Wina‎ > ‎

Delikatnie musujące - frizzante

Zgodnie z definicją są to wina, których ciśnienie nie może być większe niż 2,5 atmosfery, a przy ich produkcji , nie wolno dodawać cukru. Wina te charakteryzują się delikatnymi, małymi bąbelkami, mniej odczuwalnymi na języku.

Po zakończeniu fermentacji alkoholowej, do wina, w ściśle określonych proporcjach, dodaje się moszcz winny (najczęściej w formie mocno skoncentrowanego syropu) i drożdże. Powoduje to, wzbudzenie ponownej fermentacji, a jednym z jej efektów jest dwutlenek węgla. W związku z tym, iż cały ten proces, odbywa się w specjalnie do tego przygotowanych „silosach”, gaz ten nie ulatnia się, ale pozostaje w winie w formie bąbelków.

Wina tego typu charakteryzują się dość niską zawartością alkoholu, od 11 do 12%, a także intensywnym owocowym aromatem, w którym rozpoznać można nutę jabłka, gruszki i brzoskwini. Wino to lubi chłód i najlepiej smakuje w temperaturze 6-8 stopni Celsjusza. Idealne do serwowania w upały są różowe lub białe wina frizzante (podawane mocno schłodzone). Oferowane przez nie poczucie lekkości i delikatności jest miłą odmianą po ciężkim i dusznym dniu, a z bukietem i aromatem który oferują nie może się równać żadne piwo.

W naszej ofercie , znajdziecie Państwo cztery wina w tej kategorii. Wszystkie produkowane są przez gospodarstwo winiarskie Boron z regionu Veneto. Podobnie, jak ich nieco bardziej musujący koledzy, z poprzedniej kategorii, wytwarzane są metoda Scharmat.