Сторінка ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ

Практичний психолог та соціальний педагогСоломаха Л.О.

Скринька довіри

gimnaziya_5@ukr.net

Психологічна служба працює за напрямками, що включають: 

Мета даної діяльності – створення сприятливих умов для розвитку і соціалізації, психологічного комфорту і безпеки учнів.

Для реалізації цієї мети використовуються різні види робіт:

Психологічна служба:

23 квітня у Всеукраїнський день психолога практичний психолог гімназії Соломаха Л.О. провела тренінгове заняття для педагогів "Інвентаризація власного Я", де ключовими поняттями були самопізнання та саморозвиток.

На психологічному занятті учні 9-го класу разом з соціальним педагогом переглянули профілактичний відеофільм "Станція призначення - життя", метою якого було проінформувати дітей про явища торгівлі людьми, про причини та наслідки людської жорстокості.

Учні 5-го класу переглянули відео "Небезпечні ігри" про явища торгівлі людьми, то про ризики потрапляння в ситуації небезпеки.

У 5 та 7 класах відбулося психологічне заняття "Агресія", де підлітки пригадати види агресії, на життєвих ситуаціях вчилися конструктивним формам поведінки, прийомам усунення напруги і тривожності, вмінню адекватно висловлювати свій стан. 

6 лютого у Міжнародний день безпечного Інтернету практичним психологом серед учнів 6 та 9 класів були проведені психологічні заняття "Безпека в Інтернеті", на яких діти пригадали правила спілкування в чатах, вивчили правила безпечного використання Інтернету. За допомогою анкети визначили рівень поведінки та поміркували над тим, скільки часу варто проводити у всесвітній мережі.

5 клас. Профілактичне відео про паління. Учні переконалися у шкоді і наслідках цієї згубної звички.

У 8 класі відбулося психологічне заняття "Як не стати жертвою торгівлі людьми"

В рамках акції "16 днів проти насильства", практичним психологом гімназії Соломахою Л.О. було проведено наступні заходи:

2 жовтня - Всесвітній день запобігання булінгу. Практичний психолог Соломаха Л.О. провела тренінгове заняття серед учнів 2 класу "Булінгу - стоп!", дискусію "Зупинимо булінг разом" (7 клас) та психологічне заняття з елементами тренінгу "Булінг" (5 клас)  - >>

Практичний психолог для вчителів гімназії провела семінар-практикум по формуванню психологічної стійкості педагогів у воєнний час на тему "Розумію себе, щоб зрозуміти дітей".

Практичний психолог разом із 9-м класом долучилися до акції до Всесвітнього дня боротьби із Снідом та на практичному занятті повторно довели, що не залишаться осторонь цієї проблеми.

 Всеукраїнський урок із профорієнтації 2023 "Обери професію своєї мрії"

Заняття серед учнів 7-го класу : "Булінг"

6-й клас тренінгове заняття: "Зупинимо булінг разом"

5-й клас. Тренінгове заняття: "Як не стати жертвою булінгу"

6-й клас : "Емоційний інтелект" (практичне заняття)

9-й клас. Тренінгове заняття: "Булінгу - Ні"

Інтерактивна бесіда із групкою дітей із 5-го класу про те, чи варто терпіти прояви булінгу

Корисне дозвілля. Бесіда про значення дружби і товаришування в житті людини з учнями 5-го класу

Набування життєвих навичок в груповій роботі із старшокласниками по життєвих ситуаціях, та шляхах виходу де прослідковується симпатія та антипатія.

Учні 5-го класу складають алгоритм дій в разі виникнення проявів булінгу на треніговому занятті: "Булінгу-Ні"

Ось в таких умовах іноді проходять бесіди практичного психолога з групкою дітей 6-го класу за темою : "Ми проти насилля"

Заняття практичного психолога із учнями 9-го класу за темою : "Протидія булінгу"

Учні 7-го класу на тренінговому занятті разом із практичним психологом довели, що вони проти насилля!!!

Тренінгове заняття для учнів 5-го класу: "Як відстояти себе?"

Тренінгове заняття: "У світі дружби і кохання" для учнів 9-го класу

1-й клас. Заняття практичного психолога: "Булінг"

Пам'ятка для батьків

1. Будіть свою дитину спокійно. Прокинувшись, вона повинна побачити Вашу посмішку і почути ласкавий голос. Не підганяйте зранку, не смикайте по дрібницях, не докоряйте за помилки, навіть якщо вчора попереджали.

2. Не квапте. Уміння розраховувати час – Ваша задача, і якщо Вам це погано вдається, це не провина дитини.

3. Не відправляйте дитину в школу без сніданку: до шкільного сніданку їй доведеться багато попрацювати.

4. У жодному разі не прощайтеся, попереджаючи: «дивись не балуйся», «веди себе добре», «щоб сьогодні не було поганих оцінок» і т. ін. Побажайте дитині удачі, підбадьорте, знайдіть кілька ласкавих слів – у неї попереду важкий день.

5. Забудьте фразу «Що ти сьогодні отримав?». Зустрічайте дитину після школи спокійно, не ставте їй тисячу питань, дайте розслабитися. Якщо ж дитина занадто збуджена, якщо прагне поділитися чимось, не ігноруйте, не баріться, послухайте – це не займе багато часу.

6. Якщо бачите, що дитина засмучена, але мовчить, не допитуйтесь, нехай заспокоїться, тоді і розповість сама.

7. Вислухавши зауваження вчителя, не поспішайте влаштовувати прочухана, постарайтеся, щоб Ваша розмова з учителем відбувалася без дитини. До речі, завжди не зайве вислухати «обидві сторони» і не поспішати з висновками.

8. Після школи не поспішайте сідати за уроки, необхідно дві, три години відпочинку (а в першому класі добре б години півтори поспати) для відновлення сил. Найкращий час для приготування уроків з 15 – ої до 17 – ої години.

9. Не змушуйте робити всі уроки в один присід, після 15 – 20 хвилин занять необхідні 10 – 15 хвилинні «перерви». Краще, якщо вони будуть рухливими.

10. Під час приготування уроків не сидіть «над душею». Дайте дитині можливість працювати самій. Але вже якщо потрібна Ваша допомога, наберіться терпіння. Спокійний тон, підтримка («не хвилюйся, все вийде», «розберімося разом», «я тобі допоможу»), похвала (навіть якщо не дуже виходить).

11. У спілкуванні з дитиною намагайтеся уникати умов: «якщо ти зробиш, то…», деколи умови стають нездійсненними незалежно від дитини і Ви можете опинитися в дуже складній ситуації.

12. Знайдіть протягом дня бодай півгодини, коли Ви будете належати тільки дитині, не відволікайтеся на домашні турботи, телевізор, спілкування з іншими членами родини. У цей момент важливіше всього її справи, турботи, радості і невдачі.

13. Виробіть єдину тактику спілкування всіх дорослих у сім'ї з дитиною, свої розбіжності з приводу педагогічної тактики вирішуйте без дитини. Якщо щось не виходить, порадьтеся з учителем, лікарем, психологом. Не вважайте зайвою літературу для батьків, там Ви знайдете багато корисного.

14. Пам'ятайте, що протягом навчального є критичні періоди, коли вчитися складніше, швидше настає стомлення, знижена працездатність. Це: перші 4 – 6 тижнів для першокласників; 3 – 4 тижні для учнів 2 – 4 класів; кінець другої чверті; перший тиждень після зимових канікул; середина третьої чверті. У ці періоди слід бути особливо уважними до стану дитини.

15. Будьте уважні до скарг дитини на головний біль, втому, погане самопочуття. Найчастіше це об'єктивні показники труднощів навчання.

16. Врахуйте, що навіть «зовсім великі» діти (ми часто говоримо «ти вже великий» 7 – 8 річній дитині) дуже люблять казку перед сном, пісеньку і ласкаве прогладжування. Все це заспокоює їх, допомагає зняти напруження, що накопичилося за день, спокійно заснути. Намагайтеся не згадувати перед сном неприємностей, не з'ясовувати стосунки, не обговорювати завтрашню контрольну і т.ін.

Завтра новий день, і Ви повинні зробити все, щоби він був спокійним, гарним і радісним. Трошки напружившись, можна прожити його без нервування і нотацій.

Нормативно-правові акти, які регулюють питання захисту прав дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Конституція України

Сімейний Кодекс України

Цивільний Кодекс України

Закони України:

Укази Президента України:

Постанови Кабінету Міністрів України:

Відомчі нормативні акти: