Komentarze

"Miałam wielką przyjemność uczestniczyć w warsztacie Tensegrity Intensive w Kawkowie w czasie tegorocznego festiwalu. Taki rodzaj pracy z ciałem bardzo mi odpowiada i po wielu latach praktyki terapeutycznej własnej i z innymi osobami dochodzę do wniosku, że jest to bardzo dobry kierunek rozwoju." - Ania Łoszakiewicz - psycholog, psychoterapeutka.
Nowa Ruda dn. 09.02.2010

Drogi panie Dawidzie.
Piszę do pana jako praktykujący tensegrity intensive.

Ta praktyka przynosi mi na co dzień wiele radości i energii. Już będąc na warsztatach we Wrocławiu parę lat temu zauważyłem jak się pan przeciąga. Pomyślałem, że to rodzaj jakieś rozgrzewki. Teraz gdy styl ten rozwija skrzydła,  zrozumiałem istotę dobrodziejstw jakie przynosi tensegrity intensive. Próbowałem ćwiczyć gotowe układy wg. Castanedy i powiem krótko "nie czuję tego".

Owszem na początku poznawania pana stylu miewałem rozterki, bo nie potrafiłem odnajdywać swoich potrzebnych ruchów. Lecz szybko zorientowałem się, że za bardzo wymuszam jakieś reakcje. Wystarczy powoli w krótkich sekwencjach oddac się potrzebom, by po chwili wejść w całkiem płynne dla ciała reakcje.

Co najciekawsze jest w tensegrity intesive (własne przemyślenia) to to, że w chwili w której się nie spodziewasz odczuwasz nagłą potrzebę uwolnienia energii poprzez tensegrity. Gdybym w tej chwili wezwania przez ciało, nie oddał się choć paru przeciągnięciom, to czułbym się poddenerwowany. To dziwne ale, wcześniej nie miałem takich potrzeb. Teraz gdy już praktykuję wiem, że nie ma dla mnie lepszej gimnastyki dla ciała i psychiki. Ciało doskonale wie kiedy przestać. Tensegrity jest dla wszystkich. Można je ćwiczyć dla ciała by zwolnić zastałe ciężarem mięśnie i ścięgna, rozluźnic kark, cały organizm. Można wejśc w mistyczny wymiar. Zamykając oczy podczas ćwiczeń trwając w wewnętrznej ciszy można dosłownie zobaczyc różne aspekty naszych emocji i przeżyc. Tak jak pan mówił, pojawiają się wglądy tak głębokie, że trudno to opisac. Dla mnie jest to esencja uwalnianej energii.

Pozdrawiam serdecznie.
Tomasz z Nowej Rudy.


Comments