Харчування собаки

Традиційно собаки вважаються хижаками. При поїданні ссавців собаки споживають м'ясо, тельбухи, кістки, різні мінеральні речовини. Крім того, вуглеводи та мінеральні солі. Отже, корм для собак повинен відповідати цьому природному складу. В магазинах полиці ломляться від різних упаковок з кормами для собак, і ми разом виберемо найкращий.


Основні кроки перед покупкою

Перше, що потрібно знати та зробити перед покупкою корму: вік, рівень активності вашої собаки. Вік, інтенсивність активності собаки визначають, який корм купувати. Деякі комерційні виробники роблять позначку «для активних собак», «для цуценят» або навіть «для літніх собак». Далі, прочитайте етикетку — перші п'ять інгредієнтів найбільш важливі; довіряйте лише шанованою торгової марки; дізнайтеся, схвалений цей корм асоціацією офіційного контролю за продуктами харчування.

Задайте собі наступні питання:

— Може корм коштувати дешево, якщо містить натуральне м'ясо, до того ж ще і зневоднена? Скільки коштуватиме кілограм м'яса, скільки буде важити, якщо його висушити?

— Чи можуть звичайні злаки, такі як кукурудза, служити основною їжею для хижака?

— За що краще платити: за рекламу компанії, за продавця корму або за м'ясо? Звичайно, за м'ясо! Отже, які ж бувають види кормів, і в якому з видів найбільше м'яса і корисних речовин?

ВИДИ КОРМІВ

Корми бувають 4 видів: сухий корм, консервований, напівсухий корм, натуральний.

Натуральний корм - найкращий корм для вихованця, але його вартість досить висока, а процес приготування забирає багато часу.

Сухий корм економ-класу виготовляється з бобових, рису, сухий корм преміум-класу - з м'яса, риби, тельбуха.

Думка, що покупка дешевого корми дає суттєву економію, помилково, так як для насичення собаки потрібно великі порції.
 Консервований кормподобається собакам куди більше сухого.

Головною складовою такого корму має бути м'ясо, риба або птах. Також в хороші консервовані корми додають овочі.
 Напівсухий корм в основному складається з води і містить багато цукру, тому такі корми абсолютно не приносять користі вихованцеві.

До складу кормів обов'язково повинні входити:

Білки. Якість білків і їх процентний вміст є основною характеристикою корму для собак. Тваринний білок, що входить до складу м'яса птиці, яловичини, риби та інших продуктів тваринного походження, не просто корисний, а необхідний для повноцінного забезпечення життєдіяльності собаки.

Вуглеводи. Найбільша їх кількість міститься в злакових продуктів, картоплі та моркви. Тут визначальним є сорт і якість злакових культур містяться в кормі.

Жири. Під час виготовлення кормів для собак використовуються жири тваринного походження, з високим содержаним жирних кислот. Можуть також використовуватися і рослинні жири, що містяться в кукурудзі, сої тощо Намагайтеся уникати кормів для собак з незрозумілими назвами складових. Формулювання «тваринний жир» або «жир свійської птиці» може означати, що корм виготовлений з збитих тварин, хворих, калік і т.д...

Пам'ятаєте! Високий вміст жирів призводить до ожиріння, до захворювань у собак серцево-судинної системи, а високий вміст білка — до різних хвороб нирок.

Злаки. Корисні злаки — це коричневий рис і ячмінь. Білий рис теж непоганий, але в ньому значно менше корисних речовин. Овес корисний злак, однак може служити причиною розладу шлунка у собаки. Пивний рис — відходи пивного виробництва.

Кукурудза — погано засвоюється, може послужити джерелом алергії. Це найбільш дешевий наповнювач.

Кукурудзяний глютен — відходи харчового виробництва, що містять саме мінімальну кількість корисних речовин.

Інші інгредієнти. Яйця краще у вигляді цілісного яйця, а не яєчного порошку. Добре, якщо присутні у складі корму фрукти, ягоди, овочі, трави, дріжджі, водорості, глюкозамін, хондроїтин, мінеральні речовини, вітаміни, пробіотики.

У кормі повинні бути відсутніми цукор або карамель (ці продукти крім карієсу нічого не принесуть), шкаралупа горіхів, целюлоза.

Консерванти і антиокислювачі. Натуральні консерванти — це вітамін Е і С, а також масла і екстракти трав (наприклад, розмарин).

Виробник намагається приховати інформацію про консерванти (Е320), (Е321), Ethoxyquin, Propylgallat і Aspartam. Вони можуть ховатися під позначенням EWG, тобто як добавки. Синтетичні консерванти часто викликають депресію, ураження печінки, судоми, алергію і рак. Відзначимо, що, якщо виробники використовували якісні злаки і якісне м'ясо, навряд чи вони зіпсують такий корм небезпечними консервантами.

Заключною характеристикою, яка впливає на ціну і якість корму, є наявність різних вітамінів, мікроелементів, антиоксидантів.

ЯКОЇ ЇЖІ СЛІД УНИКАТИ

Виноград і ізюм, т.к.виноград і родзинки викликає у тварин гостру ниркову недостатність

Шоколад. Шоколад може викликати цілий ряд відхилень, порушення нормальної роботи серцево-судинної системи, серцевий напад.

Цибуля. Чверть склянки лука викликає у собак гемолітичну анемію — досить важке, але, тимчасове захворювання. Цими властивостями володіє також часник.

Кукурудзяні качани. Качани можуть пошкодити в собаки кишечник.

Правильне харчування вашої собаки — запорука її здоров'я!

Comments