Навчальна та навчально-методична діяльність

Результати виконання плану щодо КПК учителів зарубіжної літератури та мов національних меншин за І півріччя 2022 року

04-13.05. відповідно до наказів Міністерства освіти і науки України та та КЗ ЗОІППО ЗОР для вчителів зарубіжної літератури, які забезпечуватимуть реалізацію нового ДСБСО відповідно до концепції "Нова українська школа", було організовано тренінги, що проходили у вигляді лекцій, практичних занять та тренінгів.Роботу в було спрямовано на формування у вчителів уміння визначати основні підходи до організації освітнього процесу, уміння реагувати насучасні освітні виклики, нові професійні ролі й завдання вчителя, а також створювати концепцію освітнього середовища, що забезпечить умови успішного навчання.


03.11.21 -15.11. 21 відбулося навчання груп 5,6,7 на онлайн- тренінгах для вчителів зарубіжної літератури в рамках підвищення кваліфікації педагогічних працівників відповідно до Концепції «Нова українська школа»( тренерки Л.В Омельченко, І.М. Казурова та Ю.В.Волкова). Метою тренінгів є підвищення професійної компетентності вчителів у контексті реалізації завдань НУШ; впровадження інноваційних технологій компетентнісного навчання; розгляд основних аспектів роботи вчителів в умовах дистанційного навчання; необхідність впровадження сучасних технологій навчання; обмін досвідом роботи, педагогічними знахідками. Результати рефлексії заходу, висвітлені в анкетуванні, свідчать , що тренінг є дієвим інструментом підвищення компетентностей освітян щодо реалізації нового Державного стандарту та Концепції Нової української школи на рівні базової середньої освіти.

Упродовж 11.10-03.11 2021 чотири когорти вчителів зарубіжної літератури пройшли навчання у рамках підвищення кваліфікації педагогічних працівників відповідно до Концепції «Нова українська школа».

Координатори мовно-літературної галузі – Г.Р Корицька, Л.В. Омельченко - презентували успішні професійні кейси щодо діяльнісного підходу та ознайомили слухачів з основними педагогічними підходами НУШ. Чітке розуміння вимог Концепції Нової української школи, уміння працювати в команді та бути в курсі основних тенденцій модернізації освіти сприятимуть всебічному розвитку особистості професіоналів. Вчителі пілотних закладів та тренерки В.П. Герасименко, О. С.Тимощенко поділися власним досвідом опрацювання модельних програм та підходами щодо формувального оцінювання. Усі педагоги активно долучилися до практичних дискусій, ділилися професійними напрацюваннями і в підсумку з’ясували : у чому їхня педагогічна «суперсила». Тож «НУШ-супергерої» готові до впровадження ідей школи сучасності.


Серйозним випробуванням для всіх учасників процесу підвищення кваліфікації став перехід на дистанційне навчання. Оскільки дистанційна форма організації курсів підвищення кваліфікації складається з онлайн-вебінарів , на яких відбувалися активні групові дискусії, колективне обговорення пройденого матеріалу, живе спілкування тощо, та керованої самостійної роботи. Передбачено було різні види контролю, котрі вимагали від педагогів володіння на достатньому рівні інформаційно-комунікаційними технологіями. Розумітися на технологіях та бути медіаграмотним – це ключові навички ХХІ ст. Педагоги на курсах підвищення кваліфікації за програмою "Учителі російської мови й літератури та зарубіжної літератури", що проходили 11 - 27 травня 2021 р. , оволоділи знаннями про особливості організації роботи на уроці з використанням медіатехнологій, технологій критичного мислення, про те, що уроки мають бути зорієнтовані на впровадження діяльнісного підходу - самостійну і творчу роботу учнів, те, що вимагає сьогодні Концепція «Нова українська школа». Усі курсанти намагалися творчо, нестандартно вирішувати завдання залікових робіт, ділилися власним досвідом упровадження інноваційних технологій та мотивації щодо розвитку предметних компетентностей мовно-літературної галузі. На підсумковому занятті відбулася рефлексія за допомогою таких онлайн-застосунків як дошка Padlet, Ментіметр- презентацій із зворотним зв'язком, проведено вікторину в Kahoot та створено прямо на занятті випускний альбом на платформі Сanva. (перегляд: https://cutt.ly/QnoEbjH)



MovaviClips_Video_2.mp4

КПК.01/03-11/03.2021. Учителі російської мови й літератури та зарубіжної літератури. Педагогині на курсах підвищення кваліфікації виявили уміння ефективно працювати дистанційно, добре розумітися на освітніх технологіях і бути медіаграмотними. Саме ці риси демонструють уміння педагогів іти «в ногу з часом».Слухачки курсів не тільки ознайомились із новими технологіями організації дистанційного навчання, а й практично використовували цифрові інструменти для створення освітнього контенту авторського вебресурсу.


КПК.08/02-24/02.2021.Учителі зарубіжної літератури. Підсумкове заняття.Випускний.

Курсантки груп КФСГД-10 та 10* виявили не тільки інноваційний підхід до виконання залікових завдань курсу, а й креативний підхід до рефлексії: зуміли відтворити асоціативний зв'язок за допомогою аналогій між курсами підвищення кваліфікації та звичайними речами: новим будильником, апельсином та навіть ополоником. А прямо на підсумковому занятті за допомогою сервісу canva створили випускний онлайн-альбом.

КПК. 18/01-03/02.2021. Учителі російської мови й літератури та зарубіжної літератури.

Перші в 2021 році курси вчителів-словесників були інтерактивними та практико орієнтованими. Предметом обговорення були питання модернізації філологічної освіти, розвитку критичного мислення , застосування сучасних педагогічних технологій. Усі педагоги виявили креативний підхід до створення авторських вебресурсів, продемонстрували інноваційний підхід до проблемного питання гуманітарного спрямування - формування загальнокультурної і читацької компетенції у сучасних учнів. На підсумковому занятті у форматі вільного обміну думками на дошці padlet відбулася рефлексія, що допомогла визначити цікаві форми, методи роботи, що їх буде використано в освітній діяльності педагогами.