Матеріали для учнів

Слухайте заспокійливу музику

Знизити рівень тривожності допомагає прослуховування музики. Таке заняття має заспокійливий вплив на ваше тіло та розум.

Тож, коли відчуваєте тривогу, зробіть паузу та прослухайте заспокійливі ритми. Навіть якщо у вас є всього 5 хв, щоб відпочити, варто спробувати. Іноді кількох хвилин правильно підібраної музики чи запису звуків природи достатньо, аби відновитися.

Прослухати музику: https://cutt.ly/qhz8z4a

Що читати для покращення настрою

Далеко не всім вдається уникнути стресів. Щоб позбутися негативних емоцій і підняти собі настрій, рекомендуємо для читання книжки із позитивним сюжетом.

«Манюня», Наріне Абгарян

«Манюня» — світла, пронизана сонцем і запахами східного ринку та напрочуд смішна розповідь про дитинство, про двох дівчаток-підлітків — Наріне і Манюню, про грізну й добру Ба — бабусю Манюні та про їхніх родичів, які постійно потрапляють у кумедні ситуації. Це те саме тепле, пустотливе і сповнене веселих пригод дитинство, що його кожна людина згадує, як найщасливіші миті життя.

«Радість. Магія простих речей», Інґрід Фетелль Лі

Ця книжка стане практичним посібником для тих, хто шукає позитивних емоцій. Із неї ви довідаєтеся про 10 категорій естетики радості, дізнаєтеся, чому яскраві кольори підіймають настрій, як емоції від веселки і квітучих дерев об’єднують усіх людей, чому кошенята й усі маленькі тваринки здаються такими милотними і невинними.

«Садові чари», Сара Еддісон Аллен

Жінки сімейства Вейверлі мають надзвичайні таланти. Настільки надзвичайні, що їм заздрять усі місцеві мешканці. А ще в їхньому саду серед інших рослин є яблуня, яка впливає на долі людей, що скуштують її плоди. Сестри Вейверлі Клер і Сідні дуже різні, та є й дещо, що їх об’єднує. Вони повинні будуть зцілити рани минулого, щоб знайти шлях до майбутнього… і людей, які їх люблять.

Як боротися з нудьгою

Нудьга – емоція, яку людина може переживати чи не щодня. Але іноді вона не відступає. Коли виникає нав'язливе почуття, що вам стало нудно – це вже тривожний сигнал. Це означає, що у вашої психіки є потреба в змінах.

Навчіться правильно розпоряджатися своїм часом і планувати не тільки роботу, а й дозвілля.

· Перетворюйте нудні справи в гру. Постарайтеся зацікавитися тим, що вам доручили робити проти вашої волі

· Намагайтеся підходити до виконання завдань нестандартно, тобто не так, як ви звикли.

· Знайдіть людину, з якою вам було б приємно спілкуватися на будь-які теми. Це може бути партнер, близький друг або колега. Зателефонуйте цій людині або організовуйте спільну прогулянку.

· Будьте сміливішими. Якщо справа, яку ви збираєтеся почати, здається складною, необхідно терміново приступити до неї. Складіть план своїх подальших дій і рухайтеся тільки вперед.

Мобільні додатки для відпочинку

Google назвав кращі програми та ігри 2020 року в магазині Play Market. «Яким би важким не був 2020 рік, ці програми та ігри підіймали нам настрій і допомагали розслабитися», - відзначили в компанії.

В переліку кращих додатків відразу кілька сервісів для релаксу та сну:

Medito: Free Meditation, Sleep & Mindfulness. Додаток, який поліпшує психічний стан за допомогою керованих медитацій, дихальних вправ та звуків, що розслабляють.

Sleep Theory – Sleep Tracker & Sleep Sounds. Застосунок, який допомагає виробити регулярні звички сну і поліпшити його.

Calmaria. Сервіс, який навчить вправ для розслаблення.

Loóna. Додаток, який допоможе краще заснути.

Шкідливі звички

Кожній людині властива своя певна поведінка, яку формують її звички.

Саме вони керують нами та нашим життям. Вони можуть бути побутовими, соціальними та індивідуальними, а також такими, що виникають поступово або миттєво. При цьому одні звички є корисними, а інші навпаки — шкідливими.

Переходьте за посиланням та дивіться відео про те, як деякі звички тягнуть нас вниз та руйнують наше життя - https://cutt.ly/dkoxqnQ

Емпатія - це усвідомлене співпереживання емоційному стану інших людей, здатність розпізнавати, що вони відчувають.

Особливість емпатії полягає в тому, що ця властивість стосується широкого спектра емоцій - незалежно від їх позитивного або негативного відтінку.

Вона сприяє підвищенню продуктивності діяльності, розвитку компетентності в спілкуванні.

Знайомство з новими людьми: Як справити гарне перше враження?

Всі ми хочемо справити про себе гарне перше враження. Будь-то вечірка, побачення, співбесіда на роботу або зустріч з новими колегами, ми завжди стурбовані тим, що сказати, як себе вести, як реагувати на слова співрозмовника так, щоб сподобатися йому.

Адже як правило, саме перше враження відіграє головну роль в майбутньому спілкуванні.

Переходьте за посиланням та дивіться відео про те, як справити гарне враження при першій зустрічі - https://cutt.ly/UkmC6SZ

Три книжки для натхнення та саморозвитку

«Мислення швидке і повільне», Даніель Канеман

На основі досліджень із психології автор розкриває таємниці роботи людського мозку, описує неусвідомлені упередження, властивості інтуїтивного та усвідомленого мислення, роль емоцій в оціночних судженнях. Без цих знань ви ризикуєте зробити неправильний вибір у магазині, інвестувати в неуспішні проекти й загалом приймати неправильні рішення.

«Досягай і процвітай», Аріанна Гаффінґтон

У цій книжці авторка розповідає про те, як важко їй давалося поєднувати роботу і виховання двох доньок, жонглювати бізнесовими питаннями і сімейними справами. Цей шалений танець «подарував» їй не менш шалений стрес і клопоти зі здоров’ям, та вона зуміла з цим впоратися. Спираючись на сучасні дослідження у сфері психології, спорту й фізіології, авторка ділиться дієвими практиками, що допоможуть кожному з нас змінити застарілу формулу успіху, а за нею — і власне життя.

«Мрій правильно. Як зрозуміти, чого ти насправді бажаєш і як цього досягти», Барбара Шер/Барбара Сміт

Якщо ви прагнете змінити своє життя на краще, але не визначилися, у який бік рухатися, якщо відчуваєте у собі приховані таланти і маєте заповітні мрії — ця книга саме для вас.

Як уникнути конфлікту

Всі люди різні і ніхто не застрахований від конфліктів. Проте бувають ситуації, коли можна запобігти появі сварок, дотримуючись наступних порад:

🔸Уникайте образ. Про що б не йшлося, в якій би сфері не виникли суперечності, ніколи не ображайте опонента.

🔸Запитуйте. Інша людина завжди має свої власні потреби та цілі. Ми всі вступаємо у дискусію, маючи власну точку зору і власні припущення. Постановка запитань дає краще зрозуміти іншу сторону.

🔸Уникайте узагальнень. Вони нагадують про минулі конфлікти та викликають ще більший негатив. Це одна з найпоширеніших помилок нашої свідомості – схильність сприймати за правило будь-який єдиний випадок.

🔸Не тисніть на партнера – на все свій час. Деякі намагаються якомога швидше обговорити проблемні питання та закрити тему. Іншим, щоб тверезо обдумати ситуацію, потрібно більше часу.

🔸Будьте поблажливими. Спробуйте обговорювати все те, що вас дратує, на початковому етапі сварки. Будьте лояльними як до партнера, так і до себе.

Як подолати безсоння

Міцний сон вночі відновлює сили людини, а його відсутність стає справжньою мукою. Що ж робити?

🔸Лягайте спати та прокидайтесь в один і той самий час. Навіть на вихідних.

🔸Розслабтеся перед тим, як лягти в ліжко. Можна послухати приємну музику, зробити масаж, випити тепле молоко з ложечкою натурального меду або чай з ромашки.

🔸Подушка і матрац на ліжку повинні бути комфортними.

🔸Регулярно займайтеся спортом. Найкраще допоможе при безсонні ходьба, велоспорт і плавання.

🔸Стежте за раціоном. Уникайте кофеїну, алкоголю та великої кількості їжі перед сном. Дотримуйтесь здорового харчування протягом дня.

🔸Не використовуйте ґаджети перед тим, як лягати спати. Додаткове світло не сприятиме швидкому засинанню.

Чому обійми такі корисні

🔸Обійми знижують рівень стресу. Фізичний контакт, включаючи обійми, знижує рівень гормонів стресу в організмі. Високий рівень цих гормонів може викликати ряд проблем зі здоров'я.

🔸Обійми підвищують самооцінку. Дотик — це потужний інструмент, який ми використовуємо для передачі почуття захищеності, любові і зв'язку з іншими людьми. Коли людина почувається пригніченою або розгубленою, обійми допоможуть повернути віру в себе.

🔸Обійми покращують відносини. Обійми - це одна із форм спілкування для передачі того, що не можна висловити словами. Також фізичний дотик сприяє виділенню "гормону кохання", окситоцину, який зміцнює довіру і зближує людей.

🔸Обійми заспокоюють. Коли люди обіймаються, то зазвичай затиснуті м'язи в тілі розслабляються, напруга минає. А такий «спокійний» стан тіла безпосередньо впливає на емоційне самопочуття.

Платформа психологічної підтримки “Розкажи мені” запустила чат-бота

Відтепер людина, яка потребує психологічної допомоги, має підтримку з першого моменту звернення на платформу “Розкажи мені” (https://tellme.com.ua).

Поки триває очікування на зворотній зв'язок від сертифікованого психолога, користувач може відразу отримати онлайн-терапію від свого автоматизованого співрозмовника.

Чат-бот допомагає людині впоратися із тривожним станом та іншими неприємними психологічними симптомами.

В свою чергу, завдяки боту користувач розпочинає контролювати свій настрій та дізнаватися інформацію про власний психологічний стан та почуття.

Приєднатися до чат-бота: https://cutt.ly/wvCyoGz

Як навчитися прощати образи?

Немає жодної людини, яка б ніколи не чула несправедливих звинувачень на свою адресу.

Розчарування минулого гальмують наш розвиток, а злість на інших, змушує знову і знову переживати трагедію. Як же навчитися прощати образи без великих емоційних втрат?

🔸Найголовніше в прощенні — зрозуміти, що воно потрібне вам, а не вашому кривдникові. Заявивши під час суперечки «Я тобі ніколи цього не прощу!», ви звалюєте вантаж негативних емоцій на свої плечі – а не на винуватця ваших переживань.

🔸Будь-яка подія так чи інакше є для нас життєвим уроком, на жаль, гіркі уроки зазвичай виявляються найкориснішими: саме через образу і розчарування ми приходимо до більш мудрого вибору друзів і здатності цінувати справжню любов.

🔸Поділіться своїми емоціями з близькими людьми, зверніться за допомогою до психолога, напишіть лист кривдникові (відправляти його не обов’язково). Нехай не відразу, але поступово вам стане легше.

🔸Згадайте, як ви жалкували про власні помилки і як важливо для вас було отримати прощення від тих, кого ви образили. Усвідомлення того, що ніхто не ідеальний, допоможе не тримати зла на людину, що стала причиною ваших переживань.

Правила управління часом. Як розподілити завдання на день максимально ефективно?

Ми живемо у світі, де нас постійно переслідують стрімкий темп життя та обмежені часові рамки. І саме брак часу заважає нам досягати поставлених цілей.

У таких випадках важливу роль відіграє планування.

🔸Навіщо потрібно планувати?

🔸Плюси та мінуси планування

🔸Як правильно планувати свій час?

Про все це дізнайтеся у матеріалі Mindly: https://cutt.ly/EnqGCp6.