Міжнародна та інформаційно-видавнича діяльність

Британська Рада, Goethe Institut

МАСОВЕ НАВЧАННЯ ВЧИТЕЛІВ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ

У ЛИСТОПАДІ-ГРУДНІ 2021 року

Курси підвищення кваліфікації груп UA_NUS_BSb_25, 26 та 27 вчителів англійської мови завершено успішно!

Протягом шести тижнів з 8 листопада по 17 грудня 2021 року 180 вчителів англійської мови Запорізької області проходили онлайн-курси підвищення кваліфікації «Навчання англійської у 5-9-х класах у новому контексті», які були організовані Комунальним закладом «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради за матеріалами та програмою Британської Ради та підтримки Міністерства освіти і науки України.

Учителі проаналізували новий Державний стандарт й Типову навчальну програму базової середньої освіти, виконали завдання п’яти модулів на онлайн-платформі ОТС та розробили тематичні плани до 11 тем, зазначених в одній із модульних програм (автори Редько В., Шаленко О.).

Шість сертифікованих тренерів-фасилітаторів: Бєляєва Світлана, Вовк Ольга, Колеснік Оксана, Савченко Наталія, Коробова Ольга та Сахацька Оксана допомагали вчителям краще опанувати теоретичний матеріал програми через постійну рефлексію, самооцінювання та зворотній зв'язок під час онлайн-Zoom сесій. Проблемними питаннями, які піднімалися на онлайн-сесіях та у спеціальних освітніх форумах на платформі ОТС були наступні: як правильно здійснювати формувальне оцінювання учителю; як навчити учнів робити само-, парне та групове оцінювання; як взаємодіяти з учнями, щоб правильно сформулювати їх очікувані результати на кінець уроку, теми чи курсу.

Навчання на платформі Online Teacher Community складалося з декількох аспектів: виконання завдань на онлайн-платформі, опрацювання методичної літератури, участь в онлайн-сесіях та робота в мікрогрупах над створенням власного Blueprint для майбутніх учнів 5 класів.

Онлайн-сесії після самостійного опрацювання кожного модуля проводилися з використанням рефлексійних практик у вчителів так, щоб отримані знання не лишалися лише сухою теорією, відірваною від життя, а щоб вони мали практичне спрямування і вчителі могли і хотіли застосовувати їх у повсякденній роботі. Під час зустрічей тренерки намагалися розбирали конкретні приклади, що вдалося чи не вдалося, ділилися досвідом, розглядали варіанти розвитку ситуації.

Особлива увага приділялася оцінюванню – assessment for learning strategies, assessment of learning, formative assessment. Раніше вчителі також частково використовували ці прийоми, але після навчання більшість підкреслили, що зрозуміли, наскільки такий підхід допомагає учням визначити свої сильні та слабкі сторони для подальшого індивідуального розвитку, а відтак брати більше відповідальності за своє навчання.

На платформі вчителі систематично і регулярно отримували інформацію про курси, вебінари, конференції та інші заходи в календарі подій. У розділі “Портфоліо” вчителі систематизували потрібну та корисну інформацію та посилання, до яких вони планують повертатися.

Форум для онлайн-спілкування вчителів та обміну думками й досвідом є новим інструментом для наших учителів, але і з цим викликом вчителі впоралися на всі 100%. Всі ділилися думками, давали поради один одному і отримали справжнє задоволення від спілкування і обміну думками з колегами .

За фідбеком учасників можна зробити висновки, що програма тренінгу перевершила їх очікування. Вони вважають, що отримані знання варто імплементувати на практиці, всі, хто був активно залучений впрдовж проєкту, розповідали, що тема "Backward design" дуже корисна. Стосовно проблем яки виникали, то вчителі скаржилися на перевантаженість, бо після проведених уроків, роботи на «живих сесіях» треба ще було писати відгуки у форумах та виконувати домашні завдання, що дійсно важко, тому пропозиція залишається такою - інтенсифікувати навчання до 2 тижнів, але звільнити від робочих обов'язків для проходження курсів, як це було у минулому навчальному році. Також виникало багато технічних питань стосовно роботи платформи онлайн.

Отримавши фундаментальні знання та матеріали високої якості, вчителям потрібно заглибитися в ці питання вже після курсу і спланувати для себе, яким чином вони будуть впроваджувати усе це в освітній процес.

Курси завершено, До отримання сертифікатів рекомендовано 134 педагога, які виконали понад 80% обсягу програми. Нові цілі намічено, а значить – це не фінал, – це лише початок довгого, тернистого шляху під назвою «Навчання впродовж життя».

Масове навчання вчителів Англійської мови на платформі ОТС Британської Ради у вересні-жовтні 2021 року

Відповідно до листа МОН України від 03.08.2021 року №1/9-393, на підтримку реформи «Нова українська школа» Міністерство освіти і науки України спільно з Британською Радою запланували реалізацію проєкту «Професійний розвиток вчителя іноземної мови», які навчатимуть учнів 5 – 6 класів в умовах реформування галузі освіти відповідно до положень Концепції «Нова українська школа».

З 13 вересня по 29 жовтня 2021 року на платформі Британської Ради ОТС навчалося дві когорти вчителів Запоріжжя та Запорізької області: № 14 та № 40. Програма «Professional development for basic school teachers: relay race» («Професійний розвиток вчителів середньої базової школи: естафета») була розрахована на 7 тижнів навчання і складалася з синхронного та асинхронного компонентів. Асинхронний курс містив самодоступний курс для дискусійних Форумів на онлайн платформі Британської Ради. Синхронний курс передбачав віддалені семінари – практикуми.

Група № 14 (тренерки Вовк Ольга, Біляєва Світлана). З 37 учасників (з них на платформі Британської Ради зареєструвалися 28) було рекомендовано для отримання сертифікатів 24, котрі дійсно подолали програму насиченого і складного курсу "Навчання англійської мови у 5-6 класах НУШ". Вчителі мали змогу розвинути навички планування навчального процесу з урахуванням компетентнісного підходу, обговорили цілі, види та системи оцінювання, обмінятися досвідом щодо розробки тематичних планів для 5-6 класів НУШ.

Група 40 (Сахацька Оксана, Коробова Ольга). На початку навчання до платформіи приєдналося 30 вчителів. Завершили навчання - 28. Один вчитель звільнився з роботи за власним бажанням та один припинив навчання після першого тижня навчання. На отримання сертифікатів подано 28 учасників, що являє собою майже 100 відсотковий результат. За фідбеком учасників можна зробити висновки, що програма тренінгу перевершила їх очікування. Учасники навчання вважають, що отримані знання варто імплементувати на практиці, всі, хто мав уроки на протязі проєкту, розповідали, що тема "Формувальне оцінювання" дуже корисна. Стосовно проблем яки виникали, то вчителі скаржилися на перевантаженість, бо після проведених уроків, роботи на живих сесіях треба ще було писати відгуки у Форумах та виконувати домашні завдання, що дійсно важко, тому пропозиція така - інтенсифікувати навчання до 2 тижнів, але звільнити від робочих обов'язків для проходження курсів, як це було у минулому. Також виникало багато технічних питань стосовно роботи платформи онлайн.

Підсумки: Пройдений курс допоміг вчителям англійської мови проаналізувати власні цінності та переконання щодо навчання англійської мови, обміркувати власну професійну поведінку, концептуалізувати, спланувати та скерувати зміни у професійному середовищі.

Про участь вчителів німецької мови, які викладають у початковій та базовій школі

у програмі заходів із підвищення кваліфікації Гете-Інституту


Відповідно до листа МОН України від 03.08.2021 року №1/9-393, на підтримку реформи «Нова українська школа» Міністерство освіти і науки України спільно з Goethe-Institut запланували реалізацію проєкту «Професійний розвиток вчителя іноземної мови». Методико-дидактичний онлайн семінар з теми: «Projektorientiertes Lernen» відбувся 27 жовтня 2021 року. Метою семінару була дидактично-методична підготовка вчителів середньої школи, які викладають німецьку як першу іноземну мову. Завдяки участі в онлайн-семінарі з підвищення кваліфікації вчителі отримали нові методичні ідеї для власного уроку німецької мови в онлайн - та офлайн форматі. 19 учасниць семінару з великим інтересом адаптували свої напрацювання для різних груп для онлайн-уроку. Учасники знають особливості та можуть розрізняти макро- та мікропроєкти, вміють планувати проєктну роботу та розробляти відповідні документи для себе та для своїх учнів, розуміють особливості поведінки вчителя та його роль на заняттях з проєктної роботи, вміють інтегрувати проєктну роботу в своє заняття. Роботу на онлайн семінарі було організовано на платформі ZOOM із застосуванням сучасних дигітальних інструментів (Padlet, Wordwall, Edupad, Answergarden, LearningApps, Wheel Decide, Oncoo). Учасники працювали в пленумі, в групах та парах в Breakout-Rooms та самостійно.

Слід зазначити, що робота була продуктивною, учасники були активні та в повному обсязі виконували завдання.

Тренером онлайн семінару була Васильченко Олена, мультиплікатор Гете-Інституту.

Фотозвіт заходу

Про участь вчителів німецької мови, які викладають у початковій та базовій школі

у програмі заходів із підвищення кваліфікації Гете-Інституту


Відповідно до листа МОН України від 03.08.2021 року №1/9-393, на підтримку реформи «Нова українська школа» Міністерство освіти і науки України спільно з Goethe-Institut запланували реалізацію проєкту «Професійний розвиток вчителя іноземної мови». Методико-дидактичний онлайн семінар з теми: «Moderner DaF-Unterricht: +Differenzieren im Unterricht / Викладання німецької мови як іноземної: + Диференційоване навчання» відбувся 28 жовтня 2021 року. Метою семінару була дидактично-методична підготовка вчителів середньої школи, які викладають німецьку як першу іноземну мову. Завдяки участі в онлайн-семінарі з підвищення кваліфікації вчителі отримали нові методичні ідеї для власного уроку німецької мови в онлайн - та офлайн форматі. 14 учасниць семінару з великим інтересом адаптували свої напрацювання для різних груп для онлайн-уроку. Тренером онлайн семінару була Кулікова Аліна, мультиплікатор Гете-Інституту.

Підвищення кваліфікації для вчителів німецької мови

З 25 жовтня 2021 року, в рамках Програми щодо підвищення кваліфікації вчителів німецької мови, яка була погоджена з Міністерством освіти і науки України, заплановано семінар Гете-Інституту. Програма складається із трьох обов’язкових і одного факультативного модуля.

Семінар з теми: «Викладання німецької мови в сучасних реаліях» буде проведено у співпраці із ЗОІППО. Всіх учителів німецької мови Запорізької області, хто бажає брати участь у цьому заході, хочемо проінформувати про умови його проведення:

Цільова група: вчителі німецької мови 5-6 класів, до 20 осіб.

Термін: 25.-29.10.2021.

Тривалість семінару: 1 день (8 ак.год), або 2 зустрічі протягом двох днів по 4 ак.год.

Формат: онлайн на платформі Zoom або за погодженням із Goethe-Institute тренером/тренеркою та за умови сприятливої епідеміологічної ситуації в регіоні можливий також очний формат семінару.

Тематика: актуальна тема з методики викладання німецької мови, розроблені тренерами з урахуванням умов викладання в онлайн-форматі.

Референти: розподіл Goethe-тренерів/тренерок здійснює Goethe-Institut Ukraine.

Просимо Вас до 24.09.2021 повідомити нам, чи зацікавленні Ви у проведенні даного семінару на e-mail: virachorna58@gmail.com.

У разі подальших питань, уточнень, пропозицій будемо раді на них відповісти.

В надії на плідну співпрацю у царині підвищення кваліфікації учителів німецької мови.

Про замовлення ЛІЦЕНЗІЇ на "Beste Freunde"

травня 20, 2021


Звераємо Вашу увагу на пропрозицію від Goethe-Institut для вчителів німецької мови щодо безкоштовного отримання ліцензії на цифрові підручники "Beste Freunde" (підручник + робочий зошит). На одного вчителя можна замовити один набір ліцензій на один повний рівень (A1, A2, B1). Заявки приймаються до 15.06.2021р. Більш детальну інформацію можна отримати за посиланням

Безкоштовно сдати іспит A2, B1, C1 у Goethe Institut!

травня 25, 2021


Goethe-Institut в Україні проводить літні інтенсивні курси для вчителів німецької мови України із методико-дидактичним семінаром в онлайн-форматі та іспитом восени як складовими курсу. Мовні інтенсивні курси та іспити пропонуються на рівнях В1, В2, С1 безкоштовно! ОГЛЯД ПРОПОЗИЦІЇ · Онлайн-курс + онлайн-семінар + іспит · рівні В1, В2, С1 · тривалість курсу: 5 тижнів, 14.06–23.07.2021 · 2 віртуальні онлайн-сесії на тиждень з 09:00 до 13:00 · Обсяг навантаження: 16 ак.год. на тиждень, які включають: · 10 ак.год. на тиждень у групі у режимі онлайн-сесій на платформі Zoom - мовний курс та підготовка до складання іспиту · 2 ак.год. на тиждень у режимі онлайн-сесії у віртуальному класі Zoom у групі для рефлексії методів викладання та питаннь методики-дидактики німецької мови як іноземної · 4 години самостійної роботи · підсумковий онлайн-семінар (онлайн-тренінг у режимі реального часу (5 ак.год.) та самостійне опрацювання завдань (5 ак.год.) - рефлексія методів викладання та питаннь методики-дидактики німецької мови як іноземної · стипендія на складання іспиту Goethe-Zertifikat B1, Goethe-Zertifikat B2 та Goethe-Zertifikat C1 · підтвердження участі, що охоплює 90 ак.год. Для отримання стипендії вчителі державих шкіл України подають до 31 травня через онлайн-формуляр виконане письмове завдання та довідку з місця роботи. Подальшу інформацію та формуляр для реєстрації можна знайти за покликанням

Goethe Institut запрошує всіх бажаючих 22.05.2021 p.

на дигітальний конгрес!


Дигітальний конгрес 22.05.2021: GOETHE Institut БЕЗКОШТОВНО запрошує до участі вчителів та їх учнів – підлітків у віці від 14 до 18 років. "Ми підготували програму, яка буде цікава обом цільовим аудиторіям. Ви дізнаєтесь про новітні цифрові тренди, отримаєте поради щодо роботи та навчання у цифрову епоху та дізнаєтесь про численні нові можливості. Педагоги отримають можливість пройти актуальне методико-дидактичне підвищення кваліфікації для онлайн-викладання. Школярі ж дізнаються про те, як здати ЗНО на 200 балів, як вже у школі вивчити німецьку на рівень С2, як вступити до німецького університету та про те, як знайти захоплюючу роботу у Google, Facebook чи іншій технологічній компанії. На нашій віртуальній виставці ви зможете познайомитись з освітніми пропозиціями наших партнерів, а під час відео-нетворкінгу розширити своє коло контактів.

Експертами конгресу будуть заступниця Міністра цифрової трансформації Валерія Іонан, німецький науковець з «Дизайну цифрових технологій» Саша Фрізікеіз Берліну та засновник всесвітньовідомого стартапу «Petcube» Ярослав Ажнюк та багато інших. Участь безкоштовна! За умови успішної участі Всі учасники отримають сертифікат. Більше інформації про спікерів, програму заходу та реєстраційний формуляр Ви знайдете за посиланням

СЕМІНАР ГЕТЕ-ІНСТИТУТУ

28 квітня 2021 року відбувся методико - дидактичний онлайн-семінар з теми: "Moderner DaF-Unterricht: Aufbau von Schreiben" («Сучасний урок німецької мови: навчання письму») для вчителів німецької мови, які працюють у 5 - 6 класах. Семінар був організований методистом ЗОІППО Чорною В.М. у рамках співпраці ЗОІППО та Goethe-Institut Ukraine. Завдяки плідній роботі мультиплікаторки Goethe-Institut Вереш Марії, викладачки Закарпатського державного університету, учасники семінару познайомилися з сучасними технологіями по використанню онлайн-інструментів на уроках німецької мови; актуалізували знання вимог навчальної програми МОН України та Європейських рекомендацій щодо іншомовної освіти по формуванню письмової взаємодії вчителя і учнів. Учасниками семінару були розглянуті питання: планування уроку, методи, типи вправ, онлайн інструменти для навчання письма. Вчителі мали змогу практично використовувати онлайн інструменти, запропоновані мультиплікаторкою. На завершення семінару учасники семінару розробили та презентували власні розробки уроків для навчання учнів письмової взаємодії з використанням нових онлайн інструментів. Активну участь у онлайн семінарі Гете-Інститута брали: Карева Світлана, Приходько Тетяна (м. Енергодар), Іванісова Вікторія (м. Бердянськ), Антонюк Марина, Марчук Анастасія, Цветанова Світлана ( м. Запоріжжя) та інші. Всі вчителі, які брали участь у семінарі, отримають наприкінці травня сертифікати.

Фотозвіт

Онлайн семінари Kostenlose APP zum Deutschlernen!

Goethe Institut запрошує всіх бажаючих взяти участь у безкоштовному онлайн-семінарі Deutschlandposter. Мета: ознайомити вчителів з інструментами, які мотивують учнів до вивчення мови. ДАТА: 28.04.2021_15.30 - 16.30 Реєстрація НЕОБХІДНА. Останній день для РЕЄСТРАЦІЇ 25.04 (посилання у РЕЄСТРАЦІЇ). Кожен семінар має 2 частини - теоретичну та практичну. Отримані знання можна відразу застосовувати у класі. Кожен із онлайн семінарів буде проходити на різні теми. Вони орієнтовані на реальність викладацького складу та на щоденну роботу з німецькими вчителями. Онлайн семінари - це "живі" онлайн сесії та 2 UE (90 хвилин) кожна.

28.04.2021: НІМЕЧЧИНА У НОВИХ ПОСТЕРАХ НА УРОЦІ НІМЕЦЬКОЇ МОВИ

15:00–16.30

Реєстрація до 25.04.2021

Референтка: Вікторія Синьо

Важко уявити собі вивчення німецької мови без лінгвокраїнознавчих матеріалів та тем. Завжди нові джерела дозволяють нам отримувати найактуальнішу інформацію. На цьому онлайн-семінарі Ви познайомитесь з новою версією Deutschlandposter та мобільним застосунком до нього. Крім цього ознайомитеся з іншими інструментами, які допоможуть покращити мотивацію Ваших учнів, зацікавити їх Німеччиною та її мешканцями, а також поглибити свої знання.

Посилання

ОНЛАЙН ЗУСТРІЧ МЕТОДИСТІВ УКРАЇНИ З КЕРІВНИЦТВОМ БРИТАНСЬКОЇ РАДИ В УКРАЇНІ

22 квітня 2021 року відбулася онлайн зустріч методистів України з керівництвом Британської Ради в Україні. Тема зустрічі: «Обговорення плану масової підготовки вчителів англійської мови 5-9 класів в умовах Нової української школи». У цьому заході брали участь: Коваленко Оксана, провідний спеціаліст з іноземних мов Міністерства освіти і науки України, Іваніщева Вікторія, менеджерка проєктів з англійської мови, тренерка Британської Ради та Шаленко Олександр, незалежний експерт-консультант з англійської мови. В ході зустрічі обговорювалися питання впровадження субвенцій для підготовки методистів та пілотних вчителів англійської мови 5 – 9 класів. Основна увага була зосереджена на двох курсах навчання вчителів: «Самодоступний курс» та «Керований курс». Навчання вчителів на Самодоступному курсі розпочнеться уже в серпні місяці 2021 року на незалежній аутентичній платформі. Витрати на навчання буде проводитися за рахунок Британської Ради в Україні.

СЕМІНАР GOETHE-INSTITUT У КВІТНІ

У квітні Гете-інститут планує проведення онлайн-семінару для вчителів НУШ (5 - 6 класи), на якому будуть розглянуті актуальні питання викладання німецької мови. Дата проведення семінару уже визначена. Від нашої області подано на навчання 1 групу (20 вчителів німецької області від Запорізької області)

План семінару

MЕРЕЖА ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ НІМЕЦЬКОЇ МОВИ

Goethe-Institut в Україні підтримує український уряд у його зусиллях по реформуванню сфери освіти. З метою забезпечення можливості проведення заходів підвищення кваліфікації для вчителів німецької мови відповідно до цілей реформи та для задоволення зростаючого попиту на спеціалізовані курси із підвищення кваліфікації, особливо онлайн, в 2021 році мережа Goethe-тренерів була стандартизована відповідно до системи управління якістю. Таким чином гарантується якість підвищення кваліфікації вчителів у довгостроковій перспективі.

А з 26 по 30 квітня 2021 року Goethe-Institut в Україні за підтримки Міністерства освіти і науки України у співпраці з ОІППО пропонує вчителям німецької мови 5-6 класів узяти участь в одноденних онлайн-семінарах з підвищення кваліфікації на тему «Викладання німецької мови як іноземної у сучасних реаліях». Фінансування заходів відбувається за рахунок коштів Goethe-Institut. 20 учителів рімецької мови, які працюють у 5-6 класах братимуть участь в он-лайн-семінарі. Додатково можна ознайомитися з матеріалами за посиланням

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ФРАНКОФОНІЇ

23 березня 2021 року у приміщенні Платформи спільних дій відбулася конференція з теми: «Французька мова як вектор європейської інтеграції. Наші дії та зобов’язання», присвячена Всесвітньому Дню Франкофонії.

Організатори конференції: Адміністративна рада міжнародної організації Alliance Francaise та лінгвістична служба Посольства Франції в Україні

У роботі конференції взяли участь від Франції:

  • Поль Сілугу (Paul Souligous) – аташе з питань співробітництва в галузі французької мови в Україні;

  • Бландін Отен (Blandine Autin) – відповідальна за проєкти в рамках Франкофонії;

  • Жюльєт Може (Juliette Mauget) – відповідальна за програму PRO FLE+ («Професіоналізація учителів французької мови як другої іноземної»), координатор з навчальних питань.

Від Запорізької області:

  • Богдановська Людмила – Президент французького культурного центру «Alliance Francaise» міста Запоріжжя;

  • Бойко Артур – начальник Управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності Запорізької обласної державної адміністрації;

  • Субота Галина – заступник начальника управління Департаменту освіти і науки ЗОДА;

  • Вітковська Наталія – начальник управління з питань освіти і науки Департаменту освіти і науки Запорізької міської адміністрації;

  • Ірайсат Магомедалієва – директор ГО «Запоріжжя. Платформа спільних дій»;

  • Варецька Олена – проректор з науково-методичної роботи Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради;

  • Васильчук Геннадій – проректор з наукової роботи Запорізького національного університету;

  • Морошкіна Галина – декан факультету іноземних мов Запорізького національного університету;

  • Шаргай Ірина – завідувач кафедри романської філології Запорізького Національного університету;

  • Тонне Олена – завідувач методичного відділу Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради;

  • Павлов Олександр – директор Агенції регіональних ініціатив міста Запоріжжя;

  • Чорна Віра – старший викладач кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради;

  • Гузеватий Андрій – директор Запорізької гімназії № 50 Запорізької міської ради;

  • Терновська Людмила – директор Запорізької гімназії № 71 Запорізької міської ради;

  • Казачук Юлія – заступник директора Запорізького класичного ліцею;

  • Гольдіна Олена – тьютор програми Посольства Франції «Проф Льо +» («Професіоналізація учителів французької мови як другої іноземної»).

Мета конференції – об’єднання зусиль усіх освітніх та керівних структур для розробляння конкретних дій та зобов’язань з викладання й вивчення французької мови у Запорізькій області як важливого засобу європейської інтеграції та обговорення конкретних пропозицій із вдосконалення і розповсюдження вивчення французької мови.

День Франкофонії - важлива подія і для Європи і для всього світу, адже 88 країн, це 300 мільйонів людей, які говорять французькою. У Запорізькій області вивчають французьку мову 6039 учнів, 441 група: у Запорізьких гімназіях № 50, 71, 93, Запорізькому Класичному ліцеї, освітніх навчальних закладах міст: Бердянська, Оріхова, Вільнянська, Дніпрорудного. У місті Запоріжжі 3200 учнів вивчають французьку мову.

Викладають французьку у ЗЗСО області 54 вчителя.

На конференції обговорено такі питання:

  1. Стан справ з викладанням французької мови в регіоні та місті (Галина Субота, Вітковська Наталія).

  2. Презентація Програм та заходів, здійснюваних Посольством Франції в Україні на підтримку французької мови в Запорізькому регіоні.

  3. Затвердження плану конкретних дій щодо розвитку французької мови в Запорізькому регіоні. Схвалення пропозиції Альянс Франсез міста Запоріжжя.

  4. Можливість проходження педагогічної практики студентами факультету іноземної філології ЗНУ в школах міста Запоріжжя з французькою мовою навчання.

  5. Залучення майбутніх педагогів до сучасної медіа теки - культуротеки з метою підвищення лінгвістичного рівня студентів.

  6. Підвищення професійного рівня учителів французької мови за Програма за обміном, розробленими організаціями Альянсів та внесено до реєстру переліку освітніх програм МОН України.

  7. Підвищення кваліфікації вчителів у Комунальному закладі «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради (Олена Варецька).

  8. Шляхи поширення французької мови (інформування про проведення культурних та освітніх заходів, проведення зустрічей Альянс Франсез Запоріжжя зі школярами, профорієнтаційна робота в школі – на батьківських зборах, під час вибору іноземної мови, презентування французької мови як мови культури, вихованості, європейської освіченості).

Фотозвіт зустрічі

Відео

ПРОПОЗИЦІЇ ВІД GOETHE-INSTITUT НА 2021 рік


Повідомляємо, що 19.02.2021 відбулася онлайн-зустріч з методистами Goethe Institut, які представили та прокоментували планування заходів Goethe-Institut на 2021 рік. За ПОСИЛАННЯМ Ви можете ознайомитися з презентацією (з лінками на проєкти/ пропозиції/ ресурси на відповідних сторінках) та огляд онлайн-ресурсів Goethe-Institut, які оприлюднені на сайті Міністерства освіти і науки України.