Навчання в НУШ

У школі вчать не тільки читати, писати, думати…

У школі вчать жити. У школі вчаться жити.

В.О.Сухомлинський

У час реформування системи освіти України слова класика педагогічної науки Василя Олександровича Сухомлинського стають найбільш актуальними та вагомими. Питання «навчання для життя», а не заради знаннєвих накопичень, відповідно вимог Концепції «Нова українська школа», знаходять своє відображення у застосуванні методик компетентнісного та інтегрованого навчання, практично-діяльнісних та дослідницьких підходів, принципів взаємо та самонавчання.

Зміст природничої, соціальної і здоров'язбережувальної, громадянської та історичної, технологічної, інформатичної освітніх галузей у початковій школі інтегрується в різній комбінації їх компонентів. Такий підхід забезпечує організацію освітнього процесу таким чином, що всіх учасників залучено до процесу пізнання, дослідження, розв’язання проблемного запитання через діяльнісний та інтегрований процеси. Це дозволяє не тільки отримати нові знання, а й розвиває пізнавальну діяльність, формує у дітей компетентності Нової української школи: вміння навчатися впродовж життя, критично мислити, ставити цілі та досягати їх, працювати в команді, толерантно спілкуватися в багатокультурному середовищі.

Метод навчання, при якому дитина не отримує знання у готовому вигляді, а здобуває їх сама у процесі власної навчально-пізнавальної діяльності називається діяльнісним методом. З метою реалізації ігрових та діяльнісних методів навчання у початковій школі відповідно до модельної програми курсу «Я досліджую світ» учні 2-Б класу активно долучилися до практичної діяльності. Це забезпечує можливості щодо вироблення в учнів необхідних пізнавальних вмінь, компетенцій саморозвитку та самовиховання. Діяльнісний підхід дозволяє дітям глибоко поринути у таємниці навчального предмету.