Home‎ > ‎Warsztaty‎ > ‎

Laboratorium Ciała

Tensegrity Intensive

                   


                                    

  


                                                           WARSZAWA               

                                                    1-2 października 2011r.

                                                             WIĘCEJ INFO I ZAPISY >>>

 

Przeczytaj relacje uczestników poprzednich warsztatów >>>

Zobacz zdjęcia z warsztatów >>>


Na warsztatach Tensegrity Intensive będziesz miał/a okazję:

 •  Poznać rozgrzewkę Tensegrity (do codziennego wykonywania w domu)
 • Nauczyć się najważniejszego Magicznego Kroku Carlosa Castanedy
 • Znalezć klucz do otwarcia swojego ciała
 • Poznać techniki ruchowe i oddechowe uwalniające napięcie
 • Dowiedzieć się czym jest mała rekapitulacja
 • Poznać podstawy ścieżki wojownika
 • Spotkać się ze swoim sobowtórem (śniace ciało) 
 • Wykonać własny układ Tensegrity
 • Odnalezć własny Krok Mocy

  Wszyscy pragniemy wolności. Choć dla każdego będzie ona miała inny wymiar, to zniewolenie odczuwać będziemy podobnie: jest coś co nas krępuje, więzi, powstrzymuje i nie dopuszcza do bycia sobą. Winowajców upatrywać będziemy w różnych miejscach: w politykach, spiskach, systemie, albo bliżej, w rodzinie lub w rutynowej pracy. Są też kredyty, zobowiązania. Przyczyną naszej niewoli mogą też być kosmici, latawce lub inne niezrozumiałe zjawiska. Po części we wszystkim uda nam się znalezć winowajców. Po pewnym czasie rozpoznajemy, że część podtrzymującej nasze zniewolenie energii generujemy sami. Już czasem nawet wiemy czego byśmy chcieli, ale rutyna trzyma nas w starych schematach. Wraca wtedy zniechęcenie, zaczynamy się obwiniać i zadawać sobie pytanie: Czy ja dam radę? Czy to możliwe, aby nie wyjeżdżając na pustynię i nie zostawiając ukochanych uzyskać taki stopień wolności, aby podczas tej krótkiej podróży zwanej życiem móc w pełni cieszyć się sobą i światem?


  Czy zamiast wygrażać pięścią Niebu, lub krytykować siebie możemy podjąć jak najbardziej rzeczywiste, konkretne i weryfikowalne "kroki" tak, aby ich magia wynikała nie z ezoterycznej otoczki ale z efektów? 

  Współczesna nauka przyznaje, że najczęstszą przyczyną chorób jest stres. Jednak stres może nas także motywować. Sam w sobie nie jest problemem. Staje się nim dopiero wtedy, kiedy przemienia się w nieodreagowane spięcia w ciele. Z czasem prowadzi do chronicznych napięć tworząc blokady w przepływie energii. Taki proces zaczyna się już we wczesnym dzieciństwie. Powtarzające się sytuacje stresowe kumulowały w nas napięcie tworząc klatkę. Klatka ta opinała nasze ciało przyduszając nas i krępując nasze ruchy. Kiedyś widać było nam to potrzebne, klatka chroniła nas przed reakcjami na absurd matrixowego świata. Z czasem jednak stała się bezpośrednią przyczyną naszego poczucia zniewolenia. Uwięzieni jesteśmy w sieci chronicznych napięć opasających nasze wewnętrzne Ja. 

  Ale jesteśmy już dorosli. Być może czas już wyjść z klatki? 

  Uwalniając nasze ciało i nasz oddech otwieramy się na swobodny przepływ energii, a tym samym na pełne uczestnictwo w świecie. 

  Już starożytni Toltecy odkryli powiązania energetyczne łączące ciało i Ducha. W odmiennych stanach świadomości wchodzili w ruch i odnajdywali takie pozycje, które sprawiały im błogość i otwierały na swobodny przepływ energii. Próbując potem usystematyzować tę wiedzę Castaneda stworzył Tensegrity. Trzeba przyznać, że nazwa ta jest jak najbardziej udana. Tensegrity to układ napięć i rozluznień tworzący spójną konstrukcję generującą całą dostępną energię w celu poszerzenia świadomości.

  Mamy dwie drogi praktykowania Tensegrity. Jedna to powtarzanieukładów tworzonych przez uczniów Castanedy. Druga to odkrywaniejak praca z własnym ciałem, prowadzi nas do bezpośredniego doświadczania przepływu energii i błogości, o której mówił Don Juan i którą odkrywali starożytni Toltecy, a co za tym idzie do odnajdywaniawłasnych Magicznych Kroków.

  Pracując nad metodą pracy z odnajdywaniem własnych Magicznych Kroków odkryłem, że spontanicznie wzmacniając napięcia dochodzimy do "dziwnych ruchów i pozycji", które w żaden sposób nie przypominają rutynowych zachowań. Jednocześnie podążając za tym swobodnym ruchem generuje się ogromne pokłady energii w bardzo krótkim czasie. Podczas kilkuletnich badań nad tym aspektem doświadczyłem tego, że pracując z napięciami w ciele:

 • Po pierwsze odreagowuje się "stare (tworzące chroniczne napięcia) historie", - jest to aspekt, który w efekcie przypomina rekapitulację. Tzn. uwalniamy się od wikłających naszą percepcję blokad energetycznych pochodzących z naszej przeszłości. (tzw. mała rekapitulacja)
 • Po drugie, uwalniamy swobodny oddech i otwieramy się na przepływ energii. Efektem tego jest m.in. to, że uzyskujemy tzw. mądrość ciała, która manifestuje się w adekwatnych reakcjach na otoczenie, naturalnych sposobach redukcji stresu, spontanicznym zachowaniu.
 • Po trzecie podążając na - wygenerowanych w odreagowaniu napięć - olbrzymich pokładach energii dotykamy przestrzeni Intencji. Odnajdujemy w swobodnych ruchach zamknięte formy niosące informację. Są to prawdziwe, własne Magiczne Kroki kontaktujące nas z naszym śniącym Ciałem. Przekaz bezpośredniej wiedzy. Wewnętrzny głos, przewodnictwo duchowe. 
 • Po czwarte efektem takiej pracy jest oparcie w sobie. Sami sobie stajemy się przewodnikiem czy mistrzem, bowiem oczyszczamy swój kontakt z Intencją.

  W tworzeniu warsztatów TENSEGRITY INTENSIVE skorzystałem z całego swojego doświadczenia w pracy z ciałem i Duchem. Są na nich elementy układów Tensegrity Carlosa Castanedy, jest też praca we Free Style.
  Ostatnie kilka lat rozwijałem w sobie również umiejętności tantryczne, dzięki czemu wniosłem do swojej pracy z Free Style Tensegrity dodatkowy wymiar miłości i mocy kundalini.

  Razem tworzą Tensegrity Intensive - potężne narzędzie Intencji w kierunku Wolności i Miłości.

  Jednak Uwaga: Wolność niesie za sobą konsekwencje. Uwalnianie się z klatki napięć nie jest ucieczką od życia, ale spotkaniem z nim. Oznacza to ponoszenie konsekwencji swoich wyborów. Stąd tez potrzeba odpowiedzialności za własne decyzje. 
  Dlatego nie byłoby Tensegrity Intensive bez ścieżki wojownika. To ona uczy jak przygotować się na spotkanie twarzą w twarz z urokami wolności. 

  Zapraszam
  Dawid Rzepecki

   


 • Te ćwiczenia były dla mnie taką inspiracją żeby w życiu szukać dalej...
      
  Ania (psycholog z Warszawy)  Dotarła do mnie ta wewnętrzna radość, która ostatnio się nie uzewnętrzniała.

  Łukasz (psycholog z Warszawy)


  Uwielbiam poruszać się ciałem i jeśli jeszcze dołożyć do tego trochę intencji i poczuć ten przepływ, wtedy naprawdę jest ciekawie...

  Łukasz (aktor z Warszawy) 
  Comments