Охорона здоров'я школярів

2019/2020 н.р.

ПРОТИПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА І ДІЇ

З метою забезпечення протипожежних заходів у закладі було проведено: тренувальна евакуація, перевірка засобів для гасіння пожежі, інструктивні та практичні заняття в класах, перегляд відеороликів щодо користування протипожежними засобами, правилами поведінки під час евакуаціі та запобігання паніки.

МІСЯЧНИК ПРОФІЛАКТИКИ ДИТЯЧОГО ТРАВМАТИЗМУ В ДОРОЖНЬОМУ РУСІ

Місячник безпеки життєдіяльності школярів - "Безпека на дорозі". Активну роботу з цього питання проводить вчитель "Основ здоров'я" Клименко Яна Володимирівна.

Продовження циклу виховних годин, практичних занять в рамках місячника профілактики травматизму дітей на дорозі - "Безпека в дорожньому русі". Так працювали над цим малюки та десятикласники "Чути, бачити, бути уважним на дорозі!". Шестикласники відпрацьовували безпеку на пішохідному переході та вчилися обходити транспорт.

Посилання на сторінку у Фейсбук - https://www.facebook.com/profile.php?id=100015342649184&__tn__=%2CdlC-R-R&eid=ARARL9mbpno_pG6QdUsJWPLxBeeRMBOjDowhf5BlzRxVWR20u2U8bkAaIepHCXHO1ThuHEEhlGV2HGdh&hc_ref=ARRAjIRsd-X40rOO64tvc_IC21ZYkS7xemduHm_52qVE6Pz41Q35Zy5EpOgjmPxQUws

ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕКИ

"Небезпека на вулиці і вдома"

Безпечна поведінка дітей на вулиці і вдома - це запорука їх здоров'я та відсутність травматизму. Цей тиждень був присвячений саме цій проблемі. Кожен клас працював над своєю темою виховного заходу чи практичного заняття, велику допомогу надала вчитель охорони здоров'я Клименко Я.В.:

2 клас – «Запам’ятаймо сигнали Дядечка Світлофора»

3 клас – «Це повинні знати всі. Правила безпечної поведінки»

4 клас - «Вимоги до користування газовими приладами»

5 клас – «Безпечне перехрестя. Практичне заняття»

6 клас – «Отруйні рослини та гриби»

7 клас – «Правила безпечного поводження з електроприладами»

8 клас - «Як захистити себе від крадіжки»

9 клас – «Дії при розливу ртуті у приміщенні»

10 клас – «Засоби протипожежної безпеки»

11 клас – «Як діяти у випадку небезпеки»

2018/2019 н.р.

ПРОФІЛАКТИКА ТРАВМАТИЧНИХ СИТУАЦІЙ НА ЗАЛІЗНИЧНОМУ ТРАНСПОРТІ

Безпека дітей. Якнайболючіша проблема сьогодення. Особливо у користуванні транспортними засобами, поведінкою на залізничному полотні. Тому на цьому тижні вчитель охорони здоров'я Клименко Яна Володимирівна проводить у кожному класі цикл бесід щодо дотримання правил безпечної поведінки на залізниці, підкріплюючи теоретичні знання практичними у кабінеті автосправи та на пішохідному переході..Перевірять знання дітей на виховних годинах класні керівники

ЩОДО ЕПІДЕМІЧНОЇ СИТУАЦІЇ З ІКСОДОВИХ КЛІЩОВИХ БОРЕЛІОЗІВ

Перелік інфекційних захворювань людини в останні роки значно розширився за рахунок нових природно-вогнищевих інфекцій, які передаються трансмісивним шляхом при укусі кровосисних членистоногих. Помітних змін зазнала й епідеміологічна ситуація з цих інфекцій, що проявилось, зокрема, розширенням ареалів переносників, збільшенням їх чисельності, а також змінами у структурі захворюваності і груп ризику зараження. Основна причина цього явища - зміни у кліматі та екології. Цілий комплекс природних і соціальних факторів: пом'якшення клімату, викорінення хвойних лісів і виникнення на їх місці дрібнолистяних лісів з підліском і високим травостоєм, захаращення ландшафту у міських зонах і поява там мишовидних гризунів, інтенсивне будівництво на приміських територіях, - створюють сприятливі умови для життєдіяльності і розмноження, у першу чергу, кровосисних кліщів, серед яких найбільше медичне значення мають іксодові кліщі.

Іксодові кліщі (родина Ixodidae Mur.) відомі як переносники збудників багатьох природно-вогнищевих інфекційних захворювань: вірусних (кліщовий енцефаліт, геморагічні гарячки), бактерійних (чума, туляремія, іксодові кліщові бореліози, або Лайм-бореліоз, бартонельози), рикетсійних (кліщовий поворотний тиф, кліщовий висипний тиф, марсельська гарячка, Ку-гарячка, гарячка Скелястих гір, цуцугамуші), ерліхіозних (моноцитарний ерліхіоз людини), анаплазмозних (гранулоцитарний анаплазмоз людини), піроплазмозних (бабезіози).

Провідним механізмом передачі збудників цих захворювань людині є трансмісивний - через укус інфікованого кліща. Специфічна (вакцинація) і неспецифічна профілактика "кліщових" інфекцій у сучасних умовах застосовується лише при кліщовому вірусному енцефаліті (КВЕ) та Ку-гарячці. Профілактика позосталих базується в основному на неспецифічній профілактиці, оскільки вакцини проти цих інфекцій відсутні, остаточно не розроблені або недостатньо ефективні.

Завданням неспецифічної профілактики є захист людей від укусів (присмоктування) кровосисних членистоногих. Ця задача вирішується двома шляхами: винищенням кліщів в природних вогнищах інфекцій та індивідуальним захистом людей від їх укусів. На початку XXI століття з екологічних причин перший шлях фактично втратив свої позиції через заборону використовувати для обробки територій високодисперсні акарициди, що забезпечували довготривале винищення кліщів.

Тому боротьбу з популяціями кліщів шляхом застосування акарицидів в усьому світі проводять лише в місцях найбільшого ризику зараження людей (особливо - дітей). На позосталих територіях основними для профілактики природновогнищевих інфекцій стали методи індивідуального захисту людей від нападу кліщів.

1. Іксодові кліщі - переносники збудників інфекційних захворювань людини на території України

Багаторічними дослідженнями в Україні встановлена наявність активних природних вогнищ багатьох з вище згаданих інфекцій, на території яких щорічно реєструються поодинокі випадки чи спалахи захворювань людей.

Серед них найбільше епідеміологічне значення мають, насамперед, такі "кліщові" інфекції, як кліщовий вірусний енцефаліт (КВЕ), іксодові кліщові бореліози (ІКБ), або Лайм-бореліоз (ЛБ), кліщові рикетсіози (КР), зокрема, марсельська гарячка і Ку-гарячка. Нозоареали цих інфекцій займають більшу частину території нашої країни, простягаючись від східних регіонів до західних кордонів, і співпадаючи з ареалами кліщів - основних переносників збудників.

Найбільше епідеміологічне значення мають кліщі Ixodes ricinus Linnaeus, 1758, які одночасно можуть містити декілька видів збудників, внаслідок чого є висока ймовірність, що у результаті присмоктування кліща відбудеться мікстінфікування збудниками КВЕ, ІКБ, кліщового рикетсіозу, ерліхіозів або бабезіозу. Велике значення мають також кліщі роду Dermacentor, Hyalomma, Haemaphysalis та Rhipicephalus.

Найширше коло переносників має вірус КЕ. На євроазійському континенті зараженість вірусом кліщового енцефаліту встановлена у 14 видів іксодових кліщів: Ixodes persulcatus, I. ricinus, I. pavlovskyi, I. trianguliceps, I. gexagonus, I. gibbosus, Haemaphysalis concinna, H. japonica, H. inermis, Dermacentor marginatus, D. silvarum, D. reticulatus, D. nuttali.

В Україні основним переносником вірусу КЕ є лісовий європейський кліщ I. ricinus, від якого було виділено 68,4% вітчизняних штамів. Вірус КЕ виділяли також з кліщів D. reticulatus(Herm.) і H. plumbeum (plumbeum) (Panz). До потенційних переносників вірусу КЕ на території України можна віднести I. crenulatus (Koch.), I. hexagonus (L.), I. lividus (Koch.), I. trianguliceps(Bir.), D. marginatus (Sulz.).

Поширення Лайм-бореліозу в Україні також пов'язано з ареалом I. ricinus - основним переносником B. burgdorferi в Європі. Дослідженнями Інституту зоології АН України та ДУ "Львівського НДІ епідеміології та гігієни МОЗ України" природна інфікованість збудником ЛБ на наших теренах встановлена, крім I. ricinus, у I. trianguliceps, D. reticulatus та D. marginatus. На думку директора Інституту зоології АН України І. А. Акімова, у циркуляцію збудника Лайм-бореліозу у якості другорядних переносників можуть включатись також I. hexagonus, I. crenulatus, I. kaiseri (Art.), I. redikorzevi (Ol.), H. punctata (Can. et Fanz.).

Основним переносником збудників марсельської гарячки, поширеної на півдні України (АР Крим, Запорізька, Херсонська області), є Rh. sanguineus (Latr.). Крім того, природна інфікованість збудником марсельської гарячки встановлена у кліщів H. plumbeum і Rh. rossicus.

Основою для правильної організації індивідуального захисту населення від нападу іксодових кліщів - переносників інфекцій є знання біології і поведінки цих кровососів. Необхідно систематично серед широких верств населення проводити роз'яснення про особливості біології та екології переносників, що створюють небезпеку інфікування та, відповідно, правил поведінки на ендемічних територіях.

ТИЖДЕНЬ ЗНАНЬ З ОСНОВ БЕЗПЕЧНОЇ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

Безпека належить до базових людських потреб і є потребою дефіциту. Це означає, що доки людина не почувається безпечно, вона не може належно дбати про потреби вищого порядку — соціальні та духовні. Рівень особистої безпеки залежить насамперед від самої людини: як вона вміє передбачати небезпеки й уникати їх, раціонально діяти у небезпечній ситуації, від її характеру й особистих якостей. Наприклад, оптимізм і віра у власні сили допомагають вижити в екстремальній ситуації, а така риса характеру, як поміркованість, — уникати зайвих ризиків. Тому соціалізації та формуванню безпечної компетентності у нашому закладі надається велика увага.

Саме ще й Дню рятівника мав бути присвячений тиждень знань, з 14 по 28 вересня, про безпечне життя у суспільстві в КЗ «Малобілозерська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1». План дій розробила заступник директора з виховної роботи Гальчанська Г.І. Класні керівники різними інтерактивними та мультимедійними засобами реалізували ознайомлення учнів з такими темами: «Небезпека вдома і на вулиці», «Отруйні рослини та гриби», «Зустріч з бродячими собаками», «Захист від радіаційної небезпеки», «Небезпечні знахідки!» тощо. Про надання першої невідкладної допомоги наші школярі дізнаються не вперше, практичні заняття щодо цивільного захисту, пожежної безпеки, евакуації до укриття проводять регулярно. Діти знають сигнали повідомлення, правила поведінки. Навіть на святі до дня батька було запропоновано дітям конкурс «Як ваші діти будуть чинити у 16 небезпечних для них ситуаціях». До речі, відповідали зі знанням справи і правильно. Тому бажаємо всім здоров’я та безпечного життя.

Безпека руху на дорогах

Класні керівники та вихователі ГПД провели серед школярів для інструктивних бесід щодо дотримання правил дорожнього руху дітьми, ознайомили з маршрутами руху до школи і додому та правилами поведінки на дорозі.

2017/2018 н.р.

День цивільного захисту - 2018

27 квітня 2018 року у закладі відбувається День цивільного захисту населення, який розпочався з виховних годин, інтсруктажів щодо дій у надзвичайних ситуаціях. Наступним етапом дня стала тренувальна евакуація в укриття, де вчителі провели бесіди, в яких ознайомили з правилами поведінки в укритті, перевірили списки присутніх. Заступник директора з НВР Чорна Н.І., підсумувала перший етап дня.

В рамках Дня цивільного захисту (27.04.2018 р. )учні 2-3 класів не тільки навчилися поводити себе у ситуації, коли побачили чи знайшли невідомі надзвичайні знахідки, а й показали це у діях, наближених до справжніх. Ніколи не чіпайте незнайомі предмети чи пакунки. ЦЕ небезпечно! Так наголошували класні керівники - Овдун Т.О., Косаревська Т.О..

У продовження Дня Цивільного захисту населення (27.04.2018 р.) вчитель фізичної культури Постол О.С організував змагання-естафета, де були задіяні вправи, необхідні для порятунку постраждалих, перенесення вантажів, доставка поранених на ношах тощо. Найкраще це за часом пройшли учні 11 класу. А медична сестра Лебідь А.М. створила справжню медичну частину, де діти надавали першу домедичну допомогу потерпілим, накладали шини та пов'яки, відповідали на запитання надання першої допомоги. Навіть першокласники показали, що вони вміють.

В кінці дня для школярів був організований "привал" зі смачною кашею.

2015/2016 н.р.

День цивільного захисту - 2016

29 квітня 2016 у навчальному закладі відбувся День цивільного захисту. На лінійці начальник штабу ЦЗ Чорна Н.І. оголосила про День цивільного захисту в школі.

Уроки цивільного захисту класні керівники провели на різні теми, а початкові класи переглянули ще й відеоролики, мультиплікаційні фільми про цивільний захист населення та дії у надзвичайних ситуаціях. По тривожному дзвонику організовано всі школярі та працівники евакуювались в укриття.

Далі в актовому діти переглянули виступ агітбригади "Сім кольорів здоров'я", яка отримала перше місце у районному огляді, четверте на обласному етапі у м. Мелітополі.

Наступним етапом стало виконання завдань по наданню першої медичної допомоги. Учні 5-11 класів показали добрі знання у всіх питаннях порятунку людей і продемонстрували на конкретних прикладах способи надання першої медичної допомоги.

День завершився змаганнями на фізичну витривалість і силу.

Ми знаємо все про туберкульоз! Бережемо наше здоров'я!

В рамках тижня знань учнів про безпеку життєдіяльності зверніть увагу на зміст запропонованих матеріалів, пам'яток, відеороликів і візьміть корисне для себе у поведінці, щоб зберегти своє життя і здоров'я .

2014/2015 н.р.

Поради щодо спілкування:

· Ставлення людей до вас ніби віддзеркалює ваше ставлення до них;

Хто любить людей, того й люди люблять;

· Виявляйте ініціативу в приязному ставленні до інших;

· Цікавтеся людьми, що оточують вас, їхніми турботами і радощами;

· Ніколи не користуватиметься популярністю той, хто не цікавиться справами інших людей;

· Учіться ставити себе на місце іншої людини;

· Вживайте якомога більше слів, які підкреслюють шанобливе ставлення до людей: "даруйте", "перепрошую", "дякую", "будь ласка" та інші. Ввічливість обеззброює;

· Використовуйте кожну нагоду для спілкування.

Для успішного встановлення контактів із людьми треба:

· Якомога швидше знайти спільні інтереси;

· По-дружньому ставитися до співрозмовника (усміхатися, уважно слухати);

· Не виявляти до співрозмовника зверхності;

· Щиро цікавитися співрозмовником, тим, що він говорить;

· Враховувати поведінку та термінологію людини, з якою говорите;

· Нападами та лайкою людей не переконаєте;

· Для того, щоб переконати когось, треба знайти необхідні аргументи, правильно їх упорядкувати і сформулювати;

· Намагайтеся діяти незалежно від свого настрою.

На шляху до мети, пам'ятай:

  • Якщо ти думаєш, що програєш, то програєш.

  • Якщо ти думаєш, що не зможеш, то не зможеш.

  • Якщо ти хочеш, але боїшся, то не досягнеш мети.

  • Якщо ти чекаєш на невдачу, то вона прийде до тебе.

  • Успіх завжди з тим, хто його прагне.

  • Якщо ти думаєш про перемогу, то переможеш.

  • Повір у себе, щоб досягти успіху.

54Адіміністрац

Пам'ятка для випускників

Вимоги до поведінки учнів під час державної підсумкової атестації

1. Під час державної підсумкової атестації учні мають право:

1.1 Задавати організаційні запитання, що не стосуються змісту атестаційних завдань.

1.2 Оскаржити процедуру проведення державної підсумкової атестації чи її результати.

2. Під час державної підсумкової атестації учням заборонено:

2.1 Заважати одне одному, спілкуватися, передавати різні предмети тощо.

2.2 Задавати учителю запитання, що стосуються змісту атестаційних завдань.

2.3 Виходити з аудиторії по декілька раз(виходити дозволяється лише по одному).

2.4 Виносити за межі аудиторії бланки та проштамповані аркуші

2.5 Користуватися мобільними телефонами, фото-і відеоапаратурою, друкованими і

рукописними матеріалами

3. Під час державної підсумкової атестації учні зобов'язані:

3.1 Залишати речі, не передбачені процедурою проведення державної підсумкової

атестації, у спеціально відведеденному в аудиторії місці

3.2 Дотримуватися тиші.

3.3 Здавати державній атестаційній комісії бланки відповідей у разі виникнення потреби

вийти з аудиторії.

3.4 Здати атестаційну роботу і покинути аудиторію у разі порушення дисципліни та

недотримання правил поведінки під час виконання атестаційної роботи

3.5 Здати бланки відповідей після закінчення роботи.