Методична та науково-методична діяльність

Шановні колеги!

До вашої уваги пропонуємо ознайомитися з методичними рекомендаціями МОН України на 2021-2022 навчальний рік

ОНЛАЙН ЗУСТРІЧ МЕТОДИСТІВ УКРАЇНИ

30 серпня 2021 року відбулася онлайн зустріч методистів України.

Учасникам зустрічі була запропонована Програма МОН України із заходами з підвищення кваліфікації вчителів німецької мови базової школи на підтримку реформи «Нова українська школа» та презентацію, яка містить інформацію із лінками на відповідні сторінки.

За покликанням https://www.goethe.de/ins/ua/uk/spr/unt/for/gia/nusch.html та у прикріпленому файлі Ви вже можете ознайомитися із програмою. Отже, програма НІМЕЦЬКА У БАЗОВІЙ ШКОЛІ https://www.goethe.de/ins/ua/uk/spr/unt/for/gia/nusch/desrb.html складається з трьох обов'язкових модулів (загалом 60 ак.год.) та одного факультативного:

Модуль 1: Німецька у базовій школі (40 ак.год.). Реєстрація: https://www.goethe.de/ins/ua/uk/spr/unt/for/gia/nusch/desrb/deutsch-in-sekundarschule.html.

Модуль 2: Планування уроку (12 ак.год.). Реєстрація: https://www.goethe.de/ins/ua/de/spr/unt/for/gia/nusch/desrb/unterrichtsplanung.html.

Модуль 3: Викладання німецької мови в сучасних реаліях (8 ак.год.)

Модуль 4 (факультативно): DLL10: Німецька для підлітків (90 ак.год.). Реєстрація: https://www.goethe.de/ins/ua/de/spr/unt/for/gia/dll/fba.html.

Для вчителів, які викладають у початковій школі, ми і цього року запропонуємо підвищення кваліфікації:

НІМЕЦЬКА У ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ: https://www.goethe.de/ins/ua/uk/spr/unt/for/gia/nusch/deprb.html

25 серпня 2021 року відбувся онлайн семінар з теми: «Особливості роботи вчителя іноземної мови в умовах Нової української школи».

На семінарі було розглянуто наступні питання:

  1. Нові Стандарти та завдання початкової середньої освіти.

  2. Функції ІМ у реалізації мети початкової середньої освіти.

  3. Зміст навчання ІМ учнів та його основні характеристики.

  4. Основні принципи добору навчального матеріалу.

  5. Зміст навчання та методичні і дидактичні принципи.

  6. Педагогічна рефлексія.

У роботі семінару брали участь 155 учителів іноземних мов.

Керівник семінару Чорна В.М., старший викладач кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін.
Матеріали семінару

Фотозвіт

09 лютого 2021 року відбулася чергова онлайн науково-методична консультація, в межах реалізації мiського проєкту щодо органiзацiї освiтнього процесу з використанням технологiй змiшаного та дистанцiйного навчання в закладах загальної середньої освiти м. Запорiжжя для вчителів англійської мови. Метою основних положень науково-методичної консультації був комунікативний підхід до навчання іноземної мови, розвиток в учнів 5-11 класів ключових умінь (за рекомендаціями Британської Ради), необхідних для роботи і життя у XXI ст.: вміння комплексного вирішення проблем, критичного мислення, креативності, прийняття рішень та співпраці з людьми. Учасники онлайн консультації намагалися дійти до єдиного висновку: як зробити School_Z високотехнологічною формою здобуття знань для учнів. Науково-методичним консультантом Чорною Вірою було зроблено підсумковий аналіз роботи членами творчих груп за паралелями 5-9 класів.