.

30.08.2021. Майстер-клас "Підвищення мотивації до вивченняукраїнської мови та літератури шляхомупровадження технології BYOD" (Варяниця О.В.). Реєстрація 

18-19.08.2021 у м. Ужгород у рамках Всеукраїнського серпневого форуму «Освіта України 30 без бар'єрів: вектори якості та успіху» буде проведено локацію «Освіта національних меншин: виклики та прогнози» (детальніше). КЗ «ЗОІППО» ЗОР представлятиме Омельченко Л.В., старший викладач кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін.

Шановні колеги, у рамках спільного з Посольством Франції та Французьким інститутом в Україні проєкту "Професійний розвиток вчителя іноземної мови" МОНУ планує проведення курсів підвищення кваліфікації вчителів французької мови, які навчатимуть учнів 5-9 класів в умовах НУШ. Детальніше

Шановні колеги! 25.08.2021 відбудеться традиційна веб-конференція НАПН України з теми: «Учені НАПН України – українським учителям». Детальніше, Програма

У рамках спільного з Британською Радою проєкту "Професійний розвиток вчителя іноземної мови" розпочинаються курси підвищення кваліфікації вчителів англійської мови, які навчатимуть учнів 5-9 класів в умовах НУШ. Детальніше

Шановні колеги, МОНУ повідомляє, що спільно з Гете-Інститутом на підтримку реформи "НУШ" реалізує проєкт "Професійний розвиток вчителя іноземної мови". З 04.10.2021 по 29.04.2022 планується проведення курсів підвищення кваліфікації вчителів німецької мови, які навчатимуть учнів 5-9 класів у змішаному форматі. Детальніше

З 11.06 по 19.06.2021 проходять дистанційні тренінги щодо впровадження Концепції "Нова українська школа" для вчителів:

10.06.2021 візитом до комунального закладу загальної середньої освіти Кушугумська гімназія «Інтелект» Кушугумської селищної ради Запорізького району Запорізької області були завершені перші зустрічі проєктної команди з питань впровадження Державного стандарту базової середньої освіти КЗ «ЗОІППО» та команди педагогів пілотного закладу у межах виконання плану заходів з реалізації І організаційно-підготовчого етапу інноваційного освітнього проєкту всеукраїнського рівня за темою «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти». Інститут представляли: проректор з наукової роботи та міжнародної діяльності Т.Є. Гура, проректор з навчально-методичної роботи Л.А. Чернікова, методист С. Фокша.   Фотозвіт

09.06.2021 десант проєктної команди з питань впровадження Державного стандарту базової середньої освіти КЗ «ЗОІППО» висадився у комунальному закладі загальної середньої освіти «Балабинська гімназія «Престиж» Кушугумської селищної ради Запорізького району Запорізької області. Інститут представляли: проректор з наукової роботи та міжнародної діяльності Т.Є. Гура, проректор з навчально-методичної роботи Л.А. Чернікова. Фотозвіт

08.06.2021 проєктна команда з питань впровадження Державного стандарту базової середньої освіти КЗ «ЗОІППО» завітала до комунального закладу освіти «Дніпрорудненська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів «Талант» Дніпрорудненської міської ради Василівського району Запорізької області. Модератором заходу був в.о. ректора інституту А.В. Казачук.  Фотозвіт

07.06.2021 відбулися онлайн-консультування пілотного закладу  Бердянської гімназії № 3 "Сузір*я"  проєктною групою співробітників ЗОІППО (кафедру представляли  Корицька Г.Р., завідувачка кафедри, кандидатка філологічних наук, доцентка; Сирцова О.М., кандидатка історичних наук, доцентка; Омельченко Л.В., старша викладачка кафедри). Фотозвіт

01.06-02.06.2021 на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР відбувся тренінг із питань впровадження Державного стандарту базової середньої освіти. Учасницями заходу були викладачі кафедри Корицька Г.Р., завідувачка кафедри, кандидатка філологічних наук, доцентка; Сирцова О.М., кандидатка історичних наук, доцентка; Омельченко Л.В., старша викладачка кафедри. Світлини

Шановні колеги, повідомляємо, що відділ STEM-освіти ДНУ "Інститут модернізації змісту освіти" проводить захід "Краща STEM-публікація - 2021". Детальніше

Відповідно до наказу КЗ «ЗОІППО» ЗОР від 26.05.2021 № 130 відбудуться консультативні візити проєктної групи до пілотних закладів. У склад робочої групи входять координаторки кафедри Корицька Г.Р., завідувачка кафедри, кандидатка філологічних наук, доцентка; Сирцова О.М., кандидатка історичних наук, доцентка; Омельченко Л.В., старша викладачка кафедри. 

03.06.2021 в рамках проєкту "Запрошені професори в ЖДУ імені Івана Франка", відбулася відкрита лекція доктора педагогічних наук, професора, професора кафедри української мови та славістики Бердянського державного педагогічного університету й водночас  професора Інституту славістики Гамбурзького університету Вікторії Загороднової. Тема лекції: "Особливості сучасної системи освіти  Федеративної Республіки Німеччини (на прикладі  м. Гамбург)". На лекцію була запрошена завідувачка кафедри Корицька Г.Р.

1.06-2.06 на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР відбувся тренінг із питань впровадження Державного стандарту базової середньої освіти. Учасницями заходу були викладачі кафедри Корицька Г.Р., завідувачка кафедри, кандидатка філологічних наук, доцентка; Сирцова О.М., кандидатка історичних наук, доцентка; Омельченко Л.В., старша викладачка кафедри. Світлини

КПК: 12/05-27/05/2021 р. Учителі української мови та літератури (група КФСГД-39). Релакс  На згадку Linoit із настроєвістю й записи на форумі: "Парашутики кульбабки дозріли й розлетілися усебіч... Упевнена, що ті зернятка проростуть і колись самі розквітнуть. Тоді стане сонячніше й яскравіше довкруг. А наймудріша жінка, яка була з нами упродовж шістнадцяти днів, продовжуватиме свою благородну місію . Життя триває..." (Світлана Вовк).

13.05.2021 р. у межах  VІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Неперервна освіта нового сторіччя: досягнення та перспективи» відбудеться  майстер-клас «Інноваційні технології як інструмент формування ключових компетентностей здобувачів освіти на уроках української» (Корицька Г.Р.). Початок о 15.00.  Зареєстрованим учасникам надіслано запрошення. 

Підведено підсумки 4 етапу всеукраїнського конкурсу учнівської творчості. Наказ МОН від 11.05.2021 № 523 

11.05.2021 р. розпочалися заняття на курсах підвищення кваліфікації вчителів:

Шановні колеги!
У межах  VІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Неперервна освіта нового сторіччя: досягнення та перспективи» відбудуться:

Шановні колеги, звертаємо увагу на зміну форми та терміну проведення курсів підвищення кваліфікації у травні-червні 2021року. Детальніше

13.05.2021 відбудеться майстер-клас «Інноваційні технології як інструмент формування ключових компетентностей здобувачів освіти на уроках української». Реєстрація

21-23.04.2021. відбувся Перший регіональний дистанційний освітній хакатон “Ефективна й результативна дистанційна освіта: можливості, структура, засоби та інструменти”. Більше

27.04.2021. відбулася онлайн-конференція «Нова українська школа: перехід на наступний рівень» у межах інноваційного освітнього проєкту всеукраїнського рівня та регіональних координаторів/тренерів. У заході взяли участь викладачі кафедри Галина Корицька, Ольга Сирцова, Лілія Омельченко. 

Шановні колеги, пропонуємо ознайомитися з інформацією щодо реалізації інноваційного освітнього проєкту всеукраїнського рівня за темою: "Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти"

21-23.04. 2021. До Всесвітнього дня творчості та інноваційної діяльності.  Перший регіональний дистанційний освітній хакатон “Ефективна й результативна дистанційна освіта: можливості, структура, засоби та інструменти”. Більше. Реєстрація

21-22.04. 2021 відбудеться засідання творчої групи з теми «Моделювання уроку української мови на засадах діяльнісного підходу в умовах розвитку цифрового середовища» (3-ій рік роботи) (керівник Галина Корицька, завідувачка кафедри, кандидатка філологічних наук, доцентка) . Сайт діяльності

20.04. 2021 відбудеться обласний семінар із теми  «Навчання української у 21 столітті: виклики часу» (керівники МО, РМО, громад  учителів української мови та літератури, куратори ПЦ предмета).  Більше

15.04. 2021 р. відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція (онлайн) «Дистанційне та змішане навчання як засіб реалізації індивідуальної траєкторії професійного зростання педагога». Звіт

13.04.2021 відбулася Всеукраїнська нарада щодо підбиття підсумків Всеукраїнського марафону з української мови імені Петра Яцика. Учасницею наради була завідувачка кафедри філолософії та суспільно-гуманітарних дисциплін Галина Корицька, кандидатка наук, доцентка.

З 12.04.2021 р. розпочинаються заняття на курсах підвищення кваліфікації вчителів: української мови та літератури (група КФСГД-38), англійської мови (група КФСГД-04 - основний предмет, група КФСГД-04* - неосновний предмет)

Шановні колеги, 08 червня 2021 року на базі Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбудеться Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція з теми: «Розвиток професійних компетентностей учителів предметів суспільно-гуманітарного циклу в контексті впровадження нового Державного стандарту базової середньої освіти». Детальніше

До Всесвітнього дня творчості та інноваційної діяльності. Запрошуємо на Перший регіональний дистанційний освітній хакатон “Ефективна й результативна дистанційна освіта: можливості, структура, засоби та інструменти” (для вчителів суспільно-гуманітарних дисциплін). Теми проєктів, реєстрація...

Шановні колеги, завершено та підбито підсумки всеукраїнського марафону з української мови імені Петра Яцика для широкого кола громадськості. Запрошую вас на зустріч 13 квітня об 11 годині для обговорення питання організації та проведення заходу на професійному рівні. Буду вдячна за вашу активну участь в заході.

Шановні колеги! Інформація щодо підготовки та проведення VІІ Міжнародної науково-практичної конференції "Неперервна освіта нового сторіччя: досягнення та перспективи" (в Інтернет-режимі). Детальніше

Із 22.03.2021 р. по 07.04.2021 р. проходили курси підвищення кваліфікації англійської мови (група КФСГД-03).

Із 22.03.2021 р. по 1.04. 2021 р. проходили  курси підвищення кваліфікації вчителів української мови та літератури (ІІ предмет) (група КФСГД-37). Більше 

Шановні колеги!

Протягом квітня 2020 р. будуть проведені тренінги в дистанційному форматі. Детальніше 

Шановні колеги!

Відповідно до наказів №075 від 24.03.2021 р. та  №085 від 26.03.2021 р.  відбулися зміни на квітень у формі проведення КПК . Накази

25  березня 2021 року відбулося онлайн-засідання за  круглим столом із теми: «Методи навчання української мови: сучасний контекст». За столом, який ініціював Відділ навчання української мови та літератури Інституту педагогіки АПН України в особі Олени Горошкіної, завідувачки відділу, докторки педагогічних наук, професорки, зібралися українські лінгводидакти, які вшанували пам*ять Учителя О. М. Біляєва  та міркували над паспортом методів. Учасниками заходу були завідувачка кафедри, доцентка, кандидатка філологічних наук Галина Корицька та доцентка, кандидатка педагогічних наук  Наталія Шацька. Відео. Світлини.  

23 березня 2021 року у приміщенні Платформи спільних дій відбулася Конференція з теми: «Французька мова як вектор європейської інтеграції. Наші дії та зобов’язання», присвячена Всесвітньому Дню Франкофонії. Детальніше

Шановні колеги! 

З 22.03.2021 р. розпочинаються заняття на курсах підвищення кваліфікації вчителів: української мови та літератури (група КФСГД-37), англійської мови (група КФСГД-03)

Шановні колеги! 

Команда проєкту "Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність" рада повідомити, що ваша навчальна програма була розглянута експертним журі та успішно пройшла сертифікацію щодо інтеграції інфомедійної грамотності в навчальні предмети в межах нашого проєкту. 

Відзначаємо високий методичний рівень підготовлених матеріалів, пишаємося вашими досягненнями і плануємо у подальшій співпраці представляти та популяризувати наші спільні результати. Закликаємо і вас до поширення вашого цінного досвіду, до презентації ваших здобутків колегам! Сертифікат (Корицька Г.Р., Сирцова О.М.), сертифікат (Корицька Г.Р., Богдзієвич С.М.)  

Шановні колеги, 20.04.2021 р. відбудеться ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Актуальні проблеми педагогічної освіти: новації, досвід та перспективи». Детальніше

Шановні колеги, за ініціативи Вірменського товаристава культурних зв'язків "АОКС-Україна" проводитиметься Всеукраїнський історико-літературний конкурс "Вони є. Вони поруч" та Всеукраїнський конкурс-фестиваль авторської патріотичної пісні "Моя Батьківщина. Пам'яті Олександра Авагяна". Детальніше

01.03.2021 р. стартують курси підвищення кваліфікації вчителів:

ВГ «Основа» запрошує на БЕЗКОШТОВНІ вебінари в рамках міні-конференції «Нові формати освіти»

Долучайтеся — буде цікаво.


3 березня о 16:00 вебінар для широкого кола вчителів — «Методи та прийоми формування компетентностей»

Під час вебінару ви заглибитеся у сутність, особливості та практичні інструменти формування ключових компетентностей учнів в освітньому процесі сучасної школи. На зустрічі буде акцентовано увагу на інтерактивних методах і прийомах, а також на тих із них, які може використати вчитель під час змішаного навчання.

Усі, хто зареєструється, отримають приємний БОНУС: електронну книгу «50 уроків про сенс життя. Для занять з дітьми середнього та старшого шкільного віку».

Посилання на прямий ефір ви отримаєте на електронну пошту напередодні проведення вебінару.

Зареєструватия


4 березня о 16:00 вебінар для широкого кола вчителів — «Навчаємо з радістю. Місія здійсненна?»

Тому Крузу навіть не снилося, наскільки здійсненна місія навчання з радістю. Навчання оффлайн та онлайн, змішане навчання… Усе це однаково може приносити задоволення, якщо знати, які «шпигунські» та таємні інструменти використовувати суперагенту — вчителеві.

Під час вебінару:

– поміркуємо над тим, як нові реалії змінюють традиційне навчання;

– з’ясуємо, як використати досвід, отриманий під час дистанційного навчання;

– поговоримо про сторітеллінг та навчимося його створювати у навчальному контенті.

Усі, хто зареєструється, отримають приємний БОНУС: електронну книгу «50 уроків про сенс життя. Для занять з дітьми середнього та старшого шкільного віку».

Посилання на прямий ефір ви отримаєте на електронну пошту напередодні проведення вебінару.

Зареєструватися

Отримайте позитивний заряд актуальної інформації.

До зустрічі онлайн!

Конкурсантів Марафону з української мови імені П. Яцика 

запрошують на онлайн-воркшоп

 

     Для конкурсантів Марафону з української мови імені Петра Яцика 24 лютого о 17:00 відбудеться підготовчий онлайн-воркшоп у форматі відеотрансляції на Youtube-каналі. Під час воркшопу знавці з української мови зможуть підготуватися до проходження Марафону в дистанційному форматі, а також поставити свої питання організаторам та партнерам Марафону.

      Участь у заході візьмуть:

 

     Також під час онлайн-заходу буде проведений тренінг з використання освітньої системи HUMAN у рамках Марафону з української мови імені Петра Яцика.

      Для того, щоб взяти участь в онлайн-воркшопі конкурсантам потрібно 26 лютого о 17:00 перейти за посиланням на Youtube-трансляцію: https://youtu.be/d5Fz8pUehhM

     Нагадаємо, що цьогорічний Конкурс з української мови імені Петра Яцика від будеться в онлайн-формі на освітній платформі HUMAN, що безоплатно надається партнерами Конкурсу ТОВ “Еволюшн Груп”.

      Учасники Марафону з української мови імені Петра Яцика можуть скористатися інструкціями для того, щоб успішно зареєструватися у системі HUMAN та мати можливість отримати завдання з української мови:

Шановні колеги! Історичний факультет Київського національного університету ім. Т.Шевченка проводить ІІІ Всеукраїську олімпіаду "Єдина Україна: історія соборницького поступу" серед учнів 10-11 класів. Детальніше

Шановні колеги! Увага! Термін проведення тренінгу "Українська на щодень: для професійного зростання" перенесено з 25-28.02.2021 р. на 22.02-23.03.2021 р. Детальніше

17 лютого 2021 року відбулася Інформаційна зустріч щодо впровадження проєкту "Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність" у Запорізькій області. У ході зустрічі представниками КЗ "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" ЗОР  (проректорка з навчально-методиної роботи, к.п.н., доцентка Людмила Чернікова та доцентка кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисцмплін, к. іст.н., доценткою Ольга Сирцова) було  проінформовано педагогічну спільноту про результати першого року співпраці з IREX щодо впровадження методики інтеграції інфомедійної грамотності в освітні програми підвищення кваліфікації педагогічних працівників. Більше...

16-17.02. 2021 відбудеться засідання творчої групи з теми «Моделювання уроку української мови на засадах діяльнісного підходу в умовах розвитку цифрового середовища» (3-ій рік роботи) (керівник Галина Корицька, завідувачка кафедри, кандидатка філологічних наук, доцентка) . Сайт діяльності

Наразі триває вибір підручників   https://www.ranok.com.ua/schoolbook8.html 

22.02-23.03. 2021 відбудеться дистанційний тренінг "Українська на щодень для професійного зростання"  (для співробітників інституту)  Форма для реєстрації

10.02.-15.02.2021 року відбудуться випробування ІІ (обласного) фінального етапу Конкурсу «Учитель року – 2021» в номінації «Українська мова та література». Більше...

9 лютого 2021 року викладачі кафедри (Г. Корицька, О. Сирцова, Л. Омельченко, Н. Шацька, В. Чорна) провели науково-методичні консультації в межах реалізації Проєкту органiзацiї освiтнього процесу з використанням технологiй змiшаного та дистанцiйного навчання закладiв загальноi середньоi освiти мicтa Запорiжжя. Інформація.

08.02.2021 р. стартували дистанційні курси вчителів:

ОГОЛОШЕННЯ. Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) у партнерстві з Міністерством освіти та науки України і Академією української преси в рамках реалізації загальнонаціонального проєкту "Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність" запрошує до участі в проєкті активних вчителів з усієї України.

Умови конкурсу та участі

2 лютого 2021 р. відбулися науково-методичні консультації в межах реалізації Проєкту органiзацiї освiтнього процесу з використанням технологiй змiшаного та дистанцiйного навчання закладiв загальноi середньоi освiти мicтa Запорiжжя. Викладачі кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін ЗОІППО (Г.Корицька, О. Сирцова, Л. Омельченко) разом із педагогами, учасниками Проєкту,  продовжували міркувати над структурою курсів, їхнім змістовим наповненням, добором ефективних інструментів. Продовження буде... 9 лютого 2021. Фотозвіт

Підведено підсумки ІІ (обласного) етапу всеукраїнського конкурсу учнівської творчості. Результати обласного етапу ХХ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості,  що проходить під гаслом «Об’єднаймося ж, брати мої!» на тему: «Торуй свій шлях, - той, що твоїм назвався, той, що обрав тебе навіки вік» (В. Стус). Номінація «Література».

29  січня 2021 відбулися консультації для учасників Пілотного проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність», які провела  Ольга Сирцова, кандидатка історичних наук, доцентка, координаторка проєкту в ЗОІППО. Фотозвіт

Шановні колеги! 29.01. 2021 відбудуться консультації для учасників Пілотного проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність» (проводить Ольга Сирцова, кандидатка історичних наук, доцентка, координаторка проєкту в ЗОІППО). 

Форма для реєстрації

Шановні колеги! Адміністрація Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради повідомляє про відкриття з 18.01.2021 р. індивідуальної реєстрації на тренінги для підвищення кваліфікації педагогічних працівників за всіма основними напрямами, визначеними «Порядком підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників» (Постанова КМУ №800 від 21.08.2019).

Наказ ДОН ЗОДА від 15.01.2021 №007 «Про реєстрацію на тренінги у 2021 р.»     Додаток 1 «Пропозиції тренінгів ЗОІППО на 2021 р.»

18 січня 2021 року відбулася презентація освітнього проєкту School_Z, який орієнтовано на реалізацію дистанційного та змішаного навчання учнів 5-9 класів м. Запоріжжя. Проєкт розробляється авторськими колективами вчителів м. Запоріжжя під координацією Центру професійного розвитку педагогічних працівників Запорізької міської ради. Партнерами проєкту є Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти та ТОВ «Нові знання».  Детальніше

Відеорепортаж у презентації проєкту

Шановні колеги! З метою створення передумов підвищення якості навчальної літератури МОНУ започатковує обговорення електронних версій підручників для 4 та 8 класів. Детальніше

Шановні колеги! Розпочато функціонування загальнонаціональної освіньої платформи "Всеукраїнська школа онлайн". Детальніше

Шановні учасники! З метою якісного проведення другого (обласного) туру конкурсу всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2021» були внесені певні зміни термінів проведення відбіркового етапу (перенесено на 11-22 січня 2020 року) та змінено склад фахового журі у номінації «Українська мова та література". 

Наказ ДОН ЗОДА «Про внесення змін до наказу Департаменту освіти і науки Запорізькоїоблдержадміністрації від 16.10.2020 №405» (від 30.12.2020 № 546)

14 грудня 2020 року к.філол.н, доцент Корицька Г.Р. та к.пед.н., доцент Шацька Н.М. взяли участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Волошинські читання-2020», присвяченій вшануванню світлої пам’яті доктора педагогічних наук, професора, члена-кореспондента НАПН України, заслуженого діяча науки і техніки України Ніли Йосипівни Волошиної з нагоди її 80-річного ювілею. Більше

Шановні колеги! КЗ "ЗОІППО" ЗОР у 2021 році протонує підвищення кваліфікації педагогічних працівників на тренінгах. Детальніше

Шановні колеги!Оголошено про початок Міжнародного молодіжного конкурсу “Місцеві єврейські кладовища” 2020/2021. Детальніше

Шановні колеги! Повідомляємо, що проведення 3-го та 4-го (підсумкового) етапів ХХІ Міжнародного конкурсу з української мови ім. П.Яцика відмінено.  Детальніше

02 грудня 2020 року відбулася  Міжнародна конференція "International Educational Projects and Researcher Career Development Under Covid-19", в якій взяла участь Г.Р. Корицька 

Шановні колеги! Наказ ЗОДА  від 26.10.2020 № 428  "Про проведення другого та підготовку до третього етапу ХІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т. Шевченка " скасовано.  Детальніше

Із 23 по 27 грудня проходив тренінг «Мнемотехніка як спосіб оптимізації інтелектуальної діяльності учнів у процесі підготовки до ЗНО з української мови та літератури» (тренерки Галина Корицька, завідувачка кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін КЗ «ЗОІППО» ЗОР, к.філол.н., доцентка та Людмила Ляшок, вчителька української мови та літератури, заступник директора Мелітопольської ЗОШ № 13, учителька-методистка). Більше 

23 листопада розпочинаються заняття на дистанційних курсах "Учителі української мови та літератури", "Учителі англійської мови" - група 13, група 14

Шановні колеги! Просимо Вас знайти кілька хвилин і дати відповіді на запитання анонімної анкети моніторингового дослідження щодо потреб в освітніх послугах педагогів Запорізької області  

Шановні колеги! Google Україна організовує безоплатне навчання за курсом "Ефективні рішення Google for Education для хмарної взаємодії". Детальніше

Інформація про проведення ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад у 2020/2021 н.р. ( наказ )

Інформація про проведення першого та підготовку до другого етапу ХХІ Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика (наказ)

Шановні колеги! У зв'язку з виробничою необхідністю до  графіку проведення тренінгів на 2020 рік було внесено деякі зміни, з яким можна ознайомитися у наказі

28 жовтня 2020 р. для керівників МО вчителів української мови та літератури та їх кураторів  відбувся обласний онлайн-семінар «Технологічний підхід до формування ключових компетентностей учнів на уроках української мови та літератури» (ІВЕНТ-ЗУСТРІЧІ «Мелітопольські бренди та освітні тренди, або Технологічний підхід до формування ключових компетентностей учнів на уроках української мови та літератури». 

Шановні колеги! 05.10.2020 розпочинаються заняття на дистанційних курсах підвищення кваліфікації  "Учителі української мови та літератури", "Учителі англійської мови" (група 10, група 11)

Шановні колеги! Розпочалася реєстрація на дистанційні тренінги  (тренер Корицька Г.Р. ) Більше...

21.09.2020  Увага! Адміністрація  комунального  закладу  «Запорізький  обласний  інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради повідомляє, що згідно з  наказом  КЗ «ЗОІППО» ЗОР від 21.09.2020 № 187 «Про протиепідемічні заходи»  на  всіх  курсах  підвищення  кваліфікації,  заключна  сесія  яких запланована  на  22-23.09.2020,  24-25.09.2020,  29-30.09.2020,  01-02.10.2020, змінено  форму  проведення  з  очної  на  дистанційну  у  зв’язку  погіршенням санепідемічної ситуації в регіоні. Детальніше

10.09. 2020 року в межах Тижня освіти дорослих на базі КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР відбувся майстер-клас «Розвиток педагогічної майстерності вчителя української мови та літератури в системі ППО засобами навчального тренінгу». Більше 

07-11.09.2020 Тиждень освіти дорослих. Наказ Наказ ЗОІППО № 157 від 28.08. 2020   "Про організацію та проведення Тижня освіти дорослих-2020".  Більше про захід

25-29 серпня 2020 року проходив дистанційний тренінг «Методика моделювання електронного навчально-методичного посібника «Українська на щодень» (тренер Галина Корицька, к.філол.н.,  завідувачка кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін КЗ «ЗОІППО» ЗОР,  доцентка).  Більше про тренінг

ТИЖДЕНЬ ОСВІТИ ДОРОСЛИХ

       У першій половині вересня з метою популяризації ідеї навчання впродовж усього життя у 52 країнах світу, до яких належить також Україна, проводиться «Тиждень освіти дорослих». Відповідна міжнародна ініціатива започаткована у 1999 року і продовжує під егідою ЮНЕСКО відбуватися кожен рік. У нашій країні дні освіти дорослих відзначаються з 2000 р. і вже стали традиційним заходом, який проходить за підтримки Національної академії педагогічних наук України та Міністерства освіти і науки України.

Розвиток освіти дорослих у світі та Україні

Шановні колеги! У 2020/2021 навчальному році проводитимуться:


У тематичному напрямі взяли участь більше 135 учасників, серед яких 10 докторів наук, 18 кандидатів наук, які презентували свої наукові та науково-методичні розробки (статті, тези, стендові доповіді, відеоматеріали, презентації, розміщені на сайті конференції), а також взяли участь в обговоренні актуальних питань у ході проведення мітапу (онлайн) «Суспільно-гуманітарна освіта: виклики сьогодення та перспективи».