“WINO DLA PRZYJACIÓŁ” rozpoczęło działalność w maju 2012 roku. Pomysł na nazwę firmy i filozofię działania podsunęło samo życie. Nie sposób bowiem, pijać dobrego wina, nie dzieląc się nim z przyjaciółmi. Początki nie były łatwe, ale dzięki idei jaka przyświecała firmie od samego początku, dobremu winu i przyjaciołom, którzy nas wspierali przebrnęliśmy trudne początki.

      Latem 2012 roku uruchomiliśmy nasz mały sklepik z winem w Al. Beliny – Prażmowskiego 61. Z każdym dniem zdobywamy nowych klientów i budujemy zaufanie u tych, którzy nas już poznali. 
      Obecnie możecie Nas znaleźć na ul. Władysława Łokietka 256 w godzinach 10 00 - 18 00. 

      W związku z tym, że od prawie 10 lat mieszkamy w Toskanii, nasza oferta oparta jest przede wszystkim na winach z tego regionu. Poza winami produkowanymi w niedużych, rodzinnych gospodarstwach, których wina stanowią podstawę naszej oferty, możemy pochwalić się winami od rodziny MAZZEI, która od wielu wieków tworzy historię Chianti Classico. Nasza propozycje winiarskie w fantastyczny sposób uzupełniają jeszcze inne, uznane regiony winiarskie Włoch. Piemont z Barolo i innymi znakomitymi winami reprezentuje Olivero Lorenzo. Veneto to bardzo duży wybór win na każdy dzień z gospodarstwa Boron i niezastąpione Prosecco z San Venanzio Fortunato ze znakomitym Cartizze. Wenecja – Frulia , to kolejne rodzinne gospodarstwo Corelli i Polencic z ich niewyobrażalnie  dobrymi białymi winami z Collio. Ofertę uzupełniają wina z Sycylii.

      „WINO DLA PRZYJACIÓŁ” oprócz dynamicznego rozwoju opartego przede wszystkim na poszerzaniu oferty o kolejne wina, planuje otwarcie większego sklepu i WINE BARU z prawdziwymi toskańskimi przekąskami. Planujemy również … Niech to będzie jeszcze tajemnica! Jesteśmy przekonani, ze nasze doświadczenie zdobyte we Włoszech przy produkcji wina i możliwość poznania kuchni włoskiej nie tylko w restauracji, ale każdego dnia, spowoduje, że będziemy dla Państwa prawdziwi i wiarygodni, na czym nam naprawdę zależy.

Szymon Michniak     
WINO DLA PRZYJACIÓŁ