Щоденник нашого життя

19 квітня 2024 року в нашій гімназії пройшов День цивільного захисту. Було проведено ряд заходів. 

Триває акція під гаслом «Збираємо кришечки для добрих справ». Активними в цій  справі є всі члени шкільної громади. Вони одночасно зберігають природу та залучають додаткові ресурси для допомоги ЗСУ.

 Зібраний пластик, який би сотнями років забруднював планету, стає порятунком життів українських захисників. Під час війни навіть пластикове сміття працює на Перемогу! Лідером серед учнів став третьокласник  Якубенко Давід.

У перший день занять учні та працівники гімназії зібрались великою родиною, щоб привітати із вагомим досягненням Криволапа Івана та його наставника - Лавренчука Леоніда Володимировича. ІІ місце у IV (Всеукраїнському) етапі олімпіади з хімії! Так тримати, Іванку! Подяка вчителю за підготовку призера! Пишаємось вами, зичимо нових перемог!

Щорічно 1 квітня відзначають Міжнародний день птахів, який проходить в  рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера». Саме 1 квітня 1906 була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів. Сьогодні святкування міжнародного Дня птахів актуально, як ніколи. Кількість зниклих видів обчислюється сотнями, а повне знищення птахів може спричинити  непередбачувані наслідки для людства. 

Цікаве та пізнавальне свято, проведене Смоляренко В.В. в 3 класі, сприяло розумінню школярами необхідності гуманного ставлення до птахів, охорони та збереження навколишнього середовища.

22 березня – Всесвітній день води. Головне завдання цього дня – нагадати кожному про величезну важливість водних ресурсів для підтримання життя на Землі.  Тому це свято відзначається на світовому рівні з 1993 року. Учні гімназії сьогодні також долучились до заходів з нагоди свята.

У 5 та 7 класах відбулося психологічне заняття "Агресія", де підлітки пригадати види агресії, на життєвих ситуаціях вчилися конструктивним формам поведінки, прийомам усунення напруги і тривожності, вмінню адекватно висловлювати свій стан.

Тиждень іноземної мови в нашій гімназії

В 4-9 класах нашої гімназії відбулися психологічні заняття "Лихослів'я в нашому житті". Учні пригадали вплив, значення і силу слова в житті людини, формували негативне ставлення до ненормативної лексики, удосконалювали вміння керувати власними емоціями, контролювати гнів, поважати почуття інших.

Щорічно у першу середу лютого світ відзначає цікаве й доволі молоде свято – Всесвітній день читання вголос. Ця подія має за мету заохочення людства, а найбільше – молодого покоління, до читання книг. Крім того, свято надихає до спілкування та обговорення прочитаного з родиною та друзями. 

Учні першого класу роблять перші кроки у цікавий книжковий світ.

В рамках екологічної акції "Збережи ялинку", в нашому навчальному закладі було проведено наступні заходи:

У рамках проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» в Корсунь-Шевченківську гімназію № 5 з початковою школою на зустріч з учнями завітали начальник служби у справах дітей виконавчого комітету Корсунь-Шевченківської міської ради Бурковська Оксана Миколаївна, головний спеціаліст служби у справах дітей виконавчого комітету Корсунь-Шевченківської міської ради Проценко Вікторія Василівна, поліцейський офіцер Корсунь-Шевченківської ТГ Шпак Олександр та старший інспектор СЮП ЧРУП ГУ НП у Черкаській області Попович Богдан Миколайович.

Разом обговорили важливу тему – як запобігти булінгу в закладі освіти. Під час зустрічі важливим аспектом стало обговорення відповідальності учнів за порушення правил та створення позитивного клімату в гімназії. Присутні роз’яснили, що кожен учень має ключову роль у збереженні порядку та взаєморозумінні в класному колективі.

Проведений захід не лише сприяє запобіганню булінгу, але й підкреслює важливість взаємодії між освітнім закладом, службою у справах дітей та поліцією. Спільно ми будуємо безпечне та дружбою наповнене освітнє середовище.

Щороку 5 грудня відзначають Міжнародний день волонтерів. Роль волонтерів в Україні зараз, під час війни, важко переоцінити. Волонтери - одні з тих, хто завжди стоїть за спиною військових та допомагає їм, часто ризикуючи власним життям. Сьогодні волонтери - найпотужніша частина громадянського суспільства України.

У цей день відбулася зустріч учнів 8 та 9 класів Корсунь-Шевченківської гімназії № 5 з Ольгою Криволап, волонтером, співзасновницею та очільницею ГО «Мережимо перемогу».

Ольга Юріївна розповіла про свою діяльність, про нелегку працю волонтерів, які допомагають нашим військовим у зоні ООС. Наголосила на тому, що саме молоде покоління повинне виховуватись у дусі патріотизму, любові та поваги до України, своїх рідних та близьких, збереження традицій та звичаїв.

З Днем волонтера вітаємо людей із широкою душею, сповненою доброти та чуйності!

Найціннішим скарбом для кожної людини є родина. Можна мати безліч хороших друзів та знайомих, але тільки сім'я дає нам відчуття захищеності і потрібності на все життя, робить нас щасливими і впевненими у майбутньому. Саме в сім'ї ми відчуваємо підтримку і любов.  "Сім'я, де тебе люблять" - фотовиставка, створена у рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства"

До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом практичним психологом Соломахою Л.О. було проведено просвітницьке заняття, де учні 7-го та 9-го класів поглибили знання про ВІЛ та СНІД, шляхи передачі, підтвердили толерантність до ВІЛ-інфікованих та переглянули фрагмент фільм "Зупинимо СНІД разом".

30 листопада в рамках акції "16 днів проти насильства" класний керівник 7-го класу Купневська М.В. провела заняття-практикум щодо насильства. Були розглянуті статті Конституції України, обговорена презентація з теоретичними даними. А в практичній частині учні розробляли правила для класу, аналізували відносини в колективі, брали участь в інсценівці.

До Дня толерантності:

Наша гімназія долучилася до Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого заходу серед учнів та учениць "Шкільні ігри"

2 жовтня - Всесвітній день запобігання булінгу. Практичний психолог Соломаха Л.О. провела тренінгове заняття серед учнів 2 класу "Булінгу - стоп!", де діти, об'єднавшись, підвищили обізнаність про явище булінгу та, під час групової роботи, моделювали ситуацію по виявленню та розпізнаванню цього згубного явища.

З учнями 7 класу в цей день відбулася дискусія "Зупинимо булінг разом", де діти під час групової роботи ділилися досвідом про шляхи виходу із булінгових ситуацій, проговорювали попереджувальні ознаки задля запобігання та закликали про недопустимість пасивності, байдужості в подібних випадках.

В 5 класі відбулося психологічне заняття з елементами тренінгу "Булінг". Діти презентували свої роботи з даної теми, розвивали вміння та навички протидії негативному впливу, тиску та вміло знаходили шляхи виходу зі складних ситуацій.

«Читання з ароматом осені». Саме під таким гаслом у нашій гімназії був проведений тиждень зарубіжної літератури з 16 по 20 жовтня.

Учитель Березова Вікторія Миколаївна в умовах дистанційного навчання мотивувала учнів цікавими і змістовними конкурсами, в яких учні взяли активну участь. Упродовж тижня буди цікаві і креативні уроки та завдання, що не залишили нікого байдужим.


Найактивнішими учасниками були учні 5-7 класів. Діти виготовляли тематичні поробки, малювали, знімали відео, змагались інтелектуально, розгадуючи вікторину. Усі отримали призи – сертифікати, які кожен може використати під час навчання на власний розсуд. 

У нас пахло осіннім листям…

10 жовтня в усьому світі відзначається День ментального здоров'я. В нашій гімназії вже стало традицією проводити день Ментального здоров’я. Темою цього дня стало гасло «Позитивне мислення – запорука відмінного психічного здоров’я!». Учні гімназії долучились до Всеукраїнського флешмобу, виконавши з великим натхненням "Руханку сили" від від лідера Руху JuniorS Олександра Педана. Також  було проведено уроки з ментального здоров'я: «ТИ ЯК? Повертаємось до школи!»:

Усім відомо, що найціннішим скарбом для людини є здоров’я, а кращим другом здоров’я був і залишається спорт. Доброю традицією нашого навчального закладу стало проведення Олімпійського тижня. Цьогоріч він тривав з 25 по  29 вересня. Метою проведеного тижня було визначено поширення ідей Олімпійського руху в Україні, формування у дітей мотивації до здорового способу життя, виховання учнів на гуманістичних ідеалах олімпійського руху.

З 15 по 19 травня в нашій гімназії пройшов Тиждень безпеки дорожнього руху, метою якого було залучення дітей до вивчення та дотримання Правил дорожнього руху, безпечної поведінки на вулицях міста, заміських дорогах, у транспорті.

У рамках Тижня були проведені різноманітні тематичні заходи відповідно до розробленого плану: єдиний національний урок "Безпечна дорога додому ", перегляд учнями відео та пам'яток щодо дотримання Правил дорожнього руху,  виставка малюнків "Пропаганда безпечного дорожнього руху ", книжкова виставка "Дотримання правил дорожнього руху ", проведено виховні години відповідної тематики. Проведені заходи були цікавими, змістовними і сприяли повторенню, вивченню та закріпленню знань Правил дорожнього руху.

В нашому освітньому закладі тривала декада сімейно-родинних цінностей з 08 по 19 травня. Проведені виховні заходи були спрямовані на створення передумов для усвідомленого сприйняття і засвоєння учнями соціальних, національно-культурних, сімейних цінностей українського народу, цінності любові як базового почуття, оволодіння навичками взаємодії, співжиття і співпраці в родині та виховання гармонійних сімейних стосунків.

Тиждень "Відлетіли літа, помінялись епохи, але пам’ять нетлінна про героїв війни" присвячений національно-патріотичному вихованню учнів тривав з 01 травня по 05 травня. 

В рамках тижня з метою формування у молодіжному середовищі шанобливого ставлення і поваги до ветеранів війни та нинішніх захисників України було проведено уроки пам’яті присвячені перемозі над нацизмом у Європі та завершенню Другої світової війни, доброчинна акція "Без права на забуття " та виставка дитячих малюнків "Нам не потрібна війна".

З 17 по 28 квітня в нашій гімназії тривала декада екологічного виховання "Земля і Всесвіт - це велике диво, в якому пощастило жити". В рамках цієї декади були проведені різноманітні заходи, трудовий десант, години спілкування, екологічна гра-вікторина, екскурсії до еколого-натуралістичного відділу РЦДЮТ, екологічна операція, участь у акції тощо. Мета проведення декади - формування екологічної культури учнів, усвідомлення себе, як частинки природи, відчуття відповідальності за неї як за національне багатство, залучення вихованців до активної екологічної діяльності, нетерпиме ставлення до тих, хто завдає шкоди природі.

З метою формування природничої компетентності, підвищення інтересу до наук про природу, розвитку інтелектуальних здібностей та творчої обдарованості учнів, виховання   любові до природи, дбайливого ставлення до неї, привернення уваги до проблеми екологічного мислення з 10 по 14 квітня 2023 року тривав тиждень природничих дисциплін "Горизонти наук ". Предметний тиждень наповнений різноманітними захоплюючими заходами, які проводили Макаревич Галина Юріївна,  вчитель географії, Деркач Світлана Петрівна, вчитель фізики та Лавренчук Леонід Володимирович, вчитель біології і хімії.

З 20 по 24 березня в нашій гімназії проводився тиждень початкових класів. Кожен з п'яти днів мав свою назву і свою власну тематику: понеділок - "Казковий світ дитинства", вівторок - "Мелодійна українська мова", середа - "День любителів природи", четвер - "Цариця наук - математика" і п'ятниця - "З Україною у серці". Тиждень насичений різноманітними цікавими виховними заходами, вікторинами мовознавчого, природознавчого і математичного напрямків, іграми, виставкою малюнків тощо. 

Щорічно, 22 березня у всьому світі проходять заходи з відзначення  Всесвітнього дня водних ресурсів (Всесвітній день води). Цей день вся міжнародна спільнота відзначає за офіційним рішенням Генеральної Асамблеї ООН, починаючи з 1993 року. Ця подія має нагадувати всім про значення та важливість води для життя на Землі й має об’єднати зусилля для вирішення проблеми збереження водних ресурсів і забезпечення людства прісною водою.

З метою підвищення екологічної свідомості і обізнаності учнів  щодо проблем, пов’язаних з раціональним використанням, охороною водних ресурсів, приверненням уваги до проблем, пов’язаних з водою на Землі, у нашій гімназії проведено ряд запланованих заходів. Учні 1-9 класів брали участь у виставці малюнків «Вода – джерело життя». У 1-4 класах активно проходив перегляд учнями мультфільмів «Подорож краплинки води», «Корисні підказки. Вода», «Все живе потребує води». Класні керівники 5-9 класів провели виховні години на тему: «Вода – найцінніший скарб, джерело сили і життя». Учні 1 класу на виховному заході «Вода – смак життя» досліджували воду та її властивості. Під час вікторини «Ми любимо природу» молодші школярі 1-4 класів дізналися багато цікавої інформації щодо водних ресурсів нашої України та планети Земля. Учні 1-9 класів долучилися до акції «Кожну краплинку води бережемо» та обговорювали роль прісної води у житті кожного. Також учні 1-4 класів захоплююче провели уроки під час природознавчої гри «Визнач зайве слово».

Із 13 по 17 березня у гімназії пройшов тиждень тиждень "Наповнимо музикою та веселкою наші серця". Низка заходів тематичного тижня була направлена на розвиток гармонійної особистості дитини. Основна мета тематичного тижня: познайомити учнів з цікавими засобами мистецтва, пробудити уяву та фантазію учнів, виховувати естетичний смак та патріотичні почуття.

Упродовж тижня було проведено: 

Увесь цей час учні малювали, дізнавалися щось нове про мистецтво, виражали свої емоції та творили від душі.

За доброю традицією на початку березня  вся Україна  святкує день народження українського поета, генія філософської думки Тараса Григоровича Шевченка. Наш освітній заклад не став винятком. 

З 06 по 10 березня у гімназії проходив тиждень "Вінок Кобзареві". Всі заходи тижня були присвячені українському поетові, мислителю, пророку національного відродження в Україні – Т. Г. Шевченку, який став славою і гордістю українського народу, заповітною думою, його безсмертною піснею. Бо саме він, народжений весною, був і зостався символом весняного пробудження та вічного оновлення, символом незнищенності людства і людяності, в ім’я яких жив. Виховні заходи спрямовані на формування в учнів бажання вивчати минуле народу, берегти свій дім, батьків, рід, народ, Батьківщину.

У весняний святковий день 8 Березня учні нашої гімназії привітали своїх педагогинь, створивши КТС "У жінки посмішка весни".

Тиждень "Весна до нас вже поспішає" в гімназії тривав з 27 лютого по 03 березня. Тематичний тиждень наповнений різними заходами, спрямованими на формування в учнів проявів самовиховання, самовдосконалення, духовно-моральної культури особистості дитини, виховання ввічливості, толерантності, милосердя.

З 20 лютого по 24 лютого проводився тиждень "О мово моя, як спів солов'я!". Проведені виховні заходи спрямовані на виховання компетентної особистості, здатної здійснювати самостійний вибір і приймати відповідальні рішення та розвиток логічного мислення, бережливості в процесі будь-якої діяльності, вміння раціонально розподіляти робочий час.

В нашій гімназії з 13 лютого по 17 лютого проходив Тиждень інформатики. Проведені заходи спрямовані на розвиток творчих здібностей учнів, зацікавленості до вивчення інформатики, логічного мислення, вміння орієнтуватися в інформаційному просторі, формування відповідальності, креативності. Тиждень інформатики пройшов яскраво та насичено, діти отримали задоволення від цікавих інформаційних хвилинок "Інформатика в нашому житті", Paint-арту "Світ комп'ютерів очима дітей", анкетування "Інтернет-залежність", інтелектуальних ігор "Наш друг - комп'ютер" та "Онлайн-інфогра".

З 06 по 10 лютого тривав тиждень англійської мови "Англійська - мова міжнародного спілкування". Тиждень наповнений різноманітними захоплюючими заходами, які популяризують вивчення англійської мови:

7 лютого 2023 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”. Це вже 20 День безпечного Інтернету.

Тематичні  заходи проходять у всьому світі з метою привернення уваги громадськості до важливості створення безпечного Інтернет-простору для наймолодших користувачів. Наша гімназія не стала виключенням та  долучилася до проведення заходів.

Метою Дня безпеки в Інтернеті є поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей та молоді. 7 лютого у гімназії було проведено ряд заходів для здобувачів освіти з метою поглиблення їх знань про безпечний Інтернет.

Учні 2-4 класів знайомилися з правилами безпеки в Інтернеті, подивилися мультфільми про безпечне користування Інтернетом: «Безпечний Інтернет. Найжахливіший тиждень Петрика», «Приклеєний», після перегляду яких більше дізналися про культуру спілкування в Інтернеті, ознайомилися з безпечними Інтернет-ресурсами, дізналися, чим загрожує ігрова залежність та як уникнути такої небезпеки.

          Для старших учнів молодшої школи проводилися відео-уроки на тему: «Інтернет - користь чи прихована небезпека» з метою ознайомлення учнів з правилами поведінки в Інтернеті. Учні охоче обговорювали віртуальні загрози, які можуть завдати шкоди в реальному житті.

     Для учнів 8 – 9 класів була проведена інформаційна бесіда «Неприємності в мережі Інтернет». Наголошувалося на позитивному та корисному використанні інформаційних технологій.

      Старшокласники разом з вчителями інформатики  долучилися до  практичної конференції «Розумне та безпечне використання Інтернет-ресурсів». Учні старших класів визначали шляхи попередження негативного впливу роботи в Інтернеті, ознайомилися з інформацією щодо безпечного використання сайтів для підлітків.

        Проведені заходи дозволяють зробити акцент на позитивному використанні технологій і вивчити роль, яку ми всі граємо в цілях сприяння створенню кращої і більш безпечної онлайн-спільноти. Вона служить закликом для учнів, батьків, вчителів об’єднатися з метою сприяння та створення найбільш позитивного і кращого Інтернету. 

Тиждень "Будьмо гідними називати себе українцями" тривав з 30 січня до 03 лютого. Проведені виховні заходи спрямовані на виховання почуття гордості та вдячності до своєї держави, народу, історії, формування особистості учня як громадянина-патріота, розвиток логічного, образотворчого мислення, створення умов для формування творчої особистості учнів. 

Тиждень "Я - українець, і це звучить гордо!" тривав з 23 січня до 27 січня. Проведені виховні заходи спонукали учнів до самовдосконалення себе як громадянина – патріота, вироблення громадянського обов’язку, готовності стати на захист Батьківщини та гордості за свою країну. В учнів формувалось володіння комунікативними навичками, працьовитість,  ретельність та сумлінність виконання доручень, охайність, вміння раціонально розподіляти робочий час.