Методична та науково-методична діяльність

За участі В.В.Лісіцина  щорічно організовуються і проводяться семінари з актуальних проблем викладання суспільних дисциплін для керівників районних методичних об’єднань  вчителів історії, правознавства та курсу «Громадянська освіта». Кожен рік напередодні проведення серпневих нарад викладачем готуються і  публікуються методичні рекомендації щодо викладання суспільствознавчих дисциплін 

Віталій Вікторович підвищує свій професійний рівень на тренінгах, вебінарах та в процесі проходження стажування в закладах вищої освіти. У 2020 р. він пройшов підвищення кваліфікації (стажування) на кафедрі соціальної філософії та управління ЗОІППО (Свідоцтво СС 02125243/0154-20), навчався на тренінгах  «Ключові уміння ХХІ століття» (Сертифікат № 02136146-00070/2020), «Сучасні системи відеокоференцзв’язку для організації освітнього процесу в умовах дистанційного навчання»  (Сертифікат № 02136146-0001421/2020) 

Сертифікати підвищення кваліфікації

2020

2021

2022

2023

2024

Фото- та відеоматеріали

Світлини

2023

*****

З 13 до 24 січня 2023 р. проводився ІІІ  (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу  учнівської творчості, який щорічно проходить під гаслом «Об’єднаймося ж, брати мої» і присвячується Шевченківським дням. До розгляду в конкурсі приймалися роботи на тему: «Народ мій є!Народ мій завжди буде! Ніхто не перекреслить мій народ!» 

Епіграфом творчих робіт цьогорічного конкурсу були слова української поетеси Надії Гуменюк:

 

«Наш дух не вбити, волю не зламати,

Ми незнищенні й вперті, як трава.

За нами – діти й Україна-мати

І з нами воля й правда вікова».

 

Перевірка конкурсних робіт проводилася відповідно до наказу ДОН № 401 від 14. 12.2022.  Підведення підсумків етапу у номінації «Історія України і державотворення» відбувалося 25 січня 2023 року за участі Турченко Галини Федорівни, доктора історичних наук, професора, в.о. завідувача кафедри історії України ЗНУ, голови журі, Лісіцина Віталія Вікторовича, кандидата філософських наук, доцента кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін КЗ «ЗОІППО» ЗОР, заступника голови журі та 13 вчителів Запорізького регіону, що входили до складу членів журі конкурсу.

На розгляд журі  у номінації «Історія України і державотворення» було подано 18 робіт від загальноосвітніх, професійно-технічних закладів освіти Запорізької області, 11 з яких стали переможцями.  Кращими роботами ІІІ (обласного) етапу визнано дослідження, які підготували такі автори:

5 кращих робіт були рекомендовані членами журі для участі в ІV (заключному етапі) Всеукраїнського конкурсу.

Лист МОН

Наказ ДОН ЗОДА


2022

*****

З 13 січня до 10 лютого 2022 р. проводився ІІІ  (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу  учнівської творчості, який щорічно проходить під гаслом «Об’єднаймося ж, брати мої» і присвячується Шевченківським дням.  

Епіграфом творчих робіт цьогорічного конкурсу були слова української поетеси Ольги Калини:


«…Своє життя поклали на ваги,

І не вагались жодної хвилини.

Злякалися, спинились вороги.

І ми сьогодні маєм – Україну!».


Перевірка конкурсних робіт проводилася відповідно до наказу ДОН № 525 від 30. 11.2021.  Підведення підсумків етапу у номінації «Історія України і державотворення» відбувалося 8 лютого 2022 року за участі Єрмоленка Дмитра Олександровича, професора кафедри цивільного права ЗНУ, доктора юридичних наук, голови журі, Лісіцина Віталія Вікторовича,  доцента кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін КЗ «ЗОІППО» ЗОР, кандидата філософських наук, заступника голови журі та 15 вчителів Запорізького регіону, що входили до складу членів журі конкурсу.

На розгляд журі  у номінації «Історія України і державотворення» було подано 41 роботу від загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів Запорізької області, 20 з яких стали переможцями.  Кращими роботами ІІІ (обласного) етапу визнано дослідження, які підготували такі автори:

· Ткаченко Аліна Володимирівна, учениця Мелітопольської гімназії № 1 Мелітопольської міської ради Запорізької області.

·   Покуса Олексій Романович, учень Мелітопольської гімназії № 2 Мелітопольської міської ради Запорізької області.

·   Горбов Роман, Савко Юлія, учні   Костянтинівського районного навчально-виховного об’єднання «Гімназія – Мала академія наук №1 «Таврія» Костянтинівської сільської ради Мелітопольського район.

·  Рєзанов Антон Русланович, учень Комунального закладу «Веселівська районна різнопрофільна гімназія» Веселівської селищної ради.

· Ачкуріна Олена Дмитріївна , учениця Комунального закладу «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Січовий колегіум» Запорізької обласної ради.

5 кращих робіт були рекомендовані членами журі для участі в ІV (заключному етапі) Всеукраїнського конкурсу.

Лист МОН

Наказ ДОН ЗОДА


2021

27 серпня 2021 р. в межах Серпневих студій-2021 методичним відділом КЗ «ЗОІППО» ЗОР у партнерстві з кафедрою філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін проведено обласний семінар «Актуальні проблеми викладання суспільних дисциплін».  Захід, у якому взяли участь 76 учасників, проводився для керівників МО районів, вчителів історії, правознавства курсу «Громадянська освіта».

Доцент кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін Лісіцин В.В.  запропонував учасникам відеодоповідь «Вивчення курсів громадянознавчого змісту у 2021-2022 н.р.». У виступі здійснено огляд нормативно-правової бази, в межах якої чітко визначаються стратегічна мета і завдання, складові та етапи формування громадянських компетенцій, визначено роль, яку відіграє для оптимізації процесу розвитку громадянської освіти в Україні, прийняття у 2020 р. Державного стандарту базової середньої освіти, проаналізовано основні положення методичних рекомендацій МОН України щодо організації процесу вивчення громадянознавчих дисциплін у 2021-2022н.р.  Доповідач ознайомив з переліком рекомендованих для використання навчальних програм, навчальної та методичної літератури, електронних посібників громадянознавчого змісту.

Відеодоповідь

Методичні рекомендації МОН


*****

16–18 серпня 2021 р. у м.Харкові пройшов Всеукраїнський науково-практичний семінар «Культура пам’яті про Другу світову війну та Голокост». Захід проводився для вчителів історії та методистів з нагоди 80-ї річниці трагедії Бабиного Яру. Від ЗОІППО в його роботі брав участь доцент кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін В.Лісіцин. Учасники обговорили питання наукового дослідження подій середини ХХ ст. та проведення державної політики щодо збереження в Україні пам’яті про Другу світову війну, Голокост і трагедію Бабиного Яру, обмінялися досвідом використання різних методичних підходів до вивчення цієї складної та важливої теми на  уроках історії. В межах музейного практикуму викладачі історії та методисти з усіх регіонів країни відвідали Меморіальний комплекс «Дробицький Яр»,  та Меморіал жертв тоталітаризму у П’ятихатках, що розташовані на околицях Харкова. Завершилася робота семінару дискусією про необхідність та доцільність розгляду історичного минулого України, що передувало проголошенню її незалежності, як періоду перебування українських земель у статусі колоній.

Програма

Фото


*****

10 лютого 2021 р. завершився ІІІ  (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу  учнівської творчості, який щорічно проходить під гаслом «Об’єднаймося ж, брати мої» і присвячується Шевченківським дням.   Підведення підсумків етапу у номінації «Історія України і державотворення» відбувалося в Запорізькій гімназії № 11 за участі Єрмоленка Дмитра Олександровича, професора кафедри цивільного права ЗНУ, доктора юридичних наук, голови журі, Лісіцина Віталія Вікторовича,  доцента кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін КЗ «ЗОІППО» ЗОР, кандидата філософських наук, заступника голови журі, Романютенко Ірини Юріївни, заступника директора Запорізькій гімназії № 11 Запорізької міської ради, секретаря журі, Сірої Людмили Яківни, методиста методичного відділу КЗ «ЗОІППО» ЗОР, координатора конкурсу.

Перевірка конкурсних робіт відповідно до наказу ДОН № 4 від 06. 01.2021) проводилася з 25 до 28 січня 2021 р. у дистанційному режимі.

На розгляд журі  у номінації «Історія України і державотворення» було подано 40 робіт від загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів Запорізької області, 20 з яких стали переможцями.  Кращими роботами ІІІ (обласного) етапу визнано дослідження, які підготували такі автори:

·    Морозова Яна Сергіївна, учениця Мелітопольської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 1 Мелітопольської міської ради Запорізької області.

·   Пушкіна Катерина Олександрівна, учениця Запорізької гімназії № 11 Запорізької міської ради Запорізької області.

·   Барнінець Дмитро Олегович, учень Бердянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 11 Бердянської міської ради Запорізької області.

·  Перепічка Олександра Ігорівна, учениця Комунального закладу «Веселівська районна різнопрофільна гімназія» Веселівської селищної ради.

· Самуідов Євген Олексійович, учень Мелітопольської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 4 Мелітопольської міської ради Запорізької області.

5 кращих робіт були рекомендовані членами журі для участі в ІV (заключному етапі) Всеукраїнського конкурсу.


Наказ ДОН ЗОДА

Результати

Фото