Навчальна та навчально-методична діяльність

НАВЧ.МЕТ.забезп.змiсту_викл.IМ
Ефективні педагогічні технології

КУРСИ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ

З 18 жовтня по 03 листопада 15 вчителів англійської мови дистанційно пройшли курси підвищення кваліфікації. Вчителі мали можливість поєднувати теоретичний матеріал з виконанням інтерактивних вправ, що надало можливості розвитку співпраці, критичного мислення та професійної компетентності вчителів.

Фотозвіт курсів

Вебінар 25.10.2021 (фотозвіт)

Фотозвіт підсумкового заняття

КУРСИ ВЧИТЕЛІВ ІНОЗЕМНИХ МОВ

З 06 по 22 вересня 2021 р. відбулися курси вчителів іноземних мов, на яких пройшли курсову перепідготовку: 24 вчителя англійської мови, 22 вчителя німецької мови (основний предмет) та 12 вчителів німецької мови (друга іноземна мова). Слухачі курсів отримали нові знання та розвинули свої навички, вміння та компетентності, необхідні для успішного викладання іноземної мови в Новій українській школі, а також підвищили свій рівень методичної та іншомовної компетентності. Вчителі активно поділилися своїми отриманими знаннями на підсумковому занятті. Фотозвіт

Тренінг для вчителів французької мови в початковій школі

17.08. 2021 року в Класичному ліцеї розпочався очний тренінг для вчителів французької мови в початковій школі відповідно до Державного стандарту НУШ. Тренінг проводився за наказом ДОН ЗОДА від 04.06.2021 № 276, додаток 19-21. У ході п’ятиденного тренінгу вчителі французької мови (тренер Гольдіна Олена Михайлівна, вчитель французької мови Запорізького Класичного ліцею) обговорювали нові Стандарти Нової української школи; особливості навчання іноземної мови в початковій школі; характеристику учнів початкової школи; множинний інтелект; ігровий підхід до навчання. Завершився тренінг конструюванням дидактичного блоку на основі автентичних матеріалів. У роботі тренінгу брала участь координаторка Чорна Віра Миколаївна, старша викладачка кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін ЗОІППО.

Тренінги для вчителів англійської та німецької мов у червні 2021 року

З метою реалізації Концепції Нової української школи у червні 2021 року була організована та проведена підготовка вчителів іноземних мов (англійська та німецька мови), які будуть викладати в 1 – 4 класах початкової школи у 2021-2022 навчальному році. Кількість вчителів, залучених до роботи на дистанційних тренінгах перевищувала 104 особи (англійська мова) та 5 осіб (німецька мова).

До роботи на тренінгах були залучені викладачі, які пройшли спеціальну підготовку за програмою, розробленою Британською Радою в Україні та Гете-Інститутом в Україні за підтримки Міністерства освіти і науки України. Реалізація змісту Програми здійснювалась на засадах особистісно – орієнтованого підходу відповідно до основних вимог освіти дорослих, а саме: через рефлексію,використання комунікативних завдань та власного досвіду вчителів.

Метою Програми було підвищення методичного та практичного рівнів професійної компетентності вчителів іноземних мов, які навчатимуть учнів перших класів щодо реалізації завдань Державного стандарту початкової освіти відповідно до основних напрямків державної політики у галузі освіти, запитів громадянського суспільства, освітніх потреб споживачів освітніх послуг. Подолання усталених стереотипів щодо ролі вчителя у навчально-виховному процесі як ретранслятора інформації та сприяння їхньому власному усвідомленню власної ролі як організатора процесу навчання, що зосереджує особливу увагу на учінні та навчальних досягненнях учнів.

Очікуваними результатами виконання Програми вчителями іноземних мов були:

  • усвідомлення ролі вчителя як фасилітатора освітнього процесу;

  • визначення новітніх підходів до добору змісту та організації навчального процесу;

  • розуміння сутності розвивального, діяльнісного спрямування навчального процесу;

  • уміння застосовувати ефективні педагогічні технології у комунікативному контексті;

  • сприяння розвитку в учнів розумової діяльності та умінь 21-го століття;

  • вміння добирати навчально-дидактичні матеріали відповідно до комунікативної ситуації та ефективно використовувати її під час проведення навчання.

У Запорізькій області проведення тренінгів здійснювалось в два тури. Перший тур проходив з 11.06.2021 – 17.06.2021, тренер Колесник Оксана Вікторівна, вчитель Запорізької гімназії № 31. Було створено 3 групи вчителів англійської мови за 30-годинною програмою навчання. Тренінг проводився в дистанційному форматі. Учасники виконували завдання за трьома сесіями. У структурі кожної сесії – різні види навчальної діяльності

Структура сесій в межах програми тренінгу «Навчання іноземної мови у новому контексті» включала такі теми:

Сесія 1: Розуміння потреб сучасних школярів

Сесія 2: Ключові уміння 21 століття

Сесія 3. Планування уроків по новому з урахуванням очікуваних результатів

Перелік видів та форм дидактичного забезпечення на тренінгах: вебінари, дискусіїв групах, виконання проєктних завдань у групах, індивідуальна робота з матеріалами тренінгу, виконання залікових завдань, роботи з інтерктивним платформами Linoit, JamBoard, Padlet.

Загальні Висновки згідно з результатами навчання (на підставі виконаних залікових робіт (вихідного Анкетування):

  • більше 85% учасників дізналися про тренінг через адміністрацію школи, в якій вони працюють;

  • 92% зазначили, що власне бажання професійного зростання мотивувало взяти участь у тренінгу;

  • 88% абсолютно задоволені організацією даного дистанційного тренінгу;

  • 97% оцінили рівень організації тренінгу як високий;

  • 98% учасників сподобалися матеріали.

По закінченню роботи кожна група виконувала тестові роботи та готувала практичні додатки, куди входили розробки уроків за темами плану, дидактичний, роздатковий матеріал, для використання при проведенні уроків згідно нового Держстандарту. Особлива увага приділялась створенню навчальних матеріалів, спрямованих на формування умінь 21-го століття, планування уроків по новому з врахуванням очікуваних результатів учіння. Враховуючи той факт, що основним видом діяльності молодших школярів є гра, вивчення мови через гру посідало провідне місце при проведенні тренінгів.

Курси вчителів англійської мови


З 12 по 27 травня 2021 року 14 вчителів міста Запоріжжя та Запорізької області проходили курси підвищення кваліфікації. Вчителі мали можливість поєднувати теоретичний матеріал з виконанням інтерактивних вправ, що надало можливості розвитку співпраці, критичного мислення та професійної компетентності. Вчителі висловили слова вдячності всім викладачам, які навчали їх на платформі «Освітнє середовище». Слухачі курсів з великим задоволенням ділилися досвідом роботи, який вони отримали на курсах, підтвердженням цьому був онлайн застосунок «Jamboard»

Фотозвіт

Тренінг для вчителів іноземної мови

З 17 по 20 травня 2021 року на базі КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР пройшов другий дистанційний тренінг учителів іноземних мов з теми: "Оновлення змісту навчання сучасної школи: змішане навчання". Тренінг був інтерактивним та практичним. 16 учасниць тренінгу ефективно застосовували сучасні інноваційно-педагогічні технології. У ході тренінгу вчителі іноземних мов застосовували моделі змішаного навчання, аналізували їх особливості та структуру. Учасники тренінгу представили власну модель змішаного навчання, а також підготували власний конспект уроку з теми: «Мій перевернутий клас».

Фото

Перший дистанційний тренінг учителів іноземних мов

З 26 по 29 квітня 2021 року на базі КЗ "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" ЗОР пройшов перший дистанційний тренінг учителів іноземних мов з теми: "Формування ключових умінь та компетенцій учителя іноземної мови: спілкування та співпраця". Тренінг був інтерактивним та практичним. Дев'ять учасниць тренінгу ефективно застосовували сучасні інноваційно-педагогічні технології. У ході тренінгу вчителі іноземних мов представили власний робочий день "Про себе", визначили три найголовніших уміння спілкуватися та співпрацювати, брали участь у мозковому штурмі ідей для проєктів, спрямованих на розвиток умінь спілкуватися та співпрацювати.

Звіт про тренінг

З 12 до 28 квітня 2021 року на базі КЗ "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" ЗОР 26 педагогів Запорізького регіону пройшли курси підвищення кваліфікації вчителів англійської мови. Програмою курсів було передбачено як вивчення теоретичних основ наукової дисципліни та методики викладання предмету "Іноземна мова", так і відпрацювання навичок створення системи компетентнісно-орієнтованих завдань відповідно до таксономії Б.Блума, визначення можливостей реалізації компетентнісної складової Державного стандарту базової середньої освіти тощо.

На підсумковому вебінарі вчителі англійської мови, слухачі курсів поділилися досвідом своєї роботи "What kind of new Knowledge did you learn from the cources" та висловили слова вдячності за отриману курсову перепідготовку.

Звіт про курси

З 22 березня по 07 квітня 2021 року на базі КЗ "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" ЗОР 32 учителя англійської мови Запорізького регіону пройшли курси підвищення кваліфікації. Протягом цього часу наші колеги мали змогу відвідати серію вебінарів, виконати практичні завдання, ознайомитися з досвідом роботи вчителів-новаторів м. Запоріжжя та Запорізької області, обмінятися думками один з одним.

Фото вебінару

З 1 по 17 березня 2021 року на базі КЗ "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" ЗОР 28 учителів англійської мови та 15 учителів німецької мови Запорізького регіону пройшли курси підвищення кваліфікації. Протягом цього часу наші колеги мали змогу відвідати серію вебінарів, виконати практичні завдання, ознайомитися з досвідом роботи вчителів-новаторів м. Запоріжжя та Запорізької області, обмінятися думками один з одним.