Tepláková souprava

Od paní Radky mám nádherný postup na výrobu teplákové soupravy, ze staré mikiny:

Milé maminky,

tak se s Váma dělím o návod, jak trošku pošetřit Vaše peněženky a přitom využít starou mikču, předem se omlouvám za kvalitu fotek......

šití teplákové soupravy
recyklace trička
střihy
postup tepláky
střih na tepláky
střihy oděvů

Co budete potřebovat:

starou, či již nenošenou dospělácko mikinu, tričko....záleží na Vás co zvolíte

dále nůžky, šicí stroj, nějaké kalhoty a vestičku, které použijete na obkreslení střihu a cca 1 hodinku času.

Ze všeho nejdřív si položíte na rovnou plochu mikinu, pěkně srovnáte švy, aby Vám všechno sedělo. Poté přiložíte na rukáv napůl složené kalhoty, ktré použijete na střih, složehy jsou dupkou nahoru, a podle nich na rukáv obkreslíte, tím získáte jednu nohavici, to samé pak s druhým rukávem, lemy zůstanou zachovány z mikiny, nechte si kalhotky o něco delší než ty podle kterých obkreslujete, tento styl tepláčků vypadá líp delší....

Pak obě vzniklé nohavičky k sobě sešijete na stroji, není to složité, určitě jste šikulky mnohem větší než já, nejsem žádná švadlenka a zvládla jsem i já :-)

Poté můžete budto vrchní část kalotek zahnout a navlíct do pasu gumu, či tkaničku, nebo jako já použít spodní lem mikiny a vytvořit takto pas, opět bez problému zvládnete.

Tak a vrhnete se na vestičku, na mikinku si obkreslíte vestičku, vystřihnete.

Poté si se zbylých ostřižků vytvoříte lemy na obšití rukávků vesty a spodního lemu, pokud budete používat na přešití větší mikinu, jistě vám vystačí zbylý spodní lem.

Takto připravené lemy našijte na rukávy a spodní část mikinky, toto udělejte ještě dříve než vestičku budete sešívat k sobě, bude se Vám to lépe šít. Nakonec vestičku sešijete k sobě, pak už jen zbývá o něco zmenšit kapuci. Pokud si prohlédnete pozorně obrázky, všimnete si, že na teplákovce zůstanou z mikiny zachovány jak pruhy, tak nápisy adidas, takže působí opravdu hezky.

Přeji úspěšné tvoření a hezký den Radka