Wina‎ > ‎

Musujące - spumante


Zgodnie z definicją jest to wino, którego ciśnienie jest większe od 3 barów, a zawartość alkoholu nie mniejsza niż 9,5%. Większości win spumante , które mamy w naszej ofercie,  to wina wysokiej jakości z oznaczeniami DOC i DOCG. W ich przypadku, czas przetwarzania wynosi 30 dni, zawartość alkoholu nie powinna być niższa niż 10%  a ciśnienie 3 bary.

Oferowane przez nas wina w tej kategorii, produkowane są przez dwóch winiarzy: San Venanzio Fortunato oraz Azienda Agricola Boron. Wszystkie, bez wyjątku, wytwarzane są jedną z trzech znanych na świecie metod – Scharmat.

Po zakończeniu fermentacji alkoholowej, do wina, w ściśle określonych proporcjach, dodaje się sacharozę i drożdże. Powoduje to, wzbudzenie ponownej fermentacji, a jednym z jej efektów jest dwutlenek węgla. W związku z tym, iż cały ten proces, odbywa się w specjalnie do tego przygotowanych „silosach”, gas ten nie ulatnia się, ale pozostaje w winie w formie bąbelków.

Wina tego typu charakteryzują się dość niską zawartością alkoholu, od 11 do 12%, a także intensywnym owocowym aromatem, w którym rozpoznać można nutę jabłka, gruszki i brzoskwini. Wino to lubi chłód i najlepiej smakuje w temperaturze 6-8 stopni Celsjusza.