Transmutacja składnikowa

Co robią zaklęcia Transmutacji składniowej?

Zmieniają to z czego wykonany jest przedmiot, np. mamy szklankę ze szkła, a zmieniamy ja w drewnianą i tak dalej. Nie zmieniamy przy okazji żadnej innej cechy substratu - dalej będzie on mieć taką samą wielkość czy kształt.

Każde zaklęcie w tym rodzaju transmutacji jest unikatowe dla danej przemiany. Wszystkie mają końcówkę -morfio, jednak przedrostek zmieni się w zależności od materiału początkowego i docelowego. Aby to jakoś usystematyzować powstała tzw. macierz transmutacji składnikowej.

Jak jej używać?

To dość proste! Po pierwsze, w górnym wierszu znajdź materiał, z którego jest wykonany twój substrat. Dla szklanki będzie to szkło. Gdy chcemy zmienić ją w metal, w kolumnie niebieskiej szukamy metalu- jest to pierwszy rząd. Na przecięciu się kolumny ‘Szkło’ i wiersza ‘Metal’ mamy nasz przedrostek Frezo-. Zaklęcie wyglądać więc będzie: Frezomorfio!

Jak co bystrzejsi zauważą, patrząc w drugą stronę zaklęcie Azomorfio dotyczyć będzie naraz zamiany drewna w papier jak i papieru w drewno.

Przy rzucaniu tego zaklęcia stosować będziemy chwyt beta oraz manipulację pojedynczego puknięcia. Również wzór będzie inny niż dla transfiguracji:

substrat^(pierwotny materiał) =/> produkt^(wtórny materiał)

Praktyka dla tego rodzaju zaklęć wygląda następująco:

[na stole postawiła szklany wazon. Złapała różdżkę między kciuk a resztę palców, przyciskając ramię do boku ciała. Skupiła się na zmianie szkła w drewno, następnie raz stuknęła końcem różdżki w wazon, mówiąc] Zeomorfio!

wazon^szkło =/> wazon^drewno