Для батьків

Чи несуть відповідальність батьки
за навчання дитини в школі?

Відповідно до статті 53 Конституції України повна загальна середня освіта є обов’язковою.

Виховання дітей – це відповідальна справа, а забезпечення здобуття дитиною повної загальної середньої освіти є безпосереднім обов’язком батьків.

Під час дистанційного навчання, присутність дитини на уроках є обов’язковою, контроль за цим покладається на батьків дитини, бо відповідно до пункту 3 статті 55 Закону України «Про освіту», батьки зобов’язані сприяти виконанню дитиною освітньої програми та досягненню дитиною передбачених нею результатів навчання.

Батьки або особи, які їх замінюють, мають право і зобов’язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров’я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей … (стаття 12 Закону України «Про охорону дитинства»).

На батьків учнів, а також керівників закладів освіти, які виконують обов’язки опікунів дитини у випадках, визначених законом, покладається відповідальність за здобуття ними повної загальної середньої освіти (стаття 25 Закону України «Про повну загальну середню освіту»).

Основні обов’язки батьків щодо здобуття дітьми освіти:

Відповідальність батьків за невиконання обов’язків щодо здобуття освіти їхніми дітьми

Штрафні санкції

Ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей тягне за собою попередження або накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (частини 1-4 стаття 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Це від 850 грн до 1700 грн.

Якщо ті самі дії вчиняються повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, – накладається штраф від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – це від 1700 грн до 5100 грн.

Позбавлення батьківських прав

Також батьків можуть позбавити батьківських прав, якщо вони ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти (підпункт 2 частини 1 статті 164 Сімейного кодексу України).

Основні документами, які регулюють права та обов’язки батьків:


Пам'ятка для батьків першокласника.docx

Рекомендації батькам на літні канікули

Поради практичного психолога

Шановні батьки! Пам’ятайте, що літні канікули для дітей – це можливість відновити сили, оздоровитися, закріпити набуті знання та використовувати їх у домашніх умовах. Психологи рекомендують дотримуватися таких основних порад на канікулах:



ПАМ’ЯТКА

для батьків на період

весняних канікул  в умовах воєнного стану


ШАНОВНІ БАТЬКИ!

1.   Весняні канікули тривають з 27.03.2023 по 02.04.2023 р. До занять приступаємо 03.04.2023.

2.  Не залишайте дітей без догляду. Знайте, де і з ким бувають Ваші діти, чим вони займаються. Контролюйте час перебування дитини із смартфоном у режимі онлайн. Контролюйте й своє онлайн-життя у мережі, показуйте позитивний приклад для дітей та дотримуйтесь УСІ правил цифрового етикету. Перевіряйте, які сайти, соціальні мережі, програми доступні до користування вашою дитиною, переглядайте історії пошуків та зверніть увагу на кількість аккаунтів наявних у гаджеті Вашої  дитини. Все це заради її ж власної безпеки та Вашого спокою!

3.  Відпускаючи дитину на прогулянку, нагадайте  їй, що війна триває, нагадайте про правила дорожнього руху, про правила поведінки в громадських місцях, а також про правила безпечного спілкування з однолітками та незнайомими людьми.

4.  Постійно нагадуйте про правила власної безпеки.

5.   Не допускайте, щоб Ваші діти були учасниками злочину, зловживали алкоголем, цигарками та іншими шкідливими для здоров’я речовинами.

6.   Слідкуйте, де гуляють ваші діти. Нагадайте про небезпеку перебування біля старих та аварійних будівель, погрібів, підвалів. Статистика зниклих безвісти дітей та дорослих у період війни, на жаль, не зменшилась.

7.   Не дозволяйте відходити далеко від будинку, особливо за межі села

8.   Забороніть ходити до водойм без вас!!! Це небезпечно! А інколи і востанне.

9.   Не забувайте про заходи безпеки в умовах епідемії грипу та застуди,  пандемії Covid-19 та про правила особистої гігієни.

10. Будьте взірцем для ваших дітей завжди!!!  Виховуйте також у них бережне ставлення до довкілля. Ви вже знаєте,  що перелітні птахи вже прилетіли і у високій траві, і на луках, і в болотах вони вже гніздяться — НІ В ЯКОМУ РАЗІ НЕ ПАЛІТЬ СУХОСТІЙ ТРАВ І ГОВОРІТЬ ПРО ЦЕ іншим  людям!!! Мінімум можна  обійдетись штрафом, максимум — знищиться родючий грунт, цінні й рідкісні види рослин й тварин, а також створюється загроза забрудненення повітря отруйним чадним газом та ризик підпалу с/г угідь, лісів і т.д. Сьогодні війна і так негативно вплинула на екологічний стан нашої країни.

 Збережіть життя та здоров’я Ваших дітей! І нехай ці канікули принесуть лише радість! Миру, щастя та здоров’я вам та вашим родинам!

Під час канікул відповідальність за життя та здоров’я дітей несуть батьки!


Важливість профілактичних щеплень

Інфекційні хвороби небезпечні своїми ускладненнями, що можуть призвести до інвалідності, а деякі — навіть до смерті. Інфекційні хвороби, від яких (або від тяжких ускладнень яких) можна захиститися за допомогою імунізації, передаються від інфікованої особи до здорової, як правило, повітряно-крапельним шляхом.

Імунізація (за визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я) — це процес, завдяки якому людина набуває імунітет, або стає несприйнятливою до інфекційної хвороби, і який зазвичай здійснюється шляхом введення вакцини.

До інфекцій, яким можна запобігти щепленнями, належать: кашлюк, дифтерія, правець, поліомієліт, кір, епідемічний паротит, краснуха, гепатит B, гемофільна інфекція, пневмококова інфекція, менінгококова інфекція, ротавірусна інфекція, вітряна віспа, гепатит A, папіломавірусна інфекція та інші.

Вакцини стимулюють власну імунну систему організму до захисту людини від відповідної інфекції або хвороби.

Вакцинація має на меті захистити організм від інфекції, запобігти важкому перебігу та появі ускладнень від неї.

Дитина, яка не отримала щеплення проти тих чи інших інфекцій, наражається на великий ризик захворіти, особливо якщо таких дітей стає з року в рік більше.

Застосування вакцин знижує вірогідність поширення відповідних інфекцій у сотні разів. На сьогоднішній день альтернатив вакцинації з метою профілактики захворювання на відповідні інфекції немає.

Ризик поширення захворювань серед дітей, які не отримали щеплення, значно вищий, ніж у захищених шляхом вакцинації.

Інфекційні захворювання  з давніх часів були  великим лихом для людства. Епідемії частіше забирали життя людей і у більших кількостях, ніж війни та стихійні лиха. Протягом багатьох сторіч  лікарі та вчені говорять про необхідність не скільки лікувати,  а скільки попереджати захворювання. Але людство навіть не могло уявити ті успіхи, які забезпечують профілактичні щеплення. Завдяки вакцинації у світі врятували мільйони людських життів. Інфекції, що мали широке розповсюдження, стали керованими.

Щоб з’ясувати, чи потрібна сьогодні вакцинація, що вона дала людству, необхідно відповісти на три головних питання:

- які жертви приносило людство на алтар інфекційних захврювань до введення вакцин?

- що ми маємо сьогодні з інфекційних хвороб?

- що чекає людство у випадку відсутності вакцинації?

Найбільш демонстративний досвід боротьби із натуральною віспою –інфекцією, що забрала життя багатьох людей. Так у Європі в 17 сторіччі  тільки від віспи померло 60 млн людей. Ті, що вижили, залишилися жити із тяжкими ускладненнями, що призвели до повної втрати працездатності. І тільки завдяки вакцинації у всьому світі у 80-х роках ліквідовано натуральну віспу.

Яскравим прикладом ефективності вакцинації являється також щеплення проти дифтерії. В довакцинальний період в нашій країні хворіло на дифтерію від 40 до 80 тис. дітей щорічно. Смертність складала майже 50 %, тобто помирала кожна друга захворіла дитина. У 1932 р. розпочато масову імунізацію проти захворювання і вже в 50-х роках 20 ст. захворюваність знизилася в 6 разів і продовжувала знижуватись. У 80-х роках з’явилася інформація, що вже все добре і щеплення скоріше не потрібні, ніж корисні. Лікарі-педіатри скоротили кількість щеплень, батьки відмовлялися від вакцинації дітей, дорослих майже не щеплювали, але наслідки не змусили себе довго чекати. У 1991 р. захворюваність на  дифтерію  зросла в 50 разів, було зареєстровано понад 17 тис. випадків захворювання, із них 3 тис. серед дітей. Згідно з даними ВООЗ, в Україні від дифтерії помирає 10% хворих. Щоб зупинити епідемію дифтерії, почали знову масову імунізацію дорослих і провели додаткове щеплення дітям. І тільки завдяки таким діям, захворюваність на дифтерію не реєструвалася.

Отже, якщо припинити проведення щеплень проти дифтерії, то захворювання знову може спалахнути.

Не менш вагомо вплинула імунізація на захворюваність такою небезпечною інфекцією, як правець (столбняк), який відомий людству понад 2500 років. Правець протягом всієї історії був постійним і невгамовним супутником війни. Але виникав він не тільки внаслідок військового травматизму,  а й у мирний час – ця інфекція забирала тисячі людських життів.  Перебіг хвороби надзвичайно тяжкий, і кожен другий помирав. Лише вакцинація дозволила перемогти цю небезпечну хворобу, щорічно зберігає життя більш ніж 500 тис. людей і є  надійним методом попередження цього захворювання. Тому тільки некомпетентні люди можуть заперечувати необхідність щеплень.

Кір – це інфекція, яка до 60-х років минулого століття була однією  з найбільш розповсюджених у Європі. Протягом життя майже кожен хворів на кір.

В Україні протягом 15 років з початку 20 ст. від кору померло близько 500 тис. дітей. Причиною смерті були ускладнення у вигляді пневмонії. З початку введення вакцинації проти кору в Україні пройшло понад 50 років, за цей час захворюваність зменшилась у 100 разів. Знову ситуація складалася так як із дифтерією: байдужість батьків і лікарів, недоліки в проведенні вакцинації і навіть рекомендації, що щеплення можна не проводити – результат не змусив себе довго чекати – в 2001 році захворюваність зросла у 20 разів, а в 2006 р. – ще більше. В Україні захворіло на кір тільки в 2006 р 42124 особи, померло 20 дітей. Основною причиною епідемічного підйому кору було збільшення кількості невакцинованих осіб.

Ще одна інфекція, доцільність щеплень проти якої важко заперечувати, це коклюш – бактеріальна інфекція, що передається повітряно-крапельним шляхом. Кашлюк особливо небезпечний для дітей віком до 2-х років. По рівню захворюваності коклюш поступався лише кору. Захворюваність в Україні у довакцинальний період  складала понад 100 тис дітей на рік. Завдяки імунопрофілактиці щорічно в світі попереджена захворювання 5 млн дітей та 760 тис смертей від цієї інфекції. Після введення масової  імунізації у 1963 році кількість хворих зменшилась в  200 разів.

Поліомієліт, або дитячий параліч – тяжке інфекційне захворювання, що супроводжується ураженням нервової системи і розвитком  паралічу. В середині минулого сторіччя епідемія поліомієліту мала місце в 70 країнах світу. В Україні за період 1954-1958 рр. захворіло на поліомієліт 15 тис. дітей, значна частина яких залишилася інвалідами. Після застосування вакцин захворюваність знизилась, і в 2002 р. Україна в складі Європейського регіону отримала статус території, вільної від поліомієліту. Але ВООЗ не відмінила вакцинацію, що пов’язано з циркуляцією збудника в інших регіонах світу і збереженням  небезпеки захворювання.

Яскравим прикладом ефективності вакцинації є щеплення проти епідемічного паротиту  («свинка»). У 90-х роках в зв’язку з недостатньою кількістю отриманої вакцини не всі діти були  щеплені. В результаті рівень захворюваності зріс більш ніж у 10 разів, а знизився лише після введення додаткового щеплення дітям 6 річного віку. Щорічно реєструвалося до 200 випадків захворювання на епідпаротит:

1990 р. - 24 випадки;

1991 р. - 167 випадків.

Комунікація

Ми готові до співпраці та заохочуємо участь батьків у шкільному житті дитини, а Ваша думка завжди важлива для нас.

Якщо Ваше питання стосується вчителя, ви можете писати на його робочу електронну скриньку. Якщо у Вас є потреба зустрітися з учителем, Ви можете погодити зручний час електронною поштою.

Зверніть, будь ласка, увагу на те, що для забезпечення ефективності освітнього процесу учитель має перебувати з дітьми протягом навчального дня. Зустрічі можна призначити після закінчення навчального процесу.

Більшість необхідної організаційної інформації Ви можете отримати, звернувшись до класних керівників та адміністрації.

Якщо у Вас є потреба зустрітися з представником адміністрації, переконайтеся, що Ви вже обговорили Ваше питання з класним керівником чи вчителем - предметником. Якщо дійсно є потреба зустрітися з представником адміністрації, Ви можете зателефонувати, зазначити тему спілкування та домовитись про зустріч.

Шановні батьки, просимо Вас звернути увагу на те, що частина закладу, призначена для Вашого перебування — це хол першого поверху. Інші приміщення призначені для навчання, тож у них перебувають лише здобувачі освіти й учителі, адже освітній процес потребує особливої дисципліни та концентрації. Початок навчального дня — це час, коли діти й педагоги спілкуються в неформальній обстановці, емоційно налаштовуються на день. Вони разом заходять до ліцею без супроводу батьків, діти самостійно роздягаються і готуються до уроку. Педагоги початкової школи завжди знаходяться поруч і допомагають, якщо є така потреба, але щодня ми з радістю спостерігаємо, як діти стають більш самостійними та відповідальними. Ці якості, за результатами світових досліджень, пов'язані з внутрішньою мотивацією та бажанням рухатись до поставленої мети.


Адміністрація гімназії

Якщо у Вас є питання щодо певного навчального предмету або до вчителя, ви можете його вирішити безпосередньо з учителем. Для цього Ви можете звернутися до нього, щоб призначити зустріч.

У разі необхідності Ви можете поспілкуватися з представником адміністрації

Директор Шкуратівської гімназії

Тетяна Михайлівна 

Осикова


 Відомості про учнів

Будь ласка, переконайтеся, що всі надані відомості про Вас і вашу дитину є актуальними.

Із міркувань безпеки закладу потрібно надати коректні номери, електронні адреси батьків та довірених осіб для зв’язку в разі екстрених ситуацій. Якщо ці номери або адреси змінюються, будь ласка, оперативно повідомте класного керівника.

Політика ліцею передбачає нерозголошення відомостей, які стосуються учнів. У разі проблем, пов’язаних із питанням позбавлення батьківських прав, відповідні юридичні документи мають бути надані до закладу, у іншому випадку передбачається, що обидва батьки мають рівний доступ до своїх дітей. Копії всіх документів будуть зберігатися в суворій конфіденційності.


Розсилки

  Усі відомості про шкільне життя батьки отримують на сайті ліцею на сторінці в мережі Фейсбук, Вайбер або на своїх персональних скриньках. Будь ласка, слідкуйте за шкільними розсилками, оскільки нам часто потрібна Ваша відповідь: заповнення анкети або здійснення візу до ліцею.

  Найважливішу інформацію ми надсилаємо батькам у SMS-повідомленнях у класних групах, створених у Вайбері. Просимо вчасно повідомляти про зміни телефонних номерів, щоб ми могли оперативно надсилати найсвіжіші новини.


ШАНОВНІ БАТЬКИ!

МИ ЗАВЖДИ ВІДКРИТІ ДЛЯ СПІВПРАЦІ З ВАМИ!