IV Liga Szachowa Podkarpacka 2014

Klub Szachowy Gambit Przeworsk 12 października 2014 roku rozpoczął zmagania w IV Lidze Szachowej Podkarpackiej w sezonie 2014 Liga została podzielona na dwie grupy, KSz Gambit znalazł się w grupie "Krosno" - zobacz serwis turniejowy

Piękna jesienna niedziela, zabytkowe mury, atmosfera ciszy i skupienia - dlatego tyle pięknych, zachwycających

i zaciętych pojedynków. I zjazd odbył się 12.10.2014 w Jarosławiu w Ośrodku Kultury i Formacji Chrześcijańskiej a organizatorem zjazdu był klub szachow TSz Bystovia Bystrowice. Uczestnicy zgodnie stwierdzili, że miejsce było wprost wymarzone dla organizacji rozrgrywek szachowych.

Potwierdziły się przypuszczenia, że ekipa z Bystrowic jest faworytem o czym świadczą bezapelacyjne zwycięstwa

w pierwszych meczach.

Zawodnicy "Gambitu" podeszli z dużą pokorą do rozgrywek a wyjechali bardzo zadowoleni gdyż odnieśli zaskakujące zwycięstwa

z drużynami z Przemyśla. Po przegranej w V lidze z SKKSem w 2012 roku nadszedł czas na rewanż.

Podobnie zrewanżowaliśmy się Polonii za przegraną w V lidze w 2013 roku.

Tabela po rundzie 3

Po kolejnych trzech kolejkach meczy, które odbyły się w Rymanowie (26.10.2014), KSz Gambit Przeworsk wspiął się na drugie miejsce w tabeli. Jest to ogromna niespodzianka (głównie dla zawodników klubu) i prognozujemy, że nie będzie problemu z utrzymaniem się w IV lidze ;)

Tabela po rundzie 6

Po 9 kolejkach spotkań KSz Gambit w dalszym ciągu na drugim miejscu.

W meczach III zjazdu pokonaliśmy w bardzo dobrym stylu dwie drużyny z Sanoka.

Bilans spotkań w tym cyklu rozgrywek pomiędzy Gambitem Przeworsk a Komunalnymi Sanok to 2,5 : 0,5

Starcie z liderem tabeli sprawiło, że odnieśliśmy dotliwą porażkę. Przegraną 4,5 : 0,5 należy więc zostawić bez komentarza. Gratulujemy jednocześnie kolegom z Krosna awansu do III Ligi Szachowej Podkarpackiej.

Tabela po rundzie 9

Dwa ostatnie mecze w Krośnie w niedzielę 7 grudnia były bardzo ciężkie. Wywalczyliśmy dwa remisy z zawodnikami drugiego składu Uranii Krosno i z depczącą nam po piętech ekipą z Rymanowa.

Dziękujemy za gratulacje i cieszymy się, że do Przeworska trafił okazały puchar za drugie miejsce.

Stabilna gra na pierwszej i drugiej szachownicy zaowocowała wyrobieniem "jedynek" (I kategorii) przez Konrada Kuziemko i Tomasza Kojdra. Gratulacje dla całej drużyny!

Tabela po ostatniej rundzie 11