День пам’яті героїв Крут

опубліковано 31 січ. 2018 р., 13:27 Admin ЗОШ No 6   [ оновлено 31 січ. 2018 р., 13:28 ]
   Українська громадськість 29 січня відзначає День пам’яті Героїв Крут.
   100 років тому молоді захисники щойно посталої Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху.
    Саме цього дня 1918 року поблизу залізничної станції Крути, що розташована за 130 кілометрів на північний-схід від Києва, 300 курсантів військової школи, студентів і гімназистів прийняли на полі нерівний бій із майже 5-тисячною більшовицькою армією, рішуче відстоюючи право українського народу жити у власній державі.
     Бій тривав лише п'ять годин. У полон було захоплено і потім розстріляно 28 юнаків. Ціною свого життя юні герої зупинили наступ ворога на два дні.
      Уже в березні 1918 року, після підписання більшовиками Брестської мирної угоди і з поверненням уряду УНР до Києва, за рішенням Центральної Ради від 19 березня 1918 року було вирішено урочисто перепоховати полеглих студентів на Аскольдовій могилі у Києві. Тіла 28 вояків-студентів було перевезено до Києва. Виступаючи на церемонії поховання, голова Центральної Ради (1917-1918) Михайло Грушевський назвав вчинок київської молоді героїчним.
     Після цього про подвиг молодих звитяжців забули на більш ніж 70 років, а їхні могили за радянських часів було зруйновано.
     Офіційно День пам'яті Героїв Крут почали відзначати з 2007 року, згідно з указом Президента "Про вшанування пам'яті Героїв Крут". На місцях їх останнього бою та поховання встановлено пам'ятні знаки.
     З метою виховання у громадян, особливо молоді, поваги до історичного минулого українського народу та у зв'язку з 100-ю річницею героїчної загибелі юнаків у бою під Крутами у Васильківської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6було проведено ряд виховних заходів:
     · учні 10-А класу підготували годину спілкування «На грані двох тисячоліть чорніє хрест у білім полі…»;
     · учні 11-х класів провели класну годину «Пам'ять Героям Крут»;
     · для учнів 6-7 класів було організовано перегляд документального фільму «Герої Крут. Уроки історії боротьби за незалежність».
Фоторепортаж

Comments