Home

Witaj na stronie Dawida Rzepeckiego poświęconej autorskiemu stylowi pracy z ciałem. 

Nasze ciała osiągnęły swoją potencję w długim procesie ewolucji. Odziedziczyliśmy je po przodkach, którzy poprzez setki tysięcy lat rozwijali je i kształcili. Dzięki temu mamy niezwykłe zdolności manualne i zmysłowe. Jakie inne tajemnice kryje ludzkie ciało? Jakie jeszcze zdolności wykształciły się w procesie ewolucji? Dokąd prowadzi nienawykowy ruch? Czym jest energia seksualna? Jak odkryć duchowy potencjał naszego ciała? To tematy eksperymentalnej pracy z ciałem, którymi zajmuję się na tej stronie. 

Co to jest Tensegrity Intensive?


 TENSEGRITY INTENSIVE (TI)(od ang. tension – naprężenie oraz integrity – integralność, intensive – wzmacniający, intensywny) - eksperymentalna technika pracy z ciałem w której poprzez spontaniczny ruch wynikający z uwalniania napięć w ciele dociera się do świadomości ciała energetycznego (dreambody).

Choć w szerokim ujęciu Tensegrity Intensive obejmuje pracę na wielu płaszczyznach w tym płaszczyźnie intelektualnej (mentalnej) oraz w płaszczyźnie energetycznej, ciężar techniki spoczywa głównie na wykorzystaniu styku ciała fizycznego i energetycznego. Ciało w Tensegrity Intensive jest traktowane jako „złoty klucz” do urzeczywistnienia własnej Pełni. Jest mostem pomiędzy naszym umysłem a duchem. Jest najbardziej „urealnionym” przez to najłatwiejszym w dostępie aspektem naszego istnienia. Praca z ciałem przynosi również aspekt własnego bezpieczeństwa. Ugruntowanie w ciele zabezpiecza nas przed „odlotami mentalnymi”, oderwaniem od samych siebie w służbie jakichkolwiek idei. Przynosi również zdrowie i siłę do konfrontacji z odwiecznymi tajemnicami życia i nieskończoności.

kilka słów więcej..


 Tak jak jest z asanami w Jodze, tak jest i z ruchami w tai chi. Jest w nich Intencja. Zamknięta energia rytuału, który ma swoją moc. Moc polegajacą na tym, że osiągając pewien kontakt - to moc zaczyna prowadzić ciało. Dzieki rytuałowi ruchu, oddajemy ciało mocy, poprzez które ta moc chce się wyrazić. W ten sposób dochodzimy do tai chi, do jogi, a nawet do tańca.

 Kiedy zaczynamy pracować z Tensegrity Intensive w uwalnianiu napięć, to często dochodzimy do ruchu archetypowego, bądź do archetypowych pozycji znanych np. z jogi, tai chi, czy kung fu. Jednak ciało chce się wyrazić na swój indywidualny sposób, dlatego też pozycje i ruch archetypowy przychodzą w sposób spontaniczny. Z przestrzeni niezdefiniowanego pola świadomości. Dlatego też choć TI jest stylem spontanicznym, to kiedy wchodzimy w pełną spontaniczność, przestaje to być już tensegrity, przestaje to już przypominać tai chi, jogę, czy cokolwiek innego. 

Ciało łączy się z Intencją "Wszechświata" i zanurza się w pełnym przepływie energii. Otwieramy się na ten przepływ i podążamy za nim. Pojawia się Taniec Mocy.

TI tym się różni od jogi, tai chi, czy kung fu, że wiąże ruchy ze swoja historią, ze swoimi doświadczeniami życia. Jest to zawsze indywidualna ścieżka, dlatego, że każdy z nas ma swoją osobistą historię. Nie powtarzamy tych samych układów, tylko odnajdujemy własne, niepowtarzalne, indywidualne.  

Mogą też być układy wspólne, powstałe w relacji. Żyjemy przecież w społeczeństwie, które ma wspólna historię. Żyjemy w historii społeczeństwa. W historii ludzkości, świata, Ziemi, Wszechświata. Wiec możemy tańczyć Taniec Mocy historii wszechświata, intencji wszechświata. Może to być nasz taniec osobisty naszej historii wszechświata, albo wspólny taniec wspólnej historii. Ale ponieważ dochodzimy do tańca poprzez odpuszczenie ego, to już nie jest nasza indywidualna historia, tylko wszechświat pisze swoją indywidualną historię poprzez nasz taniec, nasze wyrażanie się, naszą twórczość.

Taniec Mocy otwiera nas na twórczość. Taniec otwiera nas na kreacje, jesteśmy jak szczyt fali, taniec to szczyt tej fali, taniec fali, taniec życia w oceanie świadomości. 

AKTUALNOŚCI

WARSZTATY:

Laboratorium Ciała

WARSZAWA 1-2.10.2011r.

Więcej>>>


14.11.2010r. Zapraszam do obejrzenia zdjęć z warsztatów "Laboratorium Ciała"

Zdjęcia >>>

14.6.10r. Dodałem nowe video z wykładu pt. "Praca z Ciałem w rozwoju osobistym"

Wykład >>>

24.3.2010r.

Podaję link do nowego artykułu pt. "Jestem Mężczyzną>>>"

13.3.2010r.

Przeczytaj relacje osób uczestniczących w warsztatach Tensegrity Intensive. Relacje >>>


Źródło Tensegrity Intensive

Istnieje coś co jest wspólne jodze, tai chi czy też tańcowi. To coś to energia która chce wyrazić się poprzez ciało. To ona doprowadziła poszukujących jej ludzi do powstania jogi czy tai chi. Poszukując jej odnajdywali formy ruchu które pomagały im, niczym w rytuale, związać tę energię, uchwycić się Intencji, i na jej skrzydłach unieść się ku własnej pełni.

Tensegrity Intensive nie jest rozwinięciem tensegrity Castanedy, jest raczej powrotem do źródeł skąd tensegrity się narodziło. Dotarciem do źródeł wszelkiego ruchu. Do śnienia Intencji. 


Najnowsze video:O seksualności >>>   30.11.2009

Tu i teraz >>>            25.11.2009

Dwie ścieżki >>>        22.11.2009