Новини


Квест "Подорож в країну Мислення"

В рамках тижня психології практичним психологом  закладу  23.04.2024 проведено квест "Подорож в країну Мислення" з командами учнів 4 класів.

Як стати успішним учнем у 5 класі? 

Вже майже  рік учні 5 класів вивчають різні науки і навчальні дисципліни і в кожного з дітей є свої поради, вироблені уміння і навички щодо успішності в навчанні в нашому  закладі.

В рамках тижня психології на практичному занятті 22.04.2024 учнями 5 класів були сформовані практичні, дєві рекомендації  учням, батькам, вчителям і друзям щодо  психологічної підтримки, відповідних кроків і дій у підвищенні успішності учнів в навчанні.

Акція "16 днів проти насильства"

В закладі освіти в рамках акції "16 днів проти насильства" відбувся просвітницький захід "Толерантність означає".

В одному із завдань учнями 9 класів  були створені вірші, в яких повинні бути слова "добро, світ, людина, ми, творити, разом".

Ми світ добром заповнюєм,

Разом ми світ наш творимо,

Людина світ рятує,

Добром своїм чарує.

Команда "Толерантна бригада"

Ми разом - ми добро,

Переможемо все зло.

І світ ми кращий створено,

Людям допоможемо

Знайти себе у світі цім.

Команда "Живчики".

Треба відмітити, що члени  журі також творчо попрацювали і створили вірш з запропонованими словами:

Твори добро, бо ти людина,

Разом ми творимо цей світ.

І знай, цінується кожна година,  

Як навесні вишневий цвіт.

В рамках тиждня толерантності практичним психологом проведені практичні заняття з командами учнів 5, 6, 10 класів.

Команди учнів 6 класів прийняли участь у конкурсній програмі "Толерантність означає..."

18 жовтня - Європейський день  боротьби з торгівлею людьми..

10 жовтня - День психічного здоров'я. Учасники освітнього процесу нашого закладу мали змогу прийняти участь в акції "Я бажаю собі та іншим..."

В День психічного здоров'я, як і вбудь який день життя і навчання в  закладі важливо пам'ятати, що : психічне здоров'я  тісно пов'язано з фізичним, духовним, соціальним та емоційним, тому учням 1-4 класів запропоновано переглянути відеоролик про здоров'я. Учням 5-8 класів запропоновано переглянути та обговорити відеоролик "Булінг в шкільному середовищі", де учні отримали поради як поводитись в ситуації булінгу та як запобігти цьому явищу в колективі ровесників.Учні 9-11 класів мали змогу переглянути та обговорити мультфільм"Конфлікт", який дає можливість учням в конфліктній ситуації приймати конструктивне рішення.

Педагогічні працівники закладу згідно проекту #завжди поруч мали змогу прийняти участь в онлайн зустрічі за темою "Як подолати труднощі під час війни". В День психічного здоров'я педагоги закладу переглянули відеоролик "7 ознак того, що ваше психічне здоров'я покращується" та скористатися на уроках відероликами про психологічні хвилини для учнів.

Шановні учасники освітнього процесу! Повідомляємо, що в межах Всеукраїнської кампанії «Ти як?» створено спеціальну сторінку: howareu_program, де запропоновані контакти, посилання, поради, продукти, техніки та методики, які допоможуть піклуватися про ментальне здоров’я.

Знайти фахівця, який готовий надати допомогу з ментального здоров’я, можна за допомогою онлайн-мапи «Надавачі медичної допомоги за напрямом «Психологічна та психіатрична допомога» за посиланням bit.ly/47u3O3q

     Про цінність ментального здоров’я та піклування про нього можна дізнатися також:

Спеціальна сторінка – http://howareu.com

Facebook – https://www.facebook.com/howareu.program

Instagram – https://www.instagram.com/howareu_program

YouTube – https://www.youtube.com/@howareu_program

Twitter – https://twitter.com/howareuprogram

Telegram – https://t.me/howareu_program

TikTok – https://www.tiktok.com/@howareu_program

Viber – https://invite.viber.com/?g2=AQAyHzQp6XJwmVCkkkXeWJVdLF8eAQa8Pzq3NYgcLWJGls3sN3tGibu5P%2BEH0rsb

Чи можна відчувати себе громадянином нашої держави в 6 класі?

Учні кажуть: "Так, безумовно!"

Розуміння ролі громадянина держави, формування відповідальності за майбутнє країни, бажання втілити свої мрії  в майбутньому- завдання, які вирішували учні 6 класів на практичному занятті "Громадянином хочу бути", проведеному практичним психологом  в рамках тижня правових знань в закладі.

Джері Чосер визнав, що "хто закони складає, той ті закони  повинен першим дотримуватись і бути громадянином держави".

Важливою умовою створення комфортного освітнього середовища є взаємодія  учасників освітнього процесу  в закладі освіти. Тому є необхідним і ефективним співпраця педагогів  з практичним психологом, і особливо  під час тижня психології. Сьогодні пропонуємо вам ознайомитись з буклетом "Психологічна підтримка дитини", який був створений у тісній взаємодії з вчителем основ здоров'я Кущенко В.О.

Сподіваємось ці поради будуть корисними для вас.

Буклет, психологічне розвантаження.pdf

Тиждень психології

Тиждень психології в навчальному закладі продовжується. Сьогодні, 20 квітня, учні 11 класу здійснили подорож у світ емоцій, натхнення та саморозвитку. Спочатку дослідили емоційно-вольові психічні процеси, розгадавши тематичний кросворд. Далі створили листівки "Я ділюсь своїм щастям" і знайшли 5 причин похвалити себе. Також ознайомилися з  арт-терапевтичними методами для поліпшення емоційного стану, зниження рівня стресу, розкриття своєї індивідуальності. Серед них, в першу чергу, використали метод мандали, який дав змогу створити власноруч "магічні кола". 

Світ психології надзвичайно цікавий.

У рамках Тижня психології соціальним педагогом закладу 19 квітня 2023 року було проведено наступні заходи: конкурс малюнків "Що робить мене щасливим?" та марафон спілкування "Скринька щастя", під час якого учні 6-Г класу власноруч створили Дерево настрою. Цей надзвичайний день подарував незабутні враження, яскраві емоції, допоміг відкрити нове в собі.

==>

Продовжується тиждень психології в закладі освіти КУ ССШ №1.

Практичним психологом закладу проведено Коло спілкування з здобувачами освіти 7 класів за темою "Методи  саморегуляції", під час якого наші учні розповіли про методи, які заспокоюють, які допомагають сконцентруватися на навчанні, продемонстрували методи, які впливають на психічну і фізичну  активність.

==>

У рамках тижня психології, серед педагогів закладу було проведено акцію" КОШИК ЩАСЛИВИХ ПОБАЖАНЬ ТА ПЕРЕДБАЧЕНЬ" 

==>

Чи можна різнокольорову парасольку назвати чарівною?

Виявляється - так! Особливо, якщо спробувати помріяти під нею або загадати бажання...

Тиждень психології в КУ ССШ №1  розпочався з практичного  заняття з учнями 5 класів "Чарівна парасолька", проведеного практичним психологом, під час якого учні, використовуючи арттехніки, взаємодіючи в групах,  створили  справжні шедеври з використанням "чарівної парасольки", а головне - загадали бажання під "чарівною парасолькою", які обов'язково здійсняться!

==>

Як попередити девіантну поведінку підлітка: поради батькам

У мережі останнім часом стає більше згадок про прихильників молодіжних субкультур та поширення їх серед підлітків. Ювенальна поліція України підготувала поради для батьків, як попередити або виявити девіантну поведінку підлітка.

Іноді підліток не може самостійно реалізувати свої бажання. Він знаходить своє місце у молодіжному угрупуванні для свого самоствердження та своєї самореалізації. Задля цього підлітки об'єднуються у неформальні групи.

Деякі батьки можуть навіть не підозрювати, що її дитина належить до певної субкультури та може мати девіантну поведінку. Що ж робити батькам у цій ситуації, розберемось нижче.

1. Спокійно, відкрито і прямо спілкуйтеся з дитиною. Надайте їй можливість говорити, коли вона буде до цього готова. Не підганяйте її.

2. Якщо дитина розповідає, куди вона ходить та як проводить свій час, проявіть якомога повнішу обізнаність в обговорюваній темі. Виявляйте терпіння, наполегливість, доброзичливість для уникнення емоційного дискомфорту, недовіри чи агресії з боку підлітка.

3. Опановуйте Інтернет-технології, майте власний акаунт і станьте другом своїй дитині в соціальних мережах.

4. Щотижня аналізуйте вміст сторінок дитини, уважно читайте її публікації, вивчайте групи, до яких вона приєдналася.

5. «Познайомтеся» з її віртуальними друзями, звертайте увагу на фото й відео, що викликають інтерес дитини, зокрема ті, що збережені, поширені або вподобані.

6. Покажіть дитині, що вона вам небайдужа, що ви піклуєтеся про неї та запропонуйте спільно провести час.

7. Зосередьтеся на тому, щоб показати дитині її переваги, знайдіть у неї сильні сторони, допоможіть їй побачити себе унікальною особистістю.

8. Після встановлення контакту та виявлення підлітком довіри до вас слід пояснити згубність і безперспективність деструктивної поведінки, підкріплюючи це фактами, які добре відомі підліткові; допомогти підлітку зрозуміти ступінь ризику від деструктивної поведінки і невідворотної відповідальності за скоєне (зокрема у випадку вчинення булінгу або іншого правопорушення).

Слід пам’ятати, що в зону ризику проявів деструктивної поведінки потрапляють підлітки, яким бракує батьківської уваги і підтримки, а також ті, чиє перебування в мережі Інтернет не контролюється.

За матеріалами Ювенальної поліції України.

17 лютого - День спонтанного прояву доброти.  

"Доброта - сонячне світло, яке розвиває чесноти.

В закладі відбулася акція "Репортери доброти", в якій прийняли участь учасники освітнього процесу: діти, батьки, вчителі.

Репортери доброти.mp4
183433.ppt
Права та обов’язки школярів.pptx

День обіймів

21 січні - Міжнародний день обіймів.

V Міжнародна науково-практична конференція

31.05.2022 року в м.Суми на базі СОІППО відбулася V Міжнародна науково-практична конференція "Інноваційні технології в роботі практичного психолога". В рамках конференції практичний психолог Семененко С.М. провела психологічний практикум "ЕФЕКТИВНІ ТЕХНІКИ ТА ВПРАВИ НАДАННЯ ПЕРШОЇ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ СОБІ ТА ІНШИМ В СТРЕСОВИХ СИТУАЦІЯХ".

10.02.2022 року відбулося методичне об'єднання класних керівників за темою "Саморегуляція в роботі класного керівника". Форма проведення: практичне інтерактивне заняття. 

MP4_20220211_160336_PHOTOMOVIE.mp4

Заходи щодо акції "16 днів проти насильства" 

MP4_20211129_202111_PHOTOMOVIE.mp4
MP4_20211126_193541_PHOTOMOVIE.mp4
MP4_20211209_123323_PHOTOMOVIE.mp4

Участь Шкільної служби порозуміння у Тижні протидії булінгу

MP4_20211026_111652_PHOTOMOVIE.mp4

Заходи КУ Сумська СШ 1 до Міжнародного дня миру.21.09.2021 року Шкільна служба порозуміння провела брейн-ринг серед команд учнів 6 класів "Що, де, коли, про мир?" 

MP4_20210921_200500_PHOTOMOVIE.mp4

Заходи до Міжнародного дня миру в КУ Сумська СШ 1 ім. В.Стрельченка 20.09.2021 року 

MP4_20210920_162930_PHOTOMOVIE.mp4

Шкільна служба порозуміння провела квест з учнями 7 класів "Ми за мир у всьому світі" 

MP4_20210924_161247_PHOTOMOVIE.mp4

У закладі освіти 10.09.2021 року відбулася  акція "Життя для мене - це...". За власною думкою та бажанням  учасники освітнього процесу: учні, педагогічні працівники та батьки учнів продовжили речення "Життя для мене це...". Необхідно зазначити, що відповіді учасників мали позитивне спрямовуння, яке відображало сьогодення та майбутнє. 

MP4_20210920_120155_PHOTOMOVIE.mp4