Навчальна та навчально-методична діяльність

2023 рік

Навчально-методична діяльність

    У січні 2023 року розроблено навчально-методичне забезпечення та електронний освітній контент до навчальних занять зі спецкурсів «ІКТ в професійній діяльності» (для вчителів зарубіжної літератури, англійської, німецької, української мови), «Психосоціальна підтримка учнів на уроках суспільно-гуманітарних дисциплін в умовах дистанційного навчання», «Цифрове портфоліо як технологія професійної самопрезентації вчителя-філолога», «Вчитель і учень в умовах війни: психосоціальна підтримка в початковій школі» (для КПК вчителів початкової школи); спецкурсу «Метод проєктів у позаурочній діяльності вихователя групи подовженого дня в умовах воєнного стану», заняття «Зміст,  особливості організації та технології виховання у Новій українській початковій школі». 

Оновлено освітній контент спецкурсу модуля 1 «Професійний розвиток педагогічних працівників».


Навчальна діяльність

Курси вчителів англійської мови 

27.03-12.04

       У березні-квітні 2023 року відбулись курси підвищення кваліфікації вчителів англійської мови (27.03-12.04), які організовано кафедрою філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін. На підсумковому занятті, проведеному куратором Хаустовою О.В. , вчителі сформулювали рефлексивні судження, в яких описано особистісні результати навчання за дистанційною формою, охарактеризован процес навчання:


       Вітаю всіх! Найперше, хочу висловити щиру подяку всім викладачам та куратору за людяний підхід, увагу, готовність допомогти, емпатію і розуміння у такий складний час. Було дуже легко і приємно працювати. Курси підвищення кваліфікації викликали лише позитивні емоції. Хочеться побажати викладачам та куратору сил, натхнення та наснаги у подальшій роботі. І вдячності від слухачів за їхню працю. Хочу сказати, що це мої не перші курси за напрямком "Учителі англійської мови": як завжди професійно, сучасно, корисно, актуально, а головне, практично. Всі знання та навички, отримані мною під час курсів, знадобляться мені у практичній діяльності. І ретельний розгляд нового Держстандарту, і тенденції в освіті англомовних країн, і курс ІКТ, а особливо фахові модулі з комунікативного підходу, планування уроків й оцінювання навчальної діяльності учнів. Ґрунтовний вебінар і матеріали від Гребінь С.М. допомогли розібратися у інноваційних підходах до навчання. Цінну й важливу інформацію надала Чемодурова Ю.М., тепер я краще розумію механізми стресу і його вплив на моїх учнів. Можу сказати, що курси надихнули мене працювати краще, вказали напрямки подальшого розвитку і вдосконалення. Дякую ще раз, що наші викладачі й куратор своїм особистим прикладом дають нам натхнення і модель сучасного високопрофесійного викладача.

Еліна Романій

    Вітаю! Курси для вчителів англійської мови - найкращі, як завжди (є з чим порівнювати!). Вже вкотре викладачі доносять найсвіжіше та найактуальніше! З кожних курсів в свою професійну скарбничку додаю щось нове: ідеї, знання, натхнення для роботи з учнями!  Окреме дякую всім викладачам за лояльне, доброзичливе, справедливе та толерантне ставлення до нас, студентів! Гарно відчувати себе тим, хто навчається, краще починаємо розуміти наших дітей!  Дякую!!!

Олена Ішкова

Вітаю! Приєднуйсь як і кожна з нас студентка до слів Еліни. Для мене це другі курси підвищення кваліфікації разом з кафедрою  КФСГД і як завжди вони актуальні, насичені та дуже цікаві. Я вдячна кожному викладачу за ваші цінні  поради та практичні завдання,  які дійсно потрібні для педагогічної діяльності. Мені дуже сподобалося, що викладачі чули кожну думку і поважали її.   Навіть трошки сумно, що сьогодні останній день.

Вероніка Терентієва

Всіх вітаю вже на фінішній прямій! Хочу висловити вдячність організаторам за чудову і плідну роботу з нами) Для мене це перші курси підвищення кваліфікації після університету, і я приємно вражена наскільки легко і просто було працювати. Маючи двох маленьких дітей, і на трішки випавши з навчального процесу, я з легкістю розібралась з матеріалом , із превеликим задоволенням опрацювала інформацію, вдячна за детальні інструкції по виконанню всіх залікових робіт , підтримку і розуміння! Ви - крутезні, ваша робота є прикладом злагодженої, сучасної команди висококваліфікованих викладачів, тому Ви гідні лише компліментів!!!! Курс був не нудним, багато практичних лайфхаків, емпатії та тепла! Щирі компліменти всій команді ❤️❤️❤️

Світлана Костенко

Вітаю! Хочу висловити свою щиру вдячність всім, хто був "причетний" до курсів: куратору, викладачам, адміністрації. Як вчитель англійської мови, я завжди прагну підвищувати свій рівень знань та навичок, щоб краще викладати своїм учням. Ваші курси допомогли мені розширити свої знання, надали мені багато цінних практичних порад та прикладів для викладання. Я високо оцінюю Вашу компетентність, професійність та ентузіазм, які Ви проявляли на протязі всього курсу. Ваші лекції були цікавими та змістовними, а завдання та вправи, які Ви надавали, допомагали засвоювати матеріал більш ефективно.  Тому я хочу ще раз висловити Вам свою щиру подяку за Ваші курси та знання, які я отримала завдяки Вам. Я впевнена, що ці знання допоможуть мені покращити свої результати в навчанні своїх учнів та зроблять мою роботу ще більш цікавою і корисною.

Ніна Гордієнко

Ще ніколи курси так швидко не пролітали. Це заслуга виключно організаторів та викладачів. Настільки змістовно і професійно все втілено: і теоретична частина, і самостійне опрацювання, і модульні завдання. Жодних схожих вправ, кожен раз нові tools, новий формат, новий підхід. Ви показали, як саме має працювати освіта вчителів у дистанційному варіанті. Вельми вдячна за це. Успіхів і натхнення!

Оксана Лосєва


Учителі створили колективну хмару слів:

Курси учителів французької мови 

27.02-15.03

    У лютому-березні 2023 року кафедрою філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін проведено КПК вчителів французької мови, які успішно завершили навчання. На підсумковому занятті куратором Хаустовою О.В. організовано рефлексію, результатом якої стало усвідомлення особливостей емоцій, діяльності та змісту навчання. Результати рефлексії відображено на дошці Jamboard:

Курси учителів зарубіжної літератури, зарубіжної літератури та мов національних меншин

 16.01-01.02.23 р.

      У січні 2023 року здійснено організацію та супровід КПК учителів зарубіжної літератури, зарубіжної літератури та мов національних меншин (16.01-01.02) в якості куратора груп. 

        Аналіз анкет зворотного зв'язку вчителів показав, що комунікація з куратором було у 100% випадків була легкою та результативною, ставлення викладачів до здобувачів було толерантним, емпатичним, партнерським. Серед модулів, які викликали найбільший інтерес слухачі відзначили: ІКТ, спецкурс «Цифрове портфоліо як технологія професійної самопрезентації вчителя-філолога», «Сучасна методика викладання наукової дисципліни», «Особливості роботи вчителя зарубіжної літератури в умовах модернізації освіти», «Інноваційні підходи до навчання в умовах очної та дистанційної освіти». Серед потреб, які задовольнялись під час навчання, колеги відмітили потреби у безпеці, самовираженні, творчості, партнерстві, співпраці, спільноті, емпатії, навчанні, автономії, натхненні, включеності.

         Дякуємо за співпрацю! Чекаємо на наступні зустрічі!

Курси учителів зарубіжної літератури, зарубіжної літератури та мов національних меншин

 16.01-01.02.23 р.

         У лютому 2023 року ( 06.02-22.02) відбулись дистанційні курси підвищення кваліфікації вчителів англійської мови (куратор Хаустова О.В.). Учасники групи залишили свої рефлексивні відгуки про навчання та створили колективні хмари слів з враженнями про курсову перепідготовку та узагальненнями професійних надбань, які вони отримали за цей період.

         

       Доброго дня. Дякую викладачам та всім, хто причетний до цього курсу. Я зберегла майже всю інформацію на ноутбуці, щоб переглянути ще раз, але вже без поспіху.  Скажу чесно, мені було важко. Це мій перший курс з підвищення кваліфікації. Це взагалі мій перший вчительський  досвід. Інформації багато,вона змістовна. Це не "вода", а чіткі приклади з досвіду інших. Адже саме з досвідом ми стаємо кращими. Ваша інформація, це саме те, що я зможу використати на своїх уроках, збагатити їх, урізноманітнити, зробити цікавими та не нудними. Мені також було приємно бачити стільки професійних, впевнених, доброзичливих та відкритих вчителів, які знають свою справу, які показали мені, до чого я повинна прагнути. Мені працювати є над чим. Дякую за цей крутезний поштовх. Дякую за час та сили, які ви вклали в ці два з половиною тижні.

Скидан К.С.

     Дуже вдячна всім викладачам за професійну майстерність, а колегам - за співпрацю! Всі теми, які розглядалися під час курсів, були продумані, цікаві та актуальні. Дуже корисно було попрактикуватися в таких видах роботи як планування та аналіз сучасного уроку, створення ментальної карти, інтерактивна вправа "Організація якісного інклюзивного навчання в закладах освіти", згадати види оцінювання, навчитися записувати навчальне відео. Дуже імпонує те, що завдання були творчими, що дало змогу виразити своє бачення теми, а також краще зрозуміти матеріал. Всім викладачам та слухачам бажаю міцного здоров'я, творчого натхнення та мирного неба. 🙏 Дякую!!!

Гергец Д.І.


     Багато корисної інформації за фахом. Дякую, що "розжували" мені комунікативний метод навчання, бо раніше я лише побіжно чула про нього, але не вивчала🙂.  Також важливим для мене є модуль про формувальне оцінювання. Незважаючи на вже 4 роки НУШ за плечима, ще й досі буває важко реалізовувати оцінювання для навчання.  А ще окремий комплімент пані  Н. В. Гутарук за візуальну подачу матеріалу. Я раніше користувалася інтерактивними плакатами, але більше для конкурсних робіт. А тут цілі теоретичні, практичні заняття та семінари можна підготувати за допомогою цієї платформи! Brilliant👏

Скригун О.А.

     Дякую за нагоду побути учнем на дистанційці. Учнем бути дуже складно. Важливим та цікавим був вебінар по інклюзивному навчанню. Сподобався вебінар про інноваційні підходи у навчанні, для мене це важка погано зрозуміла тема, але викладено було чітко та просто, особливо  сподобалося пояснення про різницю між технологіями та методикою. Так, звісно професійний розвиток відбувається повсякчас, а під час тренінгів цей процес пришвидшується. Взяла на озброєння деякі прийоми. Побувши учнем зрозуміла, що треба змінити у власній діяльності (бо у нас саме дистанційне навчання). У процесі навчання виникали такі емоції як зацікавленість, хвилювання, що не встигнеш щось зробити або зробиш неправильно, інколи був відчай (там, де були завдання в з ІКТ), який змінявся захопленням, радістю та ентузіазмом. Викладачам хочеться побажати натхнення, подальшого успіху у діяльності, творчої наснаги і міцного здоров’я.  Дякую, за вашу роботу!

Киричок О.В.

Дуже дякую всім викладачам! Актуальний та дуже важливий матеріал почерпнули для себе, своєї педагогічної діяльності: планування сучасного уроку з огляду на очікувані результати здобувачів освіти; оцінювання навчальних досягнень учнів (формувальне оцінювання); формування ключових компетентностей; сутність застосування комунікативної методики. Створення відео та ментальної карти зайняло багато часу, але результат підбадьорив та надихнув на застосування у своїй діяльності. Здоров'я всім! ПЕРЕМОГИ!

Сур С.С.


Колективні хмари слів вчителів англійської мови група КФСГД-02

Підсумкове заняття 22.02.23 р.

Творчі роботи слухачів курсів підвищення кваліфікації

Вітання з Міжнародним днем рідної мови!

21 лютого - Міжнародний день рідної мови! Вчителі української мови на спецкурсі "ІКТ в професійній діяльності" створили хмари слів, які сповнені любові до рідної мови та Батьківщини. Вітаємо зі святом!

(Колаж із робіт Тарабанової Н.І., Мовчан О.М., Молебної О.І., Груби Г.В., Семенової Т.П., Рябухи Л.В., Закарлюки М.В., Михасюк З.П.).