Психологічна служба онлайн

Тиждень психології.docx

Нагадуємо, що психологічна служба закладу переходить на дистанційну роботу.

Отож, якщо ви:

  • потребуєте психологічної підтримки;

  • у вас виникли запитання щодо виховання доньки\сина;

  • не справляєтесь з тривогою;

  • шукаєте ресурс;

тоді не відкладайте турботу про себе на потім.

Пишіть нам:

Ідеї як провести час з дітьми

Оскільки дітлахи зараз на вимушених канікулах і мають сидіти вдома, пропоную кілька ідей я

цікаво із ними провести час

Ось декілька ресурсів:

http://krokotak.com сайт Крокотак

https://t.me/detskiepodelki телеграм канал дитячі поробки

Творіть. Саме час!

Рекомендації психологів

«Як залишатися спокійними в ситуації підвищеної соціальної напруги»

Часто, коли зіштовхуєшся з обставинами, які здаються незрозумілими, то виникає тривога й відчуття невпевненості у своїй безпеці. Ми підкажемо, як ефективно побороти панічний стан і закрити за ним двері.

• Намагайтеся обмежити кількість інформації, яку ви споживаєте.

• Не довіряйте фейковій інформації.

• Займіться тим, що допоможе вам відволіктися.

• Навчіться техніці «Протистресове дихання»: повільно виконуйте глибокий вдих через ніс (на 1,2,3,4); на піку вдиху затримайте подих (на 1-2), після чого зробіть видих через рот якомога повільніше (на 1,2,3,4,5,6). Це заспокійливе дихання. Постарайтеся уявити собі,що з кожним глибоким вдихом і тривалим видихом ви позбавляєтеся від стресової напруги.

• Пригадайте ситуації, які вам потрібно було вирішити. Одна з ключових фраз, яка допомогла «Заспокоїтись».

• Намагайтесь критично мислити.

• Потурбуйтесь про себе. Виконуйте фізичні вправи. На деякий час ізольовуйтесь від усього.

• Задоволення від процесу гри з рідними: настільні ігри на розвиток мислення, ігри на розвиток уяви, зробіть щось своїми руками (виріб, малюнок).

Візьміть ситуацію під свій контроль!

Психологічний «чемоданчик самодопомоги»

Наодинці або разом з членами родини виконайте вправу. На аркуші паперу пропишіть закінчення речень:

• Що змінилося в моєму сьогоднішньому дні?.........

• Що я можу зробити корисне, коли в мене з'являється більше часу?........

• Які я знаю і роблю вправи, щоб не хвилюватися?............

• Мої дії, щоб не підпасти під загальний панічний страх ...........

• Що я можу рекомендувати друзям, щоб не хвилювалися?..........

• Якщо я буду притримуватись рекомендацій (правил) правильної поведінки в тій чи іншій ситуації, то я буду......

Пам'ятайте: якими складними не були б часи, не варто віддавати всі сили на негативне сприйняття.

Візьміть за правило - запам‘ятовувати кожен день те, що викликає у вас позитивну емоцію.

Здоров'я всім!

Як підтримати дітей під час карантину?

Зараз час величезних змін та потрясінь для всіх, зокрема, і для дітей. Щоб впоратися з усіма викликами пандемії та карантину, їм потрібна наша доросла мудрість та підтримка. Подолання усіх цих труднощів – хоч і як це непросто, теж нагода для нас стати ближчими, і нагода допомогти нашим дітям зростати, ставати добрішими, співчутливішими та сильнішими у випробуваннях.

Як ми можемо це зробити?

🔶 Щоб допомогти дітям, нам спершу потрібно потурбуватися про себе. Бо якщо ми виснажені, знервовані й роздратовані – нам буде важко підтримувати їх і давати відчуття захисту. Тому не забуваймо про базові кроки турботи про власний психологічний добробут.

🔶 Спілкуватися на теми, які хвилюють дітей. Дітям важливо, що ми слухаємо і чуємо – їхні думки, питання, почуття. Дітям важливо, що ми ділимося з ними теж своїми думками, почуттями, питаннями. І дітям важливо, що ми говоримо з ними чесно і зрозуміло, що ми будемо поруч, що ми можемо надати пояснення, підтримку і надію.

🔶 Допомагати дітям розуміти, чому важливий карантин і усі заходи, які він включає – та втілювати їх. Це дає дітям розуміння, чому важливі ті чи інші дії, чому мають сенс ті чи інші обмеження. Це дає їм відчуття певного контролю над ситуацією, долучення до спільних дій щоби подолати цю пандемію.

🔶 Бути прикладом для дітей не означає бути ідеальними – бо якщо ми помиляємося, чи робимо щось не так – ми стаємо гарним прикладом того, як уміти визнати помилку, просити вибачення. Більшість навичок діти вчаться від нас, не через лекції.

🔶 Допомагати дітям в організації часу та плануванні дня. Звісно, чим молодші діти – тим більше цієї організації та часу лягає на нас, чим старші – тим більше ми допомагаємо їм розвивати власні навички самоорганізації.

🔶 Наповнюйте разом дні ресурсними активностями. Розділена радість є найкращим способом відновлення від стресу, джерелом енергії. Тому різного роду ігри та інші спільні ресурсні активності є дуже на часі. Читати разом книжку, бавитися у хованки, дивитися гарний фільм, готувати їсти, малювати — список занять можна продовжувати і продовжувати…

🔶 Пам’ятайте про дисципліну. Діти, як і усі ми, маємо розуміти, що є певні правила, які забезпечують безпеку і нашу відповідальність один за одного, а відтак є наслідки за їх дотримання/порушення. Дисципліна – не про покарання (хоч і може включати негативні наслідки). Дисципліна – про розвиток самоконтролю і відповідальності за себе та інших.

🔶 Залучати дітей до турботи про інших. Діти мають бути долучені до спільних зусиль, вони мають мати свою частку домашніх обов’язків, і бути не лише одержувачами турботи, але й турбуватися про інших у відповідь…

Ми зможемо разом пройти цей непростий час і вийти з нього мудрішими іти сильнішими – і ми, і наші діти, і наші сім’ї та суспільство загалом.

Як залишатись емоційно здоровим.

Всесвітня організація охорони здоров'я розказала як найімовірніше уникнути зараження та поширення коронавірусу і залишатися фізично здоровими.

Але як щодо нашого психічного здоров’я в розпал нинішньої епідемії? Як залишитись емоційно здоровими, коли так багато страху навколо?

Національна психологічна асоціація переклала статтю визнаної письменниці Margot Starbuck для Psychology Today, де вона ділиться власними стратегіями, якими керується, що можуть вам також допомогти.

🔶 Зверніть увагу на своє тіло та свої емоції

Слухайте своє тіло, помічаючи будь-які зміни апетиту, нові болі або відчуття особливо жару або прохолоди. Помітивши тривожні симптоми, зробіть паузу для догляду за своїм тілом і розумом. Якщо вам не вдається керувати або добре функціонувати, зверніться про допомогу до професіонала.

🔶 Вивчіть найкращі практики в галузі охорони здоров’я

Уникайте тісних контактів з хворими. Не торкайтеся очей, носа та рота.

Залишайтеся вдома, коли ви хворі. Очищайте і дезінфікуйте предмети та поверхні, яких часто торкаєтесь використовуючи звичайний побутовий очисний спрей та серветку. Мийте руки з милом та водою не менше 20 секунд.

🔶 Доступ до надійних ресурсів

Ви можете обрати, де будете отримувати інформацію про епідемію. Якщо ви покладаєтесь на панічні телефонні дзвінки від своїх тривожних близьких людей, ви, швидше за все, постраждаєте більше, ніж якщо вирішите покластися на надійні джерела. Якщо вас поглинають новини про розповсюдження коронавірусу, ви також можете на деякий час відмовитися від ЗМІ.

🔶 Діліться надійною інформацією

Ще один спосіб піклуватися про себе – це піклуватися про інших, обмінюючись лише вірогідною інформацією.

🔶 Практикуйте догляд за собою

Підтримуйте свої звички.

Спілкуйтеся з родиною та друзями.

Харчуйтеся добре і залишайтеся активними.

Добре відпочивайте.

Займайтеся приємною діяльністю.

Використовуйте техніки медитації чи молитви.

Попри те, що коронавірус приніс багато проблем, і ми поки що не можемо це контролювати, кожен з нас може зробити вибір бути емоційно здоровим!