6. Лютий 2017 р.

"Про сина вірного шумить Великий Луг".

Такою була тема виховної години, яку провела вчитель української мови та літератури Павлова Л.Г. і присвячена творчості і діяльності нашого земляка, колишнього викладача мовознавства, доктора філологічних наук, професора Запорізького національного університету Чабаненка Віктора Антоновича, уродженця с. Єлизаветівка (поблизу с.Балки Василівського району Запорізької області), яке було затоплене водами Каховського водосховища. Патріот рідного краю, збирач народного фольклору, легенд та оповідок - так про нього розповіли присутнім учні 10 класу, супроводжуючи свої слова презентацією про видатного діяча нашого краю.

ВЕСЕЛА МАСЛЯНА (Тополинська ЗОШ І-ІІІ ст.)

Традиційними стали спортивні змагання у КЗ "Тополинська ЗОШ І-ІІІ ст." в дні Масляної, на які збираються спортивні команди навколишніх шкіл, щоб позмагатися з різних видів спорту. Після напруженої боротьби гостей господарі свята пригощають млинцями, смаколиками, притаманними традиціям Масляної, спалюють на вогнищі опудало Зими. Наша команда повернулася з нагородами: І місце - в змаганнях зі стрільби з пневматичної гвинтівки, грамотою "Кращому стрілку" нагороджений учень 11 класу нашої школи Качмар Михайло, ІІ місце - з міні-футболу, а учениця 10 класу Карпенко Алла отримала приз глядацьких симпатій, як єдина дівчинка в команді футболістів, ІІІ місце - з настільного тенісу. А найбільшою радістю було задоволення від спілкування з однолітками, пригощання.

Свято Масляної. 11 клас.

Любить наш народ святкування, веселощі і розваги. То чому б не відзначити кінець зими? Адже є чудова нагода — свято Масляної! До того ж триває воно не один день, а цілих сім.

Історія цього свята говорить нам про те, що воно зародилося ще в стародавній слов'янській язичницькій культурі. Люди здавна на Масляну випікали млинці, як символ тепла, сонця, перемоги весни над зимою. Символом останнього також було спалювання опудала Зими.

Так, перший день тижня іменують «Зустрічі». Люди, переважно жінки, збиралися у великі гурти на снігових гірках і забавлялися, сковзаючись із них. Такі зустрічі проходили дуже тепло і радісно.

Вівторок масляної неділі в народі прозвали «Заграш». Цікава назва, чи не так? В цей день починалися різноманітні ігрища і пригощання всіх млинцями.

Середа звалася «Ласункою». Чим смакували цього дня, напевно, зрозуміло всім. Без солоденького не можна було обійтися.

Четвер в народі здобув назву «Розгуляй-четверток». І недаремно. На цей день припадали катання на конях і санках.

У п'ятницю проходили «Тещині вечори». Кожен зять повинен був сходити в гості до своєї тещі.

В суботу, на «Невістчині посиденьки» бажано було провідати своїх родичів.

«Днем прощення» називали неділю. Люди весело і водночас із сумом прощалися з Масляною, просили вибачення у всіх рідних та знайомих за минулі образи. А потім слідував Великий Піст — і про гучні гуляння, веселощі і розваги доводилося забувати.

Одинадцятикласники з класним керівником Мурко Т.С. вирішили показати на своєму святі в родинному клубі «Надвечір’я» всі традиції, які відбуваються протягом тижня Масляної. На свято були запрошені батьки та вчителі. Було весело і цікаво. Танці, пісні, ігри знайомили присутніх з давніми звичаями. На згадку випускники подарували гостям ляльки-мотанки. Під кінець свята всі пригощалися млинцями з медом та повидлом, варениками, узваром. Так ми попрощалися з Зимою.

День рідної мови

21 лютого Міжнародний день рідної мови. У КЗ «Малобілозерська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1» були проведені виховні години. Учні 8 класу випробували свої вміння та знання з української мови та літератури у конкурсі «Юні філологи». Дві команди «Калинонька» та «Барвіночок» показали вміння застосувати свої знання на практиці, виконуючи завдання бездоганно. Підготувала захід вчитель української мови та літератури Павлова Людмила Григорівна.

"Охорона праці очима дітей"

В рамках VI Всеукраїнського конкурсу «Охорона праці очима дітей» у навчальному закладі школярі підготували малюнки, плакати згідно теми.

Представники профспілкового комітету ЗАТ «ЗЗРК» та відділу охорони праці відібрали найкращі і найзмістовніші малюнки школярів, присвячені поширенню техніки безпеки на виробництві. Більшість батьків учнів працює на цьому підприємстві, тому діти закликають батьків у своїх композиціях берегти своє життя. В конкурсі взяли участь представники всіх класних колективів школи. Члени журі довгий час не могли визначитися з призовими місцями, всі роботи їм надзвичайно сподобалися.

Перше місце одержала робота учня 1 класу Хижняка Данилка «Життя – це мир!», ІІ місце – малюнок учня 2 класу Корнійчука Аркадія «Мрія дівчинки. Боже, храни тата!», ІІІ місце – малюнок учня 1 класу Туряка Данила «Тато, будь обережним!». За ці роботи діти отримали цінні подарунки. Заохочувальними призами нагороджені Селькова Єлизавета (учениця 4 класу) та Карнаух Мирослава (учениця 1 класу). Решта дітей-учасників отримали подяки.

Вчимося вчитися!

Таку тему на годині спілкування вирішила розглянути з дітьми вчитель Колянківська А.А. Школярі, хоч і маленькі, але з розумінням поставилися до проблеми вчитися навчатися, вирізняли необхідність навчання, життя у класному колективі, розуміли важливість володіння доброю пам'яттю, гралися в іги на увагу, спостережливість. Свої успіхи фіксували на кетязі калини червоними і зеленими ягідками,бо їх класний колектив носить назву "Калинка". Дітям дуже сподобалась виховна година і присутнім також.

Згадаймо шкільні роки, дорогі наші друзі, випускники!

Традиційна зустріч випускників знову зібрала колишніх школярів в стінах школи. 03 лютого навчальний заклад мав у гостях учнів, які закінчили навчання у 1957, 1967, 1977, 1987, 1997,2007 роках. Але до школи прийшли і не тільки ювіляри, а просто ті, хто мав бажання побачити вчителів, однокласників, відпочити в рідній школі, поспілкуватися,порадіти успіхам школи.

До зустрічі готувалися заздалегідь: шукали списки та світлини, випускали газети, розсилали запрошення, оголошення у соцмережах.

І уже вввечері коридори школи заполонила галаслива юрба людей дорослих, але дітей у своїх спогадах в душі. Одинадцятиклассники зустрічали гостей, пропонували поповнити "дерево бажань" побажаннями школі, взяли інтерв'ю у гостей.

Вечір почався у вітальні родинного клубу "Надвечір'я" вітанням директора школи Овчаренко С.В. та ведучої свята Гальчанської Г.І. Перекличка виявила, що майже всі запрошені на свято з'явилися. Згадували щасливі шкільні роки, дивлячись на кадри з відеофільму про ювілейні випуски. Теплі спогади, розваги, щирі побажання, розмови, розмови і розмови за чашкою чаю і кави. "Чайна церемонія" вдалася.