Підготовка дітей до школи

Поради батькам щодо підготовки дітей до школи

v Не залякуйте дітей школою, це призведе до небажання дитини йти туди. Особливо небезпечно це стосовно боязких, невпевнених у собі дітей.

v Виявляйте цікавість до індивідуальності дитини, її внутрішнього світу.

v Суворість і доброзичливість у вихованні дітей повинні бути помірними.

v Сприяйте добрим взаємостосункам вашої дитини з однолітками, бо якщо їх нема, виникає відчуття напруги і хвилювання, що призводить до появи відчуття неповноцінності, агресивності. У дитини може сформуватися негативне ставлення до дітей, до школи.

v Головну увагу при формуванні невимушеності в спілкуванні з дорослими приділяйте сюжетно - рольовій грі (гра в школу, програвайте роль учителя).

v Для формування адекватного рівня спілкування і взаємодії дитини з однолітками використовуйте ігри, за правилами яких діти змушені узгоджувати свої дії для виконання спільного завдання.

v Для формування внутрішньої позиції дитини, розвитку її адекватної оцінки та самооцінки, використовуйте режисерські ігри, в яких носіями ролей виступають іграшки (ляльки, тварини), дитина сама створює і реалізовує сюжет гри, одночасно виконуючи різні ролі.

v Для формування навчальної діяльності застосовуйте дитяче експериментування, у процесі якого діти «відкривають» нові сторони і якості об'єктів, нові знання народжують нові питання.

Поради батькам щодо розвитку навичок спілкування,

впевненості в собі

v Не оберігайте дитину від щоденних справ, не намагайтеся розв'язувати за неї всі проблеми, але і не перевантажуйте тим, що їй буде заважко. Хай дитина виконує доступні завдання й отримує задоволення.

v Не перехвалюйте дитину, але й не забувайте про заохочення, коли вона на це заслуговує.

v Своїм прикладом показуйте адекватність ставлення до успіхів та невдач. Оцінюйте вголос свої можливості та результати роботи.

v Не зрівнюйте дитину з іншими дітьми. Зрівнюйте її із самою собою (тією, якою вона була вчора чи буде завтра).

v Розширюйте коло знайомих своєї дитини, частіше запрошуйте до себе друзів, беріть дитину в гості до знайомих людей.

v Не бажано постійно хвилюватися за дитину, намагайтеся оберігати її від небезпеки, яку загалом ви вигадали самі. Не намагайтеся робити все за дитину, запобігайте новим ускладненням, давайте їм певну міру свободи і відкритості дій, закріплюйте в дитині впевненість у собі.