Bunda z raglánovým rukávem vel. 92 - 98

Ludmila Kučerová je autorkou tohoto úžasného návodu, o který se podělila v naší skupince na facebooku. Moc děkujeme.

Zimní bundy vel. 92 - 98

aneb když se "někdo" zblázní a koupí kilometr super-látky za super-cenu:-)

1 pro dceru a 2 pro kámoše.

Petit Lulu Set na výrobu roušky s drátkem 10 ks L

Set pro ušití jednovrstvé i dvouvrstvé roušky. Ušijte si ochranu nosu a úst podle střihu značky Petit Lulu. Rouška velikosti L je vhodná pro muže. Ušití roušky je snadné a rychlé. Použitý materiál je směs bavlny a elastanu, takže je dostatečně pružný. Nelze zaručit, že set bude obsahovat konkrétní vzory.

Střihové díly vrchní látky dále si vystřihneme dle střihu vyteplení z vatelínu, dále podšívku - rukávy a kapsy z klouzavé podšívkoviny, podšívka kapuce, zadní a přední díl jsou z úpletu. Díly jsou bez přídavků na švy.

podle střihu vystřihneme i podšívku pro rukáv - je z podšívkoviny (polyester?) kvůli dobrému oblékání rukávů

podšívka - kapuce, přední díl a zadní díl - úplet

ještě jednou podšívka z jiné látky pro další bundu

k rukávu přišijeme přední a zadní díl

To samé na druhé straně - druhý rukáv k zadnímu a přednímu dílu a prošijeme bok a rukáv v podpaží. kdo chce dělat kapsy, je na ně ten pravý čas, ale já zapomněla fotit postup všití kapes (šila jsem je pouze u jedné bundy)...Zaoblete si průkrčník

sešijeme díly kapuce

dětská bunda návod

kapuci přišijeme k vrchnímu dílu bundy

díly podšívky si sešijeme s díly vatelínu

a následně sešijeme jako jsme sešívaly vrchní díl bundy.Vznikne nám vlastně druhá bunda. Nezapomeňte při přišívání kapuce všít poutko na věšení či na přivazování rukavic.

https://sites.google.com/site/sikulici/vase-napady/vase-navody/_draft_post/Bundi%C4%8Dka%20s%20ragl%C3%A1nov%C3%BDm%20ruk%C3%A1vem_Str%C3%A1nka_12.jpg

přiložíme líc k lícu. Pozor u rukávů

při sešívání předních dílů nezapomeneme vložit mezi podšívku a vrchní díl zip a na jedné polovině zipu (nejlépe s jedzdcem) přehnutý pruh látky pod zip (přehnutý asi o šíři 3 cm)

https://sites.google.com/site/sikulici/vase-napady/vase-navody/_draft_post/Bundi%C4%8Dka%20s%20ragl%C3%A1nov%C3%BDm%20ruk%C3%A1vem_Str%C3%A1nka_14.jpg

...nechte si díru na obrácení. Zapomněla jsem fotiti pak při každém kroku - prošijeme si zip a tunýlek na šňůrku u kapuce. dáe prošijeme spodek bundy, prošijeme runýlek. J jsem si před zašitím díry pro borácení bundy ještě přidělala na kapuci a na spodek bundy dírky pro stahovací šňůrku - viz. poslední foto. Naměříme, zda jsou rukávy stejně dlouhé a sešijeme okraj rukávu s podšívku (zahneme aby nebylo vidět obroubení - vrcní díl je cca o 3 cm delší než podšívkový díl) a vrchní díl narovnáme a prošijeme tunýlek, navlékneme gumu. Pokud jste si udělali dirky na stahování, navlékneme kulatou gumu.