:: MASÁŽE & TERAPIE ::


Na cestě jógy vnímám masáž jako její báječný doplněk v boji s unaveným, ztuhlým tělem a stresovanou myslí. Slovem "terapie" mám na mysli sestavu základních, individuálně navržených cviků a doporučení, které pomohou tělu s indikovaným problémem. Součástí masáže je důležité dýchání a vědomé uvolnění.

JAKÁ MASÁŽ?

Z velkého množství různých druhů masáží, praktikuji především klasickou masáž, která se jinak nazývá „švédská“. Byla popsaná kolem roku 1830 a v západní kultuře je považovaná za základní formu masáže. Využívá různé typy tření, hnětení, vytírání, roztírání či chvění. Účinná je zejména při ošetření bolestí zad, namožených svalů, nespavosti a problémů spojených se stresem. Masírovaný leží v jejím průběhu na masážním lehátku a jeho tělo je přikryto, aby neztrácelo svoji teplotu. Masáž může být zaměřena na tělo jako celek anebo na konkrétní části těla; je možné ji pojmout relaxačně nebo sportovně.

Klasická relaxační masáž uvolňuje masírované svalstvo, povzbuzuje krevní oběh, tím obohacuje krev kyslíkem, zlepšuje výživu buněk a zvyšuje elasticitu svalstva. Po duševní stránce má relaxační masáž blahodárný vliv na nervovou soustavu a celkově pozitivně ovlivňuje psychický stav člověka a nastolí příjemný pocit pohody a uvolnění. Účinně působí na psychiku a celkovou regeneraci organismu.

S čím masáž pomůže:

- s bolestí a ztuhlým svalstvem při různých nemocech, enormním pracovním nebo sportovním přetížení 
- s bolestí hlavy nebo migrénou, při únavě či stresu 
- regeneruje a relaxuje tělo i mysl | - zlepší prokrvení těla a lymfatického systému 
- posiluje imunitní systém