Transmutacje ilościowe

We wcześniejszych rozdziałach wspomnieliśmy o podziale liczebnym transmutacji. Póki co, wszystkie wcześniej poznane zaklęcia dotyczyły monotransmutacji. Teraz poznamy również inne zaklęcia należące do tego rodzaju, ale do tego również te należące do politransmutacyjnych. Wszystkie te zaklęcia nie mają jednej ustalonej formuły. Składają się one z przedrostka oraz tematu, który jest zależny albo od odłamu substratu/produktu, albo od tego co chcemy osiągnąć. Zazwyczaj przedrostki kończymy na 10tym, ponieważ większa liczba substratów stawiałaby za duży opór, przemiana więc by nam nie wyszła.

POLITRANSMUTACJA

Jak już wiecie, politransmutacja dotyczy przemiany 2 lub więcej substratów w taką samą liczbę produktów. Temat naszego zaklęcia będzie różny w zależności od tego, czy mamy do czynienia z substratem ożywionym - wtedy będzie brzmieć -polimarfio, czy też substrat jest nieożywiony - wtedy użyjemy -polimorfio. Przedrostki znajdujemy w tabelce:

W przypadku przemiany 6 stokrotek w 6 tulipanów nasze zaklęcie brzmieć będzie Heksopolimarfio, natomiast 7 kamieni w 7 broszek- Heptopolimorfio.

Zaklęcia te rzucamy używając poznanego już chwytu beta oraz używając manipulacji haczykowatej (wykonanie nadgarstkiem półobrotu). Wzór dla przemian tego rodzaju wyglądać będzie tak:

n substratów =Pl> n produktów

TRANSMUTACJA DZIELĄCA I MULTIPLIKACJA

Zaklęcia dzielące i multiplikujące, jak sama nazwa podpowiada, pozwolą nam z jednego substratu otrzymać kilka produktów. Jednak jest zasadnicza różnica między tymi dwoma rodzajami. Różni jest tzw. efekt ubytku cechy. Czym on jest? Wyobraźcie sobie piłkę. Rzucając zaklęcie dzielące nasza piłka podzieli się na kilka mniejszych, natomiast przy zaklęciu multiplikacji otrzymamy kilka identycznych pod względem wielkości czy wagi piłek. Łatwo więc stwierdzić, że czary multiplikacyjne będą trudniejsze do wykonania, wymagające więcej włożonej energii.

Oba rodzaje zaklęć również tworzymy wybierając temat stosownie do odłamu naszego substratu, jednak przedrostek będzie zależał od liczby produktów!

Do transmutacji dzielącej użyjemy tabelki:

A następnie użyjemy wzoru:

substrat* 1/n =Rd> n produktów

Zaś do multiplikacji użyjemy tej tabelki:

Dla niej wzór wygląda tak:

substrat*n =Mp> n produktów

Dla przykładu: przy dzieleniu szafy na dwie użyjemy zaklęcia Didivisio, a przy multiplikacji na dwie Dimultiplico. Oba te zaklęcia również rzucamy używającchwytu beta oraz manipulacji haczykowatej.

SCALANIE I KOMPRESJA

Przy scalaniu i kompresji mamy taki sam sposób na podział, które to dokładnie będzie zaklęcie. Przy scalaniu z dowolnej liczby substratów otrzymamy jeden, który będzie sumą ich wielkości i wagi, a przy kompresji- po prostu będzie taki sam jak wyjściowe substraty.

Oba zaklęcia również rzucamy z chwytem beta oraz manipulacją haczykowatą. Dla scalania wzór wygląda następująco:

n substratów =Sc> 1 produkt

A dla kompresji tak:

n substratów =K> 1 produkt