Виховна робота 2020-2021 н.р.

Акція "OlympicLab"

7 квітня - Всесвітній день здоров'я.

Усім відомо, що найціннішим скарбом для людини є здоров’я, а кращим другом здоров’я був і залишається спорт. Саме сьогодні в нашому навчальному закладі проведено спортивні заходи під керівництвом вчителя фізкультури Постола О.С. та з допомогою шкільного парламенту. Спочатку школярі взяли участь у флешмобі, вчителі теж приєдналися. Класні керівники ознайомили дітей із планом проведення свята й закликали усіх бути небайдужими до свого здоров’я та вести здоровий спосіб життя. Після спортивного квесту захопилися створенням постерів про корисне і здорове харчування, які прикрасять інтер’єр їдальні. Тим часом відбувалося і приготування корисних страв – фруктові салати, цілющі напої. День був насичений, цікавий та змістовний – смуга перешкод, скеледром, «переправа». Знання з медицини, цивільного захисту, рослин-лікарів показали класні команди. Емоції і позитив переповняли настрій здобувачів освіти.

Акція "ПОСАДИ ДЕРЕВО"

Здобувачі освіти закладу долучилися до акції "Посади дерево!" Маленькі школярі зі старшокласниками висадили дерева - павловнії. Маємо надію, що такі дерева приживуться у нашому краї. Випускники залишать про себе добру справу, а малюки продовжать доглядати за насадженнями.

1 квітня - ДЕНЬ СМІХУ

Що ми любимо робити першого квітня? Вірно, звичайно ж, жартувати і веселитись. Саме з посмішок почався сьогоднішній ранок. Учні нашої школи вітали всіх з 1 квітня, даруючи посмішки, підсолоджуючи їх цукерками та жартами. Двері шкільних кабінетів зарясніли смайлами та кумедними анекдотами. Дякуємо активу школи та Клименко Яні Володимирівні за організацію.

Посміхайтесь частіше, адже посмішка - це двері до людських сердець.

Міністерство Інформації, РУБЕЛЬ Богдан

МИ - П'ЯТИКЛАСНИКИ! ЧОГО МИ ДОСЯГЛИ!

Сьогодні в закладі відбулась важлива подія - презентація п’ятикласників як класного колективу.

В житті кожної людини бувають важливі переломні моменти, які символізують перехід до нової, більш високої якості, відповідальності, зрілості.

Діти зі своїм класним керівником Клименко Яною Володимирівною показали всім, що вони готові до переходу в інший ступінь школи, базовий. Яна Володимирівна презентувала кожного здобувача освіти як особистість. Було багато цікавого - танці, пісні та гуморески з їх шкільного життя. Хочеться побажати маленьким п‘ятикласникам щастя та великого терпіння в майбутньому житті.

Міністерство інформації, фотокореспондент РУБЕЛЬ Богдан.

ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДИКОЇ ПРИРОДИ - 3 БЕРЕЗНЯ

Сьогодні учні 1-11 класів під керівництвом учителя Клименко Яни Володимирівни комунального закладу "Малобілозерської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1"Малобілозерської сільської ради Василівської району Запорізької області відзначають Всесвітній день дикої природи. Тема цьогорічного Всесвітнього дня дикої природи: «Ліси та засоби до існування: підтримка людей та збереження планети.

Шкільна форма – стильно і модно!

Чи замислювалися ви хоч раз над тим, чому змінюється обличчя учнів, коли звучить вираз "шкільна форма"? Що такого страшного у цьому словосполученні? Вчитель іноді навіть не встигає закінчити речення з даним словосполучення, а у відповідь вже лунають дитячі "Нащо?", "О, ви знову...", "Не хочу!", "Тільки не це." Поняття шкільної форми набуло асоціативного значення з мішкуватими костюмами та спідницями, незручними піджаками, не яскравими та сірими кольорами. А хіба шкільна форма не може бути привабливою? Звичайно може!

Наша школа прагне до введення єдиної шкільної форми і звичайно, це не буде "совковим" жахом. Найкращий засіб вирішення даної проблеми - це вибір своєї власної форми. Якщо увімкнути не лише здоровий глузд, але й фантазію, турботу про дітей і їх виховання, можна виробити нормальний компроміс (між прихильниками форми та їх опонентами), що влаштував би не тільки обидві сторони, але й врахував думку тих, кому безпосередньо доведеться цю форму носити, - учнів. Вихід, на наш погляд, тільки один - зробити форму сучасною і привабливою для дітей.

Мода на шкільну форму повернулась. Нині шкільна форма може бути досить різноманітною та модною. На сьогодні існує багато моделей різних спідничок, блузок, сарафанів, жакетів, платтів для дівчат і різних піджаків, брюк, жилеток та сорочок для хлопців, які підкреслять особливість кожного школяра, а не навпаки.

Школи, які не мають обов’язкової форми, стають подіумом для модниць із середніх та старших класів, де учні можуть продемонструвати все що завгодно - від широких джинсів з ременем на стегнах до прикрашених стразами босоніжок... Учні експериментують із зачісками, довжиною спідниць та шириною штанів, поділяють однокласників на "лохів", "крутих" та "мажорів" саме за принципом "хто як одягається", страждають від того, що хтось одягне краще, і просто "вистрибують із штанів" у своєму бажанні виглядати так, як виглядають їхні дорослі кумири. Дітей, та й не тільки їх, зачіпає чужий гарний одяг. Чиїсь батьки ледве назбирали грошей на покупку джинсів на ринку, а хтось ходить в ультрамодних брюках. Шкільна ж форма ставить всіх в один ряд і дає можливість на уроках не відволікатися, розглядаючи малюнок на одязі сусіда. Викладачі нерідко б’ють тривогу щодо зовнішнього вигляду старшокласниць. Спідниці довжини міні або навіть взагалі невідомої досі довжини занадто заворожують молодих людей і не дають їм зосередитися виключно на навчанні.

Є ряд і інших важливих плюсів шкільної форми. Всі діти з'являються один перед одним приблизно в рівних умовах, різниця в матеріальному і соціальному становищі відчувається менше, а школярі, в більшій мірі, зосереджують свою увагу не на зовнішньому вигляді і нової спідничці, а безпосередньо на навчанні. Для сімей з важким матеріальним становищем, один комплект, нехай навіть дорогий, шкільної форми освоїти набагато простіше, ніж кілька, але дешевих. З точки зору психології всі діти стають одним цілим, а не різношерстої масою, це вельми корисно з точки зору об'єднання колективу. Плюс до всього, шкільна форма, найчастіше, виготовляється в спокійних і однотонних кольорах, які не тиснуть на психіку дітей і не розосереджують їхню увагу.

Форма в сучасному світі дуже демократична, можна вибирати будь-який фасон. А яке розмаїття кольорів!!! Шкільна форма – це не просто уніфікований одяг, а можливість показати свою індивідуальність, виробляючи звичку до ділового стилю одягу.

Для дівчат шкільна форма нині - просто знахідка модниці. Дівчата хочуть виділятися та бути красивими. Чергуючи та змінюючи сарафани, спіднички, брюки, блузки, жилети, додаючи аксесуари, можна завжди бути модною, елегантною та стильною. Саме у шкільному віці закладаються основи естетичного смаку, тому шкільна форма просто необхідна.

Представники учнівського самоврядування нашої школи активно підхопили питання щодо введення шкільної форми у нашій школі. Декілька разів на місяць представники Шкільного Міністерства дисципліни і порядку проводять рейди щодо перевірки зовнішнього вигляду учнів, проводяться заохочувальні бесіди та рекомендації. І, як вже говорилося вище, вирішення питання зовнішнього вигляду власне шкільної форми відбувається з урахуванням думки школярів. По класам були проведені опитування, в яких учні мали змогу виказати власну думку щодо того, яку б форму вони самі хотіли носити: предмети одягу, фасон, кольорова гама. У кінці навчального року на підсумковому засіданні шкільного парламенту планується остаточне затвердження вимог до одягу школярів.

Наостанок хочеться зазначити, що питання зовнішнього вигляду наших учнів не є критичним і у школі є багато учнів, які щоденно демонструють своїм виглядом, що діловий стиль одягу - це красиво, стильно і зовсім не заважає самовизначенню особистості. Ці учні - взірець для наслідування.

Пам'ятайте! Зовнішній вигляд будь-якого учня - це обличчя школи.

P.S. ДУМКА ВІДОМОГО МОДЕЛЬЄРА:

" Діти з дитинства мають усвідомлювати, що костюм - це дещо більше, ніж просто одяг. Це спосіб комунікації. Від того, як ти виглядаєш, залежить і те, як з тобою спілкуватимуться інші. Розхлябаність ніколи не дозволить створити смак та сформувати відчуття стилю (джинси та кросівки зі школою не сумісні)."

В'ячеслав ЗАЙЦЕВ, російський модельєр

ШАНОВНІ БАТЬКИ, ПОГЛЯНЬТЕ, ЯК ОДЯГАЮТЬСЯ ВАШІ ДІТИ!

З професійним святом, дорогі вчителі та працівники школи!

ДО УВАГИ ВЧИТЕЛІВ, УЧНІВ, БАТЬКІВ!

І буде син, і буде батько, і буде мир на Землі

В третю неділю вересня в Україні відзначається День батька. В КЗ «Малобілозерська ЗОШ І-ІІІ ст. №1» в рамках місцевого освітнього округу це свято стало вже традиційним, але щороку незвичайним і неповторним.

19 вересня у актовій залі школи, у вітальні родинного клубу «Надвечір’я» зібрались школярі, їх батьки, мами, бабусі, дідусі, почесні гості – голова сільради Жаховська Т. Н., голова профспілки ПАТ ЗЗРК Пастушенко М. М., начальник залізничного цеху Назаренко С. А., настоятель Свято-Пантелеімонівського храму протоієрей Іоанн Карташов, директор музичної школи Димна Л. О. і викладачі, директор Будинку творчості «Родинні джерела» Сіра Р. Ю., представники адміністрації навколишніх шкіл І-ІІ ст. №1 і №2.

А найголовніше сьогодні на святі змагалися три команди татусів зі своїми нащадками: Малобілозерська ЗОШ І-ІІІ ст. №1 – «Чапаєвські» козаки», Малобілозерська ЗОШ І-ІІ ст. №1 - «Сімейка Плюс», Малобілозерська ЗОШ І-ІІ ст. №2 – «Дружба».

Спочатку на святі звучали пісні і вірші про татусів, а далі були змагання різних напрямків: спортивні, на кмітливість, на спритність, на знання козацької історії для дітей, і для татусів. Радістю світились очі учасників, весело і завзято аплодували присутні вправним козакам.

Найкмітливішими виявилась команда «Сімейка Плюс», найспритнішими була команда «Дружба», звання «Супер-козак» отримали «Чапаєвські» козаки». Всі учасники, діти і дорослі, отримали грамоти, солодкі призи, нагороди від спонсорів.

Оцінювала виступи, так звана «козацька рада» - поважне журі, яке складалося з непідкупних гостей свята.

Наприкінці свята присутніх порадували піснями вокальна група вчителів «Надвечіря» та викладачі музичної школи.

Дійство відбулося завдяки спонсорам, творчості та старанням колективу Малобілозерської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 на чолі з директором Овчаренко С. В.

Найголовніше було те, що батьки і діти показали свою близькість і розуміння, доброту і міцні родинні зв’язки.

Адміністрація школи

200 років Т. Г. Шевченку

Шевченківський ювілей відзначили у КЗ «Малобілозерська ЗОШ І-ІІІ ст. №1». У святково прибраній актовій залі зібралися всі школярі, щоб вклонитися видатному Кобзареві за мову, за щирість, за патріотизм, за нездоланність, за любов до неньки-України. Діти вшанували пам'ять поета хвилиною мовчання, читали уривки творів, співали пісні на слова Т. Г. Шевченка, інсценували найбільш поетичні частини поем. Підготували свято вчителі-філологи Павлова А. С., Павлова Л. Г. зі своїм 10 класом у вітальні «Надвечір’я». А учасниками були представники всіх класів школи. Психолог школи Завгородня зачарувала присутніх виконанням пісні. Наостанок учні 1-3 класів прикрасили свято чудовим танком з атрибутами української держави.

В гостях у Малобілозерській дитячій музичній школі

Масляна у Малобілозерському освітньому окрузі

Це свято організував у Малобілозерському освітньому окрузі колектив Малобілозерської дитячої музичної школи в останній день зими. У прикрашеній вишитими рушниками актовій залі зібралися гості: представники педагогічних колективів шкіл села, сільський голова Малобілозерської сільської ради Жаховська Т. Н., настоятель Свято-Пантелеімоновського храму протоієрей Іоанн Карташов, директор Будинку творчості «Родинні джерела» Борисенко О. П., батьки учнів музичної школи.

Святкове дійство відкрили дівчатка ведучі. Обрядовими танцями, веснянками, гаївками діти проводжали холодну зиму і зустрічали довгоочікувану весну. Викладачі музичної школи Димна Л. О., Маматенко Л. О., Романов Ю. А., Карпенко Н. М. зачарували присутніх своїм співом, лунали милозвучні українські пісні, яким підспівували глядачі. Гітаристи акомпанували своїм педагогам.

Злагоджено виступив на сцені ансамбль народних інструментів з класичними та народними музичними творами. Зі смаком підібраний репертуар радував гостей своїм майстерним виконанням. Директор музичної школи Димна Л. О. висловила подяку колективам шкіл, Жаховській Т. Н., своїм вихованцям за сердечну підтримку і допомогу.

Щирими посмішками, тривалими оплесками дякували присутні маленьких артистів за душевну насолоду.

Наприкінці свята гостей пригощали святковими стравами Масляної.

Господарям свята висловлюємо щиру подяку за добре проведений час.

В рамках заходів Малобілозерського освітнього округу в

комунальному закладі

«Малобілозерська ЗОШ І-ІІ ступенів» свято "Білозерські вечорниці"

(Свята зимового циклу в освітньому окрузі села Мала Білозерка)

19 грудня в день святого угодника Миколая колектив учнів та вчителів приймав гостей з освітнього округу с. Мала Білозерка – це адміністрація села, настоятель Свято-Пантелеімонівського храму, учні та вчителі навколишніх шкіл, батьки.

Святкове дійство почалося з вступного слова ведучих та розповіді вчителя Горбик Т. В. про зимовий цикл свят українського народу, про звичаї та традиції в ці дні, розповідь супроводжувалася показом цікавої презентації про святих, яким поклоняється православний люд взимку.

Вечорниці, які починалися від Андрія Первозванного, показали учні та вчителі школи в театралізованому дійстві. Дівчатка та хлопчики грали в народні ігри, гадали на судженого, танцювали, прикрашали вінок стрічками. Змагання зі співу українських пісень схвилювало всіх гостей. А іскристим гумором порадував учень 8 класу Самоенко Олександр. Артистично виконував свою роль учень 6 класу Маковський Олександр. Якименко Альона Володимирівна з учнем Кірютою Сергієм танцювали запальний гопак.

Наприкінці свята з різдвяними колядками зайшов учнівський вертеп і привітав всіх з наступаючими святами.

Порадували гостей виступи на передноворічні теми учні Малобілозерської дитячої музичної школи: вокалісти, гітаристи, акордеоністи.

Про релігійні обряди розповів глядачам настоятель місцевого храму протоієрей Карташов Іоанн, нагадавши про різдвяний піст і його важливість для духовного зростання.

Зі словами вдячності за прекрасне свято до присутніх звернулися сільський голова Жаховська Т. Н. та господиня свята директор школи Головко В. М.

Не обійшлося на святі без куштування традиційних українських вареників, пампушок, короваю. Такими смаколиками та «миколайчиками» пригощали гостей.

Відзначаючи 90-річчя утворення Василівського району та 70-річчя визволення Василівського району та с. Малої Білозерки від фашистських загарбників

ЯРМАРКА МИЛОСЕРДЯ "На добру справу грошей не шкодуй!"

25 жовтня в школі проведено ярмарку милосердя - збір коштів від продажу солодощів, виробів для допомоги людям, якими опікуються волонтерські ланки школи.

Мітинг, присвячений 70-річчю визволення села Мала Білозерка від німецько-фашистських загарбників

24 жовтня 2013 року в центрі села на братському цвинтарі відбувся мітинг, присвячений 70 роковинам визволення села з участю ветеранів, учасників війни, в’язнів концтаборів у фашистській Німеччині, мешканців села, адміністрації Малобілозерської територіальної громади, всіх організацій, установ, учнів та вчителів шкіл і освітніх закладів. На мітинг прибули гості – голова Василівської районної держадміністрації Джуган Сергій Васильович, голова Василівської районної ради Калінін Денис Сергійович, депутат Запорізької обласної ради, представник народного депутата Верховної Ради Бандурова В. В. – Луценко Катерина Василівна, які привітали присутніх зі святом.

Своїми виступами порадували учні Малобілозерської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, вокальний колектив «Хуторяночка».

Молебен здійснив настоятель місцевого храму протоієрей Іоанн Карташов.

Ідучи назустріч ювілеям, у Малобілозерській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 школярі 7 класу підготували: презентації - "Історія рідної школи", "Музей-заповідник "Садиба Попова" - перлина Василівського краю", 6 клас- стенд "Історія Василівського району", 8 клас презентація "Спасибі тобі, Боже, що Василівщину батьківщиною зову", приймали в музеї 4-ї Апостолово-Віденської Червонопрапорної гвардійської стрілецької дивізії відвідувачів: учнів 5-6 класів Малобілозерської ЗОШ І-ІІ ст. та учнів 5-11 класів своєї школи, де могли дізнатися про події Великої Вітчизняної війни у нашому краї та в селі.

До 200-річчя з дня народження Т. Г. Шевченка

ВІДКРИТИЙ УРОК У 7 КЛАСІ ПО ТВОРЧОСТІ Т.Г. ШЕВЧЕНКА

Семикласники почали вивчати творчість Т. Г. Шевченка. Вчитель української мови та літератури Павлова А. С. провела відкритий урок з даної теми і присвятила його 200-річниці з дня народження поета.

В кабінеті, на почесному місці портрет Т. Г. Шевченка, на столах таблички груп, в яких працюватимуть діти: "Біографи", "Літературознавці" , "Читці". Діти у цікавій формі розповідали про дитинство Тараса Шевченка, юнацькі роки та творчість, підтверджуючи свої повідомлення автобіографічними поезіями великого Кобзаря. Акторські здібності виявили учні Ільницька Настя, Ходус Стас, Агагін Влад, Ходус Ліда у інсценівках сцен дитячих років Тараса Шевченка. Одночасно вплітали у життєвий рушник поета віночок стрічок чорними та червоними нитками.

Вчитель Павлова А. С. провела урок на високому методичному рівні, використовуючи елементи інтерактивної та інформаційно-комунікативної технологій.

В кінці уроку діти на різних мовах читали "Заповіт" Т. Г. Шевченка та слухали аудіозапис пісні. Школярі поповнили свої знання про творчість Т. Г. Шевченка.

Ще на початку вересня в школі був створений куточок Кобзаря, присвячений 200-річчю з дня народження

Т. Г. Шевченка, який нагадує про ювілей школярам.