Новини

У Бабанській школі відкрили шаховий кабінет та вперше провели в ньому шаховий турнір

28 лютого відбулося відкриття класу інтелектуального розвитку «Шахи». На гостини з нагоди відкриття завітали всі, хто доклав до цього тих чи інших зусиль, а також почесні гості: народний депутат України, голова комітету з питань освіти, науки та інновацій у Верховній Раді України Сергій Бабак, народний депутат України, заступниця комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування у Верховній Раді України Оксана Дмитрієва, почесний громадянин селища Бабанка Максим Поляков, голова Уманської райдержадміністрації Світлана Волошенюк, голова районної ради Оксана Супрунець, селищний голова Михайло Байда, директор Уманського аграрного ліцею Олена Ярошинська.

Цього ж дня шаховий кабінет і випробували – тут проведено шаховий турнір серед учнів та Чемпіонат району з шахів для ветеранів спорту, в якому взяли участь учні Бабанської та Іванівської ЗОШ та 12 ветеранів спорту з сіл Бабанка, Аполянка, Собківка, Сушківка, Іванівка, Берестівець, Дмитрушки та Ропотуха.

Відкриття шахового кабінету

Поляков Максим Анатолійович

Міжнародний день рідної мови

21 лютого представники всіх націй і народностей відзначали Міжнародний день рідної мови. Це відносно молоде свято: до календарів усього світу воно увійшло тільки в 1999 році. До відзначення Міжнародного дня рідної мови долучилася вся шкільна родина. Відкриття святкових заходів розпочалося літературно-музичною загальношкільною лінійкою «Мова – наша золота», яку підготували учні 6 Б класу разом із класним керівником Жук Г.П.

А також відбулись цікаві заходи:

Свято рідної мови "Краса України і матері мова лунає у пісні і в серці дзвенить" яке підготувала вчитель української мови та літератури Жук Г.П.;

класні години 9-11 класи - «Щоб мова наша розквітала», 1-4класи «Перлини рідної мови»; 5-8 класи «Тобі рідна, доземно вклонюсь

Проведені заходи засвідчили, що учні глибоко шанують мову та прагнуть удосконалювати свої знання з різних розділів мовознавчої науки. Мова – запорука існування народу, нації. Нашому поколінню випало складне і відповідальне завдання – відродити українську мову, українську державність, націю. І ми повинні твердо усвідомити, що це – наш святий обов’язок, і за нас цього ніхто не зробить.

День пам'яті Небесної Сотні

20 лютого ми вшановуємо пам’ять Небесної Сотні, справжніх героїв, котрі змінили хід історії нашої країни, віддали свої життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людей, європейське майбутнє України. Імена всіх 106 загиблих назавжди залишаться в серцях кожного українця. Нині нашим солдатам, нашим захисникам доводиться продовжувати боротьбу за єдність нашої держави, захищати її кордони.

З метою увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні, вшанування подвигу учасників Революції Гідності та виховання в учнів почуття патріотизму і гордості за свою державу у школі проведено загальношкільну лінійку-реквієм «Герої не вмирають… Просто йдуть…», яку підготували учні 10 класу разом з класним керівником Мальованець Л.С.

Відкрила лінійку пам’яті заступник директора з навчально-виховної роботи Куць І. В. Вона нагадала присутнім про те, що кожен із загиблих мав свою сім'ю, батьків, друзів, захоплення, свої симпатії та невідкладні справи. Але поклик їхньої душі саме в цей час призвав їх до боротьби за вільну, демократичну, чесну Україну.

На великому екрані були представлені світлини загиблих людей – зовсім юних і досить зрілих. Присутні мали можливість переглянути кадри тих страшних подій на Майдані. Учні у своїх віршах і піснях намагалися передати жертовність та любов до України Героїв Небесної сотні, бажання миру та злагоди на рідній землі. Під мелодію гімну Небесної Сотні «Пливе кача» була запалена свічка, і всі присутні схилили голови у хвилині мовчання.

Україна оплакує своїх героїв, а пролита кров зобов’язує кожного усвідомити відповідальність за долю країни, за її майбутнє. Пам'ять зобов’язує нас не забувати подвиг Героїв Небесної сотнія.

Шкільний етап фестивалю-конкурсу

"Мистецький дивокрай Уманщини"

З метою відродження та утвердження духовних цінностей українського народу, залученню дітей та юнацтва до вивчення та розуміння кращих зразків народного та сучасного українського мистецтва, формування у школярів національної свідомості та патріотизму засобами мистецтва, розвитку і виявлення творчого потенціалу обдарованої молоді, підвищення рівня виконавської майстерності колективів художньої самодіяльності та окремих виконавців, відбувся шкільний етап конкурсу дитячої художньої творчості «Мистецький дивокрай Уманщини».

Для оцінки учасників конкурсу було створено журі в кількості 3-ох осіб:

Куць Інна Василівна – заступник директора з навчально-виховної роботи;

Жвава Яна Айварівна – вчитель музичного мистецтва;

Діхтяренко Любов Анатоліївна – шкільний бібліотекар.

Члени журі враховували якість виконаних творів, зовнішній вигляд виконавців, сценічну культуру.

Учні школи демонстрували свої таланти у таких номінаціях: хореографія, вокальний спів, інструментальні номери, театральне мистецтво, фольклор. Маленькі зірочки, творчі іскорки запалили серця своєю щирістю та талантом. Все це принесло неймовірне захоплення та естетичну насолоду і глядачам, і журі конкурсу. Як одна мить пролетіла майже трьох часова програма.

Шановні учасники конкурсу, ви - найактивніші учні школи! Ви насичуєте освітній процес позитивом, творчістю та наполегливістю! Успіхів вам і везіння в усіх ваших починаннях

День пам’яті Героїв Крут

Любіть Україну, як вірні сини

Віддати життя їй готовіє,

Як юні сини, що життя віддали

Під крутами всі, як Герої…

В. Криволап

29 січня – День пам’яті героїв Крут. Український народ щороку вшановує пам’ять молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути. Ця битва стала символом героїзму та відданості Українській державі й національній ідеї, а її дата – 29 січня 1918 року – днем національної трагедії.

З метою вшанування пам’яті молодих захисників Української Народної Республіки, які власною кров’ю вписали героїчну сторінку в історію українського визвольного руху. 29 січня в Бабанській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів були проведені уроки пам’яті: «Крути – бій за незалежність», «Трагедія, подвиг, пам’ять…», «Битва під Крутами : вони були такими молодими…»; години спілкування «Пам’яті тридцяти» , «Коли стають до зброї діти…», на яких учні обговорювали ту страшну подію, та героїчний подвиг молодих хлопців. Переглянули документальний фільм «Недооцінений урок історії. Герої Крут», після якого проводили паралель між тими подіями, та подіями які зараз відбуваються на сході. А також оформлено інформаційну-експозицію «День пам’яті Героїв Крут», протягом дня, учні школи мали можливість ознайомитись з історичними джерелами тих подій.

29 січня 1918 року – це не лише день скорботи за українською молоддю, а й день величі духу української нації. Жертовності та героїзму Крут забувати не можливо.

Міжнародний День пам’яті жертв Голокосту

27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року. Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня. В цей день в 1945 році війська першого українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів.

В Бабанській загальноосвітній школі був проведений виховний захід – «Голокост нам треба пам’ятати». Яку підготували та провели учні 8 класу на чолі з класним керівником Рибак О.Д. Діти вшанували пам’ять жертв Голокосту хвилиною мовчання. Також переглянули відео «День в історії. 27 січня Міжнародний День пам’яті жертв Голокосту».

Куць І.В. заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель історії провела для учнів тематичний урок на тему «Злочин проти людства». На якому учні переглянули документальний фільм «Освенцим – табір смерті». Діти на уроці не тільки згадали жертв людиноненависницької політики, але й засвідчили прагнення до боротьби з антисемітизмом, расизмом та всіма іншими формами нетерпимості, які можуть призвести до цілеспрямованого насилля стосовно окремої групи людей.

У цей день, День скорботи і пам’яті, ми приєднуємося до загальної печалі і прагнемо співчувати всьому цьому болю та втраті, ім’я якої Голокост. Її ніяк не заповнити. Вже не запобігти. Але нехай живе надія, що подібного більше ніколи не повторитися! Будемо пам’ятати…

День Соборності України

Лунає пісня солов’їна

І вітер віє степовий.

Моя соборна Україна

Знов зустрічає день новий.

22 січня 1919 року увійшло до національного календаря, як велике державне свято - День Соборності та свободи України. Саме тоді, на площі перед Київською Софією, відбулась подія, про яку мріяли покоління українських патріотів. На волелюбному зібранні було урочисто проголошено злуку УНР і ЗУНР. День Соборності України – свято, яке відзначається щороку в день проголошення возз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

З метою виховання в підростаючого покоління глибокої поваги та любові до Батькiвщини, національної свідомості, людської гідності, формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України школі проведено урочистий захід «День Соборності України – символ національного єднання українського народу», яку підготували заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель історії – Куць Інна Василівна, та педагог-організатор Нікітенко Анастасія Вікторівна.

Діти співали Гімн України, декламували патріотичні вірші, переглянули уривок документального фільму про історичні події далекого 1919 року. Учні, у своєму виступі зазначили, що лише в єдності дій та соборності душ ми можемо досягти величної мети: збудувати економічно й духовно багату, вільну й демократичну Україну, забезпечити добробут нинішніх і наступних поколінь українців. А також висловили побажання найшвидшого повернення миру в усій Україні. А на завершення урочистої лінійки учні виконали пісню єднання.

За сприяння Максима Анатолійовича Полякова в школі відкрито сучасну їдальню

30 грудня в нашій школі, за сприяння народного депутата України VIII скликання Максима Полякова офіційно відкрито сучасну їдальню.

Було проведено капітальний ремонт харчоблоку та їдальні школи: повністю замінено вентиляційну систему, освітлення, кухонне обладнання, проведено ремонт приміщень та закуплено нові меблі.

Основною метою було створення ресторанчику з комфортними умовами для прийому їжі школярами, педагогічним колективом, мешканцями селища.

Благодійний ярмарок "Осінь - 2019"

Щорічний Благодійний осінній ярмарок пройшов у школі у 2 етапи:

24 жовтня (1-4 класи) та 7 листопада (5-11 класи).

Під керівництвом заступника директора з навчально-виховної роботи - Куць Інни Василівни, було організовано та проведено благодійний ярмарок. Ще від самого ранку і діти, і батьки несли із собою, разом із портфелями, різноманітну смакоту, приготовлену вдома, – акуратно упаковану, загорнуту, розфасовану, готову до вживання, – аби відразу можна було розставити. Усі з любов’ю продумані і придумані страви на столі, учні пропонували своїм однокласникам, вчителям, батькам – усім старшим та молодшим, яких хотілося пригостити.

Усі класи взяли активну участь у заході. Чого тільки не було на столах! На продаж було виставлено випічку різних видів: пиріжки, тістечка, печиво, желе, (все виготовлене своїми руками або за допомогою батьків). Все було, як на справжньому ярмарку: охочих було стільки, що коридором не можна було вільно пройти, скрізь лунав гамір, жарти, учні у різний спосіб, хто віршами, хто частівками запрошували до свого столу, рекламували товар, у який було вкладено часточку душі. Усі учасники отримали неабияке задоволення.

Зібрані кошти

Кошти, які вдалося зібрати, було розподілено адресно:

- 5000 грн перераховано на допомогу Круглику Олександру учню 7 класу Уманської загальноосвітньої школи №14. (+ 102 грн комісія банку)

- 2821 грн Закуплено футбольну форму для спортсменів нашої школи (11 комплектів футбольної форми- футболка та шорти, 1 комлект воротарська форма)

Учні, долучаючись до таких заходів, відчувають, що роблять щось потрібне і корисне, формують у собі активну громадянську позицію людей, небайдужих до потреб та проблем

Вітаємо переможців!

І. Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика

Гуйван Анастасія, учениця 5 класу -ІІІ місце

Бевз Анна, учениця 4 класу - ІІІ місце

ІІ. Районний етап Всеукраїнської олімпіади з фізики:

Ткаченко Ігор, учень 10 класу - ІІ місце

Сальмі Микола, учень 11 класу - ІІІ місце

ІІІ. Районний етап Всеукраїнської олімпіади з англійської мови:

Шевчук Вікторія, учениця 9 класу - ІІІ місце

«Не маємо права забути»

День пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років

Згадайте нас - бо ми колись жили.

Зроніть сльозу і хай не згасне свічка!

Ми в цій землі житами проросли,

Щоб голоду не знали люди вічно."

Традиційно, в четверту суботу листопада, в Україні відзначають пам’ятний день жертв Голодомору 1932-33 років.

Пам’ять людей про голодомор тривалий час каралась смертю. Важко було мовчати, але мовчали. Людську пам’ять було взято під конвой. На роки, на десятиліття... Страшне приневолене мовчання... Довго чекали, але дочекались коли ожила, проснулась людська пам’ять, розверзлись її глибини і заговорили вуста тисяч, мільйонів свідків трагедії, віддаленої від нас десятиліттями.

З нагоди відзначення пам’ятної для українського народу дати в Бабанській загальноосвітній школі було проведено тематичні виховні години, оформлено виставку тематичної літератури у шкільній бібліотеці "Забуттю не підлягає". Відбулась загальношкільна лінійка імпреза-реквієм «Не маємо права забути», учні вшанували пам'ять безневинно померлих українців у 1932-1933 роках. Підготували та провели лінійку заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель історії Куць Інна Василівна, та педагог-організатор Нікітенко А.В. Учні школи переглянули відео-спогади очевидців голодоморів, запалили свічку пам’яті та оголосили хвилину мовчання для світлої пам'яті мільйонів селян, які загинули мученицькою смертю від голоду, та пам'яті сіл і хуторів, які щезли з лику землі після найбільшої трагедії України у XX столітті.

Звертаючись до учнів школи, заступник директора з навчально-виховної роботи Куць І.В., закликала всіх зберегти пам'ять про трагічні сторінки історії нашої держави для майбутніх поколінь.

День Гідності та Свободи України

В Україні 21 листопада відзначають День гідності та свободи – свято на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції гідності (2013 року).

З нагоди відзначення річниці Дня Гідності та Свободи, 21 листопада в Бабанській загальноосвітній школі були проведенні ряд заходів, спрямованих на вшанування патріотизму та мужності людей, які виступили на захист демократичних цінностей, відстояли національні інтереси, європейський вибір нашої держави. Учні 5 А та 5-Б класів разом з класними керівниками підготували та провели загальношкільну виховну годину «Україна гідна свободи». Де усім присутнім розповіли про події, які відбулися під час Помаранчевої революції та Революції гідності. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх полеглих за свободу нашої країни.

Відзначаючи День Гідності та Свободи, ми сповнені гордістю за наших співвітчизників, які понад усе цінують свободу і гідність та продовжують боронити незалежність України від зовнішньої агресії.

Казкова зустріч

з дитячою письменницею Ларисою Ніцой

учнів Бабанської ЗОШ та учнями Оксанинської філії Бабанської ЗОШ

18 листопада у Бабанському Будинку культури відбулася казкова зустріч учнів Бабанської ЗОШ та учнями Оксанинської філії Бабанської ЗОШ з дитячою письменницею, педагогом, автором низки дотепних книжок, Членом Національної спілки письменників України Ларисою Ніцой, яка знає, як зацікавити малюків читанням і перетворити це у захоплення на все життя. З першої хвилини Лариса Миколаївна зачарувала і дорослих, і малих своїм вмінням говорити просто про складні і серйозні речі.

Дітвора поринула у цікавий світ створення дитячої книги. Який буває папір і як створюються ілюстрації, хто такий редактор і що відбувається у видавництві – про все це авторка дитячих книг розповідала дуже цікаво, ілюструючи мультимедійною презентацією.

Із захопленням діти слухали про пошуки їдей для написання книжок, а дорослі дивувалися вмінню Лариси Миколаївни зацікавити, тримати увагу, вести бесіду у формі діалогу з найменшими своїми читачами.

Кожна яскрава книжка Лариси Ніцой – це маленький світ доброти, який вміло входить в дитяче серце: як берегти природу і любити тварин, дбати про екологію і поважати батьків, як ставитись до ровесників з особливими потребами і вміти радіти життю.

Перегляд відео про людей й особливими потребами відбувався в неймовірній тиші. Жодного слова про жалість до цих мужніх людей, лише повага і бажання брати приклад у прагненні чогось досягати в житті.

Рідкісним явищем було і закінчення зустрічі: ні дорослі, ні діти ніяк не хотіли покидати зал. Автографи, питання, дружні фото напам’ять, багато куплених книг з підписами автора, і для кожного письменниця знаходила особливі слова, які не повторювались.

Зустріч залишила в дитячих серцях тепло і радість від спілкування, бажання прочитати ще більше творів сучасної української літератури для дітей. Учнівський та педагогічний колективи школи дякує за таку теплу та корисну зустріч

Міжнародний день толерантності в Бабанській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів

До Міжнародного дня толерантності, який світова спільнота відзначала 16 листопада, 15 листопада у Бабанській ЗОШ І–ІІІ ступенів організували учні учнівського самоврядування акцію «Подаруй світу посмішку»

З самого ранку учні зустрічали усіх з добрими посмішками, щирими обіймами та теплими побажаннями гарного дня. І всім, без виключення учні дарували смайлики, як символ доброго, ввічливого, толерантного ставлення до усіх людей на планеті.

На виховних годинах учні виготовляли квітку толерантності, брали участь у міні квесті «Знайди посмішку», вивчали правила толерантної поведінки на уроках, розбирали різні ситуації під назвою «Я - толерантний!»

Сьогоднішній день був направлений на поглиблення знань учнів про поняття «толерантність», розумінню толерантності як одного із найнеобхідніших принципів людського буття, вміння виявляти толерантність до думок, поглядів, поведінки інших людей, набуття навичок толерантної поведінки і вмінь висловлювати власну думку та власну позицію, розвитку комунікативної культури спілкування і взаєморозуміння, виховування почуттів поваги один до одного

Всесвітній день науки

10 листопада – Всесвітній день науки в ім'я миру та розвитку (World Science Day for Peace and Development), відзначається з метою підвищити усвідомлення громадськістю в усьому світі користі науки. Проведення цього дня було рекомендоване ще у 1999 році на Всесвітній науковій конференції, що проводилася у Будапешті. ЮНЕСКО заснувала Всесвітній день науки, проголосивши його на загальній конференції у 2001 році. У глобальному масштабі цей день був уперше відзначений 10 листопада 2002 року

У рамках святкування Дня науки, учні учнівського самоврядування Бабанської загальноосвітньої школи разом із вчителями фізики, біології та хімії, розказали учням молодших класів про необхідність усіх наук у повсякденному житті, а також показали різноманітні досліди

День Української мови та писемності в Бабанській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів

8 листопада в школі відзначили День української мови та писемності. У програмі святкування було чимало цікавих заходів. День розпочався зі святкової загальношкільної лінійки «Живи, красуйся наша мово!» На першому уроці вчителі української мови провели культурно-освітній ранок «Найдорожча рідна мова джерельцем радісно дзвенить». Цього святкового дня також відбулося урочисте відкриття шкільного конкурсу знавців рідної мови імені Петра Яцика у кабінеті української мови і літератури, де зосереджено виконували завдання делеговані від класів учні, знавці мови. На четвертому уроці учні 8 – 11 класів демонстрували рівень знань української мови долучившись до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.

Родзинкою дня стала літературно-музична година до Дня української мови та писемності яку підготували та провели працівники районного центру культури та районної бібліотеки, а також учні Бабанської дитячої музичної школи у сільському будинку культури. Вони показали всю красу та велич української мови через різнобарвність української пісні, що в свою чергу сприяє об’єднанню учнівського колективу та вихованню справжніх патріотів.

Поки житиме пісня в устах народу, доти житиме й сам народ. Цей висновок зробили всі учасники пісенного свята, яке насправді виховує почуття любові до української мови, гордості за нашу рідну Україну, за людей, які мають таку багату спадщину.

Відзначення 75-ї річниці вигнання нацистських окупантів з України

28 жовтня минає 75 років від дня вигнання нацистських окупантів з України. Ця дата назавжди залишиться у пам’яті всього народу, адже немає в Україні родини, яка би не втратила рідних під час нацистської навали і окупації.

У цей славний день ми повертаємося своєю пам’яттю до тієї нацистської окупації, яка тривала 1225 днів та ночей до осені 1944 року. 75 років тому наш народ здобув Велику Перемогу, яка звільнила Україну від нацистського ярма. Відголоски війни дотепер відгукуються вибухами забутих у полях мін та снарядів. Ми знаємо, що війна — це біль та страждання.

З метою вшанування пам’яті воїнів-героїв, сприяння формування у свідомості учнів значимості перемоги для українського народу, величину вкладу кожного ветерана даної війни у здобутті перемоги; виховування поваги, шанобливого ставлення до учасників Другої Світової війни, любові до країни, в якій ми живемо, до рідного краю, прагнення бути патріотом своєї держави 28 жовтня в Бабанській загальноосвітній школі під керівництвом заступника директора школи з навчально-виховної роботи Куць Інни Василівни, відбулася екскурсія пам’яті «Тих днів у пам’яті не стерти і сьогодні» до пам’ятників села: «Танк», «Братська могила», «Обеліск Слави». Учні старших класів провели екскурсію для середніх класів, вони розповіли про ті страшні події, про ті роки, які залишилися гірким болем у пам’яті нашого народу. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих у Другій Світовій війні. Для учнів молодших класів показали художній фільм «Битва за Севастополь».

Ми складаємо шану всім борцям, які боролися з окупантами, за незламну стійкість і героїчний опір. Тому пам'ять про тих, хто загинув, виборюючи волю і незалежність України на фронтах, у партизанських загонах, підпіллі, національно-визвольних формуваннях, пам'ять про тих, хто прийняв мученицьку смерть у таборах, гестапівських катівнях, від каторжної праці назавжди залишиться в наших серцях.

Урочиста лінійка до Дня захисника України

в Бабанській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів

З метою виховання в учнів патріотизму, шанобливого ставлення до Батьківщини, гордості за наших захисників Батьківщини, в рамках святкування Дня захисника України відбулася урочиста лінійка «Будемо гідні слави героїв»

На заході йшла мова про те, що тепер ми усвідомили, що означають такі звичайні слова як незалежний, вільний. Усвідомили, як це бути справжніми патріотами, яке велике значення мають слова нашого гімну, який рідний і дорогий нам наш синьо-жовтий прапор, яке важливе місце займає історія українського козацтва. Звучали пісні та вірші. Учні висловили щирі слова подяки шановним захисникам за вірність, служіння Україні, її захист. Присутні вшанували хвилиною мовчання героїв, які віддали життя у боротьбі за мир на Україні.

Після лінійки учні 3Б класу поклали квіти на могили наших земляків які загинули в зоні конфлікту Скуса Олександра Дмитровича та Меренкова Віктора Едуардовича.

Шкільний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура")

10 жовтня, напередодні Дня Захисника України, у Бабанській загальноосвітній школі відбувся шкільний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура"). Участь у ній взяли учні 6-10 класів. Метою цієї гри є виховання юних патріотів України на засадах національної гідності, високої самосвідомості та активної громадської позиції, здорового способу життя, духовно багатої та фізично розвиненої особистості

Змагання проходили на сільському стадіоні під назвою «Козацькі перегони». Участь брали 6 команд. Учні брали участь у таких конкурсах як «Влучний постріл», «Доставка листа» «Інтелектуальний конкурс», «Стрибки у мішках» та «Перенесення потерпілого». Особливо привернув увагу конкурс перетягування линви. Всім дуже сподобалася гра, вона принесла радість і задоволення від спілкування, перевірки своїх можливостей, умінь і знань.

А на завершення змагань, усіх почастували справжньою смачною козацькою кашею

«Вчитель – це не професія, Вчитель – це покликання»

Один з найбільш шанованих професійних свят усіх працівників освітньої сфери звичайно ж завжди був і залишається улюблений нами - День вчителя. Багато хто називає професію вчителя особливим покликанням і з цим не можна не погодитися.

4 жовтня в нашій школі відбулося традиційне святкування Дня вчителя. Свято для вчителів розпочалося ще з самого ранку поперед школи. Не зважаючи на холодну дощову погоду учні 11 класу зустрічали вчителів з гарним настроєм дарували квіти та вітали зі святом. по школі лунала чудова музика.

Як вже стало доброю традицією, учні старших класів взяли участь у самоврядуванні - проводили уроки у молодших та середніх класах. Після уроків вчителі зібрались у залі, та насолоджувались святковим концертом, який для них підготували учні 11 класу. Під час свята учні ще раз вітали вчителів, співали гарні пісні, показували гумористичні мініатюри та відеопривітання від учнів всієї школи, та на завершення свята запросили всіх вчителів до вальсу.

На передодні цього дня волонтери нашої школи вітали вчителів пенсіонерів зі святом Дня вчителя, дарували квіти та подарунки

Отже, дорогі вчителі, ще раз вітаємо Вас з вашим професійним святом: Днем працівників освіти. Нехай Вам завжди всміхається доля, дарує Вам міцне здоров'я та довголіття. Від імені ваших учнів бажаємо Вам здійснення найзаповітніших мрій, а також щоб у ваших родинах завжди панували тепло, радість та затишок. Пам'ятайте, що без Вас цей світ буде набагато гіршим, адже саме освітяни дають надію людству на подальший розвиток!

Всесвітній День захисту тварин

4 жовтня Всесвітній день захисту тварин. У рамках проведення цього дня в Бабанській загальноосвітній школі було проведено ряд виховних заходів а саме:

- Конкурс малюнків «Я і мій домашній друг»

- Фотоконкурс «Тварини мої друзі»

- Акція «Зігріємо теплом та увагою бездомних тварин»

Учні 2А та 2Б класів виготовляли з пластиліну звірів на тему «Зліпи свій власний зоопарк»

На виховних годинах класними керівниками було проведено «II Всеукраїнський урок доброти» про гуманне та відповідальне ставлення до тварин»

«Мудрі і багаті літами»

до Всесвітнього дня похилого віку

«Поки ми молоді, старість бачиться нам

такою далекою і навіть неможливою.

Нам здається, що ми завжди будемо

молоді, але… Роки минають швидко і в

якусь мить людина починає розуміти, що

вона поповнює ряди дідусів та бабусь.»

І. О.Решетовська

1 жовтня в нашій державі відзначається День людей похилого віку та День ветерана, що засвідчує глибоку повагу і цивілізоване ставлення українського суспільства до найстарших представників громади.

Люди старшого покоління – джерело народної мудрості, їх практичний життєвий досвід, невичерпна енергія, оптимізм та активна громадська позиція є взірцем для підростаючого покоління. Вони передають у спадок все найцінніше, що накопичили за все життя.

Учні Бабанської загальноосвітньої школи разом з класними керівниками відвідали та привітали людей похилого віку Андрейченко Любов Антонівну, Бистранівську Зінаїду Іванівну, Сокольнікову Зінаїду Іванівну, Камізерко Ліну Яківну та 90-річну жительку смт. Бабанка Волошину Віру Спиридонівну. Від щирого серця привітали та вручили квіти і солодкі подарунки.

Учнівський, педагогічний колективи та адміністрація школи від усієї душі щиро вітає жителів Уманщини з теплим і сердечним святом - Днем людей похилого віку. Цей день - символ єдності і спадкоємності поколінь, прекрасна можливість сказати теплі слова подяки батькам, матерям, ветеранам війни і праці, пенсіонерам і взагалі всім літнім людям за вклад у розвиток країни, за багаторічну самовіддану працю, доброту і мудрість.

Всесвітній день туризму

В осінній день такий барвистий

Спинився в нашому краю,

Змагались весело туристи

І вправність довели свою.

27 вересня відзначається Всесвітній день туризму. В силу різних обставин ми відзначаєм його сьогодні 26 вересня. Його ми провели у вигляді змагань між учнями Оксанинської філії і Бабанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Діти показали свої вміння та навички на етапах «Купини», «Паралельні мотузки», «Метелик» та «Маятник», «Переправа по колоді», «Переправа по мотузці з перилами» Команди почергово долали дистанції.

Змагання пішохідних туристів полягали у командному проходженні дистанції подолання природних та штучних перешкод, велика частина яких часто зустрічається в походах, а також у виконанні спеціальних завдань.

Всі учасники змагань на дистанції смуги перешкод пройшли всі етапи і вклалися в контрольний час, який визначався за найменшою сумою штрафів, отриманих за порушення та перевищення оптимального часу.

Дітям дуже сподобалось і вони довго не хотіли повертатись додому

Батьківська спонсорська допомога

на медичний кабінет

Міжнародний день миру

Традиційно 21 вересня в Україні та в усьому світі відзначають Міжнародний день миру. Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба на сході країни. І найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина. Мир не означає програти війну, мир – це щоденна праця кожного громадянина задля вдосконалення, розвитку і спокою в країні

З нагоди Дня миру у Бабанській загальноосвітній школі відбулись тематичні заходи. Навчальний день розпочався святковою загальношкільною лінійкою «Діти за мир у всьому світі». Учні школи хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих хто віддав своє життя за те щоб ми жили у мирі. А по-завершені учні всієї школи виконали флеш-моб «Хай буде мир!»

Класними керівниками протягом дня проведені години спілкування «Мир на землі – радість у родині», «Всі народи України мають жити в злагоді та мирі», у шкільній бібліотеці організована книжкова виставка «Під мирним небом».

Міжнародний день миру відзначають у різних куточках планети. Це свято покликане змусити кожного не тільки задуматись, але й зробити що-небудь дієве заради спокою на Землі. Адже найбільше у світі щастя – це мир.

Всеукраїнський тиждень протидії булінгу

З метою створення безпечного освітнього середовища в Бабанській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів були проведенні комплексні заходи у сфері запобігання та протидії проявам булінгу (цькування).

У 1-11 класах були проведені години спілкування на теми «Дружній клас», «Чи ми друзі», поради «Як допомогти дітям упоратися з булінгом», «Кібербулінг», «Булінг, його ознаки та види», «Відповідальність за вчинення булінгу», «Стоп булінг», «Ми проти булінгу».

Переглянули різні види презентацій «Булінг в школі, як його розпізнати»

Переглянули відеоролики «Нік Війчук про булінг у школі», «Stop bullying - соціальна реклама про захист прав дітей», «Камінь, ножиці, бумага», та інші.

Заняття з елементами тренінгу «Як не стати учасником булінгу»

Відбулось засідання батьківського комітету на тему «Профілактика негативної поведінки у дітей та підлітків. «Що таке боулінг? Профілактика виникнення та подолання проявів боулінгу в дитячому середовищі?»

А також учні школи долучилися до флешмобу «Ми проти булінгу»

Тиждень фізичної культури і спорту

«Здоров'я кожної людини – це його багатство».

З метою пропаганди здорового способу життя з 09.09. по 13.09.2019 року в Бабанській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів проводився Тиждень фізичної культури і спорту, який був присвячений темі: «Здоров'я кожної людини – це його багатство». Під час проведення тижня робота вчителя фізичної культури, а також класних керівників була спрямована на:

  • виховання в учнів ціннісної орієнтації на здоровий спосіб життя;
  • покращення здоров'я;
  • придбання необхідних знань в області фізичної культури і спорту;
  • залучення учнів до систематичних занять фізичною культурою і спортом;
  • виховання колективізму і взаємодопомоги, дисциплінованості, сміливості, наполегливості, завзятості, витримки, спортивного азарту, взаємовиручки і підтримки

Вже доброю традицією в нашій школі є проведення ранкової зарядки. Щоденно о 8год.15хв.діти радісно вишиковуються на веселу зарядку. Де учні отримують заряд бадьорості та активності на цілий день.

Серед учнів 1- 6 класів пройшов конкурс малюнків «Спорт очима дітей», учні старших класів робили відеоролики «Спорт у моєму житті».

Весело, із азартом і завзяттям проходили змагання до Дня фізкультури і спорту!

«Козацькі забави» відбулися для школярів 2-4 класів, де в запеклій боротьбі з рахунком 4:3:3 де перемогу здобули учні 4 класу, а 2 і 3 класи зіграли в нічию.

А між учнями середніх та старших класів проходили змагання по футболу серед хлопців 5-8 класів, та юнаків 9-11класів, у першому півфіналі учні 6 Б та 11 класів здобули перемогу . Дівчата 10-11 класів, також змагалися у міні-футбол з рахунком 2:0,перемогу отримали учні 11 класу.

Шашковий турнір пройшов між учнями 5А і 5Бкласу.

Олімпійські уроки пройшли у всіх класах на виховних годинах на теми «Спорт, творчість, краса», «Від Олімпу - до олімпійської медалі»

Скільки радощів, гарного настрою, здоров'я, бадьорості отримали учні!

Пеший дзвоник

День Знань

Найсвітліша дорогав світі -

Це дорога до знань, до школи.

1 вересня у школі традиційно по-родинному пройшло свято Першого дзвоника, який сповістив учнів, батьків та вчителів про початок нового навчального року.

День Знань — це особливе свято! Адже воно знаменує початок нових знань, досягнення нових успіхів на шкільній ниві. Це зустріч з друзями і вчителями, радість від спілкування, знайомство з новими навчальними предметами, пізнання невідомого і цікавого.

Перший дзвоник - це завжди хвилююча подія, особливо для наймолодших учнів — першокласників. Цього року для 32-ох першокласників, які переступили поріг нашої школи, розпочнеться цікаве шкільне життя, перший навчальний рік, перший дзвоник, перший урок, перша вчителька, перша оцінка на шляху до Країни Знань.

Для одинадцятикласників цей навчальний рік буде останнім і вирішальним, він прокладе межу між дитинством і дорослим життям. Сьогодні випускники востаннє переживають зустріч з першим шкільним дзвоником, бо через рік розлетяться, мов пташенята, по білому світу, щоб вчитися і працювати, щоб йти дорогами праці і звитяги, дорогами своїх батьків та дідів, і торуватимуть власні шляхи, щоб творити свою Державу.

На свято завітали гості:

Жорницький Сергій Петрович - перший заступник голови районної державної адміністрації. Привітав усіх присутніх з новим навчальним роком, побажав успіхів та вручив подарунок – новий ноутбук

Байда Михайло Анатолійович – селищний голова.

Терещенко Катерина Вікторівна, помічник народного депутата України Яценка Антона Володимировича привітала та вручила першокласникам подарунки.

Директор школи Жмуденко Надія Сергіївна та батьки подякували спонсорам за надану матеріальну допомогу в облаштуванні школи та класних кімнат

- Народному депутату України, почесному жителю селища Бабанка Полякову Максиму Анатолійовичу;

- Уманській районній державній адміністрації;

- Уманській районній раді;

- Районному відділу освіти молоді та спорту;

- Байді Михайлу Анатолійовичу – Бабанській селищній раді;

- НП «Бабанське» - Павлику Олександру Миколайовичу

- Агрофірмі «Байс-Агро» -Кисілю Анатолію Івановичу

- Агрофірмі «Агровіт» - Мельнику Василю Павловичу

- Фермерському господарству «Глобус» - Осауленку Володимиру Михайловичу

- Фермерському господарству «Мередіан» - Коцюбенку Василю Володимировичу

Ваша підтримка — свідчення Вашого небайдужого ставлення до проблем освіти в Україні і розуміння непересічної важливості шкільного виховання.

Від усього серця бажаємо Вам здоров’я, злагоди, взаєморозуміння, душевного спокою та достатку. Низький уклін вам за Вашу натхненну і самовіддану працю, за Вашу непохитну віру у майбутнє нашого краю. Хай Господь Бог сторицею віддячить за Ваше розуміння, підтримку і за частку душі, подаровану нам.

Розпочався навчальний рік першими уроками - «Ти у мене єдина, Україно!», «Україно, до Європи шлях торуй», «Україна – непереможна держава», «Я – громадянин України – європейської країни». Зважаючи на сьогоднішні події в Україні, зміст даного твердження є необхідним для кожного свідомого громадянина нашої держави. В усіх класних колективах говорили про цінності, які роблять нас сильнішими, зміцнюють і об’єднують нашу державу, про історичну долю України, про героїку сучасних захисників суверенітету і територіальної цілісності країни.

Рішеннями учнівського, батьківського та педагогічного колективів кошти зібрані на благодійному ярмарку 6560 грн були розділені на три частини

1. 3000 грн на допомогу 11 річній Лізі Карпенко у якої окрім лейкозу з’явилася найскладніша алергічна реакція.

Більше читати тут: https://tsn.ua/dopomoga/likari-boryutsya-za-zhittya-lizi-u-yakoyi-okrim-leykozu-z-yavilas-nayskladnisha-alergichna-reakciya-1260213.html?_ga=2.195618988.1447612640.1548155001-1170190580.1536222846

2. 1000 грн. на допомогу шкільному медичному кабінету. За ці кошти було закуплено ліки першої необхідності та пульсометр.

А 2560грн. було залишено на солодкі подарунки для найактивніших учнів школи, які беруть активну участь у житті школи, району та області.

100-річчя Дня Соборності України

Ми вірим в майбутнє твоє, Україно!

Говорять сьогодні дорослі й малі.

Бо ти в нас – найкраща, бо ти в нас єдина,

Немає такої, як ти, на землі!

З метою формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення 100-річчя Дня Соборності України в Бабанській загальноосвітній школі під керівництвом заступника директора з виховної роботи Куць Інни Василівни, організовано та проведено урочисту лінійку «На шляху до свободи та незалежності». Учні утворили живий ланцюг єдності «Тільки разом збережемо незалежність», у такий спосіб учні продемонстрували свою любов до України.

Згідно з планом роботи школи до Дня Соборності України в класних колективах були проведені виховні години: «Історія України і державотворення», «Україна – соборна держава», на яких обговорювали питання, пов'язані з подіями, що пов’язані з фактом Соборності України. Учні 10 класу переглянули документальний фільм «Акт злуки: відтворення історичної правди».

Державне свято День Соборності України учні школи відзначили урочисто та патріотично.

Районний конкурс «Щедрівочка щедрувала»

Учні Бабанської загальноосвітньої школи взяли участь у районному конкурсі «Щедрівочка щедрувала» на території ДІАЗ Стара Умань.

Наші учні виступили дружно і злагоджено. Показали, що вони добре знають традиції української обрядової культури, защедрували щедрівку та побажали багатства та злагоди усім присутнім. Їхній виступ викликав захоплені аплодисменти глядачів.

Діти їхали додому задоволені і радісні. Навіть у дні канікул наші учні люблять виступати й дарувати глядачам задоволення та приємні емоції.

«Пустіть Козу в хату та й дозвольте щедрувати!»

13 січня у музеї-заповіднику «Трипільська культура» учні Бабанської загальноосвітньої школи разом із учнями Легедзинської загальноосвітньої школи добрих пів-дня навчалися давніх щедрівок, розмальовували новорічні маски, різдвяні звізди, керамічні дзвоники, вчилися робити пташок-свищиків та воскові свічки…

Майстер класи для учнів проводили майстри з Києва, Житомира та Верховини, то ж окрема подяка:

«Майстерня свічки» - Чабанюк Наталка;

«Глиняна іграшка» - Чабанюк Ярослав;

«Маски» - Нікіта Асауляк, Антон Сапожніков, Маріша Вольних;

«Дзвоники мальовані» - Валерія Залеська.

Фото Mykola Kulyk

Новорічні навчання відбулися завдяки фінансовій допомозі народного депутата Максима Полякова.

Учні та вчителі щиро сердечно дякують співробітникам заповідника «Трипільська культура», за затишну атмосферу та незабутні яскраві враження.

Новорічні пригоди у Яринки та Юрчика

Всесвітній день боротьби зі Снідом

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі Снідом. Цього ж дня у Бабанській загальноосвітній школі I–IIІ ступенів було проведено загальношкільну лінійку на тему: «Школа проти Сніду».

Учням було надано інформаційне повідомлення що таке ВІЛ\СНІД , які основні шляхи зараження цією хворобою та заходи щодо її профілактики. На виховних годинах вихованці переглядали презентації та відеоролики на дану тему.

Метою даного заходу було поглибити знання учнів про ВІЛ та СНІД, ознайомити учнів із шляхами передачі ВІЛ, запобігти поширенню ВІЛ –інфекції серед молоді, формувати усвідомлення того, що тільки власний досвід життя, поведінка та вчинки гарантують запобігання ризику інфікування ВІЛ, пропагувати здоровий спосіб життя.

Вшанування пам’яті жертв Голодомору

Пекельні цифри та слова

У серце б'ють, неначе молот.

Немов прокляття ожива

Рік тридцять третій.

Голод! Голод!

Голод – це не тільки смерть, а й духовна руїна, знищення здорової народної моралі, втрата ідеалів, занепад культури, рідної мови, традицій.

1932 -1933 рік, найчорніший час в історії України. У світі не зафіксовано голоду подібного тому, що випав тоді на долю однієї з найродючіших країн.

Традиційно в четверту суботу листопада в Україні - День вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років.

Із нагоди відзначення пам’ятної для українського народу дати в школі було проведено лінійку – реквієм «Страта голодом», присвячену вшануванню пам'яті безневинно померлих українців у 1932-1933 роках, яку підготували учні 9 класу (класний керівник Мальованець Л. С. )

Учні змусили згадати кожного з присутніх про ті страшні часи Голодомору, задуматись над трагедією, що не минула майже жодної сім’ї українського народу. Серця учнів та вчителів не залишились байдужими після участі в заході і скорботної хвилини мовчання вшанування пам’яті загиблих в 1932-1933роках.

Звертаючись до присутніх, учні 9 класу закликали всіх зберігати пам'ять про трагічні сторінки історії нашої держави та приєднатися до всеукраїнської акції «Запали свічку пам'яті» 24.11.2018 року о 16.00.

А також учні відвідали пам’ятний знак «Жертвам голодоморів1932-1933років», де вшанували пам’ять безвинно замучених та поклали квіти до пам’ятника.

День Гідності і Свободи України

21 листопада – День Гідності і Свободи, свято, яке встановлене з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року — лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

Цього дня в нашій школі відбулися ряд заходів присвячених Дню Гідності і Свободи України: лінійка-реквієм пам’яті подій Революції Гідності та Свободи, яку підготували учні 5-А класу разом із класним керівником Жвавою Я. А. Влучно, чітко і не без щему у серці ознайомили присутніх із хронологією визначальних подій народного руху за незалежність, свободу та самовизначення, особливий акцент роблячи на нещодавніх кривавих подіях у серці столиці, співали патріотичні пісні, читали вірші про Україну та події на Майдані, хвилиною мовчання вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні; тематичні перерви «Сторінками історії», уроки пам'яті «Україна гідна свободи», «За Україну, за її волю!», «У нашій пам’яті вони назавжди залишились»; у бібліотеці оформлена виставка художньої літератури, присвячена подіям, що відбувались на Майдані.

Міжнародний день Толерантності

16 листопада в Бабанській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів відзначали Міжнародний день Толерантності. Основною метою було: ознайомити учнів з поняттям «толерантність», виявити основні риси толерантності, сформувати правильне уявлення щодо толерантної поведінки, виховувати почуття поваги один до одного.

День Толерантності у нашій школі почався з флеш-мобу «Подаруй світу посмішку». Члени учнівського самоврядування зустрічали в п’ятницю зранку всіх хто йшов до школи з усмішкою та теплими обіймами, а також дарували власноруч виготовлені смайлики .

Члени учнівського самоврядування, створили «Квітку ТОЛЕРАНТНОСТІ», на кожній пелюстці якої були зазначені риси толерантної людини, і усі діти нашої школи мали можливість ознайомитись з цими рисами і в подальшому розвивати їх у собі.

підсумки благодійного ярмарку 2018

День української писемності та мови

Єдиний скарб у тебе – рідна мова.

Заклятий для сусіднього хижацтва.

Вона твого життя міцна основа,

Певніша над усі скарби й багатства.

П. Куліш

День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Встановлене воно було 9 листопада 1997 року Указом Президента № 1241/97 «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства».

За православним календарем — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця — письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

З нагоди державного свята Української писемності та мови у нашій школі відбулась урочиста загальношкільна лінійка «Найцінніший скарб нашого народу – це є рідна мова». Учні розповіли про те, що мова - це серце нації і канва, на якій людина вишиває узори свого буття, це особистість, яка має обличчя, характер, темперамент, свою культуру, мораль, честь і гідність, своє минуле і майбутнє, що мова - це невичерпна духовна скарбниця, до якої народ безперервно докладає свій досвід, розум і почуття. Пізнавальними для всіх стали і цікаві факти про українську мову:

- українська мова була ще до того, як українські князі (починаючи від Аскольда та Діра) почали об’єднувати руські землі;

- найдавніша згадка про українську мову датується 858 роком;

- українська мова є однією з найпоширеніших мов в світі і за кількістю носіїв займає 26-те місце;

- українська мова входить до трійки найкрасивіших мов в світі.

Також учні взяли участь у написанні Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності «Крила України»

Смачний благодійний ярмарок

Вже стало доброю традицією у нашій Бабанській загальноосвітній школі І—III ступенів щедрої осінньої пори проводити благодійний ярмарок у рамках акцій «Від серця до серця. Допоможемо воїнам АТО» та «На зустріч мрії». Тож і цього разу організували благодійний ярмарок. Ще від самого ранку і діти, і батьки несли із собою, разом із портфелями, різноманітну смакоту, приготовлену вдома, – акуратно упаковану, загорнуту, розфасовану, готову до вживання, – аби відразу можна було розставити. Усі з любов’ю продумані і придумані страви на столі, учні пропонували своїм однокласникам, вчителям, батькам – усім старшим та молодшим, яких хотілося пригостити.

Усі класи взяли активну участь у заході. Чого тільки не було на столах! На продаж було виставлено випічку різних видів: пиріжки, тістечка, печиво, (все виготовлене своїми руками або за допомогою батьків). Все було, як на справжньому ярмарку: охочих було стільки, що коридором не можна було вільно пройти, скрізь лунав гамір, жарти, учні у різний спосіб, хто віршами, хто частівками запрошували до свого столу, рекламували товар, у який було вкладено часточку душі. Усі учасники отримали неабияке задоволення.

Осінній смачний ярмарок традиційно є благодійним. Кошти, які вдалося зібрати, будуть розподілені адресно: на допомогу воїнам АТО та онкохворим дітям.

Учні, долучаючись до таких заходів, відчувають, що роблять щось потрібне і корисне, формують у собі активну громадянську позицію людей, небайдужих до потреб та проблем інших.

День визволення України від німецько-фашиських загарбників

Війна. Просто слово. П'ять літер. Але скільки асоціацій пробуджує в нас воно! Біль, героїзм, патріотизм, туга за близькими людьми, ненависть та любов...

28 жовтня виповнилося 74 роки з дня визволення України від німецько-фашистських загарбників. У цей славний день ми повертаємося своєю пам’яттю до тієї фашистської окупації, яка тривала 1225 днів та ночей до осені 1944 року. 74 роки тому наш народ здобув Велику Перемогу, яка звільнила Україну від фашистського ярма. Відголоски війни дотепер відгукуються вибухами забутих у полях мін та снарядів. Ми знаємо, що війна — це біль та страждання.

З метою вшанування пам’яті воїнів – героїв, сприяння формування у свідомості учнів значимості перемоги для українського народу, величину вкладу кожного ветерана даної війни у здобутті перемоги; виховування поваги, шанобливого ставлення до учасників Другої Світової війни, любові до країни, в якій ми живемо, до рідного краю, прагнення бути патріотом своєї держави 29 жовтня в Бабанській загальноосвітній школі під керівництвом заступника директора з виховної роботи Куць Інни Василівни, відбулася лінійка пам’яті «Тих днів у пам’яті не стерти і сьогодні». Учні розповіли про ті страшні події, про ті роки, які залишилися гірким болем у пам’яті нашого народу. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих у Другій Світовій війні. Для учнів початкових класів була проведена екскурсія у Залі Бойової слави. У бібліотеці оформлено стенд «Велика ціна Перемоги».

Ми складаємо шану всім борцям, які боролися з окупантами, за незламну стійкість і героїчний опір. Тому пам'ять про тих, хто загинув, виборюючи волю і незалежність України на фронтах, у партизанських загонах, підпіллі, національно-визвольних формуваннях, пам'ять про тих, хто прийняв мученицьку смерть у таборах, гестапівських катівнях, від каторжної праці назавжди залишиться в наших серцях.

З нагоди 74 річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників щиро вітаємо і бажаємо ветеранам міцного здоров’я, сили, щастя, доброї долі, добра і добробуту, а також мирного неба.

З днем визволення України!

День Захисника України

Споконвіку 14 жовтня люди відзначали християнське і народне свято – Покрова Пресвятої Богородиці.

За легендою, у цей день військо давніх русів на чолі з Аскольдом взяло в облогу центр православ’я — Константинополь, намагаючись захопити місто. Мешканці столиці Візантії у гарячій молитві звернулись до Богородиці з проханням про порятунок. І Богородиця з’явилася перед людьми та покрила їх своєю покровою (омофором). Після цього вороги вже не могли побачити цих людей. Вражений Аскольд та його дружинники прийняли святе хрещення та стали християнами.

З 1999 року свято Покрови в Україні відзначається як День українського козацтва. Божа Матір Покрова вважалася покровителькою запорозьких козаків. Головним храмом на Січі був Покровський. Козаки, ідучи у похід, брали з собою образок Покрови як священний оберіг.

У 1942 році на свято Покрови було утворено Українську повстанську армію, тому 14 жовтня відзначається як день УПА.

З 2014 року згідно з наказом Президента України Петра Порошенка цей день визнано як День захисника України.

Вшановуючи традиції, у нашій школі відбулися виховні години до Дня захисника України: «Хай в серці кожної людини живе любов до Батьківщини», «Я люблю Україну», «Ми - нащадки козаків». Учні переглянули кінофільми: «УПА – історія створення» та «Герої нашого часу». Протягом дня лунали вітання та щирі побажання нашим хлопцям, вчителям та працівникам школи.

Сьогодні ми дуже вдячні тим, хто, ризикуючи власним життям, захищає нашу Україну, береже добробут в українських оселях та бореться за мир на рідній землі. Ми дякуємо солдатам України, які зараз перебувають у зоні ООС. Нехай ваші сила і мужність завжди опираються на любов та підтримку рідних і близьких людей. Міцного здоров’я, успіхів і надійного тилу! Нехай вам завжди буде кого захищати, але не буде від кого! А найголовніше – швидше повертайтеся живими і здоровими, бо вдома вас люблять і чекають!

З Днем захисника України!!!

Відзначення Дня Миру в Бабанській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів, та участь у святкуванні дня селища Бабанка

Мир! Це слово звучить по-різному на континентах Землі, але скрізь воно означає можливість спокійно жити під чистим блакитним небом, вчитися, працювати, любити і поважати один одного. Мир – це свято всіх людей, свято всіх дітей. Без миру нема дитинства, нема майбутнього.

В цей сонячний день, учні 8 класу разом із класним керівником Шевчук О. В. провели лінійку «Хай буде мир на планеті Земля» по закінченні відбувся флеш моб «Ми за мир!».

В класах проведені бесіди та години спілкування на теми: «Мова Миру починається з мене», «Мир на планеті – щастя всім дітям».

А також в цей день учні Бабанської загальноосвітньої школи взяли участь у святкуванні дня села, на якому провели флеш моб «Діти України за мир у всьому світі!» та долучилися до всесвітньої акції «Голуб миру». Діти повісили на карту України заздалегідь виготовлених з паперу символічних голубів, які принесуть мир та спокій нашій Батьківщині, припинять кровопролиття та страждання тисячі українців. Нехай ці голубки повернуть додому батьків, синів, чоловіків та братів, щоб спокій запанував у душах та серцях людей…у кожній українській родині…

Учні вітали усіх присутніх зі святом піснями, віршами, та побажали всім спокою, процвітання, миру в сім’ях, миру в серцях, миру в усьому сіті та миру у нашій рідній Україні.

На свято завітав Перший заступник голови РДА Сергій Жорницький, який зробив для школи приємний подарунок – два ноутбуки, які допомагатимуть у навчанні двом першим класам – першопрохідцям «Нової української школи».

Данченко Євгеній Михайлович Голова РДА

привітав колектив Бабанської школи

із Днем знань

3 вересня – прекрасний осінній день, зранку вулиці селища Бабанка наповнилися дитячим щебетом, посмішками школярів і букетами найкрасивіших осінніх квітів. Знову урочисто і хвилююче на подвір’ї навчального закладу лунали мелодійні звуки шкільного дзвоника, сердечні святкові вітання. Початок нового навчального року завжди означає відкриття нової, але нелегкої дороги – дороги до знань, до нових звершень.

На урочисту лінійку до учнів, вчителів та батьків Бабанського навчального закладу завітали шановані гості: голова районної державної адміністрації Данченко Євгеній Михайлович, помічник-консультант народного депутата України Антона Яценка - Ірина Плетньова, депутати, спонсори.

Очільник району Євгеній Данченко привітав колектив школи, учнів та батьків із початком нового навчального року, а також із присвоєнням закладу статусу опорного. Вручив директору сертифікат на оснащення кабінету математики, та сертифікат на набори LEGO, які заохочуватимуть дітей до навчання та розвиватимуть їхні творчі здібності.Граючись конструкторами LEGO, учні зможуть виконувати веселі завдання на тренування пам’яті, розвиток моторики, творчого мислення. Крім того, використання цієї технології дасть можливість створювати власні завдання відповідно до вмінь та інтересів дітей.

Помічник-консультант народного депутата України Антона Яценка Ірина Плетньова привітала колектив школи, учнів та батьків із початком нового навчального року та подарувала першокласникам пакунки з необхідним шкільним приладдям.

ТОВ «Агровіт» як завжди завітали на свято із подарунками для першокласників.

Спонсорську допомогу в облаштуванні класної кімнати для учнів, які працюватимуть за програмою «Інтелект України» надали колишні випускники школи Павлик Олександр Миколайович та Німенко Сергій Іванович.

Директор школи Жмуденко Надія Сергіївнапривітала учнів, учителів, батьків, бабусь, дідусів, гостей свята з Днем знань та побажала учням здобути знання, які допоможуть досягати успіхів та особистісного росту, розвиватися, підкорювати нові вершини знань, зустріти добрих і надійних друзів, досягти омріяної мети, учителям та батькам побажала міцного здоров’я, миру, злагоди, натхнення і наполегливості, успіхів у самовідданій праці на благо нашої України.

Педагогічний, учнівський, батьківський колективи виражають щиросердечну вдячність гостям та спонсорам за чудові подарунки.

Наша країна переживає непрості часи. На східних рубежах України триває війна. Тож під час лінійки з нагоди Дня знань вшанували хвилиною мовчання Героїв Небесної сотні, військовослужбовців - бабанчан, які загинули під час виконання завдань у зоні АТО.

Завершилось свято традиційним покладанням квітів до пам’ятних знаків героям, які загинули за незалежність України.