Čepice ušanka - postup

čepice pro děti

Čepice ušanka je zhotovena ze 7 dílů. V přední části je kšilt a v zadní části je čepička zakončena obrubovacím švem s gumičkou. Střih na tuto čepičku je včetně poznámek pro jeho přizpůsobení na konkrétní hlavičku dítěte.

Postup výroby je k dispozici ZDE.

Ideálním materiálem pro tuto čepičku je fleece.

Postup

šijeme
ušanka
kšilt

Kšilt také složíme lícem k sobě a prošijeme, převrátíme lícní stranou nahoru. Složte sešité rozložený přední díl na kšilt podle obrázku lícní stranou k sobě a sešijeme.

Vezmeme přední díly, položíme lícem k sobě a prošijeme, zadní díly , položíme lícem k sobě a prošijeme.

střihy pro děti
dětské střihy

Kšilt položíme lícem k líci předního dílu a našijeme.

čepička
foto návod
střihy

A) Přehněte spodní okraj sešitého rozložený zadní díl do rubu, vložte do něj gumičku (hodně pružnou, aby netlačila, navolnění nechám na Vás, podle typu gumičky a obvodu hlavičky Vašeho dítěte a pošijeme 3 cikcakem.

nebo B) Přehněte spodní okraj sešitého rozložený zadní díl do rubu, sešijeme tak, aby se dala navléct gumička, vložte do vytvořeného tunýlku gumičku a v koncích pošijeme cikcakem.

Pro lepší práci doporučuji na kratší díl uší přišít šňůrku, v našem případě copánek z fleece, nebo ušitou dutinku z fleece, která nám bude tvořit šňůru na zavazování pod krkem.

postup šití
obrázkový postup

Složte zadní díl a dlouhý díl na uši lícní stranou k sobě, líc dílu na uši na rub zadního dílu a líc dlouhého dílu na uši, podle obrázku, lícní stranou k sobě, a začněte šít. Mezi dlouhý díl na uši a krátký vložte do středu šňůrku, nebo ušitou dutinku z fleece (pokud jste je nenašili ještě před šitím). A pokračujeme v šití. Připravte si přední díl i s přišitým kšiltem.

Připravte si přední díl i s přišitým kšiltem

Odklopte zadní díl, aby jste jej nepřišili. A vložte přední díl mezi dlouhý ušní díl a krátký ušní díl lícní stranou na líc předního dílu a líc dílu na rubovou stranu předního dílu. A pokračujeme v šití.

Složte přední část a dlouhý ušní díl lícní stranou k sobě, líc krátkého ušního dílu na rub přední části a líc dlouhého ušního dílu, podle obrázku, lícní stranou k sobě, a začněte šít. Mezi dlouhý díl na uši a krátký vložte do středu šňůrku, nebo ušitou dutinku z fleece (pokud jste je nenašili ještě před šitím). A pokračujeme v šití.

Vaše čepičky

Čepička od paní Zuzany Krňanské