Dwa srebrne medale dla Faustyny Czajki
w Mistrzostwach Polski Juniorek

w szachach szybkich i błyskawicznych
WROCŁAW 25-30.08.2020 r.

Fantastyczny wynik zawodniczki Gambitu Przeworsk w Mistrzostwach Polski Juniorek do lat 10 we Wrocławiu, gdzie zdobyła srebrny medal. Piąte miejsce w tej grupie zajęła druga nasza zawodniczka Gabriela Tokarz, która również walczyła o medale ale przegrała w ostatniej partii z Mistrzynią Polski Wiktorią Śmietańską.

W drugim dniu rozgrywek dziewczyny zagrały w Mistrzostwach Polski do lat 10 w szachach błyskawicznych. I tutaj także nie zawiodła Faustyna i zdobyła swój drugi srebrny medal.

W grupie chłopców do lat 10 zadebiutował Ksawery Mroszczyk, który z 6 punktami na 11 partii zajął 53 miejsce na 126 zawodników.

Dwa dni temu zakończyła grę grupa dziewcząt do lat 14, w której grała Izabela Tokarz i po zaciętej walce z czołówką kraju, zajęła bardzo dobre 7 miejsce w szachach błyskawicznych oraz 14 w szachach szybkich.

GRATULUJEMY udziału i osiągniętych sukcesów!

Serwis turniejowy ligi - tutaj

Szachy łączą pokolenia! na zdjęciu najmłodszy i najstarszy uczestnik turnieju Szymon Warzybok (7 lat) i Tadeusz Piestrak (79 lat) .

W SZACHACH SZYBKICH I BŁYSKAWICZNYCH

okazały się wielkim sukcesem organizacyjnym Towarzystwa Szachowego Skoczek z Sędziszowa Małopolskiego, Podkarpackiego Związku Szachowego oraz Polskiego Związku Szachowego. Po raz pierwszy w historii zawody odbyły się na "Podpromiu" i zgromadziły rekordową frekwencję blisko 1200 zawodników. Jesteśmy dumni, że szachistki z naszego klubu sięgnęły po medale w turnieju szachów szybkich jak też błyskawicznych.

Szachy szybkie:

Izabela Tokarz - srebrny medal, Faustyna Czajka - srebrny medal

Szachy błyskawiczne:

Faustyna Czajka - złoty medal, Gabriela Tokarz - brązowy medal

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

Klasyfikacja medalowa "Mistrzostw Województwa Podkarpackiego Juniorów w Szachach Szybkich" Krosno 2019

To już kolejny rok z rzędu jak Klub Szachowy Gambit Przeworsk wygrywa klasyfikację medalową na najważniejszej imprezie szachowej w roku - Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego Juniorów w Szachach Szybkich.

W tym roku w Krośnie było wyjątkowo trudno ze względu na rekordową frekwencję - 261 najlepszych zawodniczek i zawodników z naszego województwa.

Gratulujemy złotym dziewczynom Gabrysi i Izie oraz srebrnej Faustynie!

Serwisy turniejowe - wyniki

Faustyna zdobywa srebrny medal

w Pucharze Polski do lat 8

W Szczyrku zakończyły się Mistrzostwa Polski do lat 8.

W grupie dziewcząt srebrny medal wywalczyła Faustyna Czajka, która na co dzień trenuje pod okiem Pawła Zaskalskiego. Faustyna dzięki wspaniałej grze awansowała na Mistrzostwa Europy, które odbędą się na Słowacji. W czasie Mistrzostw Faustyna wygrała 6 partii, 3 zremisowała i żadnej nie przegrała! Tuż za podium na 5 miejscu zawody ukończyła druga nasza zawodniczka Gabrysia Tokarz, której również serdecznie gratulujemy!

WYNIKI - tutaj

Serwisy turniejowe:

GRUPA A - OPEN

GRUPA B - urodzeni w latach 2003 - 2007

GRUPA C - urodzeni 2008 i młodsi

5 medali w tym 4 złote zdobyli nasi zawodnicy 9 czerwca 2018 roku w Pilźnie!

Nasi ponownie wygrywają klasyfikację medalową

zdobywając medale na Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w następujących kategoriach: