До 121 річниці з дня народження Олександра Довженка

Реклама

До 121 річниці з дня народження Олександра Довженка

кінотеатр ім Т.Г.Шевченка презентує

з 17 по 23 вересня 2015 року

вартість квитків : дітям та студентам - 15 грн, дорослим - 20 грн

До 121 річниці з дня народження Олександра Довженка

Інсайтмедіа продюсерський центр

спільно із Державним агентством України з питань кіно та

Національним центром Олександра Довженка

кінотеатр ім Т.Г.Шевченка

кінозбірка

"ОЛЕКСАНДР ДОВЖЕНКО. ОДЕСЬКИЙ СВІТАНОК"

"АРСЕНАЛ"

Загальний хронометраж збірки: 88 хв

Кінозбірка складається з короткометражної документально-біографічної стрічки «Олександр Довженко. Одеський світанок» (2014, реж. Артем Антонченко) та епохальної картини Олександра Довженка «Арсенал» (1929), яку було відреставровано фахівцями Національного центру Олександра Довженка та оздоблено сучасним музичним супроводом.

Стрічка розповідає про те, як Олександр Довженко створював свої перші фільми – «Сумку дипкур’єра», «Звенигору» та «Арсенал», що згодом були включені до золотого фонду світового кіно.

Автори спробували відтворити моменти з життя режисера, а роль Олександра Довженка виконав актор та музикант, засновник та лідер групи «П’ятниця» Сергій Бабкін.

Жанр: документальний, 26 хвилин

Режисер: Артем Антонченко

Автор сценарію: Костянтин Коновалов

Виробництво: Інсайтмедіа, 2014 р.

Країна: Україна

У ролях: Сергій Бабкін, Сніжана Бабкіна

Стрічка розповідає про перші кроки режисерської кар'єри Олександра Довженка. Саме в Одесі Довженко створив свої перші фільми – «Сумка дипкур’єра», «Звенигора», «Арсенал». Згодом ці стрічки увійшли до золотого фонду світового кіно, а ім'я самого майстра було включено до списку 50-ти найкращих режисерів усіх часів і народів. Зйомки фільму відбувались на Одеській кіностудії - тій самій студії на якій починав свою мистецьку кар’єру великий майстер. Стрічка знята у сучасному стилі художньої реконструкції, завдяки чому автори змогли відтворити потаємні моменти життя режисера. Роль Олександра Довженка чудово виконав актор та музикант Сергій Бабкін.

Жанр: Історичне кіно, 88 хвилин

Режисер: Олександр Довженко

Автор сценарію: Олександр Довженко

Виробництво: ВУФКУ (Одеса), 1928 р.

Країна: СРСР

У ролях: Семен Свашенко, Амвросій Бучма, Дмитро Ердман, Сергій Петров, Микола Кучинський, Микола Надемський

Триває Перша світова війна. Армії розпадаються, солдати полишають окопи, розходяться по домівках. Починається Лютнева революція 1917 року. В Києві утворюється Центральна Рада. З фронту повертається Тиміш, колишній робітник заводу "Арсенал", що стає головним центром революційних подій. Більшовицька партія закликає робітників до повстання проти Уряду Центральної Ради, але сили не рівні. Тиміш оточений гайдамаками, його впритул розстрілюють, та безсмертним є його робітниче тіло...

АРСЕНАЛ

«Арсенал/Січневе повстання в Києві» – один з найскладніших за формою фільмів Довженка. Знятий 1928 року на Одеській кінофабриці ВУФКУ камерою легендарного кінооператора Данила Демуцького в оригінальних декораціях Володимира Мюллера, він прославив Довженка в масштабах не тільки Радянського Союзу, але й Західної Європи та Північної Америки. Зрештою, Національна рада американських кінокритиків відзначила «Арсенал» серед п’яти найкращих стрічок 1929 року, поряд зі «Страстями Жанни Д’арк» Карла-Теодора Дрейєра. Фільм розповідає про придушення військами Центральної Ради большевицького повстання на київському заводі «Арсенал». Невиразне окреслення протиборчих сил повстання, паралельний монтаж різних подій лишають глядача наодинці радше з відчуттям хаосу війни, ніж із чітким політичним посланням та насильницькою інтерпретацією. Тоді як ексцентрична манера гри акторів, експресивні можливості освітлення, зйомки і монтажу дають режисеру можливість вписати камерні історії окремих людей у ширшу канву історичного полотна та сформулювати чіткий пацифістський меседж. Експресіоністична образність, досконала операторська робота та оригінальна драматургія, вивели фільм далеко за рамки звичайної пропаганди й зробили його чи не найважливішим твором українського кіноавангарду.

Музичний супровід: Юрій Кузнєцов – відомий український джазовий піаніст, композитор, педагог, музичний продюсер, з 2011 року арт-директор фестивалю Odessa Jazz Fest. В його репертуарі – класичний, експериментальний і авангардний джаз. Як віртуозний імпровізатор виступав з багатьма видатними джазовими музикантами світу. За опитуваннями критиків, у 1980-х входив в еліту радянських піаністів. Автор музики до численних фільмів, зокрема у співавторстві з Володимиром Чекасіним саундтреку до стрічки «Таксі-блюз», яка в 1990-му році отримала дві нагороди в Каннах. В 1999-му році музикант отримав нагороду з рук Пола Макартні за виконання Yesterday на фестивалі однієї пісні в Естонії.

Сайт кинотеатра им. Т.Г. Шевченко Хмельницкий

Другие кинотеатры в г. Хмельницкий . Афиша. Сеансы. Кино. Киноафиша. Сайт. Фильмы.

  • - кинотеатр " Мультиплекс " ТРЦ " Оазис" Хмельницкий : афиша,сеансы,кино,киноафиша,сайт,фильмы

  • - кинотеатр " Планета " : афиша,сеансы,кино,киноафиша,сайт,фильмы

Сайт кінотеатру ім. Т.Г. Шевченка Хмельницький

Інші кінотеатри в м Хмельницький. Афіша. Сеанси. Кіно. Кіноафіша. Сайт. Фільми.

  • - Кінотеатр " Мультиплекс " ТРЦ "Оазис" Хмельницький : афіша, сеанси, кіно, кіноафіша, сайт, фільми

  • - Кінотеатр " Планета ": афіша, сеанси, кіно, кіноафіша, сайт, фільми