Polska Szkoła Sobotnia w Swansea

Polish Saturday School

Rozpoczynamy rekrutację dzieci na rok szkolny 2019/20. Bardzo prosimy WSZYSTKICH o wypełnienie aplikcaji, dzieci które już chodzą do szkoły maja skrócony formularz (tylko 1 strona).

Dzieci, które uczęszczały do szkoły w tym roku (i maja uregulowane płatnosci) będą miały pierwszeństwo przy zapisie na przyszły rok, jeśli ze względu na ilość sal będziemy musieli ograniczyć liczbę przyjmowanych dzieci. Aby zapewnić dzieciom miejsce proszę do 29go czerwca wysłać zgłoszenie na poniższy link, lub potwierdzenie poprzez email do szkoły.

Zapraszamy rowniez na DZIEN OTWARTY szkoly 29go czerwca w godzinach 10-11:30. W tym dniu można będzie zobaczyć jak wyglądają zajęcia w szkole, jakie są warunki i pomieszczenia oraz porozmawiać z zarządem szkoły i nauczycielami poszczególnych klas.

Od godziny 11:30 29go czerwca rozpoczniemy zakończenie roku szkolnego, będziemy rozdawać świadectwa i wspólnie świętować rozpoczęcie wakacji.

Na uroczyste zakończenie szkoły zapraszamy wszystkich rodziców, rodzeństwo i rodziny

Polska Szkoła Sobotnia w Swansea umożliwia naukę języka polskiego z elementami historii, geografii oraz tradycji polskiej i kultury polskiej wśród dzieci i młodzieży pochodzenia polskiego lub innych dzieci zainteresowanych kulturą polską.

Szkoła przeznaczona jest glównie dla dzieci w wieku od 5-ciu do 18-stu lat. Dzieci uczęszczające do szkoły uczą się nie tylko podczas prowadzonych przez nauczycieli zajęć, ale również trenują język polski poprzez rozmowy i zabawę ze swoimi rówieśnikami.

Szkoła aktywnie wspomaga dzieci pragnące uzyskać formalne kwalifikacje z języka polskigo w brytyjskim systemie nauczania (GCSE, AS i A-level).

Dzieci są podzielone na grupy pod względem umiejętności językowych. Przewidywane są następujące grupy szkolne:

  • dzieci ze słabą znajomością języka polskiego, które jeszcze nie potrafią pisać ani czytać
  • dzieci, które zaczynają pisać i czytać
  • dzieci, które potrafią pisać i czytać i chcą doskonalić znajomość języka, historii i kultury polskiej

W przypadku dużej ilości dzieci w poszczególnych grupach istnieje możliwość stworzenia dodatkowych klas.

Polska Szkoła Sobotnia w Swansea działa jako związek charytatywny prowadzony przez rodziców. Opłaty są minimalne, ale niezbędne aby pokryć koszty związane z materiałami szkolnymi, wynajęciem pomieszczeń szkolnych, ubezpieczeniem dzieci oraz kosztami prowadzenia szkoły.

Koszt uczęszczania dziecka do szkoły będzie wynosił na £7 za pierwsze dziecko, i £5 za drugie i £3 za kolejne dziecko.

Ze względu na charytatywny charakter pracy nauczycieli i asystentów nauczycieli ich dzieciom bedą przysługiwały zniżki w opłatach.

Opłaty należy uregulować w 1 tygodniu danego semestru. Opłaty są semestralne i niezależne od obecności dziecka na zajęciach. Rodzice mają obowiązek zgłosić szkole, jeśli dziecko przestaje kontynuować naukę w szkole oraz uregulować wszystkie opłaty i zwrócić wypożycznone książki.

Opłatę należy wpłacić bezpośrednio na konto szkoły umieszczając iniciały i nazwisko dziecka w przypadku gdy nazwisko jest inne niż nazwisko na koncie bankowym.


Oplata za semestr zimowy (od 26go stycznia do 13 kwietnia, 10 spotkan) wynosi £70 za pierwsze dziecko, £50 za drugie i £30 za kolejne.

Opłata za semestr letni (od 11go maja do 29go czerwca, 6 spotkań) wynosi £35 za pierwsze dziecko, £25 za drugie i £15 za kolejne.


Polish Saturday School Nr konta (HSBC) : 42375869 Sort code 40-43-31

Od stycznia 2019 zajęcia dla dzieci będą odbywać się w soboty od 9:30 do 12:30 w Gorseinon Institute, 44 Lime St, Gorseinon, Swansea SA4 4AD