Інформація для батьків

Департаментом кіберполіції, спільно з партнерами розроблено електронну платформу «МРІЯ», яка створена для об’єднання проєктів, реалізованих у синергії Кіберполіції України та волонтерів. Основна мета проєкту – протидія кремлівській пропаганді та фейковим або проросійським ресурсам у мережі Інтернет.

Електронні посилання на ресурси проєкту «МРІЯ»:

- https://mriya.social  (офіційний вебсайт проєкту);

- https://t.me/stoprussiachannel (основний телеграм канал, де здійснюються комунікація з підписниками, а також надання завдань для блокування);

- @stopdrugsbot (телеграм - бот для збору нових посилань на ворожі ресурси, а також автоматизованої взаємодії з користувачами);

- https://t.me/ukraine_avanger_bot (офіційний бот для збору інформації про ворожу техніку, коллаборантів, мародерів та іншу оперативну інформацію).

Adaptacija_batkam_5kl_2013_Pedrada.pdf
Батьківський університет В сім'ї-підліток.pptx

Як допомогти пережити травматичний досвід підліткам

Травмуюча подія для підлітків може призвести до радикальних змін їхнього світогляду. У деяких підлітків може спостерігатися саморуйнівна або небезпечна поведінка, депресивні стани. Часто після пережитого травматичного досвіду, підлітки відчувають сором через своє безсилля і можуть мріяти про помсту. 

🟩 Дитину підліткового віку необхідно заохочувати до обговорення її тривог. Разом шукати відповіді на важливі питання, дискутувати. Головне - залучити до діалогу. 

🟩 Важливо пояснити, що усі їхні почуття є нормальними, в тому числі злість. 

🟩 Допомагати фільтрувати інформацію, так як вміння аналізувати ще не сформоване. 

🟩 Допомагати звільнятися від сильних емоцій. Говоримо підліткам, що плакати - нормально, кричати - нормально, злитисянормально. І показувати, як це можна виразити екологічно: направити у спорт, творчість тощо.

🟩 Оскільки злість дає сильну напругу в тілі, користуватися будь-якою можливістю випустити її через фізичну діяльність або гру. 

🟩 Набагато легше переживати те, що відбувається, коли ми можемо впливати на ситуацію, відчуваємо причетність до спільної справи. Діти можуть писати вірші, створювати арти на тему перемоги, допомагати дорослим у волонтерстві тощо. 

🟩 У тривозі завжди задіяне тіло. Обійми -  стратегічно важливий ритуал.

Якщо підліток не йде з вами на діалог, не приймає обійми, відсторонюється:

- запропонуйте виразити  страх, сум, гнів, сором через арт-терапію (малювання, ліпка тощо)

- запропонуйте почитати тематичну літературу для підлітків на тему "як справлятися з тривожністю", "7 звичок щасливого підлітка" тощо 

- направте до психолога чи підліткової групи підтримки, де буде створено емоційний контейнер і дитина поступово зможе опрацювати свою тривогу та знайти точки опори

Дбайте про себе та своїх близьких! 💛💙

ДЛЯ ВАС, БАТЬКИ – 5 ОСНОВНИХ ПРАВИЛ

Менше сварити – більше хвалити!

Менше карати – більше любити! 

Менше вимог – більше послідовності! 

Менше скарг – більше життєлюбства! 

Менше погроз – більше радості!