Новини

Життя       гімназії

24 лютого 2022 р. у четвер о 3:30 ранку росія віроломно розпочала повномасштабне вторгнення на територію України. Сьогодні — друга річниця початку повномасштабного вторгнення. Наші захисники і захисниці щодня роблять усе можливе, щоб зовсім скоро в Україні пролунала пісня Перемоги! 

#Підтримуємо#героїв#

ПІДТРИМУЄМО.docx

21 лютого - Міжнародний день рідної мови

21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Історія свята, на жаль, має трагічний початок. 

Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.
Мова функціонує і розвивається тільки в людському суспільстві. Це найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління. Головні функції, що виконує мова — комунікативна, мислеоформлююча, пізнавальна, емоційна, виражальна тощо.

Cьогодні у світі існує близько 6000 мов. На жаль, майже половина з них знаходяться під загрозою зникнення. На думку фахівців, це трапляється в тому випадку, коли її перестають, з тої чи іншої причини, вживати та вивчати більше 30% носіїв мови.

20 лютого, в Україні уже вдесяте відзначають
День пам’яті Героїв Небесної сотні. 

В цей День відзначається щороку 20 лютого згідно з указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної сотні».

Саме в ці дні під час Революції гідності протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піка. Із 18 по 20 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 78 осіб, після 20 лютого від поранень померло ще понад 20 протестувальників. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську незалежність – до Небесної сотні.

105 Героям Небесної сотні посмертно присвоєно звання Герой України, а троє іноземців – громадянин Білорусі Михайло Жизневський та громадяни Грузії Зураб Хурція і Давид Кіпіані – посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної сотні.

День Державного Герба України 2024 року 

Тризуб має довгу історію. Він з'явився ще за часів Рюриковичів, а в період УНР став гербом, як символом соборності земель України. Радянський Союз забороняв український тризуб, адже в XX столітті він уособлював боротьбу наших співвітчизників за незалежність.

24 червня 1991 року оголосили конкурс на створення Державного герба. Було розглянуто понад 200 варіантів і 192 з них містили тризуб. Перемогу ж здобула спільна робота історика-геральдиста Андрія Гречила та художника Івана Турецького, яка була виконана у стилі князя Володимира Великого.

В Україні 29 січня відзначають
День пам’яті Героїв Крут. 

Крути – одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії українських визвольних змагань 1917-1921 років.

Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року між Ніжином і Бахмачем на Чернігівщині, за 130 кілометрів на північний схід від Києва під час наступу на Київ військ більшовицької Росії під проводом полковника Михайла Муравйова. З кінця грудня 1917 року загін Першої Київської юнацької школи ім. Б. Хмельницького під командою сотника Гончаренка обороняв станцію Бахмач, важливий залізничний вузол на кордоні УНР і РСФРР. 27 січня 1918 до них надійшло підкріплення з Києва – 1-ша сотня новоствореного студентського куреня, складена з добровольців – студентів Українського народного університету, Київського університету святого Володимира (нині ім. Шевченка), гімназистів старших класів українських гімназій на чолі з сотником Омельченком.

Українські війська зайняли оборону біля станції Крути. Вранці 29 січня 1918 розпочався наступ на українські позиції 4-тисячного більшовицького загону петроградських і московських червоногвардійців. Українське військо налічувало близько 300 бійців Студентського куреня, 250 – Першої української військової школи та майже 40 гайдамаків.

Бій тривав до вечора. Завдяки вигідній позиції і героїзму українцям вдалося завдати росіянам значних втрат і стримати наступ до темряви. Потім під тиском ворога більшість підрозділів організовано відступили до ешелонів на станції неподалік і вирушили в бік Києва, руйнуючи за собою залізничні колії. Але одна студентська чота заблукавши у темряві, повернулася до станції Крути, яка на той час уже була зайнята більшовиками. 27 полонених юнаків (студентів і гімназистів) розстріляли. Наймолодшим полеглим було по 16 років.

На сьогоднi вiдомi прiзвища 20 з них. Це студенти Народного університету Олександр Шерстюк, Ісидор Пурик, Борозенко-Конончук, Головащук, Чижов, Сiрик, Омельченко (сотник); студенти Київського унiверситету святого Володимира Олександр Попович, Володимир Шульгин, Микола Лизогуб, Божко-Божинський, Дмитренко, Андрiїв; гiмназисти 2-ї Кирило-Мефодiївської гiмназiї Андрiй Соколовський, Євген Тернавський, Володимир Гнаткевич, Григiр Пiпський, Іван Сорокевич, Павло Кольченко (прапорщик), Микола Ганкевич.

Загалом у бою під Крутами загинуло з української сторони, за різними оцінками, 70–100 осіб. Втрати бiльшовицьких вiйськ сягали 300 воякiв.

Читайте також: Бій під Крутами є прикладом для сучасних захисників, як боротися проти численного ворога - МКІП

Після розстрілу більшовики не дозволили місцевим селянам поховати тіла загиблих. Лише після визволення Києва від червоних за розпорядженням українського уряду 19 березня 1918 року відбувся урочистий похорон полеглих у бою під Крутами на Аскольдовій могилі.

За радянських часів могили полеглих під Крутами було зруйновано. Десятиріччями історія бою або замовчувалася, або обростала міфами і вигадками як у закордонній, так і у вітчизняній історіографії.

А тоді завдяки звитязі та сміливості українських вояків більшовицький наступ на Київ було зупинено на чотири дні, що дало змогу укласти Брестський мир між Українською Народною Республікою і державами Четверного союзу. Цим документом Україна визнавалась самостійною державою з західним кордоном, що існував між Австро-Угорщиною й Росією до 1914 року. Холмщина і Підляшшя відходили до України. Водночас договір передбачав встановлення дипломатичних відносин між деякими країнами, повернення військовополонених, обмін цивільних інтернованих, відмову від будь-яких анексій і контрибуцій, негайне відновлення економічних контактів і взаємного обміну товарами.

Після здобуття Україною Незалежності подвиг героїв Крут посів гідне місце в пантеоні національної слави, став символом патріотизму і жертовності у боротьбі за державну незалежність.

Читайте також: Самопожертву Небесної Сотні можна порівняти з Героями Крут - Дробович

На державному рівні цей день почали відзначати з 2003 року. Щорічне вшанування пам’яті Герої Крут закріплено у Постанові ВР від 16 травня 2013 року «Про відзначення подвигу героїв бою під Крутами».

У 2006 році на залізничній станції Крути відкрили Меморіальний комплекс «Пам’яті героїв Крут».

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук у День пам’яті Героїв Крут наголосив, що українці мають завжди пам'ятати, якою ціною виборюється свобода.

"Сьогодні ми вшановуємо річницю боїв під Крутами, коли у 1918 році українські студенти зупинили наступ більшовиків на Київ", - зазначив Стефанчук.

За його словами, "сьогодні ми віддаємо шану стійкості, мужності, звитязі й жертовності молодих захисників, які ціною власних життів і самопожертви зупинили ворога. Які понад 100 років тому, так само як і сьогодні українські воїни, стали на захист своєї землі й своєї країни".

"І ми завжди маємо памʼятати свою історію! Завжди пам'ятати, якою ціною виборюється свобода!", - підкреслив Голова Верховної Ради.


22 січня ми відзначаємо одне із знакових свят української держави - День Соборності України. 

День Соборності України - це свято на честь проголошення першої Незалежності та Акту Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР).

22 січня 1918 року незалежність була проголошена IV Універсалом Української Центральної Ради, а через рік, в 1919 році, в цей же день на Софійській площі у Києві відбулося офіційне об'єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки. Так вперше за багато століть історичні українські регіони об'єдналися в одну державу. 


З метою підвищення рівня обізнаності дітей щодо мінної безпеки Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України спільно з благодійною організацією "Смарт ангел" створено кілька просвітницьких відеороликів для дітей, присвячених мінній безпеці.

Ознайомитись з інформаційними матеріалами та відео можна за посиланнями:

https://drive.google.com/drive/folders/1Gcp0J3SFdIPI2A8LYlSIXfckaYaTIcp 

https://drive.google.com/file/d/1YUJmO1g9k9QVbvOMutLCjj_zxppN5IHb/v 

https://drive.google.com/file/d/1V_60zLdOuroz1OHHFcuZs9FrGegZVE6k/view

https://drive.google.com/file/d/19Lu5cuoIH5XcwSaS_e8l7H1fQ07zC8cJ/view

 


"Пліч-о-пліч"

«Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» - це змагання серед учнів України під гаслом «РАЗОМ ПЕРЕМОЖЕМО». На учнів очікує 5 захопливих етапів змагань на різних рівнях: шкільний, територіальний, районний, обласний та всеукраїнський. Щорічно ці змагання проводитимуть з вересня до червня. У сезоні 2023/2024 Всеукраїнські шкільні ліги заплановано провести з грудня 2023 до червня 2024 року за п'яти видів спорту: баскетбол, волейбол, футзал, спортивне орієнтування та черліденг. Наша мета - збільшити кількість школярів, які займаються спортом на постійній основі і ведуть здоровий спосіб життя. 

УВАГА! 

Зимові канікули з 30 грудня по 14 січня.

#Єдина_Україна

#Спорт_заради_розвитку

20.12. 2023 року учні Шкуратівської гімназії Ворожбянської міської ради  разом із класними керівниками та вчителем фізичної культури Скляренко Ольгою Михайлівною  із задоволенням виконували руханку та вправи на ментальне здоров'я.

За активну участь у Всеукраїнській онлайн -  руханці в рамках проведення національного онлай- марафону "Разом до перемоги", з метою популяризації здорового способу життя та єднання всіх учасників освітнього процесу отримали нагороди.

Дякуємо всім за активність.

Радо вітаємо всіх учасників!

Зима-це не лише пора морозів та снігів, а й незабутніх свят, які ми зустрічаємо разом із близькими та друзями.

І сьогодні  до наших дітлахів завітали представники ТОВ  "Білопілля Агросвіт"  із щирим казковим Сніговиком, які подарували всім учням не лише піднесений новорічний настрій, а й чудові пакети смаколиків. Разом  пригадали колядки, вірші, пісні. Із радістю позували разом із гостями для фото на добру згадку.

Щиро дякуємо генеральному директору ТОВ "Білопілля Агросвіт" Костянтину Олексійовичу Левчаку та всьому колективу за підтримку і новорічну радість нашим діткам.

Вітаємо всіх із новорічними святами і бажаємо всім гарного настрою і родинного затишку.

Нехай новорічна коляда і дзвінкоголоса щедрівка принесе мир і перемогу нашій рідній Україні!

#Єдина _Україна

#Спорт_заради_розвитку

20 грудня  о 9 год 30 хв учні Шкуратівської гімназії активно долучилися до онлайн марафону " Разом до Перемоги", який транслювався наживо на ютюб каналі. Виконували руханку, а потім вправи на ментальне здоров"я.

Дякуємо організаторам за організацію такого заходу, що сприяє об'єднанню поколінь та зміцненню здоров'я молоді.

Разом ми сила! Все буде Україна! 

Робити добро – це так прекрасно, коли посміхаються діти, коли їхні оченята сяють від захвату і щастя!

Відтак, батьки, педагоги та учні  щиро вдячні  ФГ "Авдєєв", керівникам Авдєєвій Ганні Дем'янівні та Вячеславу Євгенійовичу за новорічні подарунки для учнів Шкуратівської гімназії!

Нехай 2024 рік відзначиться тільки приємними новинами! Нехай він буде переможний і сповнений радості! Нехай кожна українська дитина буде люблячою та щасливою. А нашій Україні - миру, відбудови й подальшого процвітання!    Щасливого Нового року  та Різдва Христового!

День Святого Миколая традиційно розпочинає цикл зимових свят в Україні. Це велике церковне свято і улюблений день дітлахів, яким святий приносить подарунки і солодощі.

   Після переходу Православної церкви України на новоюліанський календар нова дата дня Святого Миколая — 6 грудня.

І от цей день став особливим для усіх учнів нашої гімназії.

Представники ТОВ "Білопілля АГРО ", яке очолює генеральний директор Давиденко Олександр  Анатолійович,  подарували   нашим учням чудові пакети смаколиків і незабутні враження.

Зачарували добротою і теплом своїх сердець.А неперевершений казковий  Сніговик уважно слухав кожен віршик, охочого розповісти , щедро вітав зі святом подаруночками та вправно позував біля новорічної ялиночки для всіх бажаючих зробити фото на добру згадку. А хто із діток не зміг завітати на сьогоднішню зустріч , тому подаруночки передали в домівки.

 Шановний Олександре Анатолійовичу, щиро дякуємо Вам і всьому Вашому дружньому колективу за подаровану новорічну радість нашим дітлахам!

Щиро вітаємо всіх із одним з найсвітліших свят - Днем Святого Миколая!

Нехай чудо  і сподівання на нього не мине жодної домівки і наповнить особливою радістю серця всіх діточок.

Бажаємо миру, достатку, родинного затишку й душевного тепла. Віримо,що добро обов’язково переможе і Святий Миколай  скоріше принесе довгоочікувану Перемогу.

21 листопада - 

День Гідності та Свободи

21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004-го та революція Гідності 2013-го.  

16 листопада -  міжнародний день толерантності

 Міжнаро́дний день толера́нтності — свято, яке відзначається 16 листопада в усьому світі. Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, сексуальної орієнтації, етносу або кольору шкіри. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.

Декларація принципів терпимості звертається до держав, які мають гарантувати створення справедливого законодавства, дотримання правопорядку, судово-процесуальних та адміністративних норм. У статті 2 Декларації говориться, що для того, щоб зробити суспільство більш терпимим, держави мають ратифікувати існуючі міжнародні конвенції з прав людини, і, якщо це необхідно, розробити нове законодавство з метою забезпечення в суспільстві принципу рівних прав та можливостей для всіх груп та окремих людей.

До цього положення варто додати, що ратифікація документів та створення законодавства це лише так звана «матеріальна» умова для формування реальної толерантності в суспільстві. Сьогодні, ратифікувавши основні міжнародні документи із захисту прав людини, Україна та її суспільство ще далекі до того, щоб стверджувати, що толерантність — це ознака нашого життя[джерело?].

Навчання починається з дітей, яких варто вчити не просто бути «такими як всі», а, поважаючи інших, висловлювати свою точку зору та відстоювати власну позицію. Тож ЮНЕСКО пропонує відзначати День толерантності у школах і вищих навчальних закладах усіх країн-членів ООН.


19 листопада - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДОБРОТИ

#день_доброти

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДОБРОТИ – свято ДІЇ. 


🌿Нині цей світлий день відзначається у понад 28 країнах, на усіх континентах. У святкуванні беруть участь США, Канада, Японія, Франція, Італія, Індія, Нідерланди, Нова Зеландія, Непал, Нігерія, Південна Корея, Сінгапур, Великобританія, ОАЄ, кожного року список країн поповнюється. 

🌿Даних про офіційне святкування в Україні, на жаль, немає, але це не заважає розповсюджувати добру традицію та робити гарні вчинки.


🌿Гайда творити ДОБРО🩵💛


З 13 по 19 листопада проходить 2-й етап всеукраїнського Тижня безпеки дорожнього руху

 

 

 

ВОРОЖБЯНСЬКА МІСЬКА РАДА

 

ШКУРАТІВСЬКА ГІМНАЗІЯ

ВОРОЖБЯНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

 

 

 

 

Н А К А З

 

10.11.2023                                 с.Шкуратівка                                     №90-о

 

Про проведення

Тижня безпеки

дорожнього руху

 

          На виконання листа відокремленого підрозділу «Київська міжрегіональна філія» Українського науково-дослідного інституту медицини транспорту Міністерства охорони здоров’я України від 01.11.2023 № 246/15 щодо проведення з 13 до                   19 листопада 2-го етапу Всеукраїнського Тижня безпеки дорожнього руху, що відбувається в рамках реалізації заходів ІІ Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2021-2030,

листа Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації від 06.11.2023 р. № 04.2-13/5114 «Про проведення Тижня безпеки дорожнього руху»  та з метою забезпечення безпеки дітей, попередження ДТП, запобіганню травматизму, вчиненню інших діянь, які призводять до травматизму або загибелі

Н А К А З У Ю:

 

1.Класним керівникам:

1) організувати, враховуючи дистанційну форму навчання, та провести  у період із 13.11.2023р.  по 19.11.2023 р.  виховні заходи в рамках Тижня безпеки дорожнього руху.

2. Затвердити план-графік (додається) виховних заходів (Відповідальний вчитель основ здоров'я Гашенко В.І.)

3.Бібліотекарю Дейнезі В.Г. підготувати  виставку дитячих малюнків по висвітленню даного питання .

4. Відповідальному за веб сайт гімназії Цирулику В.М. висвітлити інформаційні матеріали на сайті гімназії.

      5.  Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

 

Директор                                                                       Тетяна ОСИКОВА

Із наказом  ознайомлені:

_________

________ Олена АВДЄЄВА

 

________

________Володимир ГАШЕНКО

________
________Ольга СКЛЯРЕНКО

________

________Вікторія ДЕЙНЕГА

________

________ Наталія КОВАЛЕНКО

_________

_________Людмила ЧУХЛІБ

_________

____________ Віктор  ЦИРУЛИК

_________

_________Вікторія ГОРЛАЧ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                       Додаток

до наказу №90-о від 10.11.2023

 Шкуратівської гімназії

 Ворожбянської міської ради

 Сумської області

 

 

 

План-графік

 проведення виховних онлайн-заходів у Шкуратівській гімназії

у період Тижня безпеки дорожнього руху із 13.11.2023 по 19.11.2023

 

№   Тема виховного заходу   Дата   Клас    Відповідальний учитель

Урок-гра « Вчи і поважай правила дорожнього руху»

Гра «Дорожні знаки-наші друзі»

13.11

1,2

Скляренко О.М.

2

Бесіда з елементами вікторини «Правила дорожнього руху знай- життя та здоров'я зберігай!»

14.11

3

Дейнега В.Г.

3

Квест-гра  «Знай та розпізнавай дорожні знаки»

15.11

4

Авдєєва О.А.

4

Презентація « Правила дорожнього руху для школярів»

Конкур дитячого малюнка « Безпека на дорозі-безпека в житті»

16.11

5

Дейнега В.Г.

5

Година спілкування «Правила дорожнього руху». Презентація «Безпека на зупинках громадського транспорту»

17.11

6

Гашенко В.І.

6

Бесіда «Безпека перебування на вулицях: правила дорожнього руху, дорожньо-транспортні пригоди»

18.11

7

Коваленко Н.М.

7

Тематичний урок «Правила дорожнього руху для школярів»

Практичне заняття « Надання першої допомоги при ДТП»

19.11

8,9

Чухліб Л.М.

 

 

 

 


Учні Шкуратівської гімназії взяли участь у написанні радіодиктанту національної єдності. Текст створила українська поетеса та перекладачка Катерина Калитко, називається він "Дороги України", читав - актор театру та кіно Олексій Гнатковський. 

 27 жовтня - День української писемності та мови

День української писемності та мови - цікаві факти про солов’їну

Українська мова - одна з найбагатших та наймилозвучніших мов світу. Вона походить від єдиного праслов’янського кореня, а не від давньоруської мови, що розділилася на українську, білоруську та російську мови. Формуватися українська мова почала у VI столітті, цей процес тривав до XVI століття.

Ось що маємо зараз:

Державною українська стала 26 жовтня 1989 року, нині нею володіє близько 45 мільйонів людей у всьому світі.


10 вересня - Всесвітній день психічного здоров'я

Всесвітній день психічного здоров’я (World Mental Health Day) або День ментального здоров’я у світі та в Україні відзначається щороку 10 жовтня. Свято покликане звернути увагу на проблеми, пов’язані з психічним станом людини, та для підтримки людей з подібними захворюваннями. Основна мета цього святкування – скоротити поширеність захворювань, пов’язаних з психічними розладами: депресивні стани, фобії, розлади особистості, алкогольна та наркотична залежності, шизофренія, недоумкуватість, порушення свідомості тощо.

Всесвітній день ментального здоров’я спрямований на підтримку людей, які не страждають на серйозні відхилення з боку психіки, проте переживають скрутні часи та потребують сили волі й характеру, які б допомогли їм впоратися з будь-якими життєвими труднощами.

346547(2).pptx

1 жовтня - 

День 

захисників і захисниць 

України 

Із 2023 року День захисників і захисниць України в Україні вперше святкують 1 жовтня, згідно з Указом Президента України. Потреба перенести подію була пов'язана з переходом на новоюліанський календар ПЦУ з 1 вересня 2023 року. Відповідно до реформи церковного календаря відбулося перенесення свята Покрови, що й визначало дату Дня захисників.

Свято відзначається, щоб вшанувати захисників нашої держави - сучасників, які боронять незалежність України під час російської агресії, та згадати про українців, які жертвували своїм життям заради Батьківщини за часів козацтва та визвольного руху у двадцятому столітті.


Зустріч з правоохоронцями

Безпека дітей під час онлайн-навчання: 

поради кіберполіції

1. Встановіть необхідні налаштування для захисту гаджета, яким користується дитина. Переконайтеся, що вона зможе самостійно під ’єднатися та відкривати необхідні вебресурси, не маючи при цьому доступу до потенційно небезпечних вебресурсів. У разі потреби встановіть антивірусне програмне забезпечення та налаштуйте його регулярне оновлення.

2. При необхідності зареєструватися на певному сайті або створити акаунт для навчання на певній платформі зробіть це разом з дитиною. Не використовуйте для цього вже створені облікові записи дорослих. Обов’язково налаштуйте двофакторну автентифікацію, де це можливо.

3. Навчіть дітей використовувати надійні, складні паролі, різні для кожного ресурсу і не повідомляти їх нікому.

4. Домовтеся з дитиною, що під час навчання вона буде використовувати тільки визначені вчителями програми, месенджери та вебсайти з навчальним матеріалом. Для зручності створіть відповідні закладки у браузері.

5. Розкажіть дитині про небезпеку зараження гаджета комп’ютерним вірусом при встановленні невідомих програм та відкритті підозрілих посилань, вкладень до листів та файлів, навіть якщо вони надіслані з акаунтів знайомих людей. При необхідності перевіряйте, які сайти відвідувала та яке програмне забезпечення інсталювала дитина на своєму комп’ютері або смартфоні.

6. Навчіть дитину тримати особисті дані в секреті. Розповсюдження в інтернеті особистої інформації, приватних фотографій, номера телефону, адреси проживання, реквізитів банківських карток, зображень документів створює ризик постраждати від дій зловмисників. Видалити дані, які потрапили в Інтернет, дуже важко або майже неможливо.

7. Поясніть дитині, що до нових знайомств в Інтернеті варто ставитися обережно та скептично, адже зловмисники в мережі можуть видавати себе за привітних однолітків та втиратися у довіру, переслідуючи власні інтереси;

8. Формуйте у дитини культуру етичного онлайн-спілкування. Агресія і булінг – категорично заборонені.

9. Створюйте довірливі відносини - дитина має знати, що у будь-якому випадку може розраховувати на допомогу батьків чи вчителя.

10. Обговоріть із дитиною план дій на випадок нестандартних ситуацій (відсутність інтернету, завантаження файлу з вірусом, отримання повідомлення від незнайомця тощо).


Як не стати жертвою шахраїв під час онлайн-шопінгу: кіберполіція нагадує правила безпеки

Однією з найбільш розповсюджених шахрайських схем є продаж неіснуючих товарів за зниженими цінами. Слід пам’ятати, що шахраї намагаються максимально замаскуватися під добросовісних продавців, на своїх ресурсах розміщують гарні фото товарів, швидко відповідають охочим придбати речі та залишають фейкові позитивні відгуки «покупців».

Такі зусилля зловмисники часто спрямовують на досягнення єдиного результату – переконати покупців здійснити повну або часткову переплату.

Ще однією популярною у шахраїв схемою заробітку є фішинг - створення ресурсів, які зовні схожі на популярні інтернет-магазини. При спілкуванні «продавці» переконують громадян перейти за фішинговим посиланням для оплати товару. Сплачуючи на таких сайтах, покупці фактично передають дані банківської картки зловмисникам. Отримуючи таку інформацію, шахраї привласнюють гроші з рахунків громадян.

Кіберполіція рекомендує дотримуватися наступних порад для безпечного шопінгу в Інтернеті:

- купуйте та сплачуйте лише на перевірених ресурсах, перевірте правильність URL-адреси необхідного сайту - навіть найменша невідповідність може означати, що користувач потрапив на фішинговий сайт;

- сплачуйте гроші після отримання товару аби мінімізувати ризики втрати грошей;

- не повідомляйте нікому дані своєї банківської картки (особливо CVV-код та термін дії);

- заведіть окрему інтернет-картку для онлайн-шопінгу, на яку переказуйте лише ту суму, що необхідна для оплати;

- у разі купівлі на платформі оголошень, обговорюйте деталі угоди тільки в чаті цієї платформи та не переходьте у сторонні месенджери: туди зловмисники можуть надіслати фішингові посилання.

- перевіряйте сайти онлайн-магазинів перед оплатою товару на сервісі Кіберполіції "STOP FRAUD" або на сервісі Асоціації "ЄМА" CheckMyLink

Інформацію про правила платіжної безпеки можна дізнатися на сайті #ШахрайГудбай


Правила безпеки у кіберпросторі – рекомендації кіберполіції

В умовах повномасштабного вторгнення рф питання безпеки в інтернеті є особливо актуальним, адже ворог атакує на усіх фронтах, зокрема – на віртуальному. У День безпечного Інтернету нагадаємо про базові правила кібергігієни.

☑️  Для захисту інтернет-акаунтів використовуйте складні паролі, які містять літери верхнього та нижнього регістру, цифри та символи. Не встановлюйте однаковий пароль для декількох акаунтів. Налаштуйте двофакторну аутентифікацію всюди, де є така можливість. Тоді для входу до акаунту, крім логіну та паролю, потрібно ввести код-підтвердження, що приходить на телефон, електронну скриньку або у відповідний додаток.

☑️ Не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями, адже за ними може ховатися фішинговий ресурс. Фішинг використовують зловмисники для отримання цінних даних, зокрема даних банківських карток. Уважно переглядайте URL-адресу потрібного сайту, будь-яка неточність може свідчити, що ви опинилися на фішинговому ресурсі. Ніколи не вводьте конфіденційні дані на підозрілих сайтах.

☑️ Подбайте про захист фінансового номера. Забороніть віддалений перевипуск SIM-карти у мобільного оператора або перейдіть на контрактне обслуговування.

☑️ Завантажуйте програми й застосунки лише з офіційних джерел. Використовуйте антивірусне програмне забезпечення. Вчасно оновлюйте операційну систему.

☑️ Робіть резервні копії, аби не втратити важливі відомості.



Вітаємо  з початком нового навчального року!

  Для кожного з нас 1 вересня – це символ нових перспектив і можливостей. Для першокласників  це  хвилюючий день. Нехай він стане для них не тільки яскравим спогадом, але і вдалим стартом у велике життя, а кожен день  буде наповнений цікавими уроками  і дивовижними відкриттями.

  Бажаємо мирного неба над головою, невимовної віри в перемогу та завзяття, щоб рухатись вперед та розвивати нашу країну.

  Нехай у здобувачів освіти не згасає запал до знань, а вчителям ніколи не бракне терпіння та креативності, щоб навчити юне покоління чомусь новому!

 Легкого навчального року , дружної атмосфери, цікавих подій, чудових оцінок і постійного прагнення бути кращим, ніж учора. Успіхів, удачі, здоров'я  і чудових результатів!

29 серпня, відзначають День пам'яті захисників України. Цей день служить нагадуванням про тих, хто приніс найвищу жертву в боротьбі за незалежність, суверенітет і цілісність територій України.

Історія Дня пам'яті захисників України

29 серпня має велике історичне значення, оскільки знаменує пам'ятний вихід українських захисників з оточення під Іловайськом у 2014 році. Ця подія вважається одним із найтрагічніших епізодів російсько-української війни до повномасштабного вторгнення.

Операція почалася у перших числах серпня. Проте у ході запеклих боїв вже 18 серпня 2014 року українські сили, що значною частиною складалися з добровольчих батальйонів, увійшли в Іловайськ. Вони успішно взяли під свій контроль частину міста. Однак ситуація погіршилася в ніч з 23 на 24 серпня, тоді російська влада розгорнула проти українців значну частину своїх регулярних військ. В результаті цього, 24-25 серпня були оточені батальйони МВС України "Дніпро-1", "Миротворець", "Світязь", "Херсон", "Івано-Франківськ", Нацгвардії "Донбас" і сили сектору "Б".

З плином часу ситуація для українських військ ставала дедалі складнішою. І вже 28 серпня відбулися переговори між керівництвом АТО та Генштабом ЗС Росії. Їхньою метою було забезпечення безпечних гуманітарних коридорів для евакуації оточених українських військових за узгодженими маршрутами. Втім, російське керівництво порушило домовленості, в результаті чого українські військові були обстріляні під час проходження нібито "зеленим коридором".

Шлях українських силовиків пролягав через соняшникове поле, відтак вони став символом цього дня.

За офіційними даними, українська армія за час боїв за Іловайськ втратила 366 воїнів, 429 - отримали поранення різного ступеню тяжкості, 300 - потрапили у полон. Тут слід зазначити, що ця запекла боротьба також увійшла в історію під назвою "Іловайський котел".

У 2019 році президент Володимир Зеленський офіційно оголосив про встановлення Дня пам'яті захисників, під час якого громадяни віддають шану людям, які загинув в боротьбі за Україну.

29 серпня у знак поваги та пам'яті по всій країні приспускають прапори на будівлях органів влади, державних підприємств, установ і організацій. На урочистих церемоніях оголошуються імена військових, що віддали життя, захищаючи Україну від російської агресії з 2014 року. Окрім цього, Україна вшановує полеглих воїнів загальнонаціональною хвилиною мовчання.


24 серпня — День Незалежності України 

Сьогодні Україна відзначає День Незалежності. В цей день у 1991 році о 18:00 Верховна Рада ухвалила Акт проголошення незалежності.

За шість днів до цього реакційні кола у верхівці СРСР спробували повернути старі порядки та здійснити переворот. Проте замість скасування реформ вони забили останній цвях у труну Радянського Союзу.

22 серпня путчистів заарештували, а 24 серпня комуністична більшість у Верховній Раді підтримала ініціативу націонал-демократичної опозиції щодо проголошення незалежності.


23 серпня в Україні святкують День державного прапора. Синьо-жовтий стяг цінний кожному українцю своєю історією та тими жертвами, які були принесені заради нього. 

28 червня - 

День Конституції України 

Що таке конституція

Конституція ― це основний державний закон. Він визначає:

Інші закони держави, як правило, спираються на конституцію. Конституція має найвище значення та юридичну силу.

Коли ухвалили Конституцію України

Україна здобула незалежність у 1991 році, проте майже п’ять років в державі діяв основний закон зразка Радянського Союзу.

Україна стала останньою з колишніх радянських республік, яка ухвалила нову конституцію. Сталось це 28 червня 1996 року на 5-й сесії Верховної Ради України ІІ скликання.

Народні депутати працювали майже безперервно 23 години і, зокрема, усю ніч з 27 на 28 червня. Зрештою Конституцію ухвалили 315 голосами «за» (при необхідному мінімумі у 300).

Конституція України набула чинності з дня її ухвалення.

Коли відзначають День Конституції України

На згадку про ухвалення основного закону в Україні щорічно 28 червня святкують державне свято — День Конституції України. 

     22 червня 2023 року в режимі відеоконференції відбулося звітування директорки  Шкуратівської  гімназії Тетяни Осикової про свою діяльність в закладі освіти за 2022/2023 навчальний рік (відповідно до п.4 ст.38 ЗУ «Про повну загальну середню освіту»).


   За підсумками онлайн голосування роботу керівника закладу освіти Осикової Тетяни Михайлівни вважати доброю.


  Переглянути звіт можна на сторінці сайту закладу "Ст. 30 Закону України "Про освіту" у розділі "Річний звіт про діяльність закладу"

22 червня в Україні відзначається День скорботи й вшанування пам’яті жертв війни 

22 червня в Україні відзначається День скорботи й вшанування пам’яті жертв війни. Ми згадуємо всіх, хто загинув у німецько-радянській війні, яку пропаганда СРСР називала Великою Вітчизняною.

Та війна була надзвичайно жорстокою і кривавою. А правда про неї у Радянському Союзі приховувалась, викривлялась, спотворювалася. Це робилося для того, аби замаскувати професійну непридатність та антигуманність сталінського режиму, пояснити надзвичайні людські втрати серед населення та полегшити управління народами, що входили до складу Союзу. Для цього було створено чимало міфів, які досі популяризуються в російській федерації та у маніпулятивній формі використовуються для пояснення й виправдання російської агресії проти України.
Один з них – стосується нібито віроломного (без оголошення війни) нападу гітлерівської Німеччини на СРСР. Цей міф розповсюджувався, щоб пояснити населенню поразки першого року військових дій.
Зараз ми знаємо, що існують зафіксовані історичні факти про те, що нота про початок війни була вручена німецьким послом радянському керівництву в Москві, а також у Німеччині радянський посол отримав пояснення щодо причин цієї війни: рейх остерігався віроломного радянського нападу, тому вирішив це зробити першими.

Окрім того, інформація про дату початку війну десятки разів передавалася радянському керівництву, тому перетин кордону гітлерівцями не міг стати для нього несподіванкою.

Також можна згадати про міф, що стосується применшення втрат і виключну роль російського народу.
Ми знаємо, що інформація про загиблих також була джерелом маніпуляцій у Радянському Союзі. Там ніби возвеличувався подвиг людини, але людське життя для цієї країни насправді нічого не значило. Операції планувалися без огляду на можливі втрати серед військових та мирного населення, тому правда про справжню кількість загиблих ретельно приховувалася від народу. Деякі дані – засекречені досі, бо знаходяться у московських архівах. За підрахунками істориків під час німецько-радянської війни загальні безповоротні людські втрати Радянського Союзу – військовослужбовців і цивільного населення – склали майже 27 млн.

Україна ж втратила тоді – понад 10 млн людських життів. Це значна частина від загальних втрат.

Як бачимо, жорстоким катком геноциду пройшлася по території сучасної України та війна. З таким же жорстким катком війни до нас прийшла російська федерація знову…

Нині ми вшановуємо всіх воїнів, що полягли у боротьбі з гітлерівською Німеччиною, всіх патріотів, що боролися проти сталінського Радянського Союзу, та усіх жертв серед мирного населення.

Окрім того, згадаймо всіх, хто загинув у новій війні, яку розпочав путінський режим проти нас.


15 червня випускники гімназії отримали 

Свідоцтва про базову загальну середню освіту

4 червня – День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України

Лише з дня повномасштабного вторгнення армії рф на територію України внаслідок збройної агресії росії загинуло 484 українські дитини. Кількість загиблих від війни дітей уже переважає саму кількість днів, скільки триває ця повномасштабна війна. За 466 днів – на кожен день випадає смерть дитини. І це один із найстрашніших підрахунків, який може вести держава.

Щодня росія вчиняє проти населення України, зокрема і дітей, воєнні злочини, які у майбутньому будуть розслідуватися як злочини проти людяності. Щодня вона несе у сім’ї українців руйнування, горе і страждання. Тільки за офіційними даними правоохоронних органів України, на сьогодні 998 дітей отримали поранення, 389 зникли безвісти, 19 505 примусово депортовані на територію держави-агресора. Напевно, ці цифри не є остаточними і повними.

російська федерація систематично порушує міжнародне право, норми міжнародних документів, що відкривають можливість порушувати питання про визнання російської агресії в Україні актом геноциду проти української народу.

Національна рада зі свого боку готує звіт, який доказує співучасть російських пропагандистських ЗМІ у втіленні злочинної політики російської федерації з депортації українських дітей. Невдовзі регулятор оприлюднить його, аби надалі притягнути до відповідальності якомога ширше коло осіб, причетних до вчинення воєнних злочинів проти дітей в Україні.

Не пробачимо. Докладемо усіх зусиль, щоб покарати кожного росіянина, від рук якого постраждала українська дитина.


1 червня - Міжнародний день захисту дітей

День захисту дітей — це свято, що символізує незаперечну цінність і величезне значення дітей в житті суспільства. Воно єднає країни всього світу навколо спільної мети — забезпечити майбутнє дітей, оберігати їхні права та сприяти їхньому всебічному розвитку. 

Вперше День захисту дітей був відзначений у 1950 році в 51 країні світу. Його впровадження відбулося за ініціативи Ради Міжнародної демократичної федерації жінок у Парижі з метою захисту дітей, що залишилися без батьків та дому під час Другої світової війни. Організація Об’єднаних Націй (ООН) підтримала цю ініціативу, проголосивши захист прав, життя та здоров’я дітей важливим напрямом своєї роботи. Була також проговорена необхідність соціального захисту прав дитини.


18 травня - День ВИШИВАНКИ

 Вишиванка - це не лише особливий елемент святкового національного одягу, але й важлива частина культури українського народу. 

За словами істориків та археологів певні елементи вишиванки існували ще на одязі скіфів. Вони проживали на території сучасної України до нашої ери. За часів Київської Русі також носили вишитий одяг, а згадки про особливе вбрання русинів можна знайти в записах багатьох мандрівників.

Крізь віки проніс український народ любов до вишиванки та зберіг особливі традиції її створення. Кожний регіон України може похвалитися своїми унікальними звичаями, які пов'язані з національним орнаментом на одязі.

Історію виникнення особливої української вишивки пов'язують із Трипільською культурою епохи пізнього неоліту. Трипільці були умілими гончарами, однак вони не лише робили красивий посуд з глини, але також прикрашали його спіральними візерунками. Історики переконані - такі ж символи можна було побачити і на одязі трипільців.


18 травня – День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу та День боротьби за права кримськотатарського народу

Депортація кримських татар, розпочата 18 травня 1944 року, – один з найбільших злочинів радянського режиму, вчинених ним під час Другої світової війни. Понад 20 років в СРСР повністю заперечувався злочинний характер цих дій. 

Операція радянських військ з вигнання нацистських окупантів з території Кримського півострова почалася 8 квітня 1944 року і завершилася в ніч на 13 травня. Ще до завершення боїв, 22 квітня в доповідній записці на ім’я Лаврентія Берії кримські татари були звинувачені в масовому дезертирстві з лав Червоної армії. 10 травня Берія в листі Сталіну повторив попередній закид, додавши до нього «зрадницькі дії кримських татар проти радянського народу» та «небажаність подальшого проживання кримських татар на прикордонній околиці Радянського Союзу». Також в листі була сформульована пропозиція виселити все кримськотатарське населення до Узбекистану.  

Наступного дня, 11 травня 1944 року було прийнято цілком таємну Постанову Державного комітету оборони № 5859сс «Про кримських татар». В ній наводилися попередні претензії до кримськотатарського населення – начебто масове зрадництво та масовий колабораціонізм, – які стали обґрунтуванням депортації. Насправді жодних доказів «масового дезертирства» кримських татар не існує, а абсолютна більшість колабораціоністів загинула в боях чи була засуджена в індивідуальному порядку.

Депортація кримськотатарського населення розпочалася о 3 годині ранку 18 травня 1944 року і завершилася, в основному, 20 травня. До операції було залучено 32 тис. співробітників НКВД. Депортованим давалося на збори від кількох хвили до півгодини, дозволялося брати з собою особисті речі, посуд, побутовий інвентар та провізію в розрахунку до 500 кг на родину. В реальності ж вдавалося зібрати в середньому 20-30 кг речей та продуктів, абсолютна більшість майна залишалася і була конфіскована державою. Зафіксовано численні випадки мародерства. Протягом 2 днів кримських татар звозили машинами до залізничних станцій Бахчисарая, Джанкоя та Сімферополя, звідки ешелонами відправляли на схід.

Під час головної хвилі депортації (18-20 травня) виселено 180 014 осіб, для перевезення яких було використано 67 ешелонів. Крім того, 6 тис. мобілізованих військкоматами протягом квітня-травня кримськотатарських юнаків окремо відправлено на наряди Головного управління формування резервів до Гурьєва (Атирау, Казахстан), Куйбишева та Рибінська, а ще 5 тис. кримських татар заслано на роботи до таборів тресту «Московуголь». Разом вигнано з Криму за перші два дні 191 044 осіб. Окремо 5989 чоловік, звинувачених у співпраці з німцями, та іншого «антирадянського елементу» заарештовано під час депортації. Вони потрапили до ГУЛАГу і в подальшому не враховувалися в загальних зведеннях про вигнанців.


16 травня - Міжнародний день світла

16 травня проводиться Міжнародний день світла. З ініціативи ЮНЕСКО від 14 листопада 2017 року, в річницю першої успішної роботи лазера у 1960 році фізика та інженера Теодора Маймана. Ці травневі заходи у другий декаді місяця мають традиційний щорічний характер.

Світло відіграє центральну роль нашому житті. На самому фундаментальному рівні завдяки фотосинтезу світло є джерелом життя. Вивчення світла призвело до багатообіцяючих альтернативних джерел енергії, життєво важливих медичних досягнень у галузі діагностики та лікування, інтернету зі швидкістю світла та багатьма іншими відкриттями, які зробили революцію в суспільстві та сформували наше розуміння Всесвіту.

15 травня відзначається Міжнародний день родини.

Сім'я для багатьох людей — це найдорожче, що є в житті.

Свято відоме на увесь світ. Воно було засноване з важливою метою — привернути увагу суспільства до різних проблем, які можуть виникати у сім'ях. Однак для більшості людей це просто чудовий привід зустрітися з рідними, порадіти і сісти за святковий стіл.

   Тому важливо виявляти любов до рідних і проявляти свою турботу.

   А День сім'ї — ще один хороший привід.

  Тому недивно, що їй присвячено відразу кілька свят у році.

  День сім'ї в Україні часто святкують двічі: в травні (міжнародне свято) і в середині літа — в липні.

 Українці найчастіше вітають своїх рідних 8 липня. Адже ця дата в Україні присвячена родині і близьким. Свято вважається відносно молодим, адже його створили всього лише 11 років тому.

8 липня віряни також вшановують пам'ять святих Петра та Февронії, яких вважають покровителями шлюбу. Тому недивно, що українці обрали для святкування Дня сім'ї саме цей день.

1993 року Організація Об'єднаних Націй встановила Міжнародний день сім'ї, обравши для святкування цього свята 15 травня. Останні кілька років в Україні цього дня також вітають батьків, дітей та інших близьких родичів.

Бажано  зателефонувати своїм рідним, привітати їх, сказати приємні слова, запитати про здоров'я. Якщо є можливість, родичам бажано зібратися разом за святковим столом, обмінятися привітаннями та невеликими подарунками.

В День сім'ї важливо сконцентрувати увагу на тому хорошому та світлому, що вам принесла ваша сім'я.

Справжня цінність у житті — це рідні та близькі люди.

Справжня цінність у житті — це рідні та близькі люди. Тож ️вітаємо з Днем родини та бажаємо взаєморозуміння, щастя, райдужних планів і безлічі цікавих занять. Нехай сім'я завжди буде міцною скелею, захистом від негараздів і розрадою в біді.

Любові, краси, світлого майбутнього, достатку і спільного розвитку!


26 квітня – День пам’яті Чорнобильської трагедії

Чорнобильська катастрофа – екологічно-соціальна катастрофа, спричинена вибухом і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції в ніч на 26 квітня 1986 року, розташованої на території України. Руйнування мало вибуховий характер, реактор був повністю зруйнований і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин.

   У вересні 2003 року на саміті СНД Президент України Леонід Кучма запропонував країнам-учасницям Співдружності оголосити 26 квітня Міжнародним днем пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф. Рада голів держав СНД підтримала цю пропозицію.

   Чорнобильська атомна електростанція є символом наймасштабнішої техногенної катастрофи в історії людства. Трагедія, спричинена вибухом на її четвертому енергоблоці, не має аналогів за обсягами забруднення природного середовища, негативного впливу на здоров’я та психіку людей, їхній побут і соціально-економічні умови життя.

    Щоб запобігти подальшим викидам радіоактивних матеріалів, до кінця 1986-го року четвертий реактор АЕС був накритий спеціальним «саркофагом», збудованим руками сотень тисяч добровольців і мобілізованих солдатів, і Чорнобильська АЕС була знову введена в експлуатацію. Однак великі пожежі і аварії в 1991 та в 1996 роках привели до зупинення спочатку другого, а потім і першого реактора. У 2000-у році був зупинений останній, 3-й реактор, і Чорнобильська АЕС повністю припинила свою роботу.

  До 33-х роковин Чорнобильської трагедії у нашій країні відбудуться урочисті та пам’ятні заходи: покладання квітів, мітинги-реквієми, тематичні виставки тощо.

    У цей день вшануймо ліквідаторів, за їх сміливість та відвагу! Передаємо найщиріші слова вдячності та доземний уклін за високу громадянську позицію і схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, чиї життя обірвав смертоносний атом.

   26 квітня – є днем пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу.

В навчальному закладі були проведені виховні заходи, присвячені Дню пам'яті Чорнобильської трагедії

1 клас. Виховна година для початкових класів «Біль Чорнобиля». Осикова Т.М.

3 клас. Перегляд мультфільмів: «Казка про Чорнобиль», «Книга-мандрівка. Україна. Чорнобиль». Авдєєва О.А.

4 клас. Перегляд відеофільму  "За годину до вибуху". Скляренко О.М.

5 клас. Презентація для виховної години «Дзвони Чорнобиля». Гашенко В.І.

6 клас. Екологічна година «Чорнобиль…чорний біль нашої землі». Коваленко Н.М.

7,8 класи. Історичний репортаж "Чорнобиль в серці України,  а тінь його по всій Землі ". Перегляд відеофільму " Чорнобиль  - пам'ять України". Чухліб Л.М.

9 клас. «ЧОРНОБИЛЬСЬКА ТРАГЕДІЯ УРОК ПАМ’ЯТІ» година спілкування, присвячена річниці аварії на Чорнобильській АЕС. Дейнега В.Г.


Весняні канікули відбудуться 

з 03.04.2023 року по 09.04.2023 року

ПАМ’ЯТКА

для учнів та батьків на період

весняних канікул  в умовах воєнного стану


УЧЕНЬ! Передбачай-уникай-дій!!!

1.                   Постійно дотримуйся правил дорожнього руху особливо в умовах поганої видимості! Ніколи не порушуй їх, це небезпечно для життя. Переходь вулицю тільки у відведених місцях. Не влаштовуй ігри на проїжджій частині вулиці. Потурбуйся, щоб в умовах поганої видимості, ваш одяг/взуття/аксесуари були оснащенні світловідбивачами.

2.                   В умовах воєнного стану, якщо вас відпустили батьки погуляти не далеко біля дому, то не затримуйся до темряви на вулиці! Повертайся додому завчасно, щоб не накликати нещасний випадок та не потрапити до криміногенних небезпек.Під час прогулянок ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ гуляти за межами села та далеко відходити від своїх домівок.

3.                   Не чіпай безпритульних/чужих/диких тварин. Спілкування з ними може призводити до нещасних випадків.

4.                   Контролюйте своє життя “онлайн”!!! Не виставляйте на своїх сторінках незрозумілі фото, які б привертали зайву негативну увагу; додавайте “у друзі” лише перевірених людей, яких ви точно знаєте в реальному житті; в умовах воєнного стану НЕ ДОПУСКАЄТЬСЯ в онлайн-середовищі: хизування гарними умовами життя, новими речами, фотографувати стратегічні/цивільні об’єктів та опубліковувати їх у мережі, фотографувати та знімати на відео рух військової техніки, військових і опубліковувати їх у мережі; розповідати по телефону в месенджерах “де прилетіло”, “куди прилетіло”, розміщення та локації військових.

5.                   ЗНАЙ, що булінг та кібербулінг — це насилля, яке карається Законом України!

6.                   Не грайся з вогнем у приміщенні та на природі, обережно поводься із легкозаймистими предметами/речовинами. Будь обережний з газом та газовою плитою!

7.                                                                       Будь обережним під час користування обігрівачами. Не залишай їх без нагляду, тримай подалі від меблів (1м), не використовуй не справні та не суши на них речі!

8.                                                                       Будь обережний з електроприладами.  Не торкайся оголених проводів, не користуйся пошкодженими розетками та не експлуатуй несправні електроприлади. Виходячи з дому, перевіряй, щоб усі електропобутові прилади були відключені.

9.                                                                       Особливо будь обережним, коли вимикають світло! Не залишай без нагляду увімкнені електроприлади!!! Коли раптом зникло світло — повідом батьків та проконтролюй, щоб уся електрика будинку була переведена у безпечний режим (вимкнути з розетки). Після відновлення електропостачання не вмикай одразу усі прилади в мережу — це може призвести до перенавантаження мережі, пожежі, замикання.

10.              Під час відсутності електроенергії тривалий проміжок часу, вмій правильно користуватися ліхтарем та свічкою. Пам’ятай, що свічка — це джерело відкритого вогню в будинку і необережне поводження із нею може спричинити пожежу, гарячий віск при контакті із шкірою інколи може викликати опік. Встановлюйте свічки на спеціальних підсвічниках , на твердіх і не хиткій поверхні, подалі від штор, паперу, килимів, одягу, волосся та інших легкозаймистих матеріалів та речовин

11.              Турбуйтесь про довкілля у якому ви живете! Не викидайте де інде сміття, прибирайте свої угіддя безпечно та правильно, не завдаючи шкоди довкіллю.

12.              Пам’ятайте, що перелітні птахи вже прилетіли і у високій траві, і на луках, і в болотах вони вже гніздяться — НІ В ЯКОМУ РАЗІ НЕ ПАЛІТЬ СУХОСТІЙ ТРАВ І ГОВОРІТЬ ПРО ЦЕ ДОРОСЛИМ!!! Мінімум ви обійдетесь штрафом, максимум — знищуєте родючий грунт, цінні й рідкісні види рослин й тварин, а також створюється загроза забрудненення повітря отруйним чадним газом та ризик підпалу с/г угідь, лісів і т.д.

13.              Під час планування часу на канікулах,  враховуйте дію комендантської години! Пам’ятайте, що за порушення правил поведінки під час комендантської години, ви можете бути притягнуті до штрафних покарань.

14.              Не забувай про безпеку життя, коли опиняєшся в автономній ситуації (сам(-а) вдома). Пам’ятай, що злочинцем може бути не тільки чоловік, а й жінка, дівчина, підліток, ровесник твій і навіть людина похилого віку. Нікому не розповідай про те, що і де вдома лежить; не розповідай про майбутні плани та поїздки; не вихваляйся та не хизуйся майном, дорогими речами, грошами; нікому не повідомляй місця зберігання своїх цінних документів чи ключів від будинку.

15.              Дотримуйся правил безпеки біля водойм на весні. Лід майже розтав! Не ходіть біля вогких берегів  - вони обвалюються і є дуже крихкими! А при нещасних випадках дія холодної води на організм тобі вже відома (а вода — дуже холодна!) Вода помилок не пробачає! БЕЗ ДОРОСЛИХ ДО ВОДОЙМ  НЕ ПІДХОДИТИ!!!

16.              Не чіпай невідомі тобі предмети. При виявленні вибухонебезпечних предметів, повідом дорослих.

17.              Не забувайте про правила безпечної поведінки під час артобстрілів та коли чуєте повітряну тривогу! Здоров’я та безпека  - перш за все!

18.              Пам’ятайте про правила поведінки під час пандемії Covid-19. Дотримуйтесь соціальної дистанції. Не забувайте про часте миття рук з милом та перебування в громадських місцях у масках.

19.              Пам’ятайте, що війна ще не завершилась. Тиша та спокій у нашому селі  - це Божа милість та робота наших хлопців на передовій. Тому, давайте робити добрі, обдумані та корисні справи разом, щоб наближати перемогу та мир на наші землі.

Нехай Господь вас усіх оберігає! Нехай весняні канікули будуть мирними!

 

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

1.   Весняні канікули тривають з 03.04.2023 по 09.04.2023 р. До занять приступаємо 10.04.2023.

2.  Не залишайте дітей без догляду. Знайте, де і з ким бувають Ваші діти, чим вони займаються. Контролюйте час перебування дитини із смартфоном у режимі онлайн. Контролюйте й своє онлайн-життя у мережі, показуйте позитивний приклад для дітей та дотримуйтесь УСІ правил цифрового етикету. Перевіряйте, які сайти, соціальні мережі, програми доступні до користування вашою дитиною, переглядайте історії пошуків та зверніть увагу на кількість аккаунтів наявних у гаджеті Вашої  дитини. Все це заради її ж власної безпеки та Вашого спокою!

3.  Відпускаючи дитину на прогулянку, нагадайте  їй, що війна триває, нагадайте про правила дорожнього руху, про правила поведінки в громадських місцях, а також про правила безпечного спілкування з однолітками та незнайомими людьми.

4.  Постійно нагадуйте про правила власної безпеки.

5.   Не допускайте, щоб Ваші діти були учасниками злочину, зловживали алкоголем, цигарками та іншими шкідливими для здоров’я речовинами.

6.   Слідкуйте, де гуляють ваші діти. Нагадайте про небезпеку перебування біля старих та аварійних будівель, погрібів, підвалів. Статистика зниклих безвісти дітей та дорослих у період війни, на жаль, не зменшилась.

7.   Не дозволяйте відходити далеко від будинку, особливо за межі села

8.   Забороніть ходити до водойм без вас!!! Це небезпечно! А інколи і востанне.

9.   Не забувайте про заходи безпеки в умовах епідемії грипу та застуди,  пандемії Covid-19 та про правила особистої гігієни.

10. Будьте взірцем для ваших дітей завжди!!!  Виховуйте також у них бережне ставлення до довкілля. Ви вже знаєте,  що перелітні птахи вже прилетіли і у високій траві, і на луках, і в болотах вони вже гніздяться — НІ В ЯКОМУ РАЗІ НЕ ПАЛІТЬ СУХОСТІЙ ТРАВ І ГОВОРІТЬ ПРО ЦЕ іншим  людям!!! Мінімум можна  обійдетись штрафом, максимум — знищиться родючий грунт, цінні й рідкісні види рослин й тварин, а також створюється загроза забрудненення повітря отруйним чадним газом та ризик підпалу с/г угідь, лісів і т.д. Сьогодні війна і так негативно вплинула на екологічний стан нашої країни.

 Збережіть життя та здоров’я Ваших дітей! І нехай ці канікули принесуть лише радість! Миру, щастя та здоров’я вам та вашим родинам!

Під час канікул відповідальність за життя та здоров’я дітей несуть батьки!


План виховних онлайн-заходів на весняні канікули

Біографія Тараса Шевченка

Тарас Шевченко народився в багатодітній родині кріпаків в селі Моринці на Київщині (нині це Черкаська область). З раннього дитинства він виявляв хист до поезії та малювання. У віці 11 років Тарас осиротів. Він довго шукав собі вчителя і наймався на різну тяжку роботу. Зрештою потрапив у наймицтво до російського дворянина Павла Енгельгарда.

В 1831 році Енгельгард взяв Шевченка з собою в Санкт-Петербург і віддав юнака на навчання малюванню. Там він познайомився з багатьма видатними митцями та колишніми українськими кріпаками, а також написав свої перші твори. В 1838 році його друзі художник Карл Брюллов і поет Василь Жуковський викупили Шевченка з кріпацтва.

Тарас Шевченко в 1847 році / автопортрет

В 1838-1843 роках Шевченко навчався в Петербурзькій академії мистецтв. Цей період він називав найкращим в своєму житті. Тут він багато малював, а також створив рукопис своєї майбутньої збірки "Кобзар".

В 1843-1847 роках повернувся до України і багато подорожував багатьма містами, робив замальовки і писав патріотичні вірші. Під час подорожей Шевченко написав багато антиімперських творів, які не могли бути надруковані, але їх таємно передруковували і вчили напам'ять. В 1845 році він написав свій знаменитий "Заповіт".

В 1947 році Шевченка заарештували за "мрії про можливість Україні існувати як окремій державі", виказані у його збірці "Кобзар". Після цього Шевченко 10 років провів в арештах і засланнях, і продовжив писати і малювати попри сувору заборону.

Після звільнення йому було заборонено відвідувати Україну. В 1859 йому нарешті дозволили приїхати в Україну, але знову заарештували в тому ж році. У 1860 році вийшла остання збірка Шевченка "І виріс я на чужині...", де він висловив свої погляди на життя. У 1861 році він помер в Петербурзі, а перепоховали його в Каневі на Чернечій горі згідно з його заповітом.

Цікаві факти про Тараса Шевченка

Тарас Шевченко вважається найвидатнішим українським поетом усіх часів. Його вклад в нашу літературу колосальний. Життя митця було дуже цікавим і бурхливим. Ось кілька цікавих фактів з його біографії:

До Дня супротиву  російської окупації АР Крим та міста Севастополя в навчальному закладі були проведені слідуючі заходи:

Інформаційна хвилинка "Нескорені сини і доньки Криму". 4 клас, Скляренко О.М. 

24 лютого – річниця від початку повномасштабного Вторгнення РФ в УКРАЇНУ 

«Вистояли – переможемо!»

24 лютого виповнюється 365 днів від початку злочинного повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну. Цей напад став кульмінацією загарбницької війни, яку Москва розпочала проти України 9 років тому з окупації Криму у 2014 році. 24 лютого змінило мирне життя кожного з нас. Тисячі мам з дітьми дізналися, що таке «рятуватися від війни» і наскільки важко вмістити ціле життя в одну валізу. Тисячі найкращих українців стали на захист нашої держави і боронять її у цю мить. Тисячі, з перших днів вторгнення, стали волонтерами і одночасно — надійним тилом для наших військових. Наші лікарі оперують під обстрілами, вчителі читають лекції з окопів та бомбосховищ, рятувальники першими долають наслідки ракетних атак, енергетики, попри все, несуть світло у наші домівки. А ще комунальники, пекарі, продавчині та водії... Це — МИ, Українці, які 24 лютого об’єдналися і показали світові, що таке потужна та смілива нація! Наші Збройні Сили України, захисники та захисниці — це більше, ніж Герої! Найхоробріші, найсміливіші, найвідданіші своїй країні і своєму народові воїни. Україна сьогодні об’єднує увесь цивілізований світ. Ми дізналися, що таке справжні брати, друзі та союзники. Знаємо, що таке підтримка та допомога. Такого об’єднання навколо боротьби проти абсолютного зла, за правду, справедливість та людські цінності світ не знав майже 80 років. Саме тому цей союз приречений на Перемогу! Кольори українського стягу знає увесь світ. Синьо-жовтий ховають від окупантів та першим дістають на деокупованих територіях. І ми обов’язково звільнимо всю територію України, кожне місто і кожний населений пункт, і піднімемо там наш символ свободи! І це буде найважливіше свято в історії нашої країни – День Премоги! Слава Україні! Героям Слава!

Небесна Сотня - перші Герої російсько-української війни 

20 лютого Україна вшановує пам’ять наших сучасників – мирних громадян, які у час Революції гідності (листопад 2013 – лютий 2014 рік) вийшли на Майдан Незалежності в Києві, щоб відстояти нашу національну ідею та вибороти вільну і незалежну країну! Світла пам’ять про кожного героя, який  віддав своє життя за ці найвищі цінності та ідеали, – глибоко в нашому серці. Ми низько схиляємо голови, згадуємо імена, обличчя наших героїв, подумки дякуємо їм за день сьогоднішній. 

В навчальному закладі були проведені виховні заходи, присвячені вшануванню Героїв Небесної Сотні

   У рамках вшанування вічної світлої пам'яті жертв страшних подій лютого 2014 року в Україні, патріотичного виховання молоді, глибокого усвідомлення причин та наслідків трагічних сторінок історії в Шкуратівській гімназії 20 лютого 2023 року організували і провели класні керівники з учнями 1-9 класів тематичні онлайн-заходи :

  Урок державності «Хто вмирає в боротьбі – в серцях живе повіки!»,

 1 клас, Осикова Т.М.;

 

Година спілкування «Хто вони Герої Небесної сотні?»,

 4клас, Скляренко О.М.;

 

Дистанційно-інформаційна хвилинка «Герої нашого часу»,

 3 клас, Авдєєва О.А.;

 

Тематичний  урок «Герої не вмирають… Просто йдуть…»,

5 клас, Гашенко В.І.;

 

Година спілкування «Україна-країна нескорених»,

 6 клас, Коваленко Н.М.;

 

Відео-презентація «Уже ніхто не знищить Україну, в тобі, в мені, у кожному із нас…». Акція «Янголи пам'яті»,7 клас, Чухліб Л.М.

 

Виховна година «Ми не зганьбили славу наших предків, нових Героїв Небесам дали»,

 9 клас, Дейнега В.Г.



Фот-звіт Авдєєва 3 клас (1).docx

Щороку 19 лютого українці відзначають День Державного Герба України. Цього дня 1992 року Верховна Рада затвердила тризуб як Малий герб України, визначаючи його головним елементом великого Державного Герба. Він є одним із офіційних символів нашої держави, який уособлює в собі український народ, його культуру та звичаї. 

16 лютого - 

День єднання

16 лютого в Україні святкують особливе свято — День єднання. Акцію створив президент Володимир Зеленський 2022 року. Головна мета цього дня — показати єдність українського народу на тлі військової загрози. 

15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Щорічно, 15 лютого, в Україні відзначється День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Ця дата, насамперед, приурочена до дня виведення радянських військ з Афганістану в 1989 році.  У тій війні, яка тривала з 25 грудня 1979 до 15 лютого 1989 року, полягло близько 4-ох тисяч українців. Тисячі воїнів-афганців одними із перших пішли добровольцями у 2014 році, бо були одними із небагатьох, які мали бойовий досвід. І сьогодні вони захищають Україну від російського агресора. 

14 лютого - День Святого Валентина 

#ДИСТАНЦІЙНИЙТИМБІЛДІНГ

День святого Валентина 14 лютого є неофіційним святом усіх закоханих, яке пройшло крізь століття, і сьогодні широко відзначається у всьому світі. Цей день, коли згадують ім’я святого, за популярністю може позмагатися хіба що з Днем Святого Миколая. Суспільне зібрало цікаві факти про історію виникнення найромантичнішого свята та традиції його святкування у різних країнах.                   Учні гімназії долучилися до обласної акції "Серце до серця" та виготовили валентинки, щоб привітати своїх рідних та друзів.

  Тож сьогодні бажаємо усім світлих безхмарних днів і благополуччя. Нехай той, хто шукає кохання — знайде своє щастя, у кого є сім'я і кохана людина — збереже теплоту почуттів і ніжність. Нехай панує любов на всій планеті і у Ваших серцях. Зі святом!

Достеменна історія цього свята досі невідома, проте у більшості переказів та легенд його "винуватцем" називають ранньохристиянського мученика Валентина — єпископа з італійського міста Терні (місто розташоване неподалік Риму – ред.), який жив у III столітті.

Згідно з цією версією, святкування Дня закоханих почалося в Римській імперії у 270 році до нашої ери, за часів царювання Клавдія II (268-270 рр.). Під час ведення війни Клавдій начебто не хотів, щоб солдати вступали в шлюб, бо вважав, що одруження робить їх слабкими та обтяжує сімейним побутом.

Однак священнослужитель, на ім'я Валентин таємно вінчав закоханих. Коли правитель про це дізнався, єпископа схопили, піддали жорстким тортурам і згодом обезголовили за "антидержавницьку" діяльність. У ніч перед стратою, яка відбулася 14 лютого між 269 року, він написав дівчині, ймовірно, дочці тюремного наглядача, з якою подружився в ув’язненні, любовного листа у віршованій формі та підписав його: "Твій Валентин". Згодом такі листи отримали назву "валентинки".

У 496 році Папа Геласій I заснував День пам’яті Святого Валентина, якого вшановують 14 лютого. Вважається, що він зробив це, аби витіснити язичницьке свято римських "люперкаліїв", яке щорічно відзначалося 15 лютого. Натомість образ святого Валентина мав підкреслити духовний вимір кохання між чоловіком та жінкою.

7 лютого - День безпеки в Інтернеті

Ця міжнародна календарна подія виникла за сприянням організації Insafe починаючи з 2004 року. Вона відзначається щорічно у другий день другого тижня лютого. Наприклад, 11 лютого 2020 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.

Метою Дня безпеки в Інтернеті є поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей та молоді.

У всьому світі, День безпеки в Інтернеті відзначається в більш ніж ста країнах і координується об’єднаної мережею Insafe/INHOPE, за підтримки Європейської комісії, а також 31-им національним центром забезпечення безпеки в Інтернеті по всій Європі.

Ця подія дозволяє зробити акцент на позитивному використанні технологій і вивчити роль, яку ми всі граємо в цілях сприяння створенню кращого і більш безпечної онлайн-спільноти. Воно служить закликом для молодих людей, батьків, вихователів, вчителів, соціальних працівників, співробітників правоохоронних органів, підприємств, політиків і широких верств суспільства, щоб об’єднатися з метою сприяння та створення найбільш позитивного і кращого інтернету.

В 2023 році День безпеки в Інтернеті припадає на 7 лютого.


Акція   "Яким бачу майбутнє України після перемоги"

Конкурс "Охорона праці очима дітей"


MRIYA об’єднує під одним ім’ям такі напрямки:

- Бот «StopRussia | MRIYA»

- канал «StopRussia | MRIYA»

- Перевіряємо та блокуємо ресурси які поширюють фейки та пропаганду, котрі надходять у бот «StopRussia | MRIYA» - Надаємо систематично онлайн-завдання для підписників у боротьбі в кіберсередовищі

- Створюємо інструкції для боротьби на інформаційному фронті

- сервіс MRIYA Automatic

Безкоштовні автоматизовані сервіси для боротьби з російською пропагандою та донесення правди до якомога більшої кількості людей про війну росії з Україною.

- бот «Народний месник»

 В даний чат-бот надсилають інформацію про пересування ворожої техніки, російських військових та їх поплічників, виявлених мародерів або ж знайдені нерозірвані боєприпаси, котрі в подальшому опрацьовуються модераторами боту та документуються як і органом Національної поліції України, так і передаються іншим правоохороним органам на відпрацювання.


РОЗКЛАД ДЗВІНКІВ!

Розклад дзвоників при невимкненні світла.pdf

29 січня в Україні відзначають річницю бою під Крутами, який для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність, прикладом для сучасних захисників України, як успішно боротися проти численного ворога. Тоді, 105 років тому, українські вояки й добровольці зупинили на кілька днів наступ більшовиків на Київ. У той час в Бересті тривали переговори між Українською Народною Республікою та країнами Четверного союзу щодо мирного договору. 9 лютого 1918 року його підписали. Цей документ визнав незалежність Української Народної Республіки і став підставою для надання військової допомоги Україні у відбитті російської агресії. 

В закладі були проведені онлайн-заходи..

28 січня - День затвердження Державного прапора України 

28 січня 1992 року Верховна Рада України прийняла постанову «Про затвердження Державним прапором України Національного прапора». У дні війни захисники України під цим знаменом ідуть у бій, очищуючи від ворога міста і села бійці ЗСУ підіймають над будівлями синьо-жовтий стяг. То ж сьогоднішня дата покликана нагадати, що саме цього дня, 28 січня Верховна Рада України офіційно затвердила синьо-жовтий стяг Державним прапором України.

27 січня — День пам’яті жертв Голокосту


В цей день  вся планета сумує за загиблими та шанує живих, згадуючи про жертви Голокосту. Цей день проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, співавторами якої виступили 100 держав у пам’ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни. Це нагадування про всесвітню трагедію, про масове вбивство євреїв у всіх європейських державах.

Уперше в усьому світі Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту відзначили у 2006 році. Україна на державному рівні приєдналася до відзначення цієї міжнародної дати у 2012 році, хоч і була однією з шести країн-ініціаторів ухвалення документа ООН . Дата 27 січня обрана не випадково: саме цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенцима.

Довідково. Голокост з давньогрецької перекладається як «всеспалення» й означає систематичне переслідування і знищення (геноцид) євреїв нацистською Німеччиною і колабораціоністами протягом 1933-1945 років. У ширшому розумінні, голокост — систематичне гоніння і знищення людей за ознакою їхньої расової, етнічної, національної приналежності, сексуальної орієнтації або генетичного типу як неповноцінних, шкідливих.

Окупувавши Україну, нацисти знищили близько мільйона євреїв, серед яких були десятки тисяч дітей

В закладі були проведені онлайн-заходи...

У цей святковий день ми хочемо побажати кожному українцю зберігати віру в себе, в свою батьківщину. Пам'ятаємо, що сила духу, оптимізм, здатність знаходити спільну мову і здоровий патріотизм роблять націю сильною  і нездоланною.

  Тому єднаймося заради добробуту нашої країни. І нехай в кожній українській родині панує мир і спокій, любов і взаєморозуміння!

   З Днем Соборності!


Колектив Шкуратівської гімназії, батьки, учні висловлюють найтепліші слова подяки нашим постійним спонсорам ТОВ  «Білопілля Агро» - генеральному директору Олександру Анатолійовичу Давиденку,

ТОВ «Білопілля Агросвіт» - генеральному директору Костянтину Олексійовичу Левчаку, ФГ «Авдєєв»-керівнику Вячеславу Євгенійовичу, Ганні Дем'янівні за подаровану дітям новорічну атмосферу, приємні солодкі подарунки для всіх учнів 1-9 класів.

А учні початкових 1-4 класів радо отримали подаруночки ще й від ТОВ «Дружба Нова» - директор Макуха Ігор Володимирович.

Дорогі наші спонсори! Нехай Ваша доброта і щедрість повернеться до Вас сторицею. Бажаємо Вам всіляких благ, успішного зростання, достатку й процвітання.

З НОВИМ 2023 РОКОМ І ВСІМ НАМ ПЕРЕМОГИ І МИРУ!

Зимові канікули відбудуться 

з 24.12.2022 року по 08.01.2023 року

Поведінка на дорозі

Взимку дороги особливо небезпечні, оскільки випадає сніг і засипає їх. Від морозу сніг замерзає і дорога робиться особливо слизькою, як каток. Тому їх треба посипати піском, щоб відбувалося зчеплення коліс з дорогою, тобто тертя. Але дорогу посипали, а сніг іде й іде, дорога знову робиться слизькою. Машинам треба їхати, їх заносить на поворотах так сильно, що може крутити навколо своєї осі, як карусель. У таких випадках найчастіше трапляються ДТП з важкими наслідками. Водієві важко впоратися з керуванням. Тому взимку треба бути особливо обережним. А це означає, що не можна ковзатися на тротуарі, а тим більш на проїжджій частині дороги. Машину на слизькій дорозі зупинити неможливо. Гальмівний шлях транспортного засобу на слизькій дорозі збільшується у два - три рази. Хоч на колеса одягають зимову гуму з шипами, яка поліпшує зчеплення з дорогою, але це мало допомагає, коли дороги слизькі. Ви - пішоходи. Тому подумаймо разом, як вберегти себе від ДТП. Почнемо з того, що взимку треба бути особливо уважними на дорозі.

Правила поведінки на вулицях і дорогах у зимовий період

• Коли ви рухаєтеся по тротуару, то не поспішайте, не біжіть, бо можете посковзнутися і впасти.

• Ніколи не ковзайтеся, щоб не збити інших людей, які рухаються поруч, а ще тому, щоб не виїхати на проїжджу частину, бо це дуже небезпечно.

• Не ходіть близько біля краю тротуару, щоб вас не зачепила машина, яка випадково втратила керування

• При переході дороги будьте особливо пильні. Переходьте її лише на переході й уважно придивляйтеся, щоб не було поблизу машини. Або тоді, коли транспортні засоби вже зупинилися.

• Ніколи не перебігайте дорогу навіть коли немає транспортних засобів, бо по слизькій дорозі бігти небезпечно.

• Не катайтеся на ковзанах по тротуару чи дорозі - це небезпечно.

• Ніколи не чіпляйтеся до транспортних засобів, щоб прокататися з «вітерцем». Це приведе до тяжких трагічних наслідків.

• Ніколи не спускайтеся з гірки на санчатах або лижах з тієї гірки, що веде на дорогу.

• Залізниці взимку також небезпечні, адже скрізь слизько. Якщо виникає потреба перейти залізничну колію, то будьте уважні.

• Не грайтеся в рухливі ігри поблизу проїжджої частини. Не штовхайтеся, щоб не потрапити під колеса автомобіля.

• Коли чекаєте на зупинці громадський транспорт, ніколи не ставайте на край тротуару, тому що можете посковзнутися самі або ненароком хтось може штовхнути вас, і ви потрапите під колеса.

• Поводьтеся на вулиці та зупинці культурно, чемно, адже соромно бути невихованим.

• Обходьте транспортні засоби дуже уважно, коли обмежена чи недостатня видимість. • Зимова дорога криє в собі небезпеку, тому зосередьте на ній всю увагу.

Вибухонебезпечні предмети

• До виявлених вибухонебезпечних предметiв нi в якому разi не можна торкатись, перекладати, розряджати, зберiгати;

• забороняється використовувати снаряди для розведення вогню;

• не можна збирати, здавати снаряди в металобрухт;

• виявивши вибухонебезпечнi предмети, необхiдно термiново повiдомити полiцiю, школу, вiйськкомат.

Правила поведінки на водоймах, вкритих кригою.

• Не можна з'їжджати на лижах із крутого берега на кригу: у разі різкого навантаження він може провалитися.

• Категорично забороняється дітям грати на тонкій кризі.

• Небезпечно бути біля берегів, де найчастіше виникають промоїни, тріщини й розриви льоду.

• На льоду краще мати при собі знаряддя безпеки (лижі, мотузку, палицю).

• Обходь місця, вкриті товстим шаром снігу: під снігом лід завжди тонший; тонкий лід і там, де розливаються джерела, де швидка течія або струмок впадає в річку.

• Переходь річку тільки у встановлених місцях, товщина льоду має бути не менше за 15—20 см.

• Катайся на ковзанах лише в перевірених та обладнаних для цього місцях.

• Якщо лід почав тріщати та з'явилися характерні тріщини, негайно повертайся на берег. Не біжи, відходь повільно, не відриваючи ніг від льоду.


 День Святого Миколая  

 2022 рік добігає кінця, приходить довгоочікувана  казкова пора, коли дива стають реальністю.

 У ніч з 18 на 19 грудня Святий Миколай спускається з небес, щоб нагородити всіх людей на Землі за їх добрі вчинки. День Святого Миколая повний несподіванок і дарунків, яких діти чекають із захопленням і радістю. Це приємний початок зимового святкування  Нового року і Різдва.

 У День Святого Миколая здійснюються найзаповітніші мрії, наші обличчя сяють щирими посмішками, а душі – теплим  та не згасаючим вогнем любові до ближнього. Це священне свято, коли варто забути про всі невдачі й неприємності, згадати про те, що дива трапляються в нашому житті.

 Нехай Микола Чудотворець відгукується на ваші молитви і завжди допомагає в житті, огорне кожного теплом та добром! Нехай віра в диво допомагає долати будь-які перешкоди, дарує надію, вселяє впевненість у нашу перемогу! Бажаємо миру та злагоди нашій неньці Україні, кожній родині!  

Будьте щасливі, зі святом!                                                                                            


День пам’яті жертв голодоморів 


Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.

Голодомор –  акт геноциду українського народу, здійснений керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932–1933 роках шляхом організації штучного масового голоду, що спричинив загибель мільйонів українців на території Української СРР та Кубані. Через насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл та цілих районів, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресії щодо незгодних тоталітарна система створила для українців життєві умови, розраховані на їхнє фізичне знищення. Визнання Голодомору 1932–1933 років геноцидом українського народу законодавчо закріплене законом України “Про Голодомор 1932-1933 років в Україні”, ухваленим Верховною Радою 28 листопада 2006 року. Постановою Апеляційного суду Києва від 13 січня 2010 р. Й.Сталіна, В.Молотова, Л.Кагановича, П.Постишева, С.Косіора, В.Чубаря, М.Хатаєвича визнано винними в організації Голодомору.

Україна внаслідок геноциду 1932–1933 років, масових штучних голодів 1921–1923 та 1946–1947 років втратила мільйони людських життів. Половина загиблих внаслідок Голодомору – діти та підлітки. Геноцид 1932–1933 років забрав життя орієнтовно 1,5 мільйона дітей віком до 10 років.

Нашим спільним обов'язком є гідно вшанувати вбитих голодом жертв комуністичного режиму і передати пам’ять про трагедію наступним поколінням.

Цього року, як і торік, жалобні заходи відбуватимуться в умовах обмежень щодо проведення масових заходів через загрозу здоров’ю і життю людей від короновірусної хвороби. Проте карантин не повинен перешкодити гідному вшануванню пам'яті жертв Голодомору.

Натомість, маємо нагоду посилити увагу до акції “Запали свічку” – активніше закликати засвітити вогник у кожній домівці –  вияв нашої скорботи за жертвами і віри у те, що в майбутньому подібні трагедії не повторяться.


День Гідності та Свободи:

вшанування громадянського подвигу учасників

Помаранчевої революції та Революції Гідності

 

21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи. Саме цього дня розпочалися дві доленосні для країни події: Помаранчева революція 2004 року та Революція Гідності 2013 року, що стали історичними віхами вже новітньої незалежної України.


У Шкуратівській гімназії  Ворожбянської міської ради  до Дня Гідності і Свободи проведені такі виховні заходи онлайн:

1.     Скляренко О.М., 1,4 клас, Інформаційна хвилинка «Тернистий шлях до свободи»

2.     Авдєєва О.А., 3 клас, Перегляд презентації «21 листопада-День Гідності і Свободи»

3.     Коваленко Н.М. , 6 клас Година спілкування «Україна-країна нескорених».

4.     Чухліб Л.М.,  7 клас, Віртуальна екскурсія «Шляхами Помаранчевої революції та Революції Гідності»

5.     Гашенко В.І., 5 клас , Перегляд відео презентації «День Гідності і Свободи»

6.     Зінченко Т.Л., 9 клас , Година спілкування «Любов до країни навіки у їхніх серцях» 


Тиждень безпеки

  Тижні безпеки дорожнього руху проходять двічі на рік. Цей Тиждень пройшов  під тематикою «Безпека на дорозі в умовах воєнного стану». 

       В освітньому середовищі Шкуратівської гімназії були організовані заходи в режимі онлайн, спрямовані на попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму.  

    Проведені  бесіди з батьками учнів, де акцентувалася увага на проблемі щодо забезпечення захисту життя та здоров’я дітей в процесі дорожнього руху, поліпшення засвоєння дітьми норм безпечної поведінки. Заходи Тижня стосувалися питань безпеки дітей на дорогах, актуальності носіння світлоповертальних елементів у темний час доби та умінь надання домедичної допомоги при надзвичайних ситуаціях.

  18 листопада 2022 року відбувся єдиний національний урок «Безпечна дорога додому», до якого під'єдналися учні навчального закладу.

 

Малюнки учнів, присвячені тематиці Тижня безпеки.

В навчальному закладі до Дня української писемності та мови були проведені заходи:

Оголошення

З 24 жовтня по 28 жовтня 2022 року в навчальному закладі осінні канікули.

Безпечні осінні канікули

Інструктаж під час війни 2022

Пам'ятка на осінні канікули2.docx

Вітаємо Вас із Днем захисника і захисниці України! Від усієї душі бажаємо творчих успіхів, звершення всіх намічених планів, стабільності і процвітання. Головне, щоб не гриміли вибухи, не плакали наші матері, а наші діти жили в багатій і процвітаючій країні й відчували гордість за свою Вітчизну! Мирного неба і благополуччя! 

В навчальному закладі до Дня захисника України були проведені заходи:

Інформація щодо співробітника поліції, який буде обслуговувати навчальний заклад протягом 2022-2023 навчального року

Інспектор сектору ювенальної превенції Сумського РУП ГУНП в Сумській області лейтенант поліції

Тесленко Єва Євгеніївна / телефон 0665291396



Вітаємо з початком навчального року. 

Перший урок

Новий 2022/23 навчальний рік розпочинається в умовах війни, у часи, коли Україна вистояла у протистоянні з однією з найпотужніших армій світу, заплативши за це тисячами людських життів, втративши частину своєї території. Метою першого уроку «Ми українці: честь і слава незламним!» є виховання:


24 серпня - День Незалежності України. 

23 серпня - День Державного Прапора України 


28 липня 2022 року Україна вперше відзначає нове державне свято — День української державності  

В навчальному закладі були проведені заходи онлайн: