Bemutatkozás

Némethné Mézes Judit

Ki vagyok? Két gyermekes boldog édesanya. Tanítónő és meseíró.

Az Alföld egyik leginkább gyerekbarát városában nőttem fel, Jászberényben. Gyors- és gépíróként végeztem és kezdtem dolgozni a Hűtőgépgyárban. 

Érettségi után a Jászberényi Tanítóképző Főiskolán  az elsők között tanulhattam értékközvetítő- és képességfejlesztő szakon. 

Úttörő munkát végeztek főiskolai tanáraim ezen a területen. Minden szinten kiváló képzést adott a főiskola, amiért nagyon hálás lehetek. 

Több külföldi tanítóképzésbe is bepillanthattunk. Így jártunk a dániai szabad iskolákban és a witteni Waldorf főiskolán Németországban. Megismerkedhettünk olyan új tanítási módszerekkel, amik még csak kutatás alatt álltak Magyarországon. Főiskolás éveim alatt különös figyelmet fordítottam a diszgráfiás és diszlexiás gyermekek nevelésére, oktatására. Megalapítottam a Primavera (olasz: Tavasz) Clubot, ahová neves előadókat, kutatókat hívtunk meg, hogy beszámoljanak kutatásaikról, tanítási módszereikről. Társadalmi szerepvállalásomért elsőként nyerhettem el a Jászságért Alapítvány főiskolásoknak kiírt hallgatói ösztöndíját, melyet Hamza Ákos hozott létre.

Első munkahelyem Gödöllőn volt. Enyhe fokban értelmi fogyatékos gyermekeket nevelhettem. 

Ezután Budapesten dolgoztam egy XVII. kerületi általános iskolában. Szerettem a tanítást és a gyermekek is szerettek. Nyaranta táboroztattam gyermekeket és kerestem a módját, hogyan tehetném a tábori gyermekfoglalkozásokat élménytelibbé, így születtek meg a foglalkoztató füzeteim, bibliatanulmányaim, majd 2017-ben egy negyedik osztályos hittankönyvem. 

2000-ben szereztem bibliaoktatói diplomát a Sola Scriptura Teológiai Főiskolán. 

Kiváltságnak tartom, hogy alapos és mély ismereteket szerezhettem magáról a Bibliáról, mert nem felekezeti tanításoktól eltorzított ismereteket kaptunk, hanem a Biblia önvallomását ismerhettük meg. 

Olyan legendásan kiváló tanáraim voltak, mint Vankó Zsuzsa (Bibliai etika és Bibliai dogmatika), Stramszki István (Megváltás története, Egyetemes vallástörténet, Egyetemes egyháztörténet), Sonnleitner Károly (Bibliai héber), Egervári Oszkár (Jézus élete), Szabó Attila (Biblia és képzőművészet), Tóth Judit (Biblia és zene), Hites Gábor (Bibliai görög) és Reisinger János (Biblia és irodalom, Bevezetés a Biblia tanulmányozásába, Biblia és filozófia). 

Később Reisinger János munkatársaként dolgozhattam a TIT előadásai szervezésében, illetve a Magyar ATV-n tartott „Látók, szóljatok!” című televíziós bibliai előadássorozata hátterében. 

Ezidőtájt egy telefonos lelki-segély szolgálatot vezettem (Lámpás), így össze tudtuk hangolni a munkánkat. Lelkigondozóként három Bibliai levelező tanfolyam válaszadójaként is dolgoztam, felnőtteket készíthettem fel keresztségre, de betegeket, sőt haldokló betegeket is látogattam. Sokat tanultam ezekben az években.

Gyermekeim 2004-ben és 2007-ben születtek. Ők az életem nagy kihívásai és örömet adó kalandjai. Az anyaság a gyermekekkel való viszonyomat is új dimenzióba helyezte. Nyitottabbá tett. 

Új kihívást jelentett elvégeznem az életmód-tanácsadó és lelkigondozói főiskolai képzést. Igazán az életre tanulhattunk. Nagyszerű tanárok adták át az ismereteiket anatómiából, dietetikából, gerontológiából, szenvedélybetegségek kezeléséből, egészségügyi etikából, pszichológiából stb. 

Az egészséges életmódról tartott előadások mellett lelkigondozói felkészítést is kaptunk. Én mélyebb szakterületemnek a házassági felkészítést és házassággondozást választottam, ezért ezen a területen sokféle kutató munkát végeztem. Kitűnő tanárom Dr. Mihalec Gábor – számos méltán nagy sikerű házassággondozói könyv írója, előadások tartója és a PREPARE/ENRICH Házassági felkészítő és tanácsadó szolgálat egyik első magyarországi képviselője, illetve kiképző tanára - sokat segített nekem ebben. 

2010-ben szereztem meg az Életmód-tanácsadó és lelkigondozó diplomámat. Már ebben az évben több felkérést kaptam stressz-kezelő előadássorozatok tartására. 2015-ig jártam az országot és tartottam előadássorozatokat Budapesten, Debrecenben, Miskolcon, Székesfehérváron, Siófokon és sok más helyen. 

2012 óta írok stresszoldó meséket. A blogom látogatott és közkedvelt. Próbálok abban segíteni, hogy megvédhessük gyermekeinket az ártalmas stresszel szemben, és egészséges én-képük alakulhasson ki. Mesekönyveim 2016-ban, 2017-ben és 2020-ban jelentek meg.

2016. júniusában a 87. Ünnepi Könyvhétre jelent meg Stresszoldó-mesesorozatom első kötete a Vigasztaló mesék. A Katica Könyvműhely gondozásában 2017-ben a 88. Ünnepi Könyvhétre a második kötet is napvilágot látott Bátorító mesék címmel. 2020. karácsonyán jelent meg a Gondűző mesék. Remélem, még sok követi! 

2021-ben felkérést kaptam, hogy a gomai vulkánkitörést elszenvedett gyerekeknek írjak meséket. Ekkor jött az ötlet, hogy olyan meséket írjak, amik a katasztrófahelyzetekre készítik fel a legkisebbeket. 

2021-ben megismerkedtem a Jóga-Móka vezetőjével és egy új kaland vette kezdetét. Olyan meséket írok, amik elmozoghatók, jógázhatók.

Reményeim szerint hamarosan napvilágot lát a Simogató mesék című kötetem is, amiben az érintés stresszoldó erejéről szóló meséket gyűjtöttem össze.

Jelenleg Budapesten tanítok. 

Elérhetőség:

E-mail:  mezes.judit@gmail.com

Telefon: +36 20/379-61-52

© 2012 Mézes Judit. Minden jog fenntartva.