Матеріали для вчителя суспільствознавчих дисциплін



Академія української преси оголошує 

КОНКУРС «Медіаграмотна вправа для широкого загалу»,

де пропонує вам поділися своїми практичними напрацюваннями, щоб дати змогу однодумцям і собі новий творчий поштовх у викладанні. 


Переможці отримають авторський гонорар. Роботи оцінюватиме незалежне журі. Матеріали переможців будуть розміщені на ресурсах АУП. 

Критерії створення вправи дуже прості. 

Для тих, хто бажає взяти участь у конкурсі, радимо вам таку послідовність дій: 

P.S. Друзі, просимо особливо звернути увагу, що до конкурсу приймаються тільки вправи (!), оформлені за шаблоном (!). Конспекти, лекції, нариси, вірші тощо розглянуто не буде. Дякуємо за розуміння! 

Шаблон заповнення тут: https://aup.com.ua/uploads/Konkurs_AUP_2024.docx 

Реєстрація роботи до участі та куди потрібно підвантажити вправу тут: https://forms.gle/o8mxz4KeUERxBVR67 

Дедлайн — 20 березня. 

У грудні 2023 року МОН оприлюднило перелік категорій педагогів шкіл, які зможуть пройти сертифікацію в 2024 році. Зокрема, крім учителів початкових класів, а також математики та української мови й літератури (які викладають у 5-6 класах НУШ), до переліку додали педагогів історичної й громадянської галузей, а також галузі “Суспільствознавство”.

Незалежне тестування вчителів історичної та громадянської галузі відбудеться 14 вересня 2024 року. Однак зареєструватися для проходження сертифікації педагогам необхідно буде впродовж 15–30 січня на сайті УЦОЯО.

Ознайомитися з положеннями та повним текстом документа можна нижче або за покликанням.

Директорат шкільної освіти Міністерства освіти і науки України надсилає матеріали «Як говорити про російсько-українську війну в школі. Уроки стійкості, боротьби та перемог» (автори Антоніна Макаревич, Олександр Панарін, Олександр Охріменко, Світлана Ройз та інші).

Зазначені матеріали мають на меті допомогти педагогам формувати громадянську позицію в учнів і учениць, навчити розрізняти факти і фейки, не піддаватися маніпуляціям і ворожій пропаганді. Просимо використовувати їх під час підготовки та проведення уроків з історії України, всесвітньої історії, громадянської освіти, української мови, української літератури, виховних годин, годин спілкування, засідань «круглих столів» тощо.

Лист МОН № 4/5049-23 від 21.12.2023 р.

Матеріали

Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» інформує, що Міністерством молоді та спорту України у партнерстві з ГО «Українська Волонтерська Служба» та Корпусом миру США в Україні розроблено навчально-методичні матеріали з проведення уроків волонтерства для учнів 8-11 класів закладів загальної середньої освіти, доступ до яких можна отримати за посиланням 

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 2 грудня 2022 р. № 1090 робочою групою розроблено проєкт Концептуальних засадах реформування історичної освіти в системі загальної середньої освіти. З метою громадського обговорення зазначеного проєкту, врахування пропозицій і побажань вчителів щодо удосконалення шкільної історичної освіти директорат дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти просить організувати обговорення проєкту. Зауваження та пропозиції просимо надсилати до 20 червня цього року на електронні адреси: vladomila@ukr.net, r_yevtushenko@mon.gov.ua 


КОНЦЕПТУАЛЬНІ ЗАСАДИ РЕФОРМУВАННЯ ІСТОРИЧНОЇ ОСВІТИ В СИСТЕМІ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ

День безпечного інтернету. 2023.  Збірка матеріалів.

Підкасти «Життя в серванті» (ведуча Олена Тараненко). Ці підкасти створили The Ukrainians та IREX у межах проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність». 

Лист МОН України № 4/113-23 від 17.01.2023 щодо використання в роботі ЗНЗ розширеного коментаря до Історичної періодизації

широкомасштабного вторгнення російської федерації в Україну (грудень 2021 - кінець 2022 року), розроблениого Генеральним штабом Збройних сил України

Розширений коментар

НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ

ІНСТИТУТ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ

Відділ суспільствознавчої освіти

Відповідно до плану роботи Національної академії педагогічних наук України 02 грудня 2021 року з 10.00 до 13.30 Інститут педагогіки НАПН України спільно з

Інститутом історії України НАН України проводять Всеукраїнський науковопрактичний круглий стіл «ШКІЛЬНА ІСТОРИЧНА ОСВІТА У КОНТЕКСТІ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ: ІНТЕГРАЦІЯ ІСТОРИЧНОЇ Й ПЕДАГОГІЧНОЇ НАУКИ»

Провідні вчені Інституту історії України НАН України та Інституту педагогіки НАПН України презентують результати досліджень щодо змісту і організації

навчання учнів історії в школі. Своє бачення перетворень в шкільній історичній освіті представлять вчителі, методисти управлінь освіти, працівники закладів

післядипломної педагогічної освіти. Відбудеться вільна дискусія учасників /учасниць заходу щодо актуальних питань розвитку шкільної історичної освіти.

Питання, що обговорюватимуться:

- викладання історії України-Русі;

- локальна/регіональна історія: присутність в курсах національної історії ІХ-ХХ ст.;

- краєзнавство і місцеві розвідки учнів: що можна/треба робити;

- уразливі питання історії сучасності на уроках в 11 класі;

- якісні зміни в шкільній історичній освіті у контексті Державного стандарту освіти 2020 р. та НУШ.

Захід відбудеться в онлайн-форматі на платформі ZOOM. До участі запрошуються науковці, освітяни, студенти, аспіранти, представники органів державної влади і

місцевого самоврядування, громадських об’єднань, масмедіа.

Реєстрація до 29 листопада 2021 р. за покликанням: https://forms.gle/qyWcBDaKN4fPDsod8 або надіслати запит у вайбер/телеграм за телефоном 063 764 76 59.

Просимо надати інформаційну підтримку й поширити інформацію серед вчителів історії та всіх зацікавлених осіб.

Для контактів: Галина Сєрова, 0637647659, galina_serova@ukr.net

 

--

З повагою,

Науково-організаційний відділ

Інституту педагогіки НАПН України


ЗАПРОШУЄМО ДО УЧАСТІ В VI МІЖНАРОДНОМУ МІЖДИСЦИПЛІНАРНОМУ КОНКУРСІ ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА МАНЯКА ТА ЛІДІЇ КОВАЛЕНКО


Організатори: Міністерство освіти і науки України, Інститут історії України НАН України, Український науково-дослідний та освітній центр дослідження Голодомору (HREC in Ukraine), Національна спілка краєзнавців України, Науково-освітній консорціум вивчення Голодомору при Канадському інституті українських студій університету Альберти



Спеціальна тема Конкурсу 2021 року – «Регіональна/локальна історія в контексті осмислення епохи Голодомору – геноциду Українського народу»


88 років віддаляють нас від Голодомору – масштабної гуманітарної катастрофи початку 1930-х рр., жертвами якої стали мільйони людей. Небайдужість до минувшини «малої батьківщини», збереження родинної пам’яті, популяризація місцевих історичних знань – важливі компоненти формування ідентичності сучасних студій Голодомору й підтримки/зміцнення загальнонаціональної пам’яті про Голодомор – геноцид Українського народу.


У фокусі цьогорічного Конкурсу – комплексні дослідження передумов, перебігу та наслідків сталінської політики творення голоду крізь призму персонального/родинного досвіду, історії певних регіонів, місцевостей (області, райони, міста, села та ін.) як складових єдиного загальноукраїнського простору.


Організатори очікують від конкурсантів демонстрації ґрунтовних знань у царині краєзнавчого аспекту голодоморних студій та неформального підходу у пошуку відповідей на питання: як наші знання про історичне минуле можуть допомогти нам краще зрозуміти сьогодення, стати сильнішими й успішними у особистісній реалізації та досягненні єдності в подоланні суспільних викликів, зокрема – що саме кожен з нас і всі гуртом можемо зробити для посилення ролі місцевих спільнот у збереженні історичної пам’яті та захисті об’єктів культурної спадщини, пов’язаних з епохою Голодомору.


Номінації Конкурсу:

• Кращі дослідницькі та мистецькі роботи учнів закладів загальної середньої освіти, з підномінаціями: кращі роботи учнів 5-8 класів; кращі роботи учнів 9-11 класів.

• Кращі методичні розробки уроку/лекції та мистецькі роботи вчителів закладів загальної середньої освіти/викладачів закладів вищої освіти.

• Кращі наукові та мистецькі роботи студентів, аспірантів, науковців (віком до 35 років).


Нагороди переможцям:

• В кожній із номінацій/підномінацій – по шість переможців, із врученням відповідно дипломів 1-го, 2-го, 3-го ступенів та грошової винагороди відповідно 5 тис. грн., 3 тис. грн., 2 тис. грн. на подальше поглиблення й поширення результатів наукової і творчої діяльності в царині проблематики Голодомору.


• Додатково у кожній із номінацій/підномінацій 10 робіт, із врученням заохочувального диплому та грошової винагороди в розмірі 1000 грн. на подальше поглиблення й поширення результатів наукової і творчої діяльності в царині проблематики Голодомору.


• Переможці Конкурсу по усіх номінаціях/підномінаціях, які здобули 1-е, 2-е, 3-є місця, запрошуватимуться до столиці України м. Києва на урочисту церемонію нагородження (за наявності Міжнародного свідоцтва про вакцинацію або довідки про негативні результати ПЛР-тесту на COVID-19).


• Для всіх конкурсантів – електронні Дипломи учасників (за додатковим зверненням до Організаторів).


На Конкурс подаються лише оригінальні, раніше неопубліковані/неоприлюднені наукові та мистецькі роботи.


Терміни проведення Конкурсу:

• Наукові та мистецькі роботи приймаються на Конкурс до 14 листопада, підведення підсумків, нагородження переможців – останній тиждень листопада 2021 р.


Конкурсні роботи просимо надсилати:

• Поштою (виключно для творів образотворчого мистецтва): 02068, м. Київ, а/с 74, із позначенням «VI Міжнародний міждисциплінарний конкурс – 2021».


• Електронною поштою (відповідно до номінацій):

Кращі роботи учнів: konkurs.mk.2021school@gmail.com

Кращі роботи вчителів: konkurs.mk.2021teacher@gmail.com

Кращі роботи молодих науковців:

konkurs.mk.2021scholar@gmail.com


Детальніше про Умови Конкурсу:

• На сайті Міністерства освіти і науки України: www.mon.gov.ua

• На сайті HREC in Ukraine: www.holodomor-hrec.com (розділ «Можливості»)


Є додаткові запитання? Звертайтеся!

Тел.: + 38 (097) 081 38 20

e-mail: hrecukraine@gmail.com

Шановні колеги!Оголошено про початок Міжнародного молодіжного конкурсу “Місцеві єврейські кладовища” 2020/2021. Детальніше