IV Liga Szachowa Podkarpacka 2013

W związku z wycofaniem się z rozgrywek drużyny Górnovia Górno przed KSz Gambit Przeworsk pojawiła się szansa gry

w Drużynowych Mistrzostwach Polski - IV Liga Szachowa Podkarpacka. Klub skorzystał z tej okazji i wystawił drużynę do rywalizacji.

Zgodnie z oczekiwaniami w ostatnich 2 kolejkach w trakcie czwartego zjazdu nie daliśmy rady liderom. Nasze porażki otworzyły drzwi do podium drużynie UKS ORLIK Rudnik przez które wślizgnęli się również gracze z UKS SP1 Leżajsk wyprzedając nas minimalnie punktacją pomocniczą. Pierwszy mecz z 15 grudnia z pierwszą drużyną SKOCZKA Sędziszów Małopolski był niezwykle zacięty. Jedną z najciekawszych partii tego meczu zagrał Bartek Dźwierzyński z Jackiem Mroczkiem (zwycięzcą trzeciej szachownicy). Bartek nie tylko nawiązał walkę ale realnie zagrażał swojemu przeciwnikowi. Reasumując rozgrywki kończymy na bardzo dobrym 5 miejscu.

TABELA po jedenastu kolejkach - wyniki końcowe.

Wyniki indywidualne drużyny:

Młodzi zawodnicy KSz Gambit Przeworsk zdobywają meczowe doświadczenie.

Nie walczyliśmy o utrzymanie w IV lidze ale o awans do III ligi. Tym razem nie udało się...

Ostatni zjazd zaplanowany został w Mielcu 15.12.2013 roku. Czekają nas tam dwa mordercze mecze z liderami tabeli.

Zaczniemy z pierwszym składem SKOCZKA Sędziszów Małopolski aby następnie zmierzyć się z TKSz Tarnobrzeg.

Gdzieś trzeba zdobywać doświadczenie meczowe... ;)

Trzeci zjazd przebiegał zgodnie z oczekiwaniami jednak z małym wyjątkiem. Po cichu liczyliśmy, że w naszym zasięgu są zwycięstwa z drużynami z Rudnika a II ekipa z Sędziszowa zafunduje nam solidnym łomot. Stało się trochę inaczej. Pierwsza drużyna UKS ORLIK Rudnik nie dała nam żadnych szans natomiast nieoczekiwanie (głównie dla nas samych) zawodnicy drużyny SKOCZEK II Hispano Suiza Sędziszów Małopolski musieli oglądać protokół meczowy na którym widniał wynik 5-1 wskazujący zwycięstwo Gambitu. Bardzo równo zagrały "trzy pierwsze szachownice" (każda 2,5 z 3)

TABELA po dziewięciu kolejkach.

Rozgrywki ligowe minęły półmetek - z zaplanowanych 11 rund rozegranych zostało 6.

KSz Gambit Przeworsk w Mielcu odnotował na koncie wszystkie możliwe wyniki a więc wygrał, zremisował i przegrał.

Cieszy fakt, że utrzymaliśmy 3 miejsce w tabeli. Smuci porażka z outsiderem rozgrywek i gospodarzem drugiego zjazdu bo wygrana była w zasięgu.

W niedzielę 20.10.2013 pięknie grała Marta Bar mająca już 6/6 (sześć punktów w sześciu meczach). Skutecznie punktowali też Konrad i Krystian.

TABELA po sześciu kolejkach.

Początek ligi był dla nas bardzo dobry. Wygraliśmy wszystkie trzy mecze. Kompletem punktów mogą się pochwalić Marta i Arek.

TABELA po trzech kolejkach.