Для батьків

Секрети виховання дітей

Виховання дітей — складна тема. Немає єдиного способу ідеального батьківства, але є багато шляхів бути хорошими мамою і татом своїм дітям.

Що робити з нецензурною лексикою

Чи треба обговорювати з дітьми “складні” теми?

На що слід замінити покарання?

Про усе це дізнайтеся у відео - https://cutt.ly/rhqXKQR

Смертельні ігри: що спонукає дітей на небезпечні вчинки

Останнім часом ми все частіше виникають ситуації, коли підлітки наражають себе на небезпеку без видимого мотиву, і все більше говориться про те, що причина криється в поширенні нових смертельних ігор та челенджів через соціальні мережі.

Що спонукає дітей брати участь в таких активностях, як вчасно розпізнати мотиви дитини та чи варто батькам обмежувати використання соціальних мереж – пояснює психіатр, науковий керівник ІКМ Спартак Суббота. Зокрема, він радить батькам звернути увагу на наступні індикатори в поведінці дитини:

-замкнутість або, навпаки, надмірна відкритість;

-різке зменшення або збільшення активності;

-перепади настрою;

-уникнення контактів усередині сім'ї;

-погіршення або поліпшення апетиту, різкий набір або втрата ваги.

Переходьте за посиланням та читайте продовження статті - https://cutt.ly/7lbClI0


Як батькам уберегти дітей від самогубства?

З початку 2021 року в Україні у різних регіонах почастішали випадки самогубств серед підлітків.

Обставини смерті у кожному випадку різні, серед можливих причин – вплив соцмереж та небезпечних ігор, на кшталт, «Синій кит» чи «Момо».

Щоб вберегти своїх дітей від фатальних вчинків, батьки мають бути особливо уважними та розважливими.

Розмовляйте зі своїми дітьми про небезпеку в інтернеті.

Цікавтеся життям своєї дитини, її почуттями та переживаннями. Приймайте її, без приниження, критики й знецінення.

Приділяйте більшу увагу психологічному стану дитини.

Діти є дуже чутливими та вразливими. Підтримуйте та допомагайте їм. Пам’ятайте, що жорсткі заборони та ваше суворе ставлення можуть погіршити ситуацію.

Зверніть увагу на коло спілкування дитини.

Слідкуйте за поведінкою своєї дитини в реальному та онлайн-житті. Якщо помітили різкі зміни, або маєте певні сумніви та побоювання – зверніться за психологічною підтримкою

Що таке психологічне насильство над дітьми?

Це форма насильства, за якої модель поведінки значимого дорослого, мами, батька або опікуна, заподіює дитині психологічну травму, серйозно перешкоджаючи її ментальному, емоційному, психологічному та соціальному розвитку.

Часто це травма, яка передається через покоління, – батьки принижують і ображають дітей, бо самі зазнавали емоційного насильства в дитинстві. Деякі батьки завдають дітям невидимі рани через нездатність подолати стреси дорослого життя, відсутність навичок батьківства або необхідних для нього ресурсів, соціальну ізоляцію і, врешті-решт, нереалістичні очікування щодо своїх синів чи дочок.

Детальніше про те, які є види травм, яким може бути прийнятне покарання та якими бувають наслідки психологічного насильства – читайте https://cutt.ly/DbD6Ckn

Криза підліткового віку.

Підлітковий вік є важливим і водночас важким періодом у житті людини. Він виступає в ролі «перехідного містка» між дитинством і дорослим життям.

Саме в цей непростий період підліток може зіткнутися з віковою кризою, коли протягом відносно короткого часу виявляються різкі і суттєві психологічні зміни особистості.

Як підтримати та допомогти дитині у цей час — дивіться у відео: https://cutt.ly/1noQQ7d


В Україні запустили чат-бот Stop Sexting у Telegram

для захисту дітей в інтернеті

Скориставшись чат-ботом, діти і підлітки зможуть отримати інструкцію, що робити і куди звертатися, якщо їх шантажують в інтернеті і вимагають контент сексуального характеру.

«Якщо бот не знає відповідей на поставлені запитання, які стосуються теми сексуального насильства в інтернеті, то він "запропонує залишити запитання, а наша команда відповість на е-мейл". Або ж ви можете підключитися на консультаційну службу психологічної допомоги, де психологи нададуть допомогу»

Чат-бот: https://t.me/StopSextingBot