Polska Szkoła w Swansea

Polish Saturday School

Witamy w kolejnym roku szkolnym 2019/20, zajęcia szkolne w nowym roku 2020, czyli semestr zimowy, rozpoczynamy 18 stycznia 2020.

Zajęcia odbywają się w soboty od 9:30 do 12:30 w Gorseinon Institute, 44 Lime St, Gorseinon, Swansea SA4 4AD

Polska Szkoła Sobotnia w Swansea umożliwia naukę języka polskiego z elementami historii, geografii oraz tradycji i kultury polskiej wśród dzieci i młodzieży pochodzenia polskiego lub innych dzieci zainteresowanych kulturą polską.

Szkoła przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 5-ciu do 18-stu lat. Dzieci uczęszczające do szkoły, uczą się nie tylko podczas prowadzonych przez nauczycieli zajęć, ale trenują język polski również poprzez rozmowy i zabawę ze swoimi rówieśnikami. Zajęcia odbywają się w 4 klasach.

Szkoła aktywnie wspomaga dzieci pragnące uzyskać formalne kwalifikacje z języka polskigo w brytyjskim systemie nauczania (GCSE, AS i A-level).

Jeśli ktoś jeszcze jest zainteresowany zapisaniem dzieci do szkoły, to bardzo prosimy o jak najszybszy kontakt emailowy i wypełnienie formularza z linku zamieszczonego poniżej.

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI:

Z radością informujemy,że Polska Szkoła w Swansea otrzymała dofinansowanie od Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”ze środków Kancelarii Senatu RP w ramach opieki nad Polonią i Polakami za granicą w 2019. Program nosi nazwę: Dofinansowanie utrzymania i doposażenia polskich szkół uzupełniających w Wielkiej Brytanii i w jego ramach dostaliśmy dofinansowanie w dwóch kategoriach:

1. Koszty wynajmu pomieszczeń, opłat eksploatacyjnych i obowiązkowych ubezpieczeń szkoły oraz 2. Koszt doposażenia szkoły w podręczniki i pomoce dydaktyczne.

Serdecznie dziękujemy!