У Миколаївському ЗЗСО 19 травня відбувся День вишиванки. Дрес- кодом дня була вишиванка, і вся школа замайоріла різнобарвними візерунками української вишивки. До акції долучилися не лише учні, а і вчителі школи. Протягом дня були проведені заходи присвячені даній тематицці. Учні школи читали вірші про вишиванку та виконували творчі роботи. Було проведено майстер клас з виготовлення автентичної вишиванки з використанням орнаментів з різних регіонів України. Велике задоволення учні отримали від квесту, який мав на меті перевірити та розширити знання учнів про вишиванку та її значення для нашого народу.Виставка рушників дола змогу побачити різноманітні техніки вишивки,які використовували наші предки. В цей день всі були єдині в думці, що таке свято об'єднує і вчителів і учнів і весь український народ.

День Перемоги над нацизмом ми святкуємо 9 травня ось вже 76-й рік поспіль. Велике свято перемоги завжди повинні пам'ятати прийдешні покоління, як приклад самопожертви-найвищого ступеню патріотизму-нашого народу, вічне прагнення до волі українського народу. Особливо в контексті подій на Донбасі.

Учні та директор школи поклали квіти до пам'ятнику Скорботної Матері, шануючи пам'ять тих, хто здобув цю Перемогу.

Ніхто не забутий...

Трагедія Чорнобилю

Події на ЧАЕС та, особливо, їх наслідки повинні знати та пам'ятати всі жителі планета Земля. І головне - робити правильні висновки, щоб трагедії такого масштабу не могло бути в майбутньому. Тому кожного року відзначають роковини з дня цієї трагедії, щоб люди пам'ятали руйнівну силу атомної енергії.

Не відстаючи від молодших, старші-вчителі та працівники школи- долучились до весняної селищної толоки. Всім колективом було прибрано значну площу території селища, щкільного саду. Всі долучились до корисної праці. ніхто не залишився осторонь.


Протягом карантину в школі учні та вчителі приймали участь у обласних конкурсах: "Колиска роду-українська хата", "Ветеран живе поруч", "Молоді авіатори", "Моральний вчинок".

Багато роботи та часу витратив на це актив школи: члени-лідери учнівського самоврядування та їх старші наставники. Творча атмосфера, улюблені заняття (робота по дереву, малювання, т.п.), допомога старших - усе це створювало всі умови, щоб творити. І недарма - за проєкт на конкурс "Колиска роду-українська хата" наша школа отримала призове третє місце. Але головне -це творчий пошук, емоції, спілкування з однодумцями. Долучайтесь!..

У перший день весняних канікул, додержуючись карантинних обмежень, з учнями 7-го класу було проведено похід до весняного лісу. Протягом перебування у лісі з учнями було проведено тренінгові заняття з запалювання вогнища, приготування їжі в польових умовах, розбиття палатки, в рамках проекту еко-маршруту "Стежками лісу."

Заняття повинні бути не тільки корисними, а й цікавими.

У першості серед збірних команд 9-х, 11-х та змішаної команди 10-х класів та працівників школи, легко перемогла команда випускників. Вони показали найбільш злагоджену гру, забили багато голів та виглядали впевнено. ІІ місце у напруженій боротьбі та з мінімальним відривом здобула змішана команда працівників та учнів 10-х класів, команда 9-х класів - третя.

Відбулась першість школи з футболу серед учнів 7-8 класів. За великої переваги над всіма суперниками перемогла команда 7-Б класу. ІІ місце вибороли учні 8-Б, ІІІ м.- 7-А клас.

Емоції та напруга на полі, красиві моменти та голи - всього було вдосталь. Приємно, що дівчата також долучились до змагань, дехто з яких, навіть, грав не гірше за хлопців.

Cпортивне життя школи

Протягом березня у нашій школі вчителями фізичної культури було проведено змагання з настільного тенісу, дартсу, шахів серед учнів 6-11 кл.

Змагання проходили у завзятій та безкомпромісній боротьбі і всі учасники отримали величезне задоволення.

Наша школа славиться своїми cпортивними традиціями та хорошими спортсменами. І цьогоріч наші учні довели, що у спорту в Миколаївці є майбутнє.

До Дня українського Добровольця 18.03.21 було проведено "Уроки звитяги" з учнями 9-10 класів школи. Учасник війни на Донбасі Пінчук Е.І.(директор центру патріотичного виховання) та його підлеглі розповіли про історію виникнення цього свята, а також показали практичні аспекти користування зброєю, переміщення під час бою, перезаряджання та розбирання АК.

Учні також долучилися до виконання практичних вправ.

Патрульні поліцейські м.Суми відвідали учнів Миколаївської школи та провели уроки "Кіберзлочинність", "Безпечний інтернет для підлітків", "Відповідальність неповнолітніх".

Правоохоронці розповіли про безпечне поводження в цифровому середовищі, відповідальність підлітків за різні види правопорушень, "гарячі" номери та номери "телефонів довіри", якими слід користуватися при різних видах і формах протиправних дій.

Учні були активними - задавали хвилюючі їх запитання та наводили приклади з власного життя, а поліцейські пояснювали, як діяти в кожній конкретній ситуації.

Після ранкових поздоровлень відбувся святковий концерт, який зачарував присутніх пісенним виконанням, жартами та віршами.

Яскраві учнівські виступи стали чудовим подарунком до свята. Зі Святом!...

Березень - це початок тепла, краси та кохання. І тому не випадково перше велике свято - День Жінок. У школі 8 Березня вважається особливим святом, адже більшість вчителів - жінки. З самого ранку хлопці школи привітали чарівних жінок зі святом.

"Малятко-здоров'ятко" - зустріч з медичною сестрою -

відбулася для учнів 1-2 класів, яка пройшла під гаслом "будемо здорові". Медична сестра школи Кузьменко С.М. розповіла дітям про кишкові та сезонні захворювання, COVID-19, а також про правила дотримання особистої гігієни.

Для оволодіння навичками трапспортування постраждалих у надзвичайних ситуаціях у Миколаївській школі в рамках тижня знань з БД для учнів10-х класів було проведено практичний семінар співробітниками Сумського центру патріотичного виховання з транспортування постраждалих з різними видами травм. Вправа з одним постраждалим виконувалась силами одного, а згодом двох, трьох та чотирьох учнів, з ношами та без.

Вчителем "Захисту України" Горбуленко А.В. було

проведено бесіду-практикум "Як поводити себе в екстремальних ситуаціях" жіночої частини 11-х класів в рамках тижня знань БЖД, на якому було теоретично та практично опрацьовано ситуації надання допомоги людині без свідомості, при зупинці серця, при кровотечах та інших невідкладних станах. Дівчата показали, що мають навички для надання допомоги людям, якщо це буде необхідно.

"Евакуація під час пожежі"

"Евакуація під час пожежі" - відео, яке переглянули чоловіча частина 11-х класів (вч. Погребняк А.І.). Хлопці розглянули правила евакуації, підручні засоби захисту та орієнтування у задимленому приміщенні.

Правила поведінки під час пожежі -

назва відеопрезентації, яку переглянули учні 3-4 класів(з м/ф "Корисні підказки"), після перегляду якої учні мали змогу відтворити алгоритми дій при пожежі.

Безпека в твоїх руках

У Миколаївській школі протягом 22.02.-26.02.21 було проведено "Тиждень знань безпеки життєдіяльності". У класах було проведено виховні години на тему "Безпека в твоїх руках", на яких дітям нагадали, як правильно поводитись вдома і на вулиці, коли вони самі, а також розібрали порядок надання першої домедичної допомоги при ураженні струмом, пожежі, витоку газу тощо.


Змагання до Дня пам'яті Героїв Небесної сотні

25.02.21 у школі відбулися змагання з волейболу, присвячені загиблим героям Майдану 2014 року - "Героям Небесної Сотні". Між собою змагалися збірні команд вчителів, 11-А та 11-Б класів, а завершувала турнір гра збірних команд вчителів та 11-х класів. У першості серед 11-х класів перемогу здобули учні 11-Б класу, а серед збірних команд вчителі у безкомпромісному поединку переграли збірну учнів.

"Патріотизм – нагальна потреба України й кожного українця»

22.02.2021 року в рамках тижня української мови та історії було проведено інтегровану виховну годину "Патріотизм – нагальна потреба України й кожного українця».

Під час цього заходу учні десятих класів поглибили свої знання про дисидентський рух, ознайомилися з життєвим шляхом та політичною діяльністю В’ячеслава Чорновола, якого по праву можна вважати справжнім українським патріотом.

Також старшокласники продовжили виховну годину власними роздумами про те, як треба любити Україну, щоб бути її патріотом ( хто в довільній формі, а хто й у вигляді есе). Досліджували, чи є тема патріотизму актуальною у творчих, наукових та промислових проєктах сучасних молодих людей. З’ясовували, що наша молодь робить на практиці, щоб українська держава мала можливість вийти на рівень інших європейських країн.

Засідання Ради Профілактики школи

16 грудня у школі відбулось чергове засідання Ради Профілактики школи за участі представників школи (ЗДВР - Ігнатьєв В.І., психологічної служби школи - Дзюбан Л.В., Акіменко М.А. ), поліції (від.ювенальної превенції - Сайко І.А.), селищної ради (служба у справах дітей - Демченко О.В., Гребеник І.І.). На засіданні розглядались питання поведінки у школі окремих учнів, порушення внутрішнього розпорядку школи, загальної культури поведінки, профілактики булінгу та інш.

День вшанування учасників бойових дій

15 лютого відзначають в Україні День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.З цієї нагоди 18 лютого у школі відбулась година пам яті учасників афганської війни 1979-1989 рр.- наших земляків. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих на чужій та померлих від ран на своїй землі воїнів-афганців.

Виставка композицій до

Дня Святого Валентина - творчість учнів

День Святого Валентина

14 лютого - День Святого Валентина, свято, коли люди відкрито говорять про найпрекрасніше почуття - КОХАННЯ.

У Миколаївській школі це свято пройшло у атмосфері кохання, турботи та взаємопідтримки. Працювала "Скринька кохання", а поштарі розносили валентинки адресатам. Для учнів 9-х класів було організовано конкурсно-розважальну програму "LOVE IS...", де обирали "Валентину" та "Валентина" школи. Після захопливої боротьби "Валентиною" школи стала Велика Альона, а "Валентином" - Ткаченко Владислав.

Родзинкою свята стала фотозона, яка подарувала атмосферні фото бажаючим ...

Акція "Зимова годівничка"

Доброю традицією нашої школи є щорічне проведення акції "Зимова годівничка". Цього року акція особливо актуальна через сніжну та морозну зиму. Завданням акції є збереження життя наших пернатих друзів в таких умовах. Тож учні 5-х класів принесли смаколики для пташок, адже милосердне ставлення до всього живого є запорукою збереження його для наступних поколінь, гуманного виховання підростаючого покоління.

32- річниця з Дня виводу радянських військ з Афганістану

До 32-ї річниці Дня виводу радянських військ з Афганістану у школі було проведено змагання з баскетболу серед учнів 7-х класів. Хлопці показали неабиякі характер та завзяття, але сильнішими у цій боротьбі виявилися учні 7-А класу. Друге місце посіла команда 7-Б класу, третіми стали 7-В. Хочеться побажати хлопцям, щоб були такими ж, як і на майданчику та не кидали занять спортом.

Обласне онлайн засідання лідерів учнівського самоврядування та їх кураторів

відбулося після новорічного балу. У ньому лідери шкіл обмінювалися досвідом своєї діяльності, а також обговорювали свої напрацювання, проєкти та челенджі.

Активісти отримали завдання: в рамках Всеукраїнського проєкту, присвяченого 30-тиріччю незалежності України, створити власні онлайн-проєкти (відеоматеріали) про найвидатніші куточки нашого краю.

Мій друг - активний рух!

Наприкінці року учні школи взяли участь у спортивному онлайн-конкурсі "Мій друг - активний рух!" і що приємно-серед учнів громади наші семикласники забрали всі призові міста:

І. Ревякін І.

ІІ.Литвиненко Д.

ІІІ. Лісовенко К.

Вітаємо переможців і сподіваємось на подальші спортивні звершення!


Миколаївський шкільний бал лідерів учнівського самоврядування

Через карантинні обмеження в Миколаївській школі цього року свято Нового року пройшло в незвичному вигляді - у онлайн форматі, як Новорічний бал лідерів учнівського самоврядування . Цей захід був присвячений класичним бальним танцям (полонез, вальс, кадриль, полька), тому учасники та гості (учні нашої школи) брали активну участь у майстер класах з хореографії. Веселі новорічні мотиви зблизили присутніх на балі і жоден учасник не залишився без гарного настрою та подарунків.

Інструктаж з безпечного користування газовими приладами для учнів 3-х класів

З метою посилення уваги до безпечного користування газовими приладами у побуті інженером з охорони праці Лісовенко О.Л. було проведено інструктаж для учнів 3-х класів. Учні переглянули цікаві та пізнавальні ролики та отримали рекомендації по поводженню з газом.

Олександр Леонідович також наголосив про недопустимість використання піротехніки в закладі освіти та вдома в новорічні свята.

Виставка малюнків на тему: "Необережне поводження з газовими приладами" серед учнів 1-4 класів

Із завданням намалювати небезпечність необережного поводження з газовими приладами вдома учні початкової школи справились на "відмінно". Результат можете оцінити самі!

Заняття з домедичної підготовки за темою: "Критична ситуація. Допоможи собі та ближньому"

З учнями 7-9 класів було проведено навчальне заняття з домедичної підготовки за темою: "Критична ситуація. Допоможи собі та ближньому." На ньому тренер з домедичної підготовки Фарид Хусейн показував основні прийоми та засоби при кровотечах, втраті свідомості, зупинці серця; як правильно викликати "швидку допомогу" чи надати людині без свідомості безпечного положення тіла - все це було розглянуто та обговорено. Практично було опрацьовано накладання джгута-турнікету і тиснучої пов'язки (бандажу) на верхню та нижню кінцівку. Заняття було проведено з метою інформування дітей про правильне поводження їх у критичній ситуації і, хто знає, можливо колись комусь із них це допоможе врятувати чиєсь життя.

А на занятті принцип "не тільки корисно, а й цікаво" спрацював на 100 відсотків, тому будемо намагатись проводити це якнайчастіше.

Малюнки на тему: "Україна - країна гідності і свободи."

У зв'язку з пандемією COVID-19 діють рекомендації МОН України щодо заборони масових заходів, тому до Дня Гідності та Свободи учні підготували власні малюнки, щоб хоча б таким вшанувати пам'ять героїв Небесної Сотні.

У цей день (21 листопада)український народ низько вклоняється героям Небесної Сотні - всім, хто віддав своє життя за право жити у вільній державі і їх подвиг є безцінним для України.

Талановиті учні Миколаївської школи намалювали малюнки на тему: "Україна - країна гідності і свободи."

Нехай завжди буде мирне небо над українською землею, незламною віра у щасливе майбутнє України та впевненість у завтрашньому дні!

Місячник "Безпечне поводження з побутовими газовими приладами"

В рамках проведення місячника "Безпечне поводження з побутовими газовими приладами", ознайомленням вчителів школи з домедичною допомогою у Миколаївській школі було проведено семінар з домедичної підготовки інструктором обласного центру військово-патріотичного виховання Ф. Хусейном. На семінарі присутні були ознайомлені з основними небезпечними ситуаціями, які можуть трапитись у школі, а також, як реагувати на ці ситуації; відпрацювали деякі прийоми самопомочі та допомоги постраждалим.

Вчителі подякували за заняття, висловивши побажання провести ще не один подібний захід.

До Дня Толерантності представляємо пізнавально-повчальне відео. Дивитись всім!

Донорство - це круто!

Працівники школи стали волонтерами, зробили добру справу - здали кров на потреби обласної дитячої лікарні. Сподіваємось, що кількість добрих справ, зроблених співробітниками та учнями нашої школи, буде тільки зростати.

2 в 1

До Дня Захисників України Миколаївській школі вдалося провести подвійний захід (два в одному) для різновікових груп дітей - учнів 5-х та 10-х класів, причому всі залишились задоволені.

Для старших захід було організовано в три етапи: розбірка-збірка АК-74, домедична підготовка- транспортування пораненого та стрільба на влучність і страйкбольної зброї.

А для менших учнів гра у лазертаг стала першим "бойовим хрещенням" та справжнім святом.

Дякуємо директору КУСОР "СОЦВОТ та військово-патріотичного виховання" Пінчуку Е.І. та його інструкторам за чудово проведений захід та сподіввємось на подальшу плідну співпрацю.

СЛАВА УКРАЇНІ!

День туризму 2020

Чудовою виставкою пізнавального характеру відзначили всесвітній День Туризму учні 5-11 класів Миколаївської школи.

Карантинні обмеження не стали на заваді вічному прагненню дітей пізнавати світ, відкривати для себе нові країни, народи, континенти. Кожен клас намагався представити свою роботу якомога повно та яскраво - і їм це вдалося! А ви як гадаєте?

День учителя

Душевні привітання приготували учні 11-х класів Миколаївської школи своїм вчителям з нагоди святкування Дня Вчителя.

Креативні та щирі побажання не залишили байдужим жодне вчительське серце. Справжнє задоволення від прекрасного виступу стало для педагогів запорукою чудового настрою напередодні професійного свята.

Міжнародний день миру

Міжнародний день миру відзначають у всьому світі з 1981 року за ініціативи Генеральної асамблеї ООН.

Миколаївська школа також долучилася до святкування Дня Миру, поєднавши його з пропагандою здорового способу життя, і провела товариську зустріч з футболу між старшокласниками та випускниками школи минулих літ з однієї сторони, і збірної викладачів школи та тренерів спортивної школи - з іншої.

І хоча матч видався напруженим , по спортивному "злим", з великою кількістю яскравих моментів та голів, завершилось все "мирно"- 7:7, що і підтримало основні гасла заходу: МИР і ЗДОРОВ*Я.

Місячник "Безпека на дорозі"

В рамках проведення місячника "Безпека на дорозі" представники патрульної поліції завітали до Миколаївської спеціалізованої школи з цікавими заняттями з безпеки дорожнього руху для учнів початкових класів.

Школярі отримали масу корисної інформації, радо поспілкувалися з інспекторами та, навіть, посиділи у службовому автомобілі.

ВИХОВНА РОБОТА ОНЛАЙН

План роботи педагога – організатора

Ігнатьєвої Алли Миколаївни під час карантину (квітень)

01.04.20.

Вивчення інструктивно-методичних матеріалів.

02.04.20.

Організація контролю за виконанням учнями завдань дистанційного навчання.

03.04.20.

Робота з документацією.

06.04.20.

Підвищення професійної майстерності шляхом проходження вебінару

«Мотивація до навчання під час карантину».

07.04.20.

Розповсюдження листівок «Як захистити себе від коронавірусу»

за допомогою соціальних мереж та мобільних додатків.

08.04.20.

Корекція виховного плану на ІІ семестр.

09.04.20.

Упорядкування папки виховних заходів.

10.04.20.

Пошукова робота в мережі інтернет.

13.04.20.

Відео-звіт робіт учнів – членів шкільного самоврядування.

14.04.20.

Індивідуальні консультації для учнів, які потребують допомоги

під час навчання в дистанційній формі.

15.04.20.

Підбір відеоматеріалів до загальношкільних заходів.

16.04.20.

Вивчення досвіду роботи педагогів-організаторів щодо активного функціонування

учнівського самоврядування.

17.04.20.

Підготовка відеоматеріалу про українські традиції до Великодня.

21.04.20.

Робота зі шкільною документацією.

22.04.20.

Співпраця з батьківським комітетом з питань організації контролю за виконанням

учнями завдань дистанційного навчання в групі «Viber».

23.04.20.

Робота зі документацією

24.04.20.

Підбір випускного вальсу для учнів 11-го класу. Ознайомлення учнів з варіантами.

27.04.20.

Упорядкування зошита класного керівника.

28.04.20.

Перегляд відеоролика на тему: «Як обрати професію майбутнього?» (Тамара Сухенко).

29.04.20.

Моніторинг інформації МОЗ щодо корона вірусної інфекції в Україні.

Долучитися до акції "# Підтримаю лікарів".

30.04.20.

Підготовка уроків медіа грамотності

«Як навчити школярів аналізувати новини та вирізняти фейки».


Великдень на карантині

Традиційно напередодні Великодня українці випікають запашні паски, готують різноманітні страви, прикрашають дім і розписують барвисті крашанки. До свята готуються всією родиною, адже воно є одним з найпопулярніших і найбільш важливих в українському календарі. Дуже важливо нинішньому поколінню знати історію свята та продовжувати великодні традиції українського народу.

Великдень цього року відрізняється від того , який ми звикли святкувати, але вікові традиції повинні жити і в умовах ізоляції. Випускниця Миколаївської (Жовтневої) Аліна Познанська розповіла про традиції святкування та приготування до Великодня. Зокрема, про сімейну традицію прикрашання писанок.

Як діяти в умовах виникнення ситуації домашнього насильство під час карантину

Домашнє насильство: що робити і куди скаржитись?

На час карантину, у зв язку з пандемією коронавірусу, закриті школи, садочки, тимчасове безробіття дорослих звели в чотирьох стінах більшість українських сімей. Насамперед, потрібно пам ятати, що ця кризова ситуація не буде постійною, адже людство не раз переживало пандемії.

Особливу увагу потрібно приділяти дітям. Адже навчання перейшло в режим онлайн і не всім дітям вдається самотужки опрацювати новий матеріал. Потрібно намагатися проговорити і, навіть, прописати обов язки. В кожного буде своя зона відповідальності та повага до іншого.Це допоможе знімати навантаження на одну людину та згуртує сім ю.

Діти потребують допомоги, якщо вони зазнають домашнього насилля або є його свідками. Головним завданням дорослих є навчити дітей, як правильно діяти в таких ситуаціях, до кого звертатись, як захистити себе.

Корисними також можуть стати номери телефонів "гарячих" ліній:

поліція - 102

урядовий центр з протидії насильства - 15-47

національна дитяча "гаряча" лінія - 0-800-500-225, або з мобільного - 116111

національна "гаряча" лінія з питань запобігання насильства в сім ї - 0-800-500-335, або з мобільного - 116123

"Селфі з улюбленою книгою" до Всесвітнього дня книги

Всесвітній день книги та авторського права- відзначається щорічно 23 квітня, починаючи з 1996 року. Святкують цей день у 190 країнах світу. Тож всі хто читають та пишуть проводять заходи, які свідчать про любов до книги.

Учні Миколаївської школи також згадали про книгу, яка вразила та запам яталася найбільше. Та взяли участь у акції "Селфі з улюбленою книгою". Головна мета акції - привернути увагу до книг, як джерела отримання знань, засобів комунікації, які залишаються основою активної освіти й критичного мислення, незважаючи на стрімкий розвиток інших джерел інформації. Адже, щоб дитина виросла справжньою людиною, її розум і душа мають працювати у діалозі з книгою, писав Василь Сухомлинський, називаючи читання "працею, творчістю, самовихованням духовних сил."

Трагедія Чорнобиля- трагедія людства.

Події Чорнобиля повинні сприйматися не тільки як трагедія всього людства, а й слугувати уроком і постійним нагадуванням прийдешнім поколінням про надзвичайну обережність у поводженні з атомом.

План роботи педагога – організатора

Ігнатьєвої Алли Миколаївни під час карантину (травень)

04.05.20.

Робота з електронним журналом.

05.05.20.

Підвищення професійної майстерності шляхом проходження вебінару

на онлайн- платформі " На Урок" на тему:

"Особистий професійний блог вчителя:дизайн, контент, просування".

06.05.20.

Індивідуальні онлайн- консультації для учнів,які потребують допомоги

під час дистанційного навчання.

07.05.20.

Підготовка матеріалу до Дня Матері.

08.05.20.

Оновлення інформації на сайті " Виховна робота онлайн"

12.05.20.

Опрацювання фахової літератури.

13.05.20.

Корекція виховного плану на травень місяць.

14.05.20.

Дистанційно- консультативна робота з обдарованими учнями.

15.05.20.

Робота зі шкільною документацією.

18.05.20.

Пошукова робота, ознайомлення з інструктивно-методичними матеріалами

педагога- організатора.

19.05.20.

Підвищення професійної майстерності шляхом проходження вебінару

на онлайн- платформі "На Урок" на тему:

"Друге дихання" в дистанційному навчанні: узагальнення та нові ідеї".

20.05.20.

Опрацювання фахової літератури.

21.05.20.

Самоосвітня робота в мережі інтернет.

22.05.20.

Робота з електронним журналом.

25.05.20.

Підвищення професійної майстерності шляхом проходження вебінару

на онлайн- платформі" На Урок" на тему:

"Проєктна діяльність в умовах дистанційного навчання та карантину".

26.05.20.

Робота з електронним журналом.

27.05.20.

Оновлення інформації на сайті.

28.05.20.

Планування основних напрямів виховної роботи на 2020/2021 н.р.

(спільно з ЗДВР Ігнатьєвим В.І.).

29.05.20.

Підведення підсумків виховної роботи за 2019/2020 н.р.

(спільно з ЗДВР Ігнатьєвим В.І.).



Підвищення професійної майстерності шляхом проходження вебінару на онлайн- платформі

"На Урок"

"Друге дихання" в дистанційному навчанні: узагальнення та нові ідеї".

Підвищення професійної майстерності шляхом проходження вебінару на онлайн- платформі

"На Урок"

"Проєктна діяльність в умовах дистанційного навчання та карантину".

Знову не вийшло

Підготовка рою "Миколаївка-Спас" Миколаївської спеціалізованої школи не отримала належної оцінки напруженої роботи, яку протягом тривалого часу вели керівник рою Ігнатьєв В.І. та члени команди з багатьох дисциплін(історії України, стрільби з гвинтівки, домедичної та стройової підготовки, вивченні тактики, ттх озброєння, розбірки-збірки АК-74 та інш.) Ще більш прикро через те, що це відбувається вже вдруге поспіль - минулого року через захворювання кору теж не вдалося виступити на районному етапі гри "Сокіл"("Джура"). Крім того, цього року планувалось провести I етап цієї гри у Миколаївській громаді і всю попередню підготовку до цього було виконано. Тому залишається тільки шкодувати за втраченими можливостями, сподіватись на проведення гри "Сокіл"("Джура") у Миколаївці наступного року та на високе місце шкільного рою "Миколаївка-Спас" у ній.


Захарченко Поліна Василівна

Вчитель російської мовита та літератури

Захарченко Іван Власович

Вчитель початкових класів



Бугрим Андрій Митрофанович

Вчитель початкових класів


Жовба Віктор Якович

Вчитель трудового навчання

Булінг в шкільному середовищі: роз'яснення, приклади, поради, порядок звернень, покарання.

Приклади заяв про випадки булінгу для учнів та батьків

Порядок реагування на випадки булінгу

У зв'язку з пандемією COVID-19 діють рекомендації МОН України щодо заборони масових заходів, тому до Дня Гідності та Свободи учні підготували власні малюнки, щоб хоча б у такий спосіб вшанувати пам'ять героїв Небесної Сотні.

В цей день (21 листопада) український народ низько вклоняється героям Небесної Сотні - всім, хто віддав своє життя за право жити у вільній і незалежній державі, адже їх подвиг є неоціненним для України.

Талановиті учні Миколаївської школи намалювали малюнки на тему: "Україна-країна гідності і свободи."Нехай завжди буде мирне небо над українською землею, незламна віра у щасливе майбутнє України та впевненість у завтрашньому дні.

ПОРЯДОК (№ 1)

реагування на випадки булінгу (цькування)

I. Загальні положення

1. Цей Порядок визначає механізм реагування на випадки булінгу (цькування) в закладах освіти всіх типів і форм власності.

2. Терміни, використані у цьому Порядку, вживаються у таких значеннях:

кривдник (булер) - учасник освітнього процесу, в тому числі малолітня чи неповнолітня особа, яка вчиняє булінг (цькування) щодо іншого учасника освітнього процесу;

потерпілий (жертва булінгу) - учасник освітнього процесу, в тому числі малолітня чи неповнолітня особа, щодо якої було вчинено булінг (цькування);

спостерігачі - свідки та (або) безпосередні очевидці випадку булінгу (цькування);

сторони булінгу (цькування) - безпосередні учасники випадку: кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі (за наявності).

3. Проявами, які можуть бути підставами для підозри в наявності випадку булінгу (цькування) учасника освітнього процесу в закладі освіти, є:

замкнутість, тривожність, страх або, навпаки, демонстрація повної відсутності страху, ризикована, зухвала поведінка;

неврівноважена поведінка;

агресивність, напади люті, схильність до руйнації, нищення, насильства;

різка зміна звичної для дитини поведінки;

уповільнене мислення, знижена здатність до навчання;

відлюдкуватість, уникнення спілкування;

ізоляція, виключення з групи, небажання інших учасників освітнього процесу спілкуватися;

занижена самооцінка, наявність почуття провини;

поява швидкої втомлюваності, зниженої спроможності до концентрації уваги;

демонстрація страху перед появою інших учасників освітнього процесу;

схильність до пропуску навчальних занять;

відмова відвідувати заклад освіти з посиланням на погане самопочуття;

депресивні стани;

аутоагресія (самоушкодження);

суїцидальні прояви;

явні фізичні ушкодження та (або) ознаки поганого самопочуття (нудота, головний біль, кволість тощо);

намагання приховати травми та обставини їх отримання;

скарги дитини на біль та (або) погане самопочуття; пошкодження чи зникнення особистих речей; вимагання особистих речей, їжі, грошей; жести, висловлювання, прізвиська, жарти, погрози, поширення чуток сексуального (інтимного) характеру або інших відомостей, які особа бажає зберегти в таємниці;

наявність фото-, відео- та аудіоматеріалів фізичних або психологічних знущань, сексуального (інтимного) змісту;

наявні пошкодження або зникнення майна та (або) особистих речей.

4. До булінгу (цькування) в закладах освіти належать випадки, які відбуваються безпосередньо в приміщенні закладу освіти та на прилеглих територіях (включно з навчальними приміщеннями, приміщеннями для занять спортом, проведення заходів, коридорами, роздягальнями, вбиральнями, душовими кімнатами, їдальнею тощо) та (або) за межами закладу освіти під час заходів, передбачених освітньою програмою, планом роботи закладу освіти, та інших освітніх заходів, що організовуються за згодою керівника закладу освіти, в тому числі дорогою до (із) закладу освіти.

Ознаками булінгу (цькування) є систематичне вчинення учасниками освітнього процесу діянь стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, в тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, а саме:

умисне позбавлення їжі, одягу, коштів, документів, іншого майна або можливості користуватися ними, перешкоджання в отриманні освітніх послуг, примушування до праці та інші правопорушення економічного характеру;

словесні образи, погрози, у тому числі щодо третіх осіб, приниження, переслідування, залякування, інші діяння, спрямовані на обмеження волевиявлення особи;

будь-яка форма небажаної вербальної, невербальної чи фізичної поведінки сексуального характеру, зокрема принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, прізвиська, образи, жарти, погрози, поширення образливих чуток;

будь-яка форма небажаної фізичної поведінки, зокрема ляпаси, стусани, штовхання, щипання, шмагання, кусання, завдання ударів;

інші правопорушення насильницького характеру.

5. Суб'єктами реагування у разі настання випадку булінгу (цькування) в закладах освіти (далі - суб'єкти реагування) є:

служба освітнього омбудсмена;

служби у справах дітей;

центри соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді;

органи місцевого самоврядування;

керівники та інші працівники закладів освіти;

засновник (засновники) закладів освіти або уповноважений ним (ними) орган;

територіальні органи (підрозділи) Національної поліції України.

Суб'єкти реагування на випадки булінгу (цькування) в закладах освіти діють в межах повноважень, передбачених законодавством та цим Порядком.

6. Суб'єкти реагування здійснюють заходи, спрямовані на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладах освіти згідно з Планом заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладах освіти, затвердженим центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.

7. Педагогічні (науково-педагогічні) та інші працівники закладу освіти у разі, якщо вони виявляють булінг (цькування), зобов'язані:

вжити невідкладних заходів для припинення небезпечного впливу;

за потреби надати домедичну допомогу та викликати бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги для надання екстреної медичної допомоги;

звернутись (за потреби) до територіальних органів (підрозділів) Національної поліції України;

повідомити керівника закладу освіти та принаймні одного з батьків або інших законних представників малолітньої чи неповнолітньої особи, яка стала стороною булінгу (цькування).

II. Подання заяв або повідомлень про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти.

1. Учасники освітнього процесу можуть повідомити про випадок булінгу (цькування), стороною якого вони стали або підозрюють про його вчинення стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу або про який отримали достовірну інформацію, керівника закладу освіти або інших суб'єктів реагування на випадки булінгу (цькування) в закладах освіти.

У закладі освіти заяви або повідомлення про випадок булінгу (цькування) або підозру щодо його вчинення приймає керівник закладу.

Повідомлення можуть бути в усній та (або) письмовій формі, в тому числі із застосуванням засобів електронної комунікації.

2. Керівник закладу освіти у разі отримання заяви або повідомлення про випадок булінгу (цькування):

невідкладно у строк, що не перевищує однієї доби, повідомляє територіальний орган (підрозділ) Національної поліції України, принаймні одного з батьків або інших законних представників малолітньої чи неповнолітньої особи, яка стала стороною булінгу (цькування);

за потреби викликає бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги для надання екстреної медичної допомоги;

повідомляє службу у справах дітей з метою вирішення питання щодо соціального захисту малолітньої чи неповнолітньої особи, яка стала стороною булінгу (цькування), з'ясування причин, які призвели до випадку булінгу (цькування) та вжиття заходів для усунення таких причин;

повідомляє центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді з метою здійснення оцінки потреб сторін булінгу (цькування), визначення соціальних послуг та методів соціальної роботи, забезпечення психологічної підтримки та надання соціальних послуг;

скликає засідання комісії з розгляду випадку булінгу (цькування) (далі - комісія) не пізніше ніж упродовж трьох робочих днів з дня отримання заяви або повідомлення.

III. Склад комісії, права та обов'язки її членів.

1. Склад комісії затверджує наказом керівник закладу освіти.

Комісія виконує свої обов'язки на постійній основі.

2. Склад комісії формується з урахуванням основних завдань комісії.

Комісія складається з голови, заступника голови, секретаря та не менше ніж п'яти її членів.

До складу комісії входять педагогічні (науково-педагогічні) працівники, у тому числі практичний психолог та соціальний педагог (за наявності) закладу освіти, представники служби у справах дітей та центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

До участі в засіданні комісії за згодою залучаються батьки або інші законні представники малолітніх або неповнолітніх сторін булінгу (цькування), а також можуть залучатися сторони булінгу (цькування), представники інших суб'єктів реагування на випадки булінгу (цькування) в закладах освіти.

3. Головою комісії є керівник закладу освіти.

Голова комісії організовує її роботу і відповідає за виконання покладених на комісію завдань, головує на її засіданнях та визначає перелік питань, що підлягають розгляду.

Голова комісії визначає функціональні обов'язки кожного члена комісії. У разі відсутності голови комісії його обов'язки виконує заступник голови комісії.

У разі відсутності голови комісії та заступника голови комісії обов'язки голови комісії виконує один із членів комісії, який обирається комісією за поданням її секретаря.

У разі відсутності секретаря комісії його обов'язки виконує один із членів комісії, який обирається за поданням голови комісії або заступника голови комісії.

4. Секретар комісії забезпечує підготовку проведення засідань комісії та матеріалів, що підлягають розгляду на засіданнях комісії, ведення протоколу засідань комісії.

5. Член комісії має право:

ознайомлюватися з матеріалами, що стосуються випадку булінгу (цькування), брати участь у їх перевірці;

подавати пропозиції, висловлювати власну думку з питань, що розглядаються;

брати участь у прийнятті рішення шляхом голосування;

висловлювати окрему думку усно або письмово;

вносити пропозиції до порядку денного засідання комісії.

6. Член комісії зобов'язаний:

особисто брати участь у роботі комісії;

не розголошувати стороннім особам відомості, що стали йому відомі у зв'язку з участю у роботі комісії, і не використовувати їх у своїх інтересах або інтересах третіх осіб;

виконувати в межах, передбачених законодавством та посадовими обов'язками, доручення голови комісії;

брати участь у голосуванні.

IV. Порядок роботи комісії.

1. Метою діяльності комісії є припинення випадку булінгу (цькування) в закладі освіти; відновлення та нормалізація стосунків, створення сприятливих умов для подальшого здобуття освіти у групі (класі), де стався випадок булінгу (цькування); з'ясування причин, які призвели до випадку булінгу (цькування), та вжиття заходів для усунення таких причин; оцінка потреб сторін булінгу (цькування) в соціальних та психолого-педагогічних послугах та забезпечення таких послуг.

2. Діяльність комісії здійснюється на принципах:

законності;

верховенства права;

поваги та дотримання прав і свобод людини;

неупередженого ставлення до сторін булінгу (цькування);

відкритості та прозорості;

конфіденційності та захисту персональних даних;

невідкладного реагування;

комплексного підходу до розгляду випадку булінгу (цькування);

нетерпимості до булінгу (цькування) та визнання його суспільної небезпеки.

Комісія у своїй діяльності забезпечує дотримання вимог Законів України "Про інформацію", "Про захист персональних даних".

3. До завдань комісії належать:

збір інформації щодо обставин випадку булінгу (цькування), зокрема пояснень сторін булінгу (цькування), батьків або інших законних представників малолітніх або неповнолітніх сторін булінгу (цькування); висновків практичного психолога та соціального педагога (за наявності) закладу освіти; відомостей служби у справах дітей та центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді; експертних висновків (за наявності), якщо у результаті вчинення булінгу (цькування) була завдана шкода психічному або фізичному здоров'ю потерпілого; інформації, збереженої на технічних засобах чи засобах електронної комунікації (Інтернет, соціальні мережі, повідомлення тощо); іншої інформації, яка має значення для об'єктивного розгляду заяви;

розгляд та аналіз зібраних матеріалів щодо обставин випадку булінгу (цькування) та прийняття рішення про наявність/відсутність обставин, що обґрунтовують інформацію, зазначену у заяві.

У разі прийняття рішення комісією про наявність обставин, що обґрунтовують інформацію, зазначену у заяві, до завдань комісії також належать:

оцінка потреб сторін булінгу (цькування) в отриманні соціальних та психолого-педагогічних послуг та забезпечення таких послуг, в тому числі із залученням фахівців служби у справах дітей та центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді;

визначення причин булінгу (цькування) та необхідних заходів для усунення таких причин;

визначення заходів виховного впливу щодо сторін булінгу (цькування) у групі (класі), де стався випадок булінгу (цькування);

моніторинг ефективності соціальних та психолого-педагогічних послуг, заходів з усунення причин булінгу (цькування), заходів виховного впливу та корегування (за потреби) відповідних послуг та заходів;

надання рекомендацій для педагогічних (науково-педагогічних) працівників закладу освіти щодо доцільних методів здійснення освітнього процесу та інших заходів з малолітніми чи неповнолітніми сторонами булінгу (цькування), їхніми батьками або іншими законними представниками;

надання рекомендацій для батьків або інших законних представників малолітньої чи неповнолітньої особи, яка стала стороною булінгу (цькування).

4. Формою роботи комісії є засідання, які проводяться у разі потреби. Дату, час і місце проведення засідання комісії визначає її голова.

5. Засідання комісії є правоможним у разі участі в ньому не менш як двох третин її складу.

6. Секретар комісії не пізніше вісімнадцятої години дня, що передує дню засідання комісії, повідомляє членів комісії, а також заявника та інших заінтересованих осіб про порядок денний запланованого засідання, дату, час і місце його проведення, а також надає/надсилає членам комісії та зазначеним особам необхідні матеріали в електронному або паперовому вигляді.

7. Рішення з питань, що розглядаються на засіданні комісії, приймаються шляхом відкритого голосування більшістю голосів від затвердженого складу комісії. У разі рівного розподілу голосів голос голови комісії є вирішальним.

8. Під час проведення засідання комісії секретар комісії веде протокол засідання комісії за формою згідно з додатком до цього Порядку, що оформлюється наказом керівника закладу освіти.

9. Особи, залучені до участі в засіданні комісії, зобов'язані дотримуватись принципів діяльності комісії, зокрема не розголошувати стороннім особам відомості, що стали їм відомі у зв'язку з участю у роботі комісії, і не використовувати їх у своїх інтересах або інтересах третіх осіб.

Особи, залучені до участі в засіданні комісії, під час засідання комісії мають право:

ознайомлюватися з матеріалами, поданими на розгляд комісії;

ставити питання по суті розгляду;

подавати пропозиції, висловлювати власну думку з питань, що розглядаються.

10. Голова комісії доводить до відома учасників освітнього процесу рішення комісії згідно з протоколом засідання та здійснює контроль за їхнім виконанням.

11. Строк розгляду комісією заяви або повідомлення про випадок булінгу (цькування) в закладі освіти та виконання нею своїх завдань не має перевищувати десяти робочих днів із дня отримання заяви або повідомлення керівником закладу освіти.

V. Запобігання та протидія булінгу (цькуванню) в закладі освіти.

1. Діяльність щодо запобігання та протидії булінгу (цькуванню) в закладі освіти має бути постійним системним процесом, спрямованим на:

визначення та реалізацію необхідних заходів, способів і методів запобігання виникненню булінгу (цькування) та (або) потенційних ризиків його виникнення;

виявлення булінгу (цькування) та (або) потенційних ризиків його виникнення, визначення та реалізацію необхідних заходів, способів і методів вирішення ситуацій булінгу (цькування) та/або усунення потенційних ризиків його виникнення.

2. Діяльність щодо запобігання та протидії булінгу (цькуванню) в закладі освіти ґрунтується на принципах:

недискримінації за будь-якими ознаками;

ненасильницької поведінки в міжособистісних стосунках;

партнерства та підтримки між педагогічним (науково-педагогічним) колективом закладу освіти і батьками (законними представниками) малолітнього чи неповнолітнього здобувача освіти;

особистісно-орієнтованого підходу до кожної дитини;

розвитку соціального та емоційного інтелекту учасників освітнього процесу;

гендерної рівності;

участі учасників освітнього процесу в прийнятті рішень відповідно до положень законодавства та установчих документів закладу освіти.

3. Завданнями діяльності щодо запобігання та протидії булінгу (цькуванню) в закладі освіти є:

створення безпечного освітнього середовища в закладі освіти, що включає психологічну та фізичну безпеку учасників освітнього процесу;

визначення стану, причин і передумов поширення булінгу (цькування) в закладі освіти;

підвищення рівня поінформованості учасників освітнього процесу про булінг (цькування);

формування в учасників освітнього процесу нетерпимого ставлення до насильницьких моделей поведінки, усвідомлення булінгу (цькування) як порушення прав людини;

заохочення всіх учасників освітнього процесу до активного сприяння запобіганню булінгу (цькуванню).

4. Діяльність щодо запобігання та протидії булінгу (цькуванню) в закладі освіти відображається в плані заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти (далі - План).

Розроблення, затвердження та оприлюднення Плану забезпечує керівник закладу освіти в межах наданих йому повноважень щодо створення безпечного освітнього середовища в закладі освіти, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації, в тому числі булінгу (цькування).

Планування відповідних заходів здійснюється за результатами моніторингу стану освітнього середовища в закладі освіти.

Заплановані заходи повинні:

спрямовуватись на задоволення потреб окремого закладу освіти у створенні безпечного освітнього середовища;

мати вимірювані показники ефективності;

залучати всіх учасників освітнього процесу.

План розробляється до початку навчального року. Протягом навчального року керівник закладу освіти забезпечує проведення моніторингу (за потреби, але не рідше одного разу на півріччя) ефективності виконання Плану та внесення (за потреби) до нього змін.

Заплановані заходи можуть відбуватись у будь-якій формі: зустрічі, бесіди, консультації, лекції, круглі столи, тренінги, тематичні заходи, конкурси, спільні перегляди та обговорення тематичних відеосюжетів, літературних творів, матеріалів ЗМІ, особистого досвіду, запрошення гостей, у формі рольових ігор та інших організаційних формах.

5. До заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти, належать заходи щодо:

організації належних заходів безпеки відповідно до законодавства (пост охорони, відеоспостереженням за місцями загального користування тощо);

організації безпечного користування мережею Інтернет під час освітнього процесу;

контролю за використанням засобів електронних комунікацій малолітніми чи неповнолітніми здобувачами освіти під час освітнього процесу;

розвитку соціального та емоційного інтелекту учасників освітнього процесу, зокрема:

розуміння та сприйняття цінності прав та свобод людини, вміння відстоювати свої права та поважати права інших;

розуміння та сприйняття принципів рівності та недискримінації, поваги до гідності людини, толерантності, соціальної справедливості, доброчесності, вміння втілювати їх у власні моделі поведінки;

здатності попереджувати та розв'язувати конфлікти ненасильницьким шляхом;

відповідального ставлення до своїх громадянських прав і обов'язків, пов'язаних з участю в суспільному житті;

здатності визначати, формулювати та аргументовано відстоювати власну позицію, поважаючи відмінні від власних думки/позиції, якщо вони не порушують прав та гідності інших осіб;

здатності критично аналізувати інформацію, розглядати питання з різних позицій, приймати обґрунтовані рішення;

здатності до комунікації та вміння співпрацювати для розв'язання різних суспільних проблем, зокрема шляхом волонтерської діяльності тощо;

підвищення рівня обізнаності учасників освітнього процесу про булінг (цькування), його причини та наслідки, порядок реагування на випадки булінгу (цькування) тощо;

створення в закладі освіти культури, що ґрунтується на нетерпимості до будь-яких форм насильства та дискримінації, в тому числі булінгу (цькування).

Порядок застосування заходів виховного впливу

ПОРЯДОК (№ 2)

застосування заходів виховного впливу

1. Цей Порядок визначає процедуру застосування заходів виховного впливу в закладах освіти всіх типів і форм власності.

2. Заходи виховного впливу - заходи, які застосовуються під час освітнього процесу щодо сторін булінгу (цькування) та забезпечують корекцію їхньої поведінки, зокрема виправлення деструктивних реакцій та способів поведінки у міжособистісних стосунках.

3. Заходи виховного впливу до сторін булінгу (цькування) в закладі освіти застосовуються з метою:

відновлення та нормалізації відносин між сторонами булінгу (цькування) після відповідного випадку;

недопущення повторення випадку булінгу (цькування) між сторонами булінгу (цькування);

загальної превенції випадків булінгу (цькування) у закладі освіти.

4. Необхідні заходи виховного впливу до сторін булінгу (цькування) визначає комісія з розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі освіти, зокрема:

мету, конкретні завдання, зміст, методи та форми заходів виховного впливу;

критерії визначення співвідношення між запланованими та отриманими результатами заходів виховного впливу.

Моніторинг ефективності застосування заходів виховного впливу до сторін булінгу (цькування) та необхідність їх коригування визначає комісія з розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі освіти на черговому засіданні.

5. Заходи виховного впливу реалізуються педагогічними (науково-педагогічними) працівниками закладу освіти, фахівцями служби у справах дітей та центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді із залученням необхідних фахівців із надання правової, психологічної, соціальної та іншої допомоги, в тому числі територіальних органів (підрозділів) Національної поліції України та інших суб’єктів реагування на випадки булінгу (цькування).

Суб’єкти реагування на випадки булінгу (цькування) в закладах освіти під час реалізації заходів виховного впливу діють в межах повноважень, передбачених законодавством та цим Порядком.

6. Психологічний та соціально-педагогічний супровід застосування заходів виховного впливу у групі (класі), в якій (якому) стався випадок булінгу (цькування), здійснюють у межах своїх посадових обов’язків практичний психолог та соціальний педагог (за наявності) закладу освіти, зокрема:

діагностику рівня психологічної безпеки та аналіз її динаміки;

розробку програми реабілітації для потерпілого (жертви) та її реалізацію із залученням батьків або інших законних представників малолітньої або неповнолітньої особи;

розробку корекційної програми для кривдника (булера) та її реалізацію із залученням батьків або інших законних представників малолітньої або неповнолітньої особи;

консультативну допомогу всім учасникам освітнього процесу;

розробку профілактичних заходів.

У разі відсутності практичного психолога та соціального педагога в закладі освіти супровід застосування заходів виховного впливу у групі (класі), в якій (якому) стався випадок булінгу (цькування), здійснюють працівники служби у справах дітей та центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.


Покарання за булінг

Покарання за булінг.


Так, вчинення булінгу тягне за собою накладення штрафу від 850 до 1700 грн або громадські роботи на строк від 20-ти до 40-ка годин.

Водночас за булінг, вчинений групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, законом встановлено штраф від 1700 до 3400 грн або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин.


Булінг, вчинений дітьми від 14-ти до 16-ти років, тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють. Його розмір, відповідно до ухваленого закону, становить від 850 до 1700 грн або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин. Водночас законом визначено покарання за приховування випадків булінгу педагогічним, науково-педагогічним, науковим працівником, керівником або засновником закладу освіти.


Так, неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про випадки булінгу тягне за собою накладення штрафу від 850 до 1700 грн або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до 20% заробітку.


Також внесені зміни до Закону «Про освіту». Зокрема, вводиться визначення терміну «булінг» як «моральне або фізичне насильство, агресія у будь-якій формі або будь-які інші дії, вчинені з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати особу своїм інтересам, що мають ознаки свідомого жорстокого ставлення».


У законі визначаються механізми протидії цьому явищу, серед них:

  • покладання на засновника закладу освіти здійснення контролю за виконанням плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу;

  • на керівника закладу освіти – затвердження та оприлюднення плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу, розгляд заяв про випадки булінгу від здобувачів освіти, їх батьків, законних представників, інших осіб та видання рішення про проведення розслідування.

ОСНОВНІ ОРІЄНТИРИ ВИХОВАННЯ УЧНІВ 1-11 КЛАСІВ
презентація до першого ур... - Україна - єдина країна
Основні напрямки виховної роботи