Історія школи

НАША ШКОЛА МАЄ СВОЇ ТРАДИЦІЇ,

СВОЮ ІСТОРІЮ

В 1920 р. відкрилась єдина трудова школа. Вперше в історії Бабанки діти бідноти дістали змогу, не виїжджаючи з села, одержувати семирічну освіту. В 1925 р. почало здійснюватись загальне обов’язкове початкове навчання всіх дітей села, а в 1931 р. – в обсязі семирічки.

До 1932 р. в Бабанці в основному було закінчено ліквідацію неписьменності серед дорослого населення. На кожній вулиці організовувались лікнепи. Культ- армійцями поряд з учителями були комсомольці та старші учні семирічки. Недавні неписьменні опанували грамоту, залучалися до активної громадської діяльності. В.О.Бевзю, що не мав змоги до революції навчатися в школі, за перших років радвлади сів разом з дружиною за парту в лікнепі, в 1925 році його було обрано головою сільської ради.

Культурно – масова робота, агітація і пропаганда наукових знань, яку проводили комуністи і комсомольці села, дала свої наслідки. Загальні збори села в 1935 році ухвалили розібрати церкву, а на її місці з розібраного матеріалу спорудити будинок середньої школи. Активну участь у цьому брав директор школи Г.Тимофіїв. В 1937 р. відбувся перший випуск 10-го класу. Вперше

19 юнаків і дівчат дістали середню освіту в рідному селі, з них, сім стали вчителями, а п’ять – офіцерами Радянської армії.

В селі працює середня школа з вечірніми класами для колгоспної і робітничої молоді, в ній навчається 718 учнів.

В селі працює також міжрайонна допоміжна школа – інтернат (206 учнів). Обидві школи обслуговує 85 учителів. Учні середньої школи беруть активну участь у господарстві колгоспу. В 1963 році МОУРСР і ЦКЛКСМУ нагородили російську виробничу бригаду Почесною Грамотою, а її бригадирові Р.Усатенко присвоєно звання “Знатний кукурудзовод України”. В 1964 р. бригада, одержавши високий урожай картоплі, кукурудзи і гороху, завоювала серед шкіл району перше і друге місце в Черкаській області. З 1968 р. виробнича бригада відбуває виробничу практику на трьох гектарах землі, виділених на колгоспному масиві.

Бабанські піонери підтримують дружбу з піонерами Словацької столиці Братіслави.

В 1965 р. в Бабанці побувала співробітниця редакції “Зарница”, дитячого журналу Словаччини, А.Залевська. Через неї з Братської могили в Бабанці передали землю на могилу радянських воїнів – визволителів Братіслави. Наступного року віце-консул ЧССР в Києві Я.Доубрава привіз в Бабанку землю з могили в Братіславі. З цієї нагоди відбувся в селі мітинг, на якому виступили жителі Бабанки: І.С.Сербін, І.Д.Чабанюк та А.Я. Любарець, які брали участь у визволенні Братіслави від гітлерівських загарбників.

Віце-консул сказав на мітингу: “Наша любов до вас, радянських людей, безмежна і вічна, а наші партії й народи рука об руку йдуть у майбутнє, кують мир на землі”. Один із найкращих піонерів Бабанки, Слобідський, побував у піонерському таборі в Чехословаччині. За роки радянської влади Бабанка дала державі 305 спеціалістів господарського і культурного будівництва, не рахуючи офіцерів. Крім того, з числа жителів села кандидат історичних наук І.І.Редько, генерал майор А.С. Кучеренко і два артисти – А.Г. Барчук та І.В.Казнадій, якому в 1965 р. присвоєно звання заслуженого діяча мистецтв УРСР. В 1976 – 1977 навчальному році в Бабанській середній школі навчається 533 учні. Для робочої сільської молоді відкрито вечірні класи Уманської середньої заочної школи, в яких навчається 65 учнів.

В 1976 р. з учнів 9-х класів було створено табір праці і відпочинку, в якому відпочивало і працювало 50 учнів. Учні обробили в місцевому радгоспі “Шлях до комунізму” 120 га соняшників.

В 1976 – 1977 навчальному році учні 9 – 10 класів з виробничого навчання навчаються в Гереженівському міжшкільному комбінаті.

В 1976 р. розпочато будівництво нової типової школи за кошти радгоспу

“ Шлях до комунізму” на 960 навчальних місць. Закінчено будівництво школи в 1978 році.

1937 рікперший випуск 10-го класу (директор школи Г. Тимофіїв).

Післявоєнні роки – середня школа з вечірніми класами, де навчається понад 700 учнів.

60-ті роки – працює міжрайонна допоміжна школа-інтернат на 206 учнів. Обидві школи обслуговує 85 учителів.

1977 рік – в Бабанській середній школі навчається 533 учні. Відкрито вечірні класи Уманської середньої заочної школи, в яких навчається 65 учнів.

1978 рік – в селі з’явилась нова сучасна споруда Бабанської середньої школи.

Першим директором став Гуйван І.Г., заступником з навчально-виховної роботи Заворітній Г.К.